Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prace polowe jesień 2008

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 18 wrzesień 2008 - 21:01

Prace polowe jesień 2008 mozna powiedzieć że wykopki już zakonczone :lol: ale i tak jeszcze duzo roboty przed nami :D a o orce zimowej to nawet nie mysle :D :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prace polowe jesień 2008 Dzisiaj, 11:56
  •  

#42 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 21:16

Prace polowe jesień 2008 Ja juz mam poorane pod pszenice Zyto posiane w tamta sobote jutro jade kopac ziemniaki (jakies 0,5ha) moze cos kolo 25wrzesnia ruszymy w siew pszenicy (tak mysle)
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#43 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 21:59

Prace polowe jesień 2008 No to ja mam po robocie.. przez 2 tygodnie, mokro że normalnie nie do wiary, świezo obrobione pola nasiąkły jak gąbki wodą i zanim sie wjedzie przy pochmurnej pogodzie to chyba śnieg spadnie :/

#44 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 22:57

Prace polowe jesień 2008 Ja mam zaledwie 2 kawałki zaorane bo po deszczu żeby się nie nudzić pojechałem.
Przez jakies 2 tygodnie u mnie pada i jest chłodno, az dziw że dopiero co wakacje się skonczyły.
A ja mam jeszcze słome na polu i nie ma jak zabrać. To ja nie wiem kiedy ja sie obrobie jak tu gnuj trzeba wywozić, orac i siać, jeszcze ziemniaki i buraki do kopania. Może w grudniu skończe :lol: :D :D :angry:

#45 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 08:06

Prace polowe jesień 2008 ja posialem 4,5 ha i został jeszcze hektar, no i jeszcze z 8 ha skosić trawy i nic nie pada gdzie wy mieszkacie ?Bo ja warmia (no i termin siewu do 20 IX)

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 wrzesień 2008 - 09:23

Prace polowe jesień 2008 U nas wczoraj rano ok.10 skonczylismy orac ...wszystkich zboz razem z rzepakiem bylo ok 300ha.Do godz 14 przygotowania z siewnikiem.zboze na przyczepe i w pole...:lol: a od 14 do 17godz (deszcz wygonil)sialismy i przed siewem latal Same z agregatem . W 3 godz posiane jakies 10-11 Ha...pszenzyta . Dodam ze sieje 280 kg na hektar. A wy ile siejecie?

#47 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 13:52

Prace polowe jesień 2008 My dzisiaj posialiśmy pszenicę, jak zawsze zapowiadali że nie będzie padać i oczywiście nie zdążyłem dojechać na pole z agregatem uprawowym a już zaczęło kropić :angry: nim dojechał ojciec z siewnikiem to padało już na całego :angry: wk..... się i mówimy - trudno siejemy i zdążylyśmy zasiać 2 ha.
Miałem zrobić filmik z tej pracy, ale NH był tak upieprzony w błocie że wstyd by go było pokazać z resztą jak nie ma słońca to fotki nie wychodzą zbyt dobre :lol:

#48 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 16:03

Prace polowe jesień 2008 U nas na poniedziałek planujemy wykopki ludzie u nas to jak szalone już prawie wszystko pokopali a u nas nawet kombajn nie gotowy z siewami na ten rok mamy już zakończone :lol:

#49 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 16:04

Prace polowe jesień 2008 jak bedzie taka pogoda to nie wiem kiedy wykopki i zasiewy :lol:

#50 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 13:31

Prace polowe jesień 2008

My dzisiaj posialiśmy pszenicę, jak zawsze zapowiadali że nie będzie padać i oczywiście nie zdążyłem dojechać na pole z agregatem uprawowym a już zaczęło kropić :angry: nim dojechał ojciec z siewnikiem to padało już na całego :angry: wk..... się i mówimy - trudno siejemy i zdążylyśmy zasiać 2 ha.
Miałem zrobić filmik z tej pracy, ale NH był tak upieprzony w błocie że wstyd by go było pokazać z resztą jak nie ma słońca to fotki nie wychodzą zbyt dobre :lol:

A u mnie zapowiadali deszcz a świeci słońce.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 16:24

Prace polowe jesień 2008

U nas na poniedziałek planujemy wykopki ludzie u nas to jak szalone już prawie wszystko pokopali a u nas nawet kombajn nie gotowy z siewami na ten rok mamy już zakończone :lol:

Lol, u mnie zupełnie odwrotnie w okolicy, wszyskto wykopane a nic nie zasiane czy zaorane..

#52 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 16:39

Prace polowe jesień 2008 U nas było zapowiadane kopanie na poniedziałek dziś kopaliśmy przy obejściu dwa razy i to koła ciągnika robią ślady jak po sadzarce w tym roku z siewami się pospieszyliśmy i dobrze bo teraz to w pole marne szanse wejścia z pługiem czy rozrzutnikiem mielismy siać jeszcze 1ha pszenicy ale odpuściliśmy sobie :lol:

#53 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 16:42

Prace polowe jesień 2008 Ja już posiałem oziminy teraz tylko obornik i jeszcze dwa pola do orania
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#54 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 16:48

Prace polowe jesień 2008 Ziemniaki wykopane, pola wszystkie zaorane, jęczmień ozimy zasiany, w poniedziałek siew pszenżyta, potem pszenica i pod koniec miesiąca poplony.

#55 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 12:47

Prace polowe jesień 2008 Ja posialem wczoraj w wiekszości w deszczu jedyny kawałek zyta (70 arów) Teraz tylko pszenzyto posiac ale trzeba czekac az przestanie padać i troche obeschnie bo w takie błoto to szkoda siać.

#56 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 21 wrzesień 2008 - 13:05

Prace polowe jesień 2008 skosiłem 2 ha kuku na kiszonke reszta w czwartek

#57 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 24 wrzesień 2008 - 21:02

Prace polowe jesień 2008 U mnie juz dawno po orane , rzepak posiany , pszezyto posiane , jeczmień zimowy , dzisiaj zasilaliśmy pszenice zimowa tylko zostalo mi do wałowania troche

#58 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 wrzesień 2008 - 21:08

Prace polowe jesień 2008 dzsiaj padły poplony:p a jutro orka pod siew, i kopanie buraczków:)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#59 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 10:49

Prace polowe jesień 2008 mam pytanie czy lepiej jest wałować czy bronować pszenice i zboża ozime po siewie ? co wy wybieracie ? i może wady i zalety tych metod?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 27 wrzesień 2008 - 19:29

Prace polowe jesień 2008 A u mnie to tak Rzepak posiany miesiąc temu gdzies dwa tygodnie temu zacząłem siać zyto i pszenzyto. zostało mi jescze posiać 4.4 żyta i może 1.7 pszenżyta ale chyba jest juz za póżno więc chyba juz pszenżyta nie bede siał. no i 7 ha pszenicy jest poorane wiec tylko brona i siew. POtem trzeba wykopąc ziemniaki mam ich duzo :lol: 0.4 ha i buraki 0.2 ha :D no i obornik i orka na zime jakies 13 ha. W tym roku u nas w okolicy były beznadziejne zboża jare więc na następny rok zmniejszyłem areał na zboża wiosenne z 40 do 13 ha!