Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki FORD

299 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:38

Ciągniki FORD No chyba trochę przesadził z tą ceną za tego forda...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki FORD Dzisiaj, 03:36
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:44

Ciągniki FORD zawsze można się targować przecież

#43 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:28

Ciągniki FORD Ale tez jest trochę za daleka bo ja jestem z Nałęczowa lubelskie. I tez mam inne wydatki i to duże wydatki więc mnie nie stać na takiego drogiego forda...

Edytowany przez Jurekmtz, 17 styczeń 2011 - 16:42.

#44 Share Kosterra

Kosterra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:07

Ciągniki FORD @Jurekmtz takie cenniki trybów są.Nie wiem jak u ciebie jest ale u mnie jest skrzynia ZF no i za tryby do 1 3 i chyba 4 biegu tez zapłaciłem ok 3 tys zł takie uroki Forda ale żeby nie zapeszyc to teraz chodzi wszystko jak należy,z Nałęczowa do Ostrowa Wlkp jakby nie patrzył to trochę drogi jest.A takiego forda to popatrzyc czy nie ma jakiegos spalonego na necie a jak jest to jechac i zobaczyc czy skrzynia jest dobra.

Edytowany przez Kosterra, 18 styczeń 2011 - 19:08.

#45 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:51

Ciągniki FORD Właśnie potrze co dziennie czy jest coś takiego...

#46 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:57

Ciągniki FORD nie mam namiarów bo kumpel nie może znaleźć ale koło Świdnika jest fabryka która dorabia różne rzeczy i ten kumpel robił skrzynie w Deutz'u i za same tryby miał zapłacić 4000 zł a tam zawiózł stare i mu dorobili nowe i wyniosło go 2000 zł z mechanikiem :blink: Polecam poszperać w necie i poszukać bo remont robił z 5 lat temu i do tej pory robi i nie ma problemów.

#47 Share Kosterra

Kosterra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:05

Ciągniki FORD Szczerze wam powiem że ja bym nie ryzykował z tym dorabianiem części.Wole więcej zapłacic raz ale pewnie i miec orginalne,do dorabiania nie jestem zbytnio przekonany,jednemu chodzi 5 lat a drugiemu 5 dni ale zależy jak trafisz z resztą to twoja decyzja.

#48 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 01:01

Ciągniki FORD

Szczerze wam powiem że ja bym nie ryzykował z tym dorabianiem części.Wole więcej zapłacic raz ale pewnie i miec orginalne,do dorabiania nie jestem zbytnio przekonany,jednemu chodzi 5 lat a drugiemu 5 dni ale zależy jak trafisz z resztą to twoja decyzja.

Kupił byś oryginalne koło zębate, które kosztuje 3 razy tyle, co cały traktor? Ja rozumiem, że do Deutza, który kosztuje 100 tys, ale do takiego starego ciapka, to trzeba kombinować. Przede wszystkim bym to rozebrał i zawiózł do jakiegoś kumatego mechanika, być może podejdą koła zębate od jakiegoś innego ciągnika, ewentualnie będzie konieczna niewielka modyfikacja.

#49 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 13:21

Ciągniki FORD Pracowałem na TW-15 FORCE II, TW-35, 6610, 7700, 3000, 4000. Są to bardzo dobre ciągniki, nie do zajechania.

#50 Share krzsio13

krzsio13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:23

Ciągniki FORD Witam!
Zastanawiam się nad zakupem Forda 7740 http://www.cmsl.ie/i...rs 06/7740B.jpg i teraz mam pytanie do Was drodzy forumowicze: czy Fordy to dobre ciągniki? Pytam ponieważ nie mam styczności z tą marką wiem tylko tyle że współpracowała z New Hollandem ale nic po za tym jeżeli możecie opowiedzcie mi trochę o tej marce i o cenie części, co może się w nich psuć itp.
z góry dziękuję i pozdrawiam ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:01

Ciągniki FORD ja mam ciągnik ford od 2 lat i nie żałuje że go kupiłem. Silny, wytrzymały silnik, dobry uciąg, małe spalanie(u mnie bo słyszałem że np. ford 4000 sporo pali). Mój ma 65KM i ciąga pług 4x30 na ciężkich ziemiach i daje rade. Jedyna awaria jaką miałem to pękł przewód paliwowy. Pasował od c385 i zapłaciłem 9 zł i chodzi :D Zanim kupiłem ze "ford gó*** wort" ale to nie prawda. Części są w serwisie NH więc nie ma problemu a jak sie przekonałem do wszystkiego są zamienniki ;)

#52 Share bamber123

bamber123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:14

Ciągniki FORD Witam ja posiadam forda 8370a wersja fl spalanie 12/14 l w gruberze lemkena 4.25m szmaragd 9 porzadna maszyna polecam

