PronarekP5

Ciągniki FORD

Polecane posty

rafal4610    140

ja mam ciągnik ford od 2 lat i nie żałuje że go kupiłem. Silny, wytrzymały silnik, dobry uciąg, małe spalanie(u mnie bo słyszałem że np. ford 4000 sporo pali). Mój ma 65KM i ciąga pług 4x30 na ciężkich ziemiach i daje rade. Jedyna awaria jaką miałem to pękł przewód paliwowy. Pasował od c385 i zapłaciłem 9 zł i chodzi :D Zanim kupiłem ze "ford gó*** wort" ale to nie prawda. Części są w serwisie NH więc nie ma problemu a jak sie przekonałem do wszystkiego są zamienniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber123    0

Witam ja posiadam forda 8370a wersja fl spalanie 12/14 l w gruberze lemkena 4.25m szmaragd 9 porzadna maszyna polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonski1    0

Witam

ja mam forda 8240 i szczerze mówiąc to nawet na Fenda bym sie nie zamienił. Dobre maszyny i jak na swój rocznik są bardzo dobrze wyposażone. silnik ma duży moment obrotowy ( rakieta ) ciągnik z 94 roku i żadnych przecieków ,ma 6700 Mth i ani dymku. jest duży gabarytowo, bardzo konfortowy i ta skrzynia z czterema półbiegami to bajka. serwis New Hollanda przyjechał do mnie skalibrować mi skrzynie i wzioł 200 zł z dojazdem. części nie są wcale drogi ,jest dużo zamienników. Jak będę kupywał następnego to tylko Forda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam prośbę do mechaników,posiadam Forda 6610 i mam poważny problem z silnikiem jest słaby przy minus 10 mrozu praktycznie nie do odpalenia,(nawet przy użyciu samostart)świeca płomieniowa działa podłączona poprawnie aku kręci prawidłowo.Latem zdjąłem głowice,progów brak,była duża przerwa po włożeniu pierścienia do tulei więc wymieniłem pierścienie Geotze/podobno dobre/nic nie pomogło.Moje pytanie jaka powinna być szczelina po włożeniu pierścienia do tulei,i jaka powinna być różnica w średnicy tłoka i tulei,mam podejrzenie że poprzednik honował blok i nie wymienił tłoków.I jeszcze jaka jest średnica otworu w tulei(bloku) nominalna.Mam zamiar jeszcze raz rozebrać ciągnik.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

szczelina powinna byc:

 

1 pierścień - 0,38-0,76mm

2 i 3 pierścień - 0,33-0,71 mm

4 pierścień 0,38-0,97 mm

 

różnica w średnicy tłoka i cylindra powinna wynosić 0,203-0,229 mm

 

tłok mierzymy w połowie wysokości pod katem prostym do sworznia tłoka

 

średnicę cylindra mierzymy w odległości 6,9 cm od góry na krzyż

 

jakbyś jeszcze coś potrzebował to pisz tu albo na PW to postaram się odpowiedzieć,albo zeskanuje Ci instrukcje napraw (niestety po angielsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Serdeczne dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz,masz te dane z instrukcji angielskiej?Możesz podać ciśnienie na tłokach, bo też różnie mi mówią ale tacy co gdzieś słyszeli.Ciśnienie oleju w magistrali na ciepłym silniku jest 2,7 atm a za kapitalkę w Zwoleniu powiedział mi ok 4,5 tys. jeżeli będzie dobry wał i blok,to jak myślisz opłaci się kombinować z pierścieniami czy zawież silnik.Latem jak go rozebrałem to zawiozłem głowicę,pompę i wtryski.Głowicę tylko dotarł zawory,jedną końcówkę wtrysku wymienił,pompa jest Lukasa i powiedział że nie jest bogato ale minimum wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ciśnienie sprężania

 

300-400 psi (2070-2760kPa) max odchylenie 50 psi(345 ka)

 

a jakie ciśnienie jest na zimnym? i czy te 2.7 jest na gorącym silniku na wolnych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Na zimnym nie mierzyłem na dobrze zagrzanym po zakryciu chłodnicy ok 1km po polu z agregatem temp niedaleko czerwonego.

