Skocz do zawartości

Zdjęcie

Utylizacja eternitu

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 03 maj 2007 - 18:03

Utylizacja eternitu W moim regionie jest dużo dachów pokrytych eternitem i każdy już powoli to ściąga w miarę możliwości ale mój znajomy niedawno był w Austrii i powiedział ze tam to prawie każdy dach jest pokryty eternitem i nikt sie tym zbytnio nie przejmuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Utylizacja eternitu Dzisiaj, 00:19
  •  

#22 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 maj 2007 - 15:52

Utylizacja eternitu Bo większosc tych durnych przepisów wymyślają Polacy. Eternit jest najgroźniejszy w czasie ściągania z dachu ( jeśli robi się to nieumiejętnie ). Za granicą, w niektórych krajach stodoly mają ściany z eternitu.

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 maj 2007 - 22:22

Utylizacja eternitu wiem widzialem takie stodoly i sam mysle niedlugo wykorzystac eternit jako pokrycie dachowe bo mam jeszcze kilka nieruszonych arkuszy a perspektywa 2032 o której pisal djsmart jest mi bardzo daleka.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share Artur

Artur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 18:20

Utylizacja eternitu niema dopłat za utylizacje eternitu jako takich trzeba na to patrzec nieco inaczei(gminy tak na to patrzą :) ) jezeli sie zgłosi to pryjadom kolesie w smiesznych kombinezonach i zabiorą eternit do utylizacji a co najwaznjejsze nic za to nie wezną :D
byłem kiedys u kolesia zrobic projekt stodoły a on mówi ze ma nadzjeie ze jak przyjadą do niego po eternit to dostanie kase i szybcjej ruszy z budową a jak ja mu (w żartobliwy sposób :) ) powiedziłem ze niech sie cieszy ze od niego za darmo wezną i nic za to nie zabuli to mi od powiedział :::: ni...uja:::: za darmo nie odda :)

#25 Share mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 październik 2009 - 22:41

Utylizacja eternitu ja słyszałem ze płaci sie 10% kosztów sciągniecia eternitu i mozna obiegac sie o kredyt na zmiane dachu na oprocentowaniu 1%

#26 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:48

Utylizacja eternitu panowie odświeżę temat, wie ktoś jak jest na chwilę obecną z tym eternitem....zabiera to ktoś...gdzie się zgłosić do gminy...

#27 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:17

Utylizacja eternitu U nas gmina zbierała chętnych.Lubelski UW ma jakąś pule pieniędzy.

#28 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:44

Utylizacja eternitu a wiesz o jakichś terminach,jakie były-są ,jakieś wnioski się składa czy jak...dzwoniłem do sołtysa,nic nie wie ,ma się dowiedzieć,lecz nie chciałbym żeby było po fakcie...

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:08

Utylizacja eternitu Dowiaduj się w gminie, to oni załatwiają. Ja na Wałbrzych wywiozłem, na składowisko, zapłaciłem z 250 zł/t.
Teraz u mnie gmina za darmo ściąga i zabiera, ale to zależy czy mają program zrobiony.

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 18:16

Utylizacja eternitu W naszej gminie jeszcze na koniec roku były wolne środki na utylizację eternitu (gmina miała limit a nikt już nie miał do oddania eternitu), narazie w gminie nic się nie mówi o utylizacji eternitu bo to co było zostało zebrane przez firmy utylizacyjne w latach 2011-2012.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 19:09

Utylizacja eternitu ok rozumiem,właśnie w tym tkwi sęk że nic nikt nie wie,więc może nic nie ma w mojej gminie tz tego programu,panowie jeszcze jedno pytanko,czy zabierali też taki magazynowany,nie będący na budynku..

#32 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:56

Utylizacja eternitu Witam
Jeśli zgłoszę w urzędzie wymianę eternitu na blachę(Bez dofinansowania) to jeśli 30 dni od zgłoszenia nie przyjdzie jakiś sprzeciw to mogę po prostu go zmieniać czy będą też przychodziły jakieś kontrole i sprawdzały jak to się odbywa?

