dankuso

Odłączenie Adblue z kombajnu

Polecane posty

dankuso    0

Witam mam pytanie czy ktoś z Was odłączał Adblue z kombajnu. Jeśli tak to proszę o opinię jak dalej działa i kontakt z osobą zajmującą się tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

trochę sczegółów... jaki kombajn? który rok? no i w czym Ci te Adblue tak przeszkadza? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

adblue odcina moc jeśli jest awaria, jak wszystko gra to nie odcina naprawić to i po kłopocie

kolega wyżej dobrze czyta a. jeszcze lepiej doradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grzechu13 można prosić o opinie o tej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Adblue odcina moc? a może jego brak? Po za tym w rocznym kombajnie to jeszcze powinna obowiązywać gwarancja? Więc o usterce/awarii nie ma tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

To nie adblue odcina tylko jeśli jest problem w układzie to ECU ogranicza moc. Była zmiana, żeby nie blokowało, tylko wyświetla się sam błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Pusty zbiornik jest przyczyną obiżenia mocy i to dziwne bo ograniczenie mocy jest w 4 fazach i dopiero przy 3 jest silnie odczuwalne. Wystarczy zatankować adblue dobrej jakości i problem z głowy. Na CEBIS jest wskaznik ilosci adblue. Naturalnie gwarancja zostanie zniesiona przy ingerencji w układ a dealer dowie sie o tym przy pierwszym podłączeniu narzędzia diagnostycznego do kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Jeżeli będzie zrobione dobrze to po podpięciu narzędzia diagnostycznego nic nie wykaże, po prostu pokarze sprawną instalację.

 

Nie mam wiedzy odnośnie kombajnów ale w ciężarówkach po odłączeniu nic się nie dzieje, zapewne w kombajnie jak i innej maszynie z adblue tak będzie.

 

Wadą adblue jest to że taniej jest to odciąć niż naprawić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

W niektórych silnikach wystarczy wgrać stary soft na ECU, ponieważ znaczna część silników z adblue to poprzednie modele tylko mają dołożoną instalację "oczyszczania spalin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dankuso    0

Był zatankowany do pełna Adblue było bardzo dobrej jakości bo było kupowanie i sprawdzane w punkcie zakupu pomiarem stężenia mocznika, a moc jednak odciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Żadnych komunikatów czy lampek nie wyświetliło, skąd pewność że moc zredukowało AdBlue?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Podpinałeś w celu sprawdzenia błędu?

 

Bo maszyna nowa więc może usterka banalna, jestem zwolennikiem zostawiania jak jest w oryginale, ale jakby się okazało że naprawa droga to taniej wykasować lub emulator. W ciężarówce wgranie nowego oprogramowania ok. 1400 zł , emulator ok. 400 zł, zapewne podobna relacja względem kombajnu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj