Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 06 lipiec 2009 - 06:09

Sianokiszonka Witam :D Mam pytanie. W tym roku z powodu zlej pogody prawdopodobnie będziemy dziś robić sianokiszonkę w baloty. Na I lace trawa leży 2 dni w pokosach a na II leży 3 dni rozrzucona nie jest za sucha już ta trawa na sianokiszonkę?? Aha a jak by mi to sprasowali i zwinęli praso owijarka to jak ja to mam zwieźć?? Nie mam tura ani niczego podobnego macie jakieś pomysły na ładowacz na podniosnik??

Proszę o odpowiedzi :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 22:04
  •  

#122 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 06 lipiec 2009 - 07:16

Sianokiszonka Z tym to nie ma problemu, ja robię sianokiszonkę suchą i mokrą, np ostatnio w sobotę belowaliśmy siano które leżało ponad tydzień na łące cały czas była ładna pogoda, gdy wałki były porobione i połowa zbelowana zaczął kropić deszcz, baliśmy się że będą się grzać i musieliśmy owinąć :D

A z tym zwożeniem to jest problem ponieważ turem najlepiej się ładuje, nawet ładowaczem na tylny tuz jest ciężko, będziesz musiał poprosić usługodawce o zwiezienie :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#123 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 lipiec 2009 - 08:20

Sianokiszonka Wacek21, wejdz w moj profil i zobacz. Ladowacz jest banalny a podnosil 3 tony, az spawy popekaly ale jest prosty.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#124 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 06 lipiec 2009 - 08:46

Sianokiszonka Ale tym ładowaczem nie da sie załadować owiniętej belki żeby jej nie uszkodzić :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#125 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 10:09

Sianokiszonka

Witam :D Mam pytanie. W tym roku z powodu zlej pogody prawdopodobnie będziemy dziś robić sianokiszonkę w baloty. Na I lace trawa leży 2 dni w pokosach a na II leży 3 dni rozrzucona nie jest za sucha już ta trawa na sianokiszonkę?? Aha a jak by mi to sprasowali i zwinęli praso owijarka to jak ja to mam zwieźć?? Nie mam tura ani niczego podobnego macie jakieś pomysły na ładowacz na podniosnik??

Proszę o odpowiedzi :D

Zagadaj dobrze z usługodawcą niech bele wyrzuca w jednym miejscu na polu i niech leżą sobie tam całą zimę :D A na kilka belek nie opłaca się robić ładowacza. Jest jeszcze opcja, że weźmiesz kogoś z ładowaczem i ci przewiezie bele, ale to dodatkowy koszt.

#126 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 20:29

Sianokiszonka ja nie robię kiszonki w balach ale miałem z tym stycznoś bo kupiłem kilka po pasowej prasie ile się z tym utrułem żeby to rozdać nie szło tego rozdrapać widłami potem turem z krokodylem próbowałem niby szło ale słabo dopiero potem zaczołem wkładać w wycinarke tak normalnie jak z prasy wychodzi i przecinałem na puł to potem mi szło. Jestem chyba uprzedzony do robienia kiszonki w balach stego co słysze to to drogo wychodzi boję się że mi myszy albo coś to podziurawi. nie zabardzo mi ten system robienia kiszonki się podoba.

#127 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 09 październik 2009 - 16:51

Sianokiszonka Witam mam pytanie czy można zrobić sianokiszonkę w belach z prawie zielonej trawy tzn leży już tydzień ścięta i stale pada wiec nie przeschła i muszę zebrać bo zapowiadają znowu deszcz. Nie jest tego dużo może 20-30 balotów i nie wiem czy można taka kisić bo w pryzmie to taka kisiłem a w belach nie.

#128 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 październik 2009 - 17:17

Sianokiszonka Nic się złego nie stanie, możesz śmiało robić. Ja w tamtym roku tak zrobiłem z koniczyna czerwona, rano kosiłem a po południu już prasowałem (było to mniej więcej o tej porze co teraz). Jedyna wada nie uda Ci się tego zadawać bezpośrednio w zimie z pola, bo cały balot jest zmarznięty i pokryty szronem ale na wiosnę wszystko z nim w porządku.

#129 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 20:28

Sianokiszonka

Witam mam pytanie czy można zrobić sianokiszonkę w belach z prawie zielonej trawy tzn leży już tydzień ścięta i stale pada wiec nie przeschła i muszę zebrać bo zapowiadają znowu deszcz. Nie jest tego dużo może 20-30 balotów i nie wiem czy można taka kisić bo w pryzmie to taka kisiłem a w belach nie.

Oczywiście że można robić, tylko po co? Kiszonka z trzeciego pokosu nie ma prawie wcale białka, zleżała i spłukana nie ma mikro-makro elementów, a robienie jej w beloty to najdroższa technologia jaka może być. Jak mimo wszystko musisz, a trawa jest sucha to radziłbym dodać zakiszacza.
Baloty po owinięciu powinno się przewieść w miejsce składowania w ciągu godziny.

Kiszonkę robi się z PIERWSZEGO pokosu, chyba że nie mamy tyle łąk. Ale radzę wysłać do analizy taki materiał. Uzupełnienie w żywieniu białka to jeden z najdroższych elementów, najtaniej pozyskać białko z dobrych łąk z pierwszego pokosu.

#130 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 16 grudzień 2009 - 00:03

Sianokiszonka Siema ja to stawiam bele w pion i rozwijam platem najlepiej po kawałeczku i bela schodzi mam tylko taka możliwość z tego względu ze nie mam obory przejazdowej z korytarzem paszowym pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Pioter21

Pioter21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:33

Sianokiszonka Panowie ja mam takie pytanie otóż np dla byków ok 12-14 miesięcy ile wam starcza bel sianokiszonki. Załóżmy dla 5 sztuk bel 120x120 o masie ok 600 kg... ? Oraz mam pyt ile może mieć bela sianokiszonki(lat,miesięcy) aby była zdatna do użycia i miała jako takie właściwości, zakładając ze nie jest uszkodzona, czy np bela mająca 3 lata jest jeszcze dobrym pokarmem?...

#132 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 27 styczeń 2010 - 13:18

Sianokiszonka Wydaje mi się, że trzyletnia bela to może już się nie nadawać do jedzenia. Folia, którą jest owinięta mogła już stracić swoje właściwości i zawartość belki mogła zwyczajnie się zepsuć. Jeśli zastanawiasz sie nad kupnem takiej paszy to najlepiej kup jedną sztukę i ją sprawdź :D A tym bykom masz zamiar dawać tylko sianokiszonkę? przypuszczam że taka jedna belka wystarczy na 5-7 dni :(

#133 Share Pioter21

Pioter21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 15:10

Sianokiszonka Nie nie, kiszonkę z trawy, z kukurydzy, siano oraz wysłodki no i jak będą to liście z buraków :D

#134 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:27

Sianokiszonka Panowie mam dość pilne pytanie. W sprawach sianokiszonki jestem jeszcze zielony. Dziś nie zdarzyłem owinąć wszystkiego co sprasowałem, dlatego chciałem zapytać czy jeśli owinę to jutro z rana to czy nie wpłynie to niekorzystnie na sianokiszonkę? Czy warto to owijać czy nadaje się tylko na szybkie skarmienie. Trawa była na polu sucha. Proszę o odp.

#135 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 04:16

Sianokiszonka Jak już w miarę sucha ta Twoja kiszonka to pewną i nic nie będzie, a jak dawałeś na zielono to wsadź w środek belki rękę i zobaczysz czy jest już temperatura, jak jest to już nawet nie owijaj bo sensu nie będzie, tylko karm szybciutko i już.

#136 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 07:18

Sianokiszonka Jak myślicie czy ta trawa która jest teraz zalana będzie nadawała się na sianokiszonkę czy raczej siano robić? Bo ja mam 100% lak zalanych przy rzece i się mocno zastanawiam co dalej z ta trawa jak woda opadnie ?

#137 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 11:19

Sianokiszonka Jedy co z nią możesz zrobic to zbelowac i w rzeke wwalic, bo jak w wodzie było to już rybami na kilometr bedzie zajeżdżac, potwierdzam ten fakt bo też kiedyś żałowałem wywalic i w kaszanke zrobiłem, to krowy nawet nie tkneły.

#138 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:27

Sianokiszonka Witam, my w tym roku już zebraliśmy 1 pokos i się zastanawiam jak długo ma się zakiszacz w belach ??
pierwsze baloty jutro 2tygodnie maja i są bez dodatków zakiszacza, z innej łąki młodsze o tydzień są z kemisilem
Całość testowana w workach 3 różnych rodzajów, prasa famarol DF 1.8V więc zgniot jest dobry ;D

#139 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:21

Sianokiszonka Wszystkie kiszonki potrzebują 4 tygodni ale najlepiej poczekać do 6.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 16:46

Sianokiszonka Witam dziś otworzyłem pryzmę z kiszonka po około 6 tygodniach od przykrycia i mam pytanie kiszonka jest wilgotna i ciemnawa taki jasny brąz tak powiną wyglądać i czuć dość mocno kwasem ??? Robię kiszonkę pierwszy raz

jeszcze jedno pytanie mogę kiszonkę pozostawić odkryta ?? Wtedy obeschnie trochę ?? Czy raczej nie ?