#33 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 20:33

Utylizacja eternitu

odświeżę temat

to jak tam z tą utylizacją eternitu bo przymierzam się do wymiany <_<

koszty jakie są :huh:  i jak to się odbywa tzn ja odrazu płacę tę 25% kosztu (czy inny %) czy 100 % a potem mi zwrócą  :huh:

Edytowany przez sebe1033, 02 listopad 2014 - 20:36.

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 20:47

Utylizacja eternitu

Zależy od  gminy chyba, U nas sami ściągają i zabierają za darmo.

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 20:51

Utylizacja eternitu

W naszej gminie mówi się o 15 % kosztu utylizacji, ale eternitu robi się coraz mniej do odbioru ( w poprzedniej puli z UG dzwonili kilka razy może ktoś ma jeszcze eternit do oddania bo pewna pula pieniędzy została). .

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#36 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 02 listopad 2014 - 20:52

Utylizacja eternitu

W maju zgłosiłem do gminy że mam eternit do utylizacji ściągnięty z domu , musiał być ułorzony na paletach i za streczowany w sierpniu przyjechała jakaś firma i zabrała nie płaciłem nic za zabranie eternitu . Od przyszłego roku trzeba będzie płacić jakieś pieniążki za utylizacje eternitu .

#37 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:21

Utylizacja eternitu

to może zależy kto to robi jak się samemu ściągnie i spakuje to za darmo a jak oni ściągną to dopłacić :huh: . Muszę znajomych popytać z gminy (jedni rozbierali stodołę) .

A w gminie byłem to mówili żeby zgłosic się w lutym, a szczegółów to oni niepamiętają , jak coś to w lutym ...

#38 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:43

Utylizacja eternitu

U mnie w styczniui mialem 2t plyt do utylizacji,gmina w praktyce zwracala tylko koszta utylizacji,koszta demontarzu trzeba bylo poniesc samemu.

sebe1033 a dlaczego chcesz zdejmowac eternit,dach jest zniszczony czy nieszczelny ?

Ogolnie wywalkic fure kasy ,a ,pwy dach tylko dlatego ze komus sie tak uwidzialo wg. mnie bezsensu.

Rozbieralem stare budynki,plyty z nich wykorzystalem do naprawy dachu na szopie a reszte wywiozlem do przedsiebiorstwa oczyszczania,koszt ok 800pln.

Co ciekawe gmina zwracala tylko za azbest zdjety z dachu przez firme,czesc mialem lezec od 15 lat przykryte pod szopa i za to juz nie bylo zadnej doplaty :unsure: :unsure: zdjalem sam zawiozlem sam,wywiezli zwazyli przyslali rachunek i bez laski...

Na zachodze sa cale osiedla,blokowiska gdzie fasady budynkow pokryte sa eternitem,nie usuwa sie tego na sile,tylko pokrywa farba zabezpieczajaca powierzchnie i tyle,za to w polsce usuwa sie na sile,ale to tylko polska jest.....

http://www.biznes.ne...kac,b1630103724

Edytowany przez mory1971, 03 listopad 2014 - 19:50.

#39 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 listopad 2014 - 19:47

Utylizacja eternitu

U nas któregoś roku było z innego programu to ściągali i odbierali. Obecnie trzeba zgłosić, że sie ma do odbioru i czekać cierpliwie. Parę dni przed odbiorem jeżdzą z firmy odbierającej na "rozpoznanie" ze swoimi paletami i sami układają na palety w wygodnym dla nich miejscu do odbioru. Wszystko bezpłatnie. Czy jest możliwość żeby też zdejmowali z dachu to nie wiem bo nie miałem takiej potrzeby.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 20:11

Utylizacja eternitu

W woj lubelskim zdejmują i zabierają za darmo , chyba każda gmina przystąpiła do tego programu bo jest prowadzony przez Urząd Marszałkowski.