Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 lipiec 2010 - 16:57

Sianokiszonka Jak zostawisz na słońce to spleśnieje i gnój będzie, taka powinna byc wilgotna i zdeka brązowa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 22:58
  •  

#142 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 17:22

Sianokiszonka Ja teraz skarmiam z pszenżyta i tez taka jest. Zbierałem jo zbyt mokro... Ważne ze bydło zjada.
Nie przykrywam pryzmy. Trochę obeschnie i się tak nie grzeje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#143 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 17:50

Sianokiszonka Bydło zajada na początek nie dałem wiele będę mieszał z sianem 50na50 albo tylko wieczorem dawać?

#144 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 17:54

Sianokiszonka Ja daje żeby siana nie dawać. W zimę to by mi zamarzło to. Dziennie przywożę tak z 1,5 tony (straszeni ciężkie jest.... )

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#145 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 18:05

Sianokiszonka Aha może i masz racje wiec od dziś maja luksus saltke będą jeść ;) co prawda nie mam tego dużo po z ponad 1ha laki na test robione i wyszło czyli 2 pokos cały idzie w kiszonkę coś około 7ha :D

#146 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 16:57

Sianokiszonka Witam wczoraj skosiłem 2 pokos i fajnie obeschło na pokosach dziś roztrzepałem pająkiem i niestety dość zmoczyło z 2 godziny padało miało być na siano ale mam pytanie jak jutro nie będzie padać i obeschnie nada się na kiszonkę ?? Wiadomo perfekcyjnie nie obeschnie wilgoć będzie :/ idzie w pryzmę

#147 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:17

Sianokiszonka Będzie nadawało się na kiszonkę w pryzmę, tylko dobrze ją ugnieć i przykryj a na pewno otrzymasz paszę dobrej jakości.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#148 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 21 październik 2010 - 17:26

Sianokiszonka Mam pytanie... Czy jeśli opasy dostaną rano i wieczorem śrutę z sanbull-em oraz w ciągu dnia sianokiszonkę to będą miały dobre przyrosty czy może jeszcze wysłodki buraczane rano i wieczorem posypane śrutą z sanbull-em oraz w ciągu dnia sianokiszonkę?

#149 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 21 październik 2010 - 19:33

Sianokiszonka Najlepiej jakby dostały wszystko jednocześnie, unikniesz nagłych skoków Ph związanych z okresowym nadmiarem węglowodanów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#150 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:55

Sianokiszonka Witam mam pytanie z 4 tygodnie temu zrobiłem kiszonkę z trawki czy bez otwierania przetrzyma zimę w pryzmie ?? Dałem na spód folie i podwinolem do góry żeby nie dostała się woda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 01 listopad 2010 - 12:03

Sianokiszonka A co jej się może zimą stać???

#152 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:04

Sianokiszonka Właśnie nie wiem i się pytam czy są jakieś przeciw skazania ?

#153 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:59

Sianokiszonka Jedynie takie że się namordujesz z odkuwaniem ziemi jak chwyci -20. A pryzmy o wiele bardziej cierpią latem podczas długotrwałych upałów.

#154 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:28

Sianokiszonka Tą pryzmę mam zamiar napocząć wiosna obrazu po ustąpieniu zimy :( skarmię ja do maja a postaram się wczesnym majem już robić nowa :) ale już chyba w balotach i worki :D

#155 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 23:42

Sianokiszonka

Ale sama sianokiszonka tez nie jest taka wspaniała dla krów, moim zdaniem najlepiej jest podawać i siano i sianokiszonkę.
[...] im większa różnorodność paszy tym lepiej.

Pozwolę sobie zacytować, ponieważ:
a) różnorodność jest dobra gdy jest pasza dobrze zbilansowana. Tzn TMR może mieć i 20 składników byle się opłacało, ale różnorodność to nie podawanie krowie raz tego, a raz co innego. Nie żywimy krowy tylko bakterie które ma w żołądkach. Jak zmieniamy dawkę bakterie są wycinane.
b ) Krowa lubi monodietę.
c) Sama kiszonka jest tragiczna dla krów, to fakt
I tak siano i kiszonka jest dobra ale w ścisłych proporcjach.
To tak uściślając.

#156 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 21 listopad 2010 - 17:42

Sianokiszonka A co myślicie o sianokiszonce w małej kostce?

Mam prasę sipmę i 3 krowy ale chcę powiększyć stado i zastanawiałem się jak to rozegrać, bo z dużej beli będę miał dużo strat ( nie zdążę skarmić), z pryzmy może być jeszcze gorzej przy małej ilości krów, a kostka jest w sam raz. :)

Kolejna sprawa to jak spakować żeby było dobrze, worki, czy kupić owijarkę?
Jeśli owijarkę to od kilku miesięcy rozglądam się za odpowiednią i nikt mi nie potrafi powiedzieć czy to musi być specjalistyczna do małych kostek czy też zwykłą owinę (taką do 10tys zł).
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#157 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2010 - 18:02

Sianokiszonka Kostką nic nie zrobisz z surowym sianem, bezpieczniki będzie ciepło na iglicach cały czas i iglice wątpię żeby wytrzymywały.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#158 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 21 listopad 2010 - 20:59

Sianokiszonka A podsuszone siano zakisi się? Bo w tym roku to mam zapach kiszonki w stercie, pogoda nie pozwalała i chyba nie było całkiem suche a jednak nie rwało bezpiecznika. Prasowałem lucernę podsuszoną i też nie było problemów z prasą mimo dużej wilgoci.
Może jakieś zakwaszacze zastosować, tylko odrazu pytanie jakie bo w moich okolicach nikt nie robi sianokiszonek i nie mam się kogo podpytać.

Mam też hektar szuwarów na podmokłej łące i czy z tego da się zrobić kiszonkę?
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#159 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:07

Sianokiszonka Podwiędnięte siano czy trawa w kostce mogłoby się udać bo nie wolno prasować jak woda się leje po kołach. Prasowałem zwijką prosto po kosiarce i baloty na gnój. Ale to były początki teraz człowiek nabrał doswiadczenia to jakoś idzie. Jakby udało Ci się sprasować to trzeba by to do worków zapakować i związać coś takiego jak baloty wkłada się do specjalnych worków, ciekawy pomysł ale okaże się w praktyce czy warto się w to bawić
EDIT: kiedyś się spóźniłem z prasowaniem i wydawało się za suche ale wbrew oczekiwaniom było lepsze jak te wilgotniejsze, konie jadły aż się "uszy trzęsły".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 listopad 2010 - 21:21

Sianokiszonka

A co myślicie o sianokiszonce w małej kostce?

Mam prasę sipmę i 3 krowy ale chcę powiększyć stado i zastanawiałem się jak to rozegrać, bo z dużej beli będę miał dużo strat ( nie zdążę skarmić), z pryzmy może być jeszcze gorzej przy małej ilości krów, a kostka jest w sam raz. :)

Kolejna sprawa to jak spakować żeby było dobrze, worki, czy kupić owijarkę?
Jeśli owijarkę to od kilku miesięcy rozglądam się za odpowiednią i nikt mi nie potrafi powiedzieć czy to musi być specjalistyczna do małych kostek czy też zwykłą owinę (taką do 10tys zł).

Powiem Ci kolego tak. Kiedyś wuj prasował siano tuż przed deszczami. Ale te siano to było mokre, pęczki 2 chłopa podawało do stodoły, do tego w stodole trochę mało miejsca i wszystko było ścisłe układane. Prasowane było na ślizg więc każdy pęczek wychodził zbity i ciężki. Później gdy siano było pobierane to z powierzchni było spleśniałe, a tam głębiej wszystko ukisło i krowy jadły z dużo lepszym apetytem aniżeli resztki siana z poprzedniego roku. Myślę że jak zrobisz to tak żeby jak najmniej się powietrza tam dostało to powinno się udać :)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)