Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:08

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Ja mam około 21 ha w ekologii i baaaardzo sobie chwalę. 18 ha traw na gruntach ornych i 3 ha zboża (tak dla sportu :D ) Gdybym miał jeszcze raz wybierać to wchodziłbym w to z zamkniętymi oczami. Zalety:
1. Redukcja kosztów:
Nie trzeba przewracać ziemi co roku więc spalamy dużo mniej ON.
Nie wolno stosować SOR i nawozów, więc oszczędzamy masę pieniędzy.

2. Zmniejszenie nakładów pracy:
Najwięcej roboty jest przy wysiewie traw, a dokładniej przy przygotowaniu pola. Trzeba przeorać, zabronować, DOKŁADNIE ZEBRAĆ KAMIENIE, wysiać trawę razem z koniczyną (motylkowe), następnie to wszystko zwałować i czekać. W kolejnych latach to tylko koszenie i zbiór. Mając pokosówkę lub inny tego typu wynalazek to nie jest takie męczące.

3. Duży skok dochodów:
Dopłaty na poziomie około 1700 zł (obszarówka+ ONW+ pakiety rolnośrodowiskowe+ rośliny motylkowe+ UPO, JPO + PZ) Posiadając większą ilość siana (ja zebrałem około 500 balotów (120 cm średnicy) z jednego pokosu, drugiego nie robiłem) można wejść w bydło opasowe (ja kończe właśnie załatwiać) i mieć dodatkowe całkiem ciekawe źródło dochodu. Jeżeli ktoś ma większą wyobraźnię, finezję :) itp to może produkować brykiety lub po prostu sprzedać siano (u mnie balot 120 cm średnicy chodzi po 50 zł) więc jeszcze dodatkowa kasa.

Wady:
W pierwszym roku jest trochę papierów, ale wszystko robi doradca. Koszty jakie trzeba ponieść:
Plan rozwoju gospodarstwa- 900 zł

Raz w roku kontrola- 1200 zł, ale późnij trzeba złożyć wniosek, to oddadzą 800-900 zł.
Jest trochę papierkowej roboty, ale można poświęcić 2 dni i wypisać wszystko na cały rok i mieć z bani (lub zlecić doradcy). Trzeba też prowadzić rejestr działalności polowej, czyli jaki zabieg kiedy się wykonało. To jest bardzo proste (również można zlecić doradcy :o )

Reasumując możecie sobie podliczyć sumę dopłat oraz koszty (głównie ON do pokosówki i do ciągnika z prasą). Jeżeli komuś doszczętnie nie chce się robić to można sprzedać trawę na pniu, czyli ugadać się z kimś, że pozwoli mu się skosić i zebrać siano ze swojej działki za jakieś tam pieniążki :P Grosze bo grosze ale kosztów wtedy nie ponosi się ŻADNYCH. Myślę, że ekologia w moim wykonaniu (takim jakie wam opisałem) jest baaardzo opłacalna. Gdybyście mieli jakieś pytania to walcie na forum, a gdybym nie odpisywał to walcie na PW. Polecam!

Pozdrawiam!

;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Dzisiaj, 16:42
  •  

#22 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 06 październik 2010 - 06:42

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Bardzo ciekawe rozwiązanie z tą ekologią, na pewno to jest przyszłość dla rolnictwa.

#23 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:13

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Zgadza się, w szczególności, jeżeli ktoś (szczególnie starsi rolnicy) już nie wyrabia ze wszystkim to jest to idealne rozwiązanie.
Ktoś tam wcześnie pisał, że środki z ekologii otrzymuje się po 3 latach. Co on pie***rzy?? Środki dostaje się w takim samym terminie jak całą resztę dopłat!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 październik 2010 - 14:42

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię @tombar123 w jaki sposób łączysz płatności rolnośrodowiskowe oraz ST?

#25 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 październik 2010 - 18:07

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię ST? Wyjaśnij skrót bo mi nic nie mówi...

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 październik 2010 - 18:33

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię przepraszam za niejasność, ST to specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych

#27 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:38

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię aro 321

Potrzebował bym na sklep warzywniczy do żony prawdziwych produktów ekologicznych z certyfikatem , najlepiej prosto od producenta. Może posiadasz jakieś produkty , przetwory lub może twoi koledzy . Interesują mnie także ilości hurtowe, gdyż posiadam możliwość sprzedaży w kikunastu sklepach. A co do ekologicznych upraw , próbowałem trochę z tym 25 lat temu. Pisze o tym na forum "czy talerzówką da się zastąpić orkę?" . Wg mnie ekologia to sposób na życie, a nie kombinowanie z kontrolami. Pewnie , że rachunek ekonomiczny także jest niezbędny, bo kogo przekonać do ekologii, gdy ekolog będzie biedny.

#28 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:39

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię mam eko ale dopiero 2 rok i jakie ci warzywa interesują i jakie ilosć bo może zaczne siać jak dobra cena

Edytowany przez nasil90, 20 marzec 2011 - 09:03.
Cytowanie posta

#29 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:08

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Praktycznie wszytskie owoce i warzywa , które sprzedaje się w warzywniaku. Obecnie np. za jabłka płacę 2200zł/ tonę. Za marchew 1500zł/tonę. A jakie będą ceny w przyszłym roku też bym chciał wiedzieć. Zasiałbym napewno to co będzie drogie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 23:03

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię a jest zainteresowanie zakupem takich warzyw bo eko jest drosze

#31 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:28

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Przy dużym wojewódzkim mieście zainteresowanie kilku procent to i tak jest kilka tysięcy klientów. A że droższe to nic, bo napewno lepsze i zdrowsze. Są klienci , którzy zapłacą.

Edytowany przez Matey, 16 kwiecień 2011 - 16:58.
cytowanie poprzedniego posta

#32 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 14:03

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię witam chcialbym zasadzic z 3 ha drzewek owocowtych tylko mam jedno pytanie. Czy takie drzewka nie niszcza gleby i czy trudno pozniej doporwadzic takie grunty do siania np przenicy ?? wiem ze wierzba ekologiczna straszNie niszczy grunt ale jak jest z drzewkami owoocywmi to nie wiem wiec prosze o odopowiedz :)

#33 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:48

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię

Przy dużym wojewódzkim mieście zainteresowanie kilku procent to i tak jest kilka tysięcy klientów. A że droższe to nic, bo napewno lepsze i zdrowsze. Są klienci , którzy zapłacą.

a jakie ilości by cię interesowały

#34 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:11

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię od 1 kwietnia pracuję w jednostce certyfikującej ekologię, zapraszam na priv osoby chcące się certyfikować

#35 Share maglug

maglug

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 09:45

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Witam!
Mam 70 ha ziemi ornej, do tej pory zajmowałem sie uprawą zbóż i rzepaku ale w tych czasach to nie bardzo sie opłaca. Mysle o tym zeby pszejść na ekologie czyli zasiac wszystko trawą motylkową. Po kalkulacji kosztów to chyba lepiej bym na tym wyszedł niz na uprawach zbóż. Co o tym sadzicie? Prosze o odpowiedzi doswiadczonych w tym temacie.
Pozdrawiam.

#36 Share Pawel10

Pawel10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:17

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Swoją drogą, wie ktoś jak zrezygnować z ekologii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 17:21

Dopłaty ekologiczne, przejście na ekologię Wie ktoś czy przyjmują jeszcze te wnioski na ekologię ??