Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stalnica - odległość od noży

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:23

Stalnica - odległość od noży Mam takie pytanie, dość pilne, mianowicie chodzi mi o prawidłową odległość stalnicy od noży na bębnie. Mam ją dosunąć "na styk" czy zostawić szczelinę - jeśli tak to jak dużą, 1, 2, 5 mm?

Pytam bo demontowałem wszystkie noże oraz stalnice, te pierwsze są już ustawione. Jak dobrze pójdzie to jutro startuje i chce żeby sprzęt był dobrze zestrojony aby nie dłubać zbytnio przy nim w czasie pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stalnica - odległość od noży Dzisiaj, 21:46
  •  

#2 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:51

Stalnica - odległość od noży Ustaw jak nabliżej , W instrukcji do 2405 pisze żeby ustawić noże od stalnicy w odległości 0,1-0,3 mm

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 20:44

Stalnica - odległość od noży Tak też ustawiłem, może nie na 0,1 mm ale w granicach 0,3-0,5 mm - grało i buczało ;)

Musze powiedzieć że po "regeneracji" jaką przeprowadziłem jestem zdumiony jakością cięcia, w sumie nie tylko ja ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 21:40

Stalnica - odległość od noży a co w niej takiego zrobiłeś??? :lol:

ja w swojej ustawiam stalnicę tak tak aby kosy obcierały o nią i odkręciłem nakrętkę o ćwierć obrotu...i jednak stalnica jest już to wymiany, bo ma brzeg okrągły i liście lecą całe, nowa 450zł :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 00:21

Stalnica - odległość od noży Szwedzki remont :lol: Powiększyłem w każdym nożu otwory montarzowe aby móc je bardziej wysunąć, gdyż skończyła sie regulacja na fasolkach i nie dało się już ich naostrzyć. Stalnice obróciłem lepszą krawędzią (obie już zużyte) i podszlifowałem ją na ostro. Wiadomo że utwardzona warstwa na nożach i stalnicy to już historia ale na jakiś czas ta regeneracja wystarczy.

Jak zwykle sieczka była bardzo drobna, z tym że w końcu liście były dobrze pocięte i nikt nie znalazł całego ziarnka na pryzmie, kto widział ten stwierdzał że okoliczne samobierki tak dobrze nie tną :D

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:48

Stalnica - odległość od noży @pioter a nie idzie dorobić stalnicy? mi do NH za 400zł dorobił ale iak z niej lipa bo w oryginalnej na górze jet tak jakby doklejony metal z 2-3m którego podczasz szlifowania na płaszczyźniarce elektromagnes wcale nie łapał
Widją szlifowali stalnice jakieś 4h i wcle iskry nie leciały tylko był czerwony punkcik w miejscu styku tarczy ze stalnicą jak spróbowałem kątówką to tarcze pleciała a na tym ani śladu :lol:

Po gniotowniku też nie znajdzie całego ziarka a sieczka nastwiona OK 1cm

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 21:23

Stalnica - odległość od noży może i się da dorobić, musiałbym ją zawieź do kolesia a przy okazji łopatki wyrzucające i dziurawą obudowę :lol:
u mnie na pryzmie wcale nie trzeba było szukac całego ziarna, z dwóch metrów było widać- tyle go było i dlatego to będzie jej ostatni rok u mnie.na przyszły coś z gniotownikiem albo mengele MB 400 albo usługa samobieżną...

gdzieś czytałem że w samobieżnych sieczka powinna byc ustawiona na 10mm, a gniotownik na 2-3mm

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:27

Stalnica - odległość od noży Jutro cykne fotke sieczki , dzisiaj kosiłem u siebie ale zotało ze 400m przejechać i urwał się pasek napędzający gniotownik :angry: chyba ojciec za bardzo poganaił na hydrostacie