Na wolnych i na 2000 prawie takie samo ciśnienie.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

witam kolegów. zwlaszcza uzytkownikow fordów, bo staje przed kupnem ciagnika 100 - 120 koni, no i natknalem sie na taką oto maszyne, http://moto.allegro.pl/sprzedam-ciagnik-new-holland-ford-8340-i1510574784.html , ale nikt w promieniu parunastu kilometrow nikt zadnego forda nie ma zeby pogadac itd. a powiem szczerze że przemawia troche do mnie ta maszyna, bo duzo osob pisze ze twardzizna z tych Fordów ogolnie. z gory dzieki za odp


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

poczytaj temat od początku to sie dowiesz ciekawych rzeczy na temat forda ;) A tak w skrócie to dobry ciągnik za rozsądną cene... Ja mam forda 4610 65KM i jedno co moge powidzieć to to że ciężko go zadusić... Nawet w prasie sobie dobrze radzi i spalanie jest na dobrym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

Ja od 4 lat mam Forda (New Hollanda) 7840 SL 1996-7rok, jestem z niego bardzo zadowolony, niezly komort pracy, fajna skrzynia, rozbudowana hydraulika, naprawde na dzień dzisiejszy nie zamienil bym go na zaden inny ciągnik tej klasy. Z częściami i serwisem nie ma problemu bo wszystko jest dostępne w serwisie new hollanda. Zalogowalem sie na stronie i mam dostep do kataogów cześci a wiec jest jeszcze łatwiej i szybciej. naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor38    0

Witam niedawno kupiłem Forda 1900 4x4 38KM 1982r. i mam problem z rozdzielaczem ponieważ dźwignia od kipra nie działa natomiast dźwignia od podnośnika pracuje dwu funkcyjnie tz.jak podłącze kiper podnośnik nie działa,jak odłączę kiper podnośnik działa i tak na przemian ( ciągniczek posiada jedno wyjście hydrauliczne z możliwością rozbudowy).Może ktoś ma jakieś informacje na ten konkretny temat,jak również ogólne informacje( książki,itp.) o tego typu Fordach bo w internecie praktycznie nie ma nic.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja mam forda 4610 i te dźwignie są od podnośnika... Jedna jest pozycyjna a druga siłowa... tzn. pozycyjną ustawiasz pozycje, a siłową podnosisz i opuszczasz na wysokość ustaloną dźwignią pozycyjną ;) U mnie też jest jest to wyjście i zastanawiałem sie jak to działa a ty mówisz że jak coś podłącze to podnośnik nie będzie działał... Niech nie działa byle wyjście działało :P Ja mam jeszcze 1 pare wyjść hydraulicznych sterownych dźwignią pod siedzeniem i widziałem że w wielu fordach tak jest a dlaczego u cb nie ma to nei wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor38    0

Wszystko się zgadza próbę robiłem u kolegi na przyczepie i jest Ok w mojej po prostu była inna złączka.Mój Fordzik to mały sadowniczo-ogrodniczy ale nasza C-330 nie ma szans pod każdym względem.Co chodzi o twojego 4610 to też fajna maszyna pracowałem taką w Szwajcarii nie wiem jak jest u ciebie ale w tantym modelu dźwignia biegów była przy kierownicy.Powinno się więcej pisać na temat FORDÓW ponieważ to fajne i solidne ciągniki i jest naprawdę za mało informacji na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

ja też mam biegi przy kierownicy... A co do forda to jest extra maszyna :D A mam małe pytanie bo nie wiem czy wszystko rozumiem... Na tej dźwigni od podnośnika masz też wyjście hydrauliczne? I jak podłączysz np. przyczepe pod wyjście to wtedy przyczepa sie podnosi a podnośnik nie? Bo potrzebuje dodatkowego wyjścia do prasy i dlatego pytam. Bo mam wyjście i tam jak podnosze podnośnik to idzie olej ale nie próbowałem nic podłączać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor38    0

Dokładnie tak jest jak podłączę np. przyczepę pod wyjście to wtedy przyczepa się podnosi a podnośnik nie,bo ja mam tylko jedno wyjście,natomiast u ciebie jest dwa + jeszcze jedno na taką inną końcówkę niż w przyczepie ja w Szwajcarii podłączałem sztapler(widlak)a sterowanie było dźwignią pod siedzeniem lub jednoosiówkę bo hamulce miała hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

Ja tam wogóle nie mam założonej końcówki... jest zaślepione ale z ciekawości to odkręcałem i jak ruszałem dźwignią od podnośnika to zaczynał lecieć olej... Będzie sucho to zobacze :D Myśle że to może działać tj u cb... A ja rozmyślałem jak to może działać a nagle ty piszesz że jak podepniesz przyczepe to podnośnik nie działa tylko cały olej idzie do wyjścia... No musze to sprawdzić :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszr30    0

witam potrzebuje informacji na temat ciągnika Ford 4610N ,spalanie ,części i ogólnie jak on się sprawuje

 

witam potrzebuje informacji na temat ciągnika Ford 4610N ,spalanie ,części i ogólnie jak on się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

"ford jest gówno wort" :D

Edytowano przez Avendrion
spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

MATUS2 sam jesteś tyle "wort"... Ja mam forda 4610 a o tej literce N z tyłu nie słyszałem... Ciągnik mocny, spalanie jest w normie(pali mniej jak c360) a co ważne to mało pali przy pracy z WOM. Ja swoim ciągam pług 4x30 i idzie jak burza. Duża moc także na WOM bo w prasie ładnie sobie radzi. Przyzwoity uciąg(ja nie mam przedniego napędu). Szczegółowe dane mechaniczne masz tu: http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/107-ford/691-ford-2610-4610.html A może to jest 4610 MKII? Bo o takim słyszałem. Jest młodszy od zwykłego 4610 i ma troche inną kabine. Zresztą tu masz: http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/107-ford/693-ford-2910-4610-mark-ii.html Dostęp do części jest dobry bo jedziesz do NH i masz części. A poza tym to można dopasować od innych traktorór. Np. ja w swoim mam przewód paliwowy z c385 bo pasował :D Jak chcesz wiedzieć coś więcej na temat fordów to poczytaj temat i nie słuchaj takich ludzi jak kolega wyżej bo mówią a nigdy nie mieli doczynienia z tą marką ;) Mi też tak mówili ale zaryzykowałem i nie żałuje :P Kiedyś to w okolicy nie było żadnego forda a teraz widze coraz więcej bo ludzie zaczynają sie przekonywać do tej marki...

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszr30    0

4610N to ten sadowniczy podobno ma 65 kucy pod maską, z biegami przy kierownicy ma szerokość po zewnątrz tylnych kół 140cm. znajomy ma do sprzedania za ok 22 tys zł i się zastanawiam nad nim jest bez kabiny i gdzie można by dokupić do niego kabinę i w jakiej cenie.Ten model jest na tym linku http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1036879/ford-ford-4610-n.html .więc czy warto go kupić i czy za tą cenę .A czy w twoim ma wałek wom włączany bez sprzęgła.Proszę o porade

Edytowano przez tomaszr30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

tak jak widze to w ładnym stanie jest więc warto go rozważyć tylko nie wiem jak silnik... WOM jest bez sprzęgła i 540 obr/min osiąga przy 1600 obr więc jest oszczędność na paliwie. Co do kabiny to podejrzewam że po małej przeróbce dopasujesz od c360 lub c330 albo jakiegoś mf-a... Co do kucy to ma mieć 61 czy 62KM ale swoją moc ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj