Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070 problem z WOM

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 20:46

MF 3070 problem z WOM przy koszeniu kukurydze cały dzień czasem pojawiał mi sie problem z WOM, a mianowicie sam sie rozłaczał gdy puszczałem do minimum noge z gazu i cheba wtedy sie na chwilke zawsze zapalała tak czerwona kontrolką z kropą oleju pod trybikiem i zaczeła mrugać kontrolka od WOM, musiałem wtedy wył ciągnik i włączyć jesio raz i już wszystko było oki. Cio to może być za przyczyna?? a może przeciązenie WOM?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 problem z WOM Dzisiaj, 16:10
  •  

#2 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:05

MF 3070 problem z WOM to mi wygląda na takie zabezpieczenie zeby niezdusić ciągnika na małych obrotach

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:07

MF 3070 problem z WOM A mi wygląda na za małe ciśnienie oleju hydraulicznego na niskich obrotach.

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:56

MF 3070 problem z WOM Tak jak mówi Mirasek. Moim zdaniem to nie bedzie zabezpieczenie wombo zaswieca sie kontrolka od cisnienia oleju hyraulicznego.Wiec tutaj przyczyny trzeba szukac.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#5 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1072 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 19:16

MF 3070 problem z WOM ja mam trochę inne pytanie co może być przyczyną nie włączania się wom lampka od ciśnienia oleju sie nie zapala a jak juz sie włączy to chodzi?

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#6 Share Tomasz S

Tomasz S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 październik 2008 - 16:15

MF 3070 problem z WOM Miałem w swoim Mf tak samo. Przyczyną tego byla wyrobiona taka tulejka od zalączania WOMu. Znajdowaly się w niej dwa pierścienie które wyrobiły rowki i tymi rowkami uciekał olej. I dlatego nie było ciśnienia. Koszt tulejki ok 1200 zł.

#7 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 10 październik 2008 - 17:06

MF 3070 problem z WOM Mi tak samo się dzieje :o dzięki za pomoc :o

#8 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1072 postów

Napisany 11 październik 2008 - 17:49

MF 3070 problem z WOM

Miałem w swoim Mf tak samo. Przyczyną tego byla wyrobiona taka tulejka od zalączania WOMu. Znajdowaly się w niej dwa pierścienie które wyrobiły rowki i tymi rowkami uciekał olej. I dlatego nie było ciśnienia. Koszt tulejki ok 1200 zł.

A gdzie się znajduje ta tulejka oraz pierścienie i gdzie kupywałeś tą tulejkę ?

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#9 Share Tomasz S

Tomasz S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 październik 2008 - 06:55

MF 3070 problem z WOM Robił mi to mechanik od MF tak więc nie wiem gdzie się to znajduje. Wiem tyle, że odkręcał dekle z tylu. Ciąnika nie rozpoławiał. A części też miał swoje. Wytłumaczylem mu przez tel co się dzieje, przyjechal i zrobil ;)

#10 Share rav104

rav104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 18:12

MF 3070 problem z WOM Ja myśle że poprostu już kosz siada od WOM, a kontrolka mróga bo jest za małe ciśnienie oleju na skrzyni biegów (mały wydatek pompy) ale mogę się mylić. U mnie przed remontem WOM chodził na małych obrotach na dużych nie, ale kosz i pompa wyjechana, a kontrolka mrugała jak załonczyłem wszystkie możliwe napędy załanczane hydraulicznie ( oczywiście na małych obrotach ).
Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 21:15

MF 3070 problem z WOM W ciągnikach M-F występuje również ochrona przed zatrzymaniem silnika,jeżeli włączenie WOM będzie powodem spadku liczby obrotów silnika o więcej niż 50% to wtedy układ kontroli wyłąnczy zawór elektromagnetyczny i poprzez CAN-Bus przekaże informacje dalej,i wtedy lampka na tablicy powinna błyskać,nie wiem jak to jest dokładnie w serii 30XX,ale takie zabezpieczenie występuje w serii 54XX
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 06 listopad 2008 - 08:14

MF 3070 problem z WOM Też posiadam taki problem mf 3050 jak najczesciej dzieje mi sie to przy kosiarce i stoje jak wasyl na łace

#13 Share 0DawiD0

0DawiD0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 maj 2009 - 22:18

MF 3070 problem z WOM Zaczeła mi mrógać także ta kontrolka od WOM ale jej nieużywałem-czyżby też ta tulejka? wałek jest zablokowany niemogę nim obrucić ,czy czujnik od ciśnienia WOM jest przy dolnym zaczepie z prawej strony w mf 3645?????

#14 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 12:19

MF 3070 problem z WOM

koledzy mam taki problem kupilem uzywanego mf 3070

w srodku sa dwie wajchy kolo siebie jedna zmienia sie predkosc wom miedzy 540 a 1000

druga powoduje ze obroty 540 (lub 1000) uzyskujemy przy 1550 obrotow silnika lub 2000 (czyli tzw tryb eko)

ta druga wajcha jest rozlaczona, ale stojac z tylu ciagnika z lewej strony jest ciegno ktorym powinna wodzic

jak otworze wlew oleju do skrzyni to widac tam rozne tryby i miedzy innymi widze wodzik przesuwajacy zebatke i to jest od tej wajchy od eko

i jak jest rozlaczone to walek sie nie kreci a jak jest zalaczone zazebiobe to dziala tylko to teraz  nie wiem czy to na eko dziala czy na normalnym 

#15 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:.
    III---------------III
    ŻELAZO

Napisany 29 sierpień 2016 - 12:52

MF 3070 problem z WOM Jak sprzęgło kłowe ( ta zębatka co się przesuwa ) jest zazębione to masz obroty ECO ( wajcha / wodzik popchnięty do przodu ciągnika )

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#16 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 07:00

MF 3070 problem z WOM

problem byl w tym ze jak nie jest zazebione to sprzeglo to wtedy powinien walek pracowac w trybie normalnym a u mnie wcale nie chodzil, ale to byla moja wina bo za malo wychylalem ten wodzik i pozostawalo takjakby w pozycji neutralnej  teraz jest wszystko ok dzialaja obie funkcje

byly dwie wersje autotronic i datatronic z takim wyswietlaczem 

u mnie jest jakis wyswietlacz ale inaczej wygladajacy  z tego co zdazylem zauwazyc to chyba rolnicy w niemczech takie im zakladali  wie ktos cos na ten temat

#17 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:39

MF 3070 problem z WOM

zdecyduj się bo autotronic i datatronic to całkiem co inne i ma całkiem inne funkcje, zastosowanie. Temat już nie raz wałkowany 

#18 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 15:58

MF 3070 problem z WOM

http://images77.foto...f0f5117amed.jpg a to co widac na tym zdjeciu to chyba nie jest orginalne??

#19 Share malek360

malek360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:02

MF 3070 problem z WOM

Witam posiadam 3080 dziś po wymianie oleju nie działa wom : / kontrolka się zaświeca i mruga , co polecacie sprawdzić ? który elektrozawór odpowiedzialny jest za wom i czy może być on przyczyną przed wymianą działał lecz wydawał metaliczne pukanie https://www.youtube....h?v=zh44FByyaRo . Dodam, że odkręcana była pokrywką i wyciągany wałek w celu sprawdzenia luzów na łożysku i ogólnego stanu jego poskładaliśmy do kupy a tu lipa wydaje się że wajcha od załączania inaczej pracuje . MF 3080 AUTOTRONIC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:43

MF 3070 problem z WOM

sprawdzić czujnik obrotów WOM. Mogłeś go uszkodzić przy wyjmowaniu wałka albo po prostu wymaga regulacji (zbliżyć go do tryba).

Elektrozawór drugi od góry