Skocz do zawartości

Zdjęcie

Informacje na temat ciągników renault

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2009 - 13:44

Informacje na temat ciągników renault Mój wujek ma Renault kupił w dobrym stanie od takie faceta co ściaga z Francji Wojtas wie o kogo chodzi prawdopodobnie jego sąsiad. Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125 koni silnik MWM, czyli od Fendta skrzynie MF. Ma tą Renie już ponad 1,5 roku i nie miał żadnej awari, ale to żadnej, a co do części to spokojnie zawsze gdzieś znajdziesz :)

Bierz Renaulta ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Informacje na temat ciągników renault Dzisiaj, 07:17
  •  

#42 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:32

Informacje na temat ciągników renault Nie będzie tura. Ale w okolicy mam 5 mechaników, w tym jeden ma podobnego ursusa do 699.

#43 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 18:55

Mój wujek ma Renault kupił w dobrym stanie od takie faceta co ściaga z Francji Wojtas wie o kogo chodzi prawdopodobnie jego sąsiad. Mój wujek ma Renaulta 120.14 turbo 125 koni silnik MWM, czyli od Fendta skrzynie MF. Ma tą Renie już ponad 1,5 roku i nie miał żadnej awari, ale to żadnej, a co do części to spokojnie zawsze gdzieś znajdziesz ;)

Bierz Renaulta :)

Ile razy jeszcze będziesz się chwalił tym że twój wujek kupil reno, już mnie to denerwuje prawie w kazdym twoim poście, no ile można....
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#44 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:58

Informacje na temat ciągników renault No ja nie chwalę się bo za dużo to nie ma czym :) mi chodzi tylko o to,że polecam bo ten ciągnik ma mój wujek a nie ja a co mam pisać,że to ciągnik mojego dziadka albo sąsiada???? i właśnie dlatego to pisze i polecam bo sprawdzone a nie jak niektórzy się wypowiadają nie mieli nigdy Renaulta a piszą wez, ale to sie psuje, ale to czesci niema, albo sie wymadrzają,że tu jest taki silnik a nie taki albo taka skrzynia a nie taka...

Mi tylko o to chodzi :) ;)

#45 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:09

Informacje na temat ciągników renault ;) :) Ale mnie rozwaliłeś...

#46 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2009 - 19:34

Informacje na temat ciągników renault Co w tym niby smiesznego???? ;)

#47 Share kingway

kingway

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 luty 2009 - 08:42

Informacje na temat ciągników renault najlepiej ursusa

#48 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 luty 2009 - 08:50

Informacje na temat ciągników renault Najlepiej ursusa nie powiedziałbym Ursus tym zachodnim markom może tylko pozazdrościć ale i Ursus jest dobry i był dobry jednym słowem mówiąc prosty i niezawodny ciągnik a temat jest o informacjach na temat Renault a nie jaki najlepszy,
"Tomu" ja nic nie widzę śmiesznego w wypowiedzi "bolek1992",sorry za OT.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#49 Share vIcToRy

vIcToRy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:58

Informacje na temat ciągników renault Ja posiadam ciągnik Renault 110 silnik MWM na razie rok przejechany bez żadnej awarii... Ogólnie bardzo dobre ciągniki komfort praca silnika itd....Jedyne do czego mogę się przyczepić to tyle ze nie mają one sprężarki ale można założyć od jakiegoś innego ciągnika więc to nie problem... :)

#50 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:31

Informacje na temat ciągników renault Czy ktoś z was posiada katalog części do renault 651?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:29

Informacje na temat ciągników renault Witam kilka pytań chodzi mi o moc ciągników np. 120.54 ile ma KM 110 czy 120? Ja kiedyś słyszałem że 120.54 ma 110 KM a 110.54 100 KM. Pytam dlatego że byłem niedawno oglądać takiego 120.54 i właściciel mi mówił że na bank ma 120 KM Rolling Eyes
Druga rzecz: Biegi wbijały się z dużym oporem i mają bardzo krótki skok niekiedy nie wiedziałem czy wogle wbiłem bieg czy też tak macie? Dodam że olej w skrzyni był zimny może na rozgrzanym jest inaczej, ale nie było jak sprawdzić . Ale silniczek chodził jak ta lala Very Happy
Czy ktoś z was zakładał już kompresor do tych Renaultów?

#52 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:47

Informacje na temat ciągników renault Renault 120.54 ma 110 KM a co do biegów to ja jeździłem Renault 110-54(100KM) skrzynia od MF-a to biegi wchodziły normalnie i miały spory skok.A który rok produkcji ma ta Renia? i skrzynia też od MF-a?

#53 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:03

Informacje na temat ciągników renault skrzynia mechaniczna 16\16 czy od mf to nie wiem, rocznik bodaj `92. Wszystkie jeżdżą tylko 30 km/h?

#54 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:13

Informacje na temat ciągników renault Mam renault i moge powiedzieć ze raczej u każdej jest taki krótki skok między biegami, mi sie wydaję że to nawet dobrze, tyle że u mnie biegi wchodzą bez problemu. Pozdro

#55 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 16:17

Witam kilka pytań chodzi mi o moc ciągników np. 120.54 ile ma KM 110 czy 120? Ja kiedyś słyszałem że 120.54 ma 110 KM a 110.54 100 KM. Pytam dlatego że byłem niedawno oglądać takiego 120.54 i właściciel mi mówił że na bank ma 120 KM Rolling Eyes

Zawsze od pierwszego numerku odejmij 10 i wyjdzie ci liczba koni. Dajmy na to 120-54 ma 110km, 110-54 ma 100km.

"skrzynia mechaniczna 16\16 czy od mf to nie wiem, rocznik bodaj `92. Wszystkie jeżdżą tylko 30 km/h?"

Są i wersje 40km/h. Raczej eksport. Na liczniku przy 2500 obr/min musi być cyferka 40. Są i wersje z ACET (taki komputerek pokładowy). Wtedy na naklejce na szybie trzeba patrzeć, czy są kwadraciki na 40km/h.
Są jeszcze wersje bogato wyposażone - NECTRA. Pełen elektroniki. Ma na 100% 40km/h.

Skrzynie są od ZF, a nie MF.
Są wersje 16/16, 24/8.

Fotka NR3
http://allegro.pl/it...20_14_tx16.html

#56 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:52

Witam kilka pytań chodzi mi o moc ciągników np. 120.54 ile ma KM 110 czy 120? Ja kiedyś słyszałem że 120.54 ma 110 KM a 110.54 100 KM. Pytam dlatego że byłem niedawno oglądać takiego 120.54 i właściciel mi mówił że na bank ma 120 KM Rolling Eyes
Druga rzecz: Biegi wbijały się z dużym oporem i mają bardzo krótki skok niekiedy nie wiedziałem czy wogle wbiłem bieg czy też tak macie? Dodam że olej w skrzyni był zimny może na rozgrzanym jest inaczej, ale nie było jak sprawdzić . Ale silniczek chodził jak ta lala Very Happy
Czy ktoś z was zakładał już kompresor do tych Renaultów?

Moc najlepiej sprawdzić na hamowni, chociaż "podobno" z tym jest tak jak napisał kolega @prolnik, ale należy zwrócić uwagę, iż moc tych ciągników była mierzona dopiero po złożeniu całego ciągnika, a nie jak to bywa teraz samego silnika. Co do skrzyni to raczej jest normalne w moim Renaulcie biegi wchodzą tak samo jak opisałeś często nawet niewyczuwalnie, więc trzeba na to uważać u mnie najbardziej niewyczuwalna jest 1 i trzeba na to uważać, gdyż znam przypadki że znajomy zrobił to na siłę i złamał drążek zmiany biegów przy wejściu do skrzyni gdzie jest najdelikatniejszy. Dodam że mojej 110.54 może poruczać się z prędkością 40km/h (a na obrotomierzu i naklejce na szybie nic o tym nie jest napisane), trafiają się także maszyny ze skrzynią 30km/h i jak to mówił mi pewien handlarz występują skrzynie 35km/h. Skrzynia jaka w nim siedzi jest produkcji ZF, była ona wykorzystana w starych MF'ach a po dodaniu rewersu zaczęto ją montować w Renówkach.

#57 Share wiesiek24

wiesiek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 13:35

Informacje na temat ciągników renault Witam. Czy ta dodatkowa wajha po lewej stronie umieszczona analogicznie do rewersu była montowana we wszystkich ciagnikach serii xx14?
a może ktoś wie jak to wygląda w skrzyni, jakiś reduktor? przy takim układzie zając jest 16/16 a bez 12/12
czy te co mają zająca lecą z prędkością 40km/h
byłbym wdzięczny za kilka fotek tej dzwigni gdzie ona wchodzi do skrzyni biegów
papa.smerf@poczta.onet.eu lub jakiś katalog częsci

#58 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 19:03

Informacje na temat ciągników renault Jak jest jeden kwadracik na zającu na 40km/h to max pojedzie 40km/h. Lecz na bardzo wysokich obrotach. Jak ma 2, albo 3 kwadraciki na zającu na 40km/h, to na 100% spokojnie pojedziesz 40.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś :lol:

#59 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 19:44

Informacje na temat ciągników renault Ja nic a nic :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:36

Informacje na temat ciągników renault Szukając ciągnika dla siebie oglądałem modele z serii 54 i niemal byłem na nie zdecydowany, ale u jednego handlarza stał też sobie taki Renault Ares 620, i się świetnie prezentował. Z tego co się zorientowałem to za dziesięcioletniego Aresa 620 trzeba dać 70-80 tys, a seria 54 to już w większości pełnolatki. Tylko te Aresy mają silniki JD (niewiem czy to plus czy minus) skrzynia dynashift z MF. Handlarz mówi że aż tak dużo elektroniki to niema poza EHR. ale jakoś nie jestem tego taki pewny i się zastanawiam czy się w coś takiego pchać, czy jest on bardzo skomplikowany w budowie trochę się boję że do każdej pierdułki będe musiał wołać serwis. Może są użytkownicy takich Aresów i coś by o nich powiedzieli więcej.