#53 Share Jonski1

Jonski1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:14

Ciągniki FORD Witam
ja mam forda 8240 i szczerze mówiąc to nawet na Fenda bym sie nie zamienił. Dobre maszyny i jak na swój rocznik są bardzo dobrze wyposażone. silnik ma duży moment obrotowy ( rakieta ) ciągnik z 94 roku i żadnych przecieków ,ma 6700 Mth i ani dymku. jest duży gabarytowo, bardzo konfortowy i ta skrzynia z czterema półbiegami to bajka. serwis New Hollanda przyjechał do mnie skalibrować mi skrzynie i wzioł 200 zł z dojazdem. części nie są wcale drogi ,jest dużo zamienników. Jak będę kupywał następnego to tylko Forda .

#54 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 luty 2011 - 16:26

Ciągniki FORD Mam prośbę do mechaników,posiadam Forda 6610 i mam poważny problem z silnikiem jest słaby przy minus 10 mrozu praktycznie nie do odpalenia,(nawet przy użyciu samostart)świeca płomieniowa działa podłączona poprawnie aku kręci prawidłowo.Latem zdjąłem głowice,progów brak,była duża przerwa po włożeniu pierścienia do tulei więc wymieniłem pierścienie Geotze/podobno dobre/nic nie pomogło.Moje pytanie jaka powinna być szczelina po włożeniu pierścienia do tulei,i jaka powinna być różnica w średnicy tłoka i tulei,mam podejrzenie że poprzednik honował blok i nie wymienił tłoków.I jeszcze jaka jest średnica otworu w tulei(bloku) nominalna.Mam zamiar jeszcze raz rozebrać ciągnik.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

#55 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:54

Ciągniki FORD szczelina powinna byc:

1 pierścień - 0,38-0,76mm
2 i 3 pierścień - 0,33-0,71 mm
4 pierścień 0,38-0,97 mm

różnica w średnicy tłoka i cylindra powinna wynosić 0,203-0,229 mm

tłok mierzymy w połowie wysokości pod katem prostym do sworznia tłoka

średnicę cylindra mierzymy w odległości 6,9 cm od góry na krzyż

jakbyś jeszcze coś potrzebował to pisz tu albo na PW to postaram się odpowiedzieć,albo zeskanuje Ci instrukcje napraw (niestety po angielsku)

#56 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:36

Ciągniki FORD Serdeczne dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz,masz te dane z instrukcji angielskiej?Możesz podać ciśnienie na tłokach, bo też różnie mi mówią ale tacy co gdzieś słyszeli.Ciśnienie oleju w magistrali na ciepłym silniku jest 2,7 atm a za kapitalkę w Zwoleniu powiedział mi ok 4,5 tys. jeżeli będzie dobry wał i blok,to jak myślisz opłaci się kombinować z pierścieniami czy zawież silnik.Latem jak go rozebrałem to zawiozłem głowicę,pompę i wtryski.Głowicę tylko dotarł zawory,jedną końcówkę wtrysku wymienił,pompa jest Lukasa i powiedział że nie jest bogato ale minimum wydaje.

#57 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2011 - 17:10

Ciągniki FORD ciśnienie sprężania

300-400 psi (2070-2760kPa) max odchylenie 50 psi(345 ka)

a jakie ciśnienie jest na zimnym? i czy te 2.7 jest na gorącym silniku na wolnych obrotach?

#58 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:26

Ciągniki FORD Na zimnym nie mierzyłem na dobrze zagrzanym po zakryciu chłodnicy ok 1km po polu z agregatem temp niedaleko czerwonego.
Na wolnych i na 2000 prawie takie samo ciśnienie.

Edytowany przez marian7k, 21 luty 2011 - 20:28.

#59 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 16 marzec 2011 - 11:05

Ciągniki FORD witam kolegów. zwlaszcza uzytkownikow fordów, bo staje przed kupnem ciagnika 100 - 120 koni, no i natknalem sie na taką oto maszyne, http://moto.allegro....1510574784.html , ale nikt w promieniu parunastu kilometrow nikt zadnego forda nie ma zeby pogadac itd. a powiem szczerze że przemawia troche do mnie ta maszyna, bo duzo osob pisze ze twardzizna z tych Fordów ogolnie. z gory dzieki za odp
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 11:14

Ciągniki FORD poczytaj temat od początku to sie dowiesz ciekawych rzeczy na temat forda ;) A tak w skrócie to dobry ciągnik za rozsądną cene... Ja mam forda 4610 65KM i jedno co moge powidzieć to to że ciężko go zadusić... Nawet w prasie sobie dobrze radzi i spalanie jest na dobrym poziomie.