PronarekP5

Ciągniki FORD

Polecane posty

Carbo234    0

Ford 5640 co sądzice? Są jakieś częste awarie w nim? Jak spalanie i czy nadaje się do tura?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witajcie, 

Rozgladam sie za jakimś ciągnikiem do 60 km i trafiłem na fordy 3 i 4 cylindrowe. Czy warto w ogóle kupić taki ciągnik do 15 tyś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

A co w tym dziwnego ? Przecież jest pełno zachodnich ciągników podobnych do c360 z 70-80lat. Zajmuje się transportem maszyn i często mam na pace deutzy, fendty itp. ciągniki i na oko widać, że są o epoke przed naszym sprzętem. Stąd też moje pytanie czy warto zamias naszej 60tki kupić takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

my na przełomie 2008/9 daliśmy 16 800zł za 4610 z ładowaczem i do dzisiaj jeździ :D Cud techniki to to nie jest, ale działa całkiem ok, mało pali i ceny części nie zwalają :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

Za 15 ? I to jeździ ?

jeździ i to jeszcze jak, komfort lepszy jak w zetorze części w porównywalnej cenie

miałem 4600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejD    0

Mam pytanie, czy w Fordach serii xx40 skrzynia, tzn maksymalna prędkość jest blokowana elektronicznie czy mechanicznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jest od tego odpowiedni przycisk  symbol ma podobny do włącznika napędu 4x4. a jak przekroczysz 20 km/h to sam się przełączy na pokazywanie predkości


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejD    0

To korzystając z okazji zapytam jeszcze który przycisk odpowiada za załączenie przedniego napędu? Ten na prawym słupku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Ford 7710 za 30 tys. warto brać? Ma być jako główny do małego gospodarstwa i do pracy z turem. Jakie mankamenty ma ten model, jak z dostępnością części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucjan1231    0

Co sądzicie o o ciągniku Ford5640 dwunapendowy rok produkcji 1992, słyszałem, że są problemy ze skrzynią biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Dolozylem do Ford-a 7910 drugi rozdzielacz hydrauliczny dwu sekcyjny za pomoca trojnika. No i nie dziala. Rozdzielacz dodatkowy wpiety trojnikiem przed rozdzielaczem oryginalnym. Problem polega na tym, ze przeplyw oleju pojawia sie po uruchomieniu ktorejs ze "starych" sekcji i wtedy mozna korzystac  z dodatkowego rozdzielacza. Jezeli rozdzielacz oryginalny jest w pozycji neutralnej nie ma oleju na dojsciu do rozdzielacza. Gdzie moge sie wpiac nowym- dodatkowym rozdzielaczem, zebym mogl z niego korzystac nie zaleznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Nie, wpiety jest dobrze. Do oryginalnego rozdzielacza dochodzi jeszcze jakas cienka rurka i to jest chyba jakies "aktywowanie" rozdzielacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0
Napisano (edytowany)

Witam czy ktoś mógłby mi napisać do czego służą te dźwignię ze znakami zapytania w FORD 4600 ? Dziękuję 

podnośnik objasnienie.jpg

Edytowano przez daniel20v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tam nie ma typowego sprzęgła trzeba rozebrac skrzynie i wymienic tarczki od półbiegów, bo one robia za sprzegło. 15 tys? jak tani mechanik za 5 tys robocizna plus części spokojnie sie zmieścisz, chyba je cos innego jest rozwalone. może elektryka?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Czytałem na forum podobny przypadek wszystko działało tylko nie jeździł i była to elektronika ale dali radę i naprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wszystko da się naprawić kwestia ile to będzie kosztować


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj