Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie nadstawki do HW-6011

84 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 wrzesień 2008 - 08:06

Jakie nadstawki do HW-6011 Witam,
z racji tego ze kupiłem HW6011 bez nadstawek to musze jej cos dorobic.
W tym momencie przod tył ma 75cm, boczne burty maja 45cm.
Chciałbym na ta przyczepę sypać ok 8ton pszenicy więc myślę coby zrobić burty na łączną wysokość 100cm.
Z boku myslę dać nadstawki 55cm - tylko jeszcze nie wiem jak je zrobic, a z przodu i tyłu dać tylko grubą deskę i bedzie juz co ma byc.
W tym momencie nie ma mowy o kapitalnym remoncie burt bo i tak limit kasy wyczerpal sie juz dawno - mielismy kupic jakas prosta sztywna przyczepe a wyszla wywrotka, a wiadomo jakie to sa koszty ;)

Link do przyczepki: http://www.agrofoto....image88345.html

Co zrobilibyscie na moim miejscu?
Macie jakies fajne pomysly na ktorych moglbym sie wzorowac?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie nadstawki do HW-6011 Dzisiaj, 22:26
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 18:23

Jakie nadstawki do HW-6011 Chcesz stałe, uchylane , czy zdejmowane? Chcesz wiedziec ile wejdzie i przy jakiej wysokości burt, zmierz powierzchnię x 1m i bedziesz miał objetośc, gęstość pszenicy powinieneś znać.
W innym poście znalazłem wymiary Twojej przyczepy i przy gęstości 0,72 masz 8ton, przy lepszej do 9ton.

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 18:32

Jakie nadstawki do HW-6011 Ja proponuje do przedniej i tylnej burty przyspawać ceownik w taki sposób żeby nadstawki wsunąć od góry a przednią i tylną po prostu podwyższyć.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 12:06

Jakie nadstawki do HW-6011 poki co przyczepa ma uszy do burt uchylnych i chyba z nich skorzystam a tak jak mowiliscie - przod i tyl sie podniesie

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 13:51

Jakie nadstawki do HW-6011 dzis przygladalismy się jej z ojcem i jest wstepna decyzja - nadstawki muszą byc uchylne - wysokosc 55cm (wtedy łącznie przyczepa bedzie miała 100cm) do tego przod podniesiemy o 25cm tak zeby było rowniez 100cm.
W zwiazku z powyzszym rodzi sie kilka pytan:
1. Jaka blache dawac na nadstawki? 1.5mm bedzie OK czy jednak dac 2mm?
2. Jaki profil wybrac? obecnie na dolnej burcie jest cos na styl 55x50mm - mysle wiec aby dac profil 50mm, burta jest dluga na 465cm wiec mysle dac 2 słupki - co 155cm?
3. znacie moze aktualne ceny blachy 1.5 i 2mm oraz profila 50?

Jakie macie burty porobione u siebie?

#6 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 14:29

Jakie nadstawki do HW-6011 Policz sobie objętość w mm^3 razy 0.00000785 wyjdą Ci kilogramy i tona kosztuje w granicach 3000zł za profil a blacha jest z 500zł tańsza, z ttym że ceny w sklepach/hurtowniach potrafiąskoczyć pareset złotych w ciagu tygodnia..
Co do stosowanych profili to nie chce sie wypowadać bo nie wiem jakie przeznaczenie bedzie tej przyczepy, ale ja w małej wywrotce mam burty 3mm i profil 50x30 śłupki co 30cm i dla mie to jest nawet za mało, profil u mnie powienien być grubszy, wysokość bburty u mnie to 40cm
Jednak nadstawki nie muszą być jakieś pancerne, ale blache możesz dać ciut grubszą bo jednak słupków mało chcesz dać, Twój wybór :lol:

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 15:11

Jakie nadstawki do HW-6011 mam mała wywrotke - 4ton (wchodzi 5.5) nadstawka jest 25cm, blacha 1.5, profil 30x50, słupki 3 na całej długości i po jakichs 10 latach od remontu nadstawka jest tylko ciutk wygieta a kiedys ta przyczepa woziła buraki i ziemniaki wiec dostawała w dupe ze hej.
Teraz przyczepy maja służyć tylko i wyłącznie do przewozu zboża - mam 2 inne ktore od czasu do czasu wożą też nawozy, ale ta HWka bedzie tylko i wylacznie na zboże

#8 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 16:38

Jakie nadstawki do HW-6011 Jeżeli tylko do zboża to nie ma co ładowac kasy w nadstawki, blaha 1,5-2 bedzie ok i słupki tak jak piszesz..
Ja mam 2 lata swoja wywrotke i już mam wygięte burty, ale co sie dziwić jak dziś np wywiozła 70 razy ziemie spod koparki :lol:

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 17:21

Jakie nadstawki do HW-6011 ziemia czy jakies kamienie to zupelnie inna bajka, tak jak pisalem u mnie przyczepa ma chodzic w zbozu

#10 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 18:08

Jakie nadstawki do HW-6011 Gdyby nie to że maja być uchylane poleciłbym Ci drewniane, tanie i jak sie pokrzywi połamie to nie szkoda, i proste do zrobienia, sam mam takie 20cm chyba żeby sie ziemia itp nie wysypywała na wirażach i jestem bardzo zadowolony że je sobie dorobiłem..
temat rozwiązany chyba :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 18:40

Jakie nadstawki do HW-6011 drewniane mam na sztywnej, na wywrotce nie wchodza w gre bo ma byc 55cm :lol:
jeszcze jedno pytanie - jakie macie pomysły na sciągniecie burt do siebie w przypadku wywrotki?

Moze troche kiepsko sie wyraziłem - w sztywnych przyczepach - gdzie burta jest jedną całościa mam na srodku łancuchy po to aby mi nie rozdeło burt na boki.
Do HW6011 mysle dać 2 takie łancuchy - beda wtedy co 1.5m - powiedzcie mi jak je najlepiej zamocowac aby dało się je rozpiąc przed samym momentem wysypu oraz zeby podtrzymywały zarowno nadstawke jak i burte - jest na to jakis sposob? no chyba zeby dac go na stałe i wtedy przy kiprowaniu nadstawki beda na sztywno - tylko czy ma to sens?

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 20:04

drewniane mam na sztywnej, na wywrotce nie wchodza w gre bo ma byc 55cm :lol:
jeszcze jedno pytanie - jakie macie pomysły na sciągniecie burt do siebie w przypadku wywrotki?

Moze troche kiepsko sie wyraziłem - w sztywnych przyczepach - gdzie burta jest jedną całościa mam na srodku łancuchy po to aby mi nie rozdeło burt na boki.
Do HW6011 mysle dać 2 takie łancuchy - beda wtedy co 1.5m - powiedzcie mi jak je najlepiej zamocowac aby dało się je rozpiąc przed samym momentem wysypu oraz zeby podtrzymywały zarowno nadstawke jak i burte - jest na to jakis sposob? no chyba zeby dac go na stałe i wtedy przy kiprowaniu nadstawki beda na sztywno - tylko czy ma to sens?

Przy dorabianiu burt wzoruj się trochę na większej haelce (podobnie jest w Tatrze 815)- jesli masz taka możliwość. Opiszę jak to działa - burta u góry ma swój zawias - półotwarte gniazdo z zabezpieczeniem na śrubę-przeytczkę jest w burtach sztywnych, a w uchylnej jest gruby bolec, który leży w tym gnieździe. Burta dołem od środka zachodzi na tą dolną i otworzy się dopiero gdy uchyli się dolna. Ten mechanizm z przedniej i tylnej burty domyka dolna i jednocześnie dół górnej. Przy takim rozwiązaniu dolny profil nie musi być masywny. Blacha nie musi być gruba, nawet 1mm wystarczy przy solidnym górnym profilu i użebrowaniu z wąskiego prostokątnego profilu np:30X50. Do spinania używaj pasa do ładunku, przed zasypaniem mocno napnij zapinając o podłogę lub ramę, potem zwolnij sprzążkę i syp.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 20:32

Jakie nadstawki do HW-6011 pasy, hmm jakos mi nie leza - wieje amatorszczyzna albo prowizorka.
myslalem zeby nadstawki spiąc łancuchem w dolnej czesci nadstawki dzieki czemu powinny tez przytrzymac troche dolna czesc.
niestety wtedy nadstawki nie beda uchylne, no ale z drugiej strony na co mi uchylne nadstawki do zboża?

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4477 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 20:55

Jakie nadstawki do HW-6011 Ja mam na d 47 borty o łącznej wysokości 0,8 m. wykonane z profila 50*50*3 blacha #2 i borty nie mają żadnego połączenia łańcuchami, ale przy 1 m wysokości można 1 zrobić a zapinanie można zastosować tak jak było kiedyś w wozach konnych rozpinanie z zewnątrz oczywiście.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 21:29

Jakie nadstawki do HW-6011 Łańcuchy to amatorszczyzna, zrób odpowiednie mocowania do pasów i będzie profesjonalizm. Nie trzeba to nie spinasz i używasz bez, a łańcuch stale wisi i przeszkadza. Rób jak uważasz, wyraziłem swoją opinię.

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 22:02

Jakie nadstawki do HW-6011 nie no kazda opinia, kazdy pomysl jest dobry, ale ostatnio na zrzeszeniu widziałem przyczepe owinieta pasem - ladownosc ok 3tony i z jednej stronie przy burcie to był az jeden zawias :lol: reszta urwane.
myslisz ze takie 2 pasy utrzymaja takie burty?

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 18:24

nie no kazda opinia, kazdy pomysl jest dobry, ale ostatnio na zrzeszeniu widziałem przyczepe owinieta pasem - ladownosc ok 3tony i z jednej stronie przy burcie to był az jeden zawias :lol: reszta urwane.
myslisz ze takie 2 pasy utrzymaja takie burty?

Pas nie służy do owijania. W ciężarówce przy dzielonych burtach dawałem po jednym pasie na burty i w elewatorze po odpięciu zamków burty nawet nie drgnęły. Burty były rozmiaru 270x80. Tych zawiasów w Twojej przyczepie nie urwiesz. Co do łańcuchów to widziałem oryginalne,i zapinki działające w stylu "pułapka na myszy", które to sprawdzały się w praktyce. Jeśli nie wiesz o co chodzi z tym "stylem", pytaj.

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 18:37

Jakie nadstawki do HW-6011 mozesz rozwinac temat tej pulapki na myszy?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 19:09

mozesz rozwinac temat tej pulapki na myszy?

Podaj adres imeil, narysuję, zrobię zdjęcie telefonem i wyślę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10378 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 19:27

Jakie nadstawki do HW-6011 narysuj w paincie i przyklej do tematu