PronarekP5

Ciągniki FORD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PronarekP5    67

Opinie użytkwników i osób postronnych na temat :

-spalania

-dostępu do części

-obsługi codziennej

-awari

 

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ja kiedyś słyszałam, że jest problem z częściami i są drogie. :) Chodzi ci o ciągniki tylko Forda czy też te robione w kombinacie z New Hollandem??? :)

 

Hehe. Jak to mówią: "Ford g***no wort, a Fiat jego brat." :lol: Ale to tylko powiedzenie.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

U mnie takie samo przysłowie jest że ford g...

Mój kolega kupił forda tylko zapomniałem jakie go ale ze skrzynią ałtomat albo pół ałtomat i niewiem czy niecały sezon porobił i poszła ta skrzynia a części do niej niemoże dokupić i stoi ten fordek jakieś już 3 lata nienaprawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

Mój wujek ma 7840 jak cos trzeba to pytaj;p


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Chciałbym dowiedzieć się jak sprawuje się skrzynia i reaktor, bo z tego co wiem przekładnie sygnowane są znakiem ZF, co mnie uspokaja. Słszałem coś o pękających tulejach w silniku - czy to prawda nie wiem. Występują modele które mogłyby zastąpić poczciwą C360, z naprawdę niezłym wypasem i napędem 4x4 za niewielką kasę - dlatego interesują mnie ten ciągniki. Pozdrawiam


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

niewiem jak ciagnik FORD, bo samochod FORD to gowno wort.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2
jadrowy?? :D;)

 

Hehe wyeliminowalibyśmy potrzebę odwiedzania stacji paliw, oczywiście w tym sensie chodzi mi o silnik:)

 

Co do tego stereotypu że Ford g***o wort, to bym polemizował, na farmie której pracowałem był Ford TW15, teraz lata już tylko z beczką ascenizacyjną już raz budzik przekręcił i dalej pracuje bez większych napraw. Dozbieram kasy i chyba zaryzykuję:)


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Prosze nie obrażac Forda,man Forda 6410, spalanie Grober 6 l ON na ha, roczny koszt naprawy to 1000 PL,obrabia 200 ha ornego,polecam karzdemu takom maszynke,jest mało awaryjny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

tu masz pare filmikow z forem 400konnym jak sie nie myle

 

http://www.youtube.com/watch?v=dCXE3VtpDx0...ec-HM-fresh+div

http://www.youtube.com/watch?v=tAOVF0gosbw...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lDC-V2Vy5fc...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pH9xavac7z0...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UedmZotVga0...feature=related tu an torfie troche mial ciezko ..

 

jak masz konto ja youtube to mozesz pogadac z nim o tym fordzie koles na prawde jest w pozadku i ci powie co i jak z nim jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

A co sądzicie o tym: http://www.allegro.pl/item683801959_new_ho...d_8340_sle.html ???

 

Oglądałem go tak przelotnie to powiem że godny uwagi ciągniczek <_< Malowaną miał tylko pokrywe maski i jak widać ma nowe siedzenie a reszta w środku nie widać żeby była nowa tylko tak jakby bardzo macno zadbana, ale jak jest naprawde?? Zanam tego gościa bardzo dobrze, wiem że ma pewne sprzęty bo mam pare rzeczy od niego, między innymi Fendta 515C miałem od niego, bardzo równy i spoko gościu. Dzisiaj jade do niego w pewnej sprawie to obejze ten ciągnik lepiej. Cena jak mówił dla mnie to jakieś 55-56tys.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Przepraszam kierownictwo za odkop ale chciał bym się dowiedzieć trochę o tych traktorach

Gdzie można dostać częsći , itd chodzi mi o FORDY a nie o fordy robione z new holnadem

 

PS: Posiadam Forda ale informacje zawsze się pzydadza


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a o jakie Fordy, bo chyba do wszystkich można dostać części u dealerów NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

my do naszego 88r kupowaliśmy wszystko bez problemu u dealera NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części załatwi ci diler NH. Często też na allegro są ludzie co załatwiają części, poszukaj takich osób i jeśli nie wystawiają interesującej cię części to zawsze możesz zapytać czy ci nie ściągną.

 

Nie wiem skąd opinie o trudności z dostępem części, dużo gorzej pod tym względem wypada Valtra.

 

Na stronie NH masz internetowy katalog części do większości Fordów.

Części do silnika można kupić też tutaj:

http://www.diesel-czesci.pl/index.htm

Dla porównania tutaj możesz sobie sprawdzić ile dana część kosztuje w GB i w USA:

GB -> http://www.fordtractorpart.com/default.htm

USA -> http://www.ford-tractor.us/

 

PS. Moim zdaniem Fordy to bardzo solidne traktory, posiadające niekiedy genialne rozwiązania konstrukcyjne (np pompa hydrauliki dostępna z zewnątrz) Jedyne co mi się nie spodobało, to spalanie wersji 6 cyl i skrzynia biegów, która nie specjalnie jest wygodna w pracy z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Zakupię wzmacniacz momentu do Forda 8700 najlepiej kompletny i w dobrym stanie

Kontakt PW albo GG / PILNE

Edytowano przez Misiek123

KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Słyszałem że psują się wzmacniacze momentu .

Edytowano przez Misiek123

KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a co w tym półbiegu nawaliło, sprzęgła, przekładnia czy "obudowa" bo w swoim też naprawialiśmy półbieg ale tylko tarcze sprzęgła a to nie jest straszny koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
    • Przez Case4240
      Witam ogólnie problem polega na tym że tur oraz narzędzia podpięte do złączy działają sprawnie szybko reagują a podnośnik tak jakby nie miał reakcji na dźwignie zmniejszania czy zwiększania szybkości podnoszenia dźwignia jest podłączona wszędzie nie widziałem żeby gdzieś wypadła czy się podpięła długo to podnosi tak z dwie minuty nieważne czy to coś lekkiego czy ciężkiego one tak mają czy nie do końca..? Wie ktoś coś na ten temat? 
    • Przez HempFarmer
      Witajcie. Posiadam traktor Same Minitauro 60 i mam problem z podnośnikiem. Z lekkimi maszynami ok 300 kg działa poprawnie, ale z zasypanym do pełna siewnikiem już ma problem tj unosi ale trzeba dodac mocno gazu, a ze spadkiem obrotów silnika podnośnik zaczyna opadać, w rezultacie nie da się pracować. Czy to objawy zużytej pompy hydraulicznej? Czy możecie polecić mechanika który podjąłby się naprawy? Jestem z łódzkiego, Ciągnik dowiozę lawetą.
    • Przez Hubert321
      Witam
      Wie ktoś gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów w Same Rubin 150?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj