Zaloguj się, aby obserwować  
mirasek

Stalnica - odległość od noży

Polecane posty

mirasek    13

Mam takie pytanie, dość pilne, mianowicie chodzi mi o prawidłową odległość stalnicy od noży na bębnie. Mam ją dosunąć "na styk" czy zostawić szczelinę - jeśli tak to jak dużą, 1, 2, 5 mm?

 

Pytam bo demontowałem wszystkie noże oraz stalnice, te pierwsze są już ustawione. Jak dobrze pójdzie to jutro startuje i chce żeby sprzęt był dobrze zestrojony aby nie dłubać zbytnio przy nim w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ustaw jak nabliżej , W instrukcji do 2405 pisze żeby ustawić noże od stalnicy w odległości 0,1-0,3 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak też ustawiłem, może nie na 0,1 mm ale w granicach 0,3-0,5 mm - grało i buczało ;)

 

Musze powiedzieć że po "regeneracji" jaką przeprowadziłem jestem zdumiony jakością cięcia, w sumie nie tylko ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co w niej takiego zrobiłeś??? :lol:

 

ja w swojej ustawiam stalnicę tak tak aby kosy obcierały o nią i odkręciłem nakrętkę o ćwierć obrotu...i jednak stalnica jest już to wymiany, bo ma brzeg okrągły i liście lecą całe, nowa 450zł :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Szwedzki remont :lol: Powiększyłem w każdym nożu otwory montarzowe aby móc je bardziej wysunąć, gdyż skończyła sie regulacja na fasolkach i nie dało się już ich naostrzyć. Stalnice obróciłem lepszą krawędzią (obie już zużyte) i podszlifowałem ją na ostro. Wiadomo że utwardzona warstwa na nożach i stalnicy to już historia ale na jakiś czas ta regeneracja wystarczy.

 

Jak zwykle sieczka była bardzo drobna, z tym że w końcu liście były dobrze pocięte i nikt nie znalazł całego ziarnka na pryzmie, kto widział ten stwierdzał że okoliczne samobierki tak dobrze nie tną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter a nie idzie dorobić stalnicy? mi do NH za 400zł dorobił ale iak z niej lipa bo w oryginalnej na górze jet tak jakby doklejony metal z 2-3m którego podczasz szlifowania na płaszczyźniarce elektromagnes wcale nie łapał

Widją szlifowali stalnice jakieś 4h i wcle iskry nie leciały tylko był czerwony punkcik w miejscu styku tarczy ze stalnicą jak spróbowałem kątówką to tarcze pleciała a na tym ani śladu :lol:

 

Po gniotowniku też nie znajdzie całego ziarka a sieczka nastwiona OK 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

może i się da dorobić, musiałbym ją zawieź do kolesia a przy okazji łopatki wyrzucające i dziurawą obudowę :lol:

u mnie na pryzmie wcale nie trzeba było szukac całego ziarna, z dwóch metrów było widać- tyle go było i dlatego to będzie jej ostatni rok u mnie.na przyszły coś z gniotownikiem albo mengele MB 400 albo usługa samobieżną...

 

gdzieś czytałem że w samobieżnych sieczka powinna byc ustawiona na 10mm, a gniotownik na 2-3mm


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jutro cykne fotke sieczki , dzisiaj kosiłem u siebie ale zotało ze 400m przejechać i urwał się pasek napędzający gniotownik :angry: chyba ojciec za bardzo poganaił na hydrostacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj