Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie najlepiej umieścić kółko?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beny862

beny862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:36

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Witam kupiłem używane pługi jest to 4+1 lemken ale jest tylko 4 bo piąty odkrecony, gdzie umieścić kółko pośrodku czy gdzie?jest ono narazie z tylu ale nie działa tak jak powinno bo przód włazi a tym płytko ora ktoś chyba kąmbinował i przełozył je,i z kąd dostać przupłużki do nich?bo ja zakupiłem to niemają ani przedpłuzków ani ścinaczy w odkłaniach tak i słabo dokładają a napewno powinny być przedpłużki!?bo napewno albo to albo to musi być nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie najlepiej umieścić kółko? Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 21:54

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Nie jestem orłem w tej dziedzinie ale wydaje mi sie że należało by poswiecic troszkę czasu na prawidłowe ustawienie pługa. (nie chce nikogo obraźic bo może sie nie da).
Odepchnąć go na cięgle( wypoziomować) i w razie potrzeby opuscic na kółku. Długi pług trudniej ustawić i dlatego trzeba pare razy sie zatrzymać i wprowadzac korekty nawet o ćwierć obrotu.
Co do umiejscowienia koła to z tego co wiem jest ono przy przedostatniej lub ostatniej skibie.
W twoim przpadku powinno byc przy 4 jesli 5 bedziesz odkręcać.
Poszukaj na allegro swojego pługa i sie przyjzyj jak to jest zamocowane.

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 00:01

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Wg mnie najlepiej jest kółko umiescic pomiedzy 3 i 4 korpusem w taki sposob zeby od miedzy bez problemu odorac.Aczkolwiek umieszczenie kółka na koncu daje lepsze mozliwosci regulacji pługa i lepszy docisk tylnej osi w ciagniku a zatem i lepszy uciag.

#4 Share beny862

beny862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 07:19

Wg mnie najlepiej jest kółko umiescic pomiedzy 3 i 4 korpusem w taki sposob zeby od miedzy bez problemu odorac.Aczkolwiek umieszczenie kółka na koncu daje lepsze mozliwosci regulacji pługa i lepszy docisk tylnej osi w ciagniku a zatem i lepszy uciag.

czyli wszystko jest ok,trzeba sie tylko pobawić.A jak z tymi przedpłużkami?bo u mnie są jakieś dziury przed korpusami.Bo ja nie ma chyba przedpłużków to powinny być ścinacze w odkładniach,a jak niema ścinaczy to powinny być przedpłużki dobrze mowie?

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 07:21

Gdzie najlepiej umieścić kółko? żeby przód ci nie właził to nie opuszczaj belek tak mocno albo daj cięgło z ukosa w ciągniku jak najniżej a w pługu jak najwużej i wtedy pług będzie opierać się na nim i głębiej nie pójdzie (tak jak pisał szczewko) ,kółko może być z tyłu nawet lepiej na nierównym terenie tylko jeden problem ono wystaje i nie odorasz przy miedzy a tym bardziej płocie ja w "4" mam przy 2 może między 2 a 3 korpusem

#6 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 20:47

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Najlepiej z tyłu za ostatnia skibą

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 16:08

Gdzie najlepiej umieścić kółko? chciałbym sie dowiedziec co da przesuniecie koła kopiującego w pługu 4 skibowym
obecie koło znajduje sie tutaj:
http://www.agrofoto....image86665.html
http://www.agrofoto....image84592.html

chciałbym przesunąc go miedzy 3 a 4 odkładnią na ramie-słyszałem ze im kolo bardziej z tylu, tym lepiej ustawic pług
co o tym sadzicie?

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 16:14

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Pierwszy link nie działa.

poprawione :lol:

Więc ja bym te kółko przestawił bardziej na tył. Bo tak jak mówisz łatwiej go ustawic. A teraz to chyba łatwo nie masz.
Wydaje mi sie że szybciej bedzie wchodził w ziemie i lepiej reagował na nierówności. I ponoć poprawia się uciąg.
Skoro masz to kółko na cybantach montowane to możesz sie troche pobawić. Ja bym zaczął od montażu na samym końcu. :D

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:29

Najlepiej z tyłu za ostatnia skibą

Mam zamiar rozbudować 3x30 i doczepić 4tą skibę wszystko już mam tylko przyspawać wydłużenie ramy i mam takie pytanko czy na tym dospawanym kawałku ramy mogę umieścic kółko bo będzie to przykręcana rama i czy kółko na końcu nie będzie za dużym obciązeniem na przykrecaną ramę?

#10 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:32

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Na samym końcu źle przy odorywaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:38

Gdzie najlepiej umieścić kółko? dlaczego źle? to ja już wole trzymać na podnośniku odorując i tak zawsze trzymam na podnośniku a kółko służy mi do określenia głebokości orki tylko :P a na końcu bo jak było na środku to bardzo się zapychało.
więc czy ta rama nie będzie za delikatna?

#12 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:39

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Ale jak zaczepisz na ramie przy ostatniej skibie to jak kolko bedzie o miedze zachaczac to jak odorzesz?

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 17:59

Gdzie najlepiej umieścić kółko? wogóle nie rozumiem, a jaki to niby problem, przecież miedza u mnie naogół jest równa z polem i sobie kółko może iść po miedzy, a tak jak pisałem u mnie kółko to raczej wskaźnik głębokości orki i większość orki jest trzymane na podnośniku a kółko jest nad ziemią a zostawiam sobie ta rezerwe gdzie chcę zgłębić, tzn po to żeby jak zgłębie na walić na tamten świat bruzdy i marnować paliwa i wogóle nei stracić lemieszy, więc np. orka na 25 cm a kółko jest nastawione na orkę na 30-35 cm i jak jest dolinka lub perz to zgłębiam a gdzie nie ma potzreby na podnośniku, również jak sie coś zapycha zgłębienei i spłycenie pozwala pozbycsiezapchnięcia

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 październik 2008 - 09:58

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Macie jakis patent zeby dobrze i szybko ustawic 4 skibowke podczas gdy kolko jest na poczatku?

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2008 - 10:47

Gdzie najlepiej umieścić kółko? edyny patent to wywalic kółko do tyłu, po przeróbce 3x30 na 4x30 kółko wywaliłem na sam koniec i widze że bez kółka nie była by mozliwa orka na mniej więcej jednakowej głebokości, bo już przy tak długiej ramie coś musi na końu regulować głebokość orki, zastanawiam sieczy nie zrobić górnego łącznika na pływający, bo przy 5x30 pewnie by sięnależało, jednak mam mały problem z kólkiem na końcu bo jest od standardowych 2x30 kółko i przy 4x30 na tendencje do topienia się i przydało by się je jakoś poszerzyć :P

#16 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 październik 2008 - 11:53

Gdzie najlepiej umieścić kółko? Zespawaj 2 samochodowe i będzie git(tak myśle);p
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#17 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 06 październik 2008 - 15:42

Gdzie najlepiej umieścić kółko? a jak to jest rama w tym pługu?
AF - to Jest To:)

#18 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 06 październik 2008 - 16:58

edyny patent to wywalić kółko do tyłu, po przeróbce 3x30 na 4x30 kółko wywaliłem na sam koniec i widze że bez kółka nie była by możliwa orka na mniej więcej jednakowej głebokości, bo już przy tak długiej ramie coś musi na końu regulować głębokość orki, zastanawiam sieczy nie zrobić górnego łącznika na pływający, bo przy 5x30 pewnie by sięnależało, jednak mam mały problem z kółkiem na końcu bo jest od standardowych 2x30 kółko i przy 4x30 na tendencje do topienia się i przydało by się je jakoś poszerzyć :P

czemu chcesz przerobić łącznik górny na ,,pływający" w czym to pomaga ba ja mam pługi staltechu i tam są dwie dziury jedna do transportu a druga do orki
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:58

Gdzie najlepiej umieścić kółko? bo jak jest długa rama a pole nierówne to pług ma iść sam z tyłu wspierać sie na kółku a z przodu tylko na cięgłach, kiedyś co c 330 uczepiłem 3x30 i nie miałem odpowiedniej długości cięgła i uczepiłem na łańcuch zamiast łącznika górnego i pług bardzo łądnie pracował z ciapkiem i ciapek sobie radził (oczywiście nie głebiej jak 10cm :P )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 październik 2008 - 18:03

Gdzie najlepiej umieścić kółko? wniosek jest taki jak założysz koło za czwartą skibą to nie odorzesz od skarpy i pług bedziesz musiał trzymać na pompie pierwszą skibe żeby ci nieryła ale w ten sposub zwiększasz uciąg ciągnika . Jak zamontujesz koło za drugim korpusem będziesz mugł odorywć od skarpy i niebędziesz musiał trzymać na pompie . jerzeli jest to koło transportowopodporowe to [powinno bć przed czwartą skibą wybór należy do ciebi ja bym zamontował miedzy drugą a trzecią skibą :P