Skocz do zawartości

Zdjęcie

Utylizacja eternitu

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 11 luty 2007 - 14:11

Utylizacja eternitu Co wiecie na temat dofinansowania jakie miało być na zmianę dachu eternitowego i jego utylizację???U mnie we wsi kiedyś spisywali kto ile tego eternitu ma i miała być kasa i już 2 lata cisza??Czy te dopłaty są w ogóle realne????Czy jednak się okaże że każdy za swoje będzie musiał zmieniać?? Piszcie co wiecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Utylizacja eternitu Dzisiaj, 07:19
  •  

#2 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 11 luty 2007 - 14:29

Utylizacja eternitu Ja pytałem sie o to sołtysa to mi powiedział ze mam raczej na kase nie liczyc bo faktycznie projekt poszedł w kosz ale czy to prawda.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#3 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 luty 2007 - 19:39

Utylizacja eternitu O kasie to nic nie mówili. Te ankiety miały jedynie na celu oszacowanie ile tego dziadostwa jest w rzeczywistości. Likwidacja azbestu ma zakonczyc się do 2030 roku więc jeszcze jest sporo czasu. A na kasę to ja bym nie liczył.

#4 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 luty 2007 - 22:21

Utylizacja eternitu hehehe u mnie został poszedł w posadzkie w stodole :huh: i sie nie martwie
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 luty 2007 - 08:21

Utylizacja eternitu a co innego mozna z nim zrobic?
mi teraz troszke dach poruszyło przy tych wiatrach i chce nowe pokrycie stodoly zrobic i gdzie ten syf wywalic?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 12 luty 2007 - 09:28

Utylizacja eternitu Ja myślę kiedyś zrobić rampę, w której bym zutylizował eternit :huh:
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:30

Utylizacja eternitu

Ja myślę kiedyś zrobić rampę, w której bym zutylizował eternit :huh:

gratuluję i jestem ciekaw z jakim kosztem będzie się wiązała późniejsza utylizacja azbestu z tejże rampy
eternit składuje się w specjalnie przeznaczonych do tego celu miejscach (tzn zaizolowany zakopuje się w gruncie) w każdym województwie są przeznaczone do tego celu obiekty a jedyna forma pomocy o jakiej słyszałem do finansowanie demontażu i chyba jeszcze kilka złotych do metra kwadratowego na nowe pokrycie;p

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:33

Utylizacja eternitu a jakies konkrety? z miłą chęcią bym się pozbył tego syfu z dachu a później z gospodarstwa:)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:43

Utylizacja eternitu

gratuluję i jestem ciekaw z jakim kosztem będzie się wiązała późniejsza utylizacja azbestu z tejże rampy

gdyby nawet to i tak taniej niż z posadzki ( jak wcześniej napisane ) :huh: Wczoraj miało być coś o tym w programie "TYDZIEŃ", może ktoś oglądał, bo mnie takie programy :angry: odrzucają, był tam też ANDREW ( poprawiłem :( )
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:52

Utylizacja eternitu @kserkses: wyrazaj sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 luty 2007 - 12:57

Utylizacja eternitu a co do konkretów to proponuję napisać lub zadzwonić do wydziału Środowiska, Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiednim urzędzie wojewódzkim lub poprosić o pomoc w urzędzie gminy

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 luty 2007 - 13:41

Utylizacja eternitu witek ale poszedł pod posadzke czy jako składnik betonu, bo jak tak to podczas zamiatania będziesz wdychał azbeścik razem z kurzem

#13 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 luty 2007 - 16:32

Utylizacja eternitu a jest przryty workali po nawozach piach i dopiero beton
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#14 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 luty 2007 - 16:27

Utylizacja eternitu u mnie w gminie to jest tak że jeżdżą i sprawdzają każdego kto zgłosił że chce utylizować i jeśli ma jakąś większą ilość to sami nawet z dachu ściągają a jak ktoś ma niewiele to musi sobie sam sciągnąć ale też mu to odbierają więc jakiegoś wielkiego problemu to nie ma z tym

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 luty 2007 - 19:39

Utylizacja eternitu co do azbestu to u mnie jak budowali owczarnię i wiaty to łącznie przykryte jest ok 1000m2 dachu eternitem i wszytko docinał jeden człowiek w garażu na pile tarczowej, dziś ma 58 lat i czuje sie świetnie :huh:
dla mnie to jest to troche paranoja bo w farmerze (chyba) czytałem ze można przykryć eternit np.eurofalą i wystarczy-azbest się nie utlenia...powinni wymyśleć jakąś farbe do malowania eternitu która zapobiegłaby wydzielaniu się azbestu

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 23 luty 2007 - 18:19

Utylizacja eternitu Ja słyszałem, że dofinansowują zdjecie z dachu i utylizację. Tylko nie wiem, czy jest to prawda. Chyba coś w gminie trzeba się dowiadywac. Ja narazie nic nie planuję, brak kasy :) .

#17 Share zirol

zirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 21:52

Utylizacja eternitu Kiedyś spisywali kto i ile ma eternitu na dachu,ciekaw jestem co powiedzą ci którzy go wyrzucili jeśli przyjdą sprawdzić gdzie on jest.Ci co posiadają eternit są posiadaczami materiału niebezpiecznego dla środowiska niezależnie od tego czy jest on na dachu czy gdzie indziej, i z kontrolą mogą się liczyć.Trzeba sie będzie wytłumaczyć gdzie on jest.

#18 Share djsmart

djsmart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 20:45

Utylizacja eternitu Azbest musi byc usuniety do 2032 roku czyli jeszcze jest troche czasu. A najlepiej jest skorzystac z SPO lub z PROW jak wejdzie zawsze troche kasy zwroca. Wiecie moze czy sa juz jakies firmy utylizacyjne? bo u mnie w poblizu nie ma

#19 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 16:23

Utylizacja eternitu Wszyscy myślą, że dużo czasu a wyjdzie tak, że do 2032 roku większosc mniejszych gospodarzy nie zdejmie go z dachu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2007 - 17:07

Utylizacja eternitu Panowie ,etrnit kupiliśmy w sklepie ,jest wytworem polskiej myśli technicznej i zmuszanie kogoś do zmiany pokrycia nic tu nie da .Kiedyś ktos za to zapłaci .gdyż to nie my jestesmy odpowiedzialni za to gówno.