Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adamb91

Adamb91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:00

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ;) ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy ;).
Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF :)

A oto stronka do aukcji + zdjęcia:
http://www.allegro.p...nowy.html#photo
Proszę oceniać w galerii moją przyczepę po remoncie kapitalnym ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Dzisiaj, 06:51
  •  

#2 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:11

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Kolego ten ciagnik jest waski i malutki. na pewno niezle by zastapil c 330 ale na tyle ziemi lepiej zastanow sie nad czyms wiekszym niekoniecznie drogiej marki lub uzywanym ciagnikiem. ten ciagnik jak na moje oko to jest do sadu.

#3 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:14

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Ten model to wersja ogrodnicza. M.in. ma krótkie ramiona tylnego podnośnika więc do pługa i oólnie maszyn rolniczych musiał bys przedłurzyć. Ciagnik też jest nisko zawieszony. Raczej radził bym ci poszukać jskiegoś "normalnego" ciągnika. Wiem bo u nas dużo osób zajmuje sie ogrodnictwem w tym nasze gospodarstwo.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:15

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! czy ja dobrze rozumiem chcesz kupić ciągnik sadowniczy na zwykłe gospodarstwo bez sadów, bez urazy ale robisz błąd!

przeciez ten ciągniczyna kosztuje z 80 kafli, no i po co Ci 2jka w obrocie? jak chcesz same to tylko dorado 55 za 95 tyś kupisz ale jak na 18 ha to takie dorado 55km to jest stanowczo za małe sam mam c 330 i wiem że żadne inne nawet 40km nie zastąpi ciapka a jak chcesz z przodem to koniecznie 70km to minimum

#5 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:19

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Wiesz możesz popytać ludzi którzy mają takie ciągniki, sadowników. Zazwyczaj w gospodarstwach sadowniczych maja większy ciągnik do upraw. No a ten do uprawy się niestety nie nadaje.
FUNKMASTER

Sprzedam

#6 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:36

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Ja bym ci proponował coś takiego http://www.otomoto.p...=show&id=B59092 to na twoje 18ha bedzie idealnie, ciągnik mocniejszy i cięższy a ten solaris to taka zabaweczka moim zdaniem ;) małe lekkie nie nadaje sie do roboty w polu
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Adamb91

Adamb91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:37

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Niby czemu jest za wąski?? moje pola wyglądają jak koryta wisły sa wąskie ale bardzo długie ( i dla tego myślałem o wąskim małym ciągniku i pługiem 2 obrotowym bo większość granic mam przy płotach sąsiadów, wnerwia mnie to trochę ;) kumpel z okolicy ma Lamborghini LAMPO 55 i jest nie wiele szerszy do SAME 55 DT a ma trochę ha więcej ode mnie ha i sobie radzi ;)

#8 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:51

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! wiesz co rob jak chcesz jak nie masz co z pieniedzmi robic. ten ciagnik jest drogi pozadnego sprzetu do niego nie zapniesz

#9 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:52

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Nie prawda Lampo 55 DT. To już większy gabarytowo ciągnik. ale moim zdaniem i tak jest za lekki.
FUNKMASTER

Sprzedam

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 21:10

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Niby czemu jest za wąski?? moje pola wyglądają jak koryta wisły sa wąskie ale bardzo długie ( i dla tego myślałem o wąskim małym ciągniku i pługiem 2 obrotowym bo większość granic mam przy płotach sąsiadów, wnerwia mnie to trochę ;) kumpel z okolicy ma Lamborghini LAMPO 55 i jest nie wiele szerszy do SAME 55 DT a ma trochę ha więcej ode mnie ha i sobie radzi ;)

Kolwgo a miaeś chociaż okazję posiedzieć w tym solarise? przecież ten ciągnik dzieli przepaśc z lampo/dorado w solarie masz biegi między nogami podłoga jest jak w c 330 tzn most w kabinie wogóle ten ciągnik est tak mały jak jakiś quad, i co z tego że lampo nie jest szersze jeśli jest 2 razy ciężejsze i dłuższe, rób co chcesz ale będziesz żałował bo praca z obrotówką tak lekkim ciągniiem to będzie masakra, tak samo transport efekt taki że będziesz lżejszy o 100 kafli a będziesz się męczył tak samo jak byś ciapkiem ryrał, jak już to bym wolał farmtraca 555dt w tej cenie wyjdzie, ten ciągniczek jest lżejszy i krótszy od ciapka i mniej od ciapka zrobi, fakt te 2jki uciągnie bo ma napęd ale same nawroty cię wykończą

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 15:03

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! Siedziałem , w tym ciągniku , to masakra , ja łokciami o boczne szyby się odbijałem , i tak jak poprzednik mówi , to jak troche większy QUAD , i z tom obrotówką to może sobie poradzi , bo moge ci zaświadczyć , że będzie to śmiesznie wyglądało , jak będzie się ślizgał , i z bylami ciągnoł ten płóg , w takiej orce , to można normalnie boki zrywać . A o nawrotach to już nie wspomne , jak będziesz chciał wykonać szybki manewr , i jak masz więcej jak 180 cm wzrostu , to chyba będziesz łokciami szyby wybijał , bo sam jak w nim siedziałem , to zero swobody , to sobie lepiej tego lampo kup , i będziesz bardziej zadowaolony , bo lampo powiesicz 200kg naprzód , i i z płógiem , to mażenie , a nie wszystykona siłe , a różnica cenowa jest niewielka , wręcz na wet , to sam szukałem , rollera , i za 60 000 zł już można fajną używke kupić . Ale to w przyszłości , bo teraz inne wydatki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Adamb91

Adamb91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 18:46

Kupno traktora SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! ok jak mówicie, porozglądam się trochę za lamborghini lampo 60 bo też mi się spodobał jeździłem u kuzyna trochę z prasą : http://img411.images...dsc01210vr5.jpg ;)

Dodaj odpowiedź