Polecane posty

lukasz20    688

Jeśli masz pleśń to musisz bardziej starać się ubijać pryzmę. Odkąd przykładamy na ten element sporo uwagi to problem pleśni sam się rozwiązał. A na folię zawsze to 5 cm ziemi daję więc ten kot nie ma tak łatwo ;) Sam widzisz wszystko ma wady i zalety zależy od której strony patrzeć


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Wszystko musi mieć swoje uzasadnienie - jasne trzeba ciąć koszty, pryzma tańsza - lecz sprzęt też potrzebny. Sianokiszonki z łąki nie robię, tylko z dobranych pod sianokiszonkę traw w uprawie polowej. Znajomy robił w bele, w pryzmę - przyczepą, a teraz też w pryzmę ale sieczkarnią samojezdną. Mnie dalej podobają się bele - robię je sam. Folia rzeczywiście jest w tym najdroższa, muszę wypróbować tańszego strecza. A zaletą przy takiej pogodzie jest możliwość etapowego "łapania" kolejnych kawałków. A 30 bel z ha jeszcze nigdy nie zrobiłem - w pięknej trawie to max. 20 ;) . 1200 za ha to ok. 100 zł/tonę, duużo!!! ( za dużo ) Ale - tak jak napisał kolega - zależy czy doimy 5-6, czy 7-8 tys. od krówki.

Taka cena to nasza rzeczywistość - mi wychodzi że nie dobija ktoś i belki na sztuki robi. Za 20 bel kompleksowo, przy Twoich cenach, policzyłbym 800 zł.

Wiesz zależy jaką prasa kto robi też od ilości belek. Chyba że mnie znajomy w błąd wprowadził. Mówił że rok temu miał 40 belek a w tym roku trawa słaba to będzie ok 30. A to że robią belki na sztuki to raczej nie bo robią zetorem 7211 więc takich flaków nie robią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

@macin87 Raz dziennie kuku raz sianokiszonka


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Jak wygląda sprawa z kiszonką w zimę przy temperaturach sporo poniżej zera, nie zamarza wam, jak zamarznie to dajecie taką krową( nie ma jakiś skutków ubocznych przy takiej kiszonce?) czy czekacie jak się rozpuści?


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja zawsze miałem kiszonkę w pryzmie lecz od 2 lat stosujemy tylko baloty i nic innego nie chce ponieważ nie muszę się męczyć zimą z odkrywaniem ziemi a czasem jej odkuwaniem jak się przymarznie ogólnie odpalam ciągniczek przywożę balota i tyle. Co do jakości to jak jest dobrze zbite to nie ma bata nic nie odejdzie. U mnie z resztą sporo osób po kupiło przyczepy samozbierające do sianokiszonek i wszyscy je posprzedawali i przeszli na baloty bo jest to większa wygoda zimą i mniej pracy. Jeżeli mam wszystko: prasę, tura, przyczepę, owijarkę to znacznie lepiej mi to wychodzi niż pryzma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Jak wygląda sprawa z kiszonką w zimę przy temperaturach sporo poniżej zera, nie zamarza wam, jak zamarznie to dajecie taką krową( nie ma jakiś skutków ubocznych przy takiej kiszonce?) czy czekacie jak się rozpuści?

 

Jak masz spora pryzmę to przymarza jedynie z wierzchu i po bokach, i taka zmarzlinę jak u nas zabiera się do obory i rozmarza a następnego dnia dostają ją krowy. Zamarzniętej paszy nie można dawać bydłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

Ja mam pytanie jak długo może być otwarty balot siano kiszonki żeby się nie zepsuł i ile by trzeba dla 2 krów i 2 byków


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Znajomy mówił ze do 3 dni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale napoczęte??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Po 3 dniach zagrzeje się a latem nawet prędzej, jak ktoś chce dłużej trzymać to chyba jedynie rozwalić go cienko na betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

A w ile tak na oko 4 sztuki bydła zjedzą jeden balot


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja jak daję czasem samą sianokiszonkę to na dzień na 30szt(20dużych i 10 poniżej roku) rozdaje jeden. Cztery to raczej nie dadzą rady spleśnieje dużo, myślę że minimum to 10szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

to chyba lepiej zrobic nie za długą o wysoką pryzmę tylko nie wiem czy jugosławianska będzie dobrze


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Właśnie długa i nie wysoka i wąska pryzma jak już. Choć i tak ci się będzie psuć.... Zrób siano.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie w okolicy dużo ludzi robi bele dla 3 krów i jakoś im nie pleśnieje. Ważne co by przed otwarciem był dobry a po otwarciu to w zimie spokojnie i 4 dni wytrzyma bez pleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

ja jutro zaczynam kosić 2 pokos traw i lucern zobaczymy jak obrodziły trawy drugiego pokosu :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dużo jeszcze zależy do tego jak bardzo będzie podsuszona zielonka na sianokiszonkę. Im suchsza tym dłużej będzie mogła stać. U nas kiedyś stała 4 dni latem. Była dość podsuszona. Na 4 dzień robiła się trochę ciepła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam :D Mam pytanie. W tym roku z powodu zlej pogody prawdopodobnie będziemy dziś robić sianokiszonkę w baloty. Na I lace trawa leży 2 dni w pokosach a na II leży 3 dni rozrzucona nie jest za sucha już ta trawa na sianokiszonkę?? Aha a jak by mi to sprasowali i zwinęli praso owijarka to jak ja to mam zwieźć?? Nie mam tura ani niczego podobnego macie jakieś pomysły na ładowacz na podniosnik??

 

Proszę o odpowiedzi :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Z tym to nie ma problemu, ja robię sianokiszonkę suchą i mokrą, np ostatnio w sobotę belowaliśmy siano które leżało ponad tydzień na łące cały czas była ładna pogoda, gdy wałki były porobione i połowa zbelowana zaczął kropić deszcz, baliśmy się że będą się grzać i musieliśmy owinąć :D

 

A z tym zwożeniem to jest problem ponieważ turem najlepiej się ładuje, nawet ładowaczem na tylny tuz jest ciężko, będziesz musiał poprosić usługodawce o zwiezienie :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wacek21, wejdz w moj profil i zobacz. Ladowacz jest banalny a podnosil 3 tony, az spawy popekaly ale jest prosty.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ale tym ładowaczem nie da sie załadować owiniętej belki żeby jej nie uszkodzić :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Witam :D Mam pytanie. W tym roku z powodu zlej pogody prawdopodobnie będziemy dziś robić sianokiszonkę w baloty. Na I lace trawa leży 2 dni w pokosach a na II leży 3 dni rozrzucona nie jest za sucha już ta trawa na sianokiszonkę?? Aha a jak by mi to sprasowali i zwinęli praso owijarka to jak ja to mam zwieźć?? Nie mam tura ani niczego podobnego macie jakieś pomysły na ładowacz na podniosnik??

 

Proszę o odpowiedzi :D

Zagadaj dobrze z usługodawcą niech bele wyrzuca w jednym miejscu na polu i niech leżą sobie tam całą zimę :D A na kilka belek nie opłaca się robić ładowacza. Jest jeszcze opcja, że weźmiesz kogoś z ładowaczem i ci przewiezie bele, ale to dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez BIGAGRO
      Najwyższej jakości sianokiszonka w belach 130 cm - prasa Krone Bellima F130. Bele sprzedajemy bezpośrednio z pola w dniu zbioru - są owinięte siatką 125 cm szerokości (zakrycie boków - równe bele, oszczędność folii). Folią owija kupujący u siebie.
       
      Nie jesteśmy handlarzami - nie skupujemy bel - oferujemy materiał z własnej produkcji! Po pierwsze jesteśmy rolnikami więc wiemy "jak to się robi" .
       
      Corocznie produkujemy ponad 3000 sztuk najwyższej jakości bel sianokiszonki - nigdy nie mieliśmy reklamacji na nasz towar!
      Sianokiszonka pochodzi z użytków zielonych obsianych wysokiej jakości nasionami renomowanych producentów. Użytki nawozimy nawozami doglebowymi NPK z wapniem, magnezem, siarką i mikroelementami oraz dolistnie nawozami mikroelementowymi oraz aminokwasami - dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości paszę z wysoką zawartością białka i wszystkich składników pokarmowych!

      Cena za bele zależna jest od rodzaju materiału z którego są robione bele. 
      Ceny i dostępność na 30.08.2016:
      Lucerna - 90 zł/szt (wolne 1 auto - zbiór początek września, później październik) Koniczyna czerwona 80% z trawami (kostrzewy, tymotka, życice)- 80 zł/szt (kilka aut - zbiór w połowie września i w październiku) Mieszanka motylkowych DSV Country 2057 (lucerna+koniczyny) - 90 zł/szt (wolne 1 auto zbiór na początku września) Mieszanki z koniczyną czerwoną (min. 40% koniczyny) - 75 zł (dostępne kilka aut ze zbioru początek września i kilka w październiku). Mieszanki traw z koniczyną perską Country 2053, Futtertrio, C2050 - 85 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów pod koniec września) Mieszanki traw DSV (2012, 2013, 2014, 2401) - 75 zł/szt (dostępne 2 auta ze zbiorów na początku września) Sianokiszonka z podsuszonej koniczyny z trawami owinięta - dostępne 80 sztuk w cenie 89 zł/szt. Możemy owinąć każdy towar i dowieźć owinięte bele - cena +15 zł/szt Pozyskujemy również około 300 bel siana z łąk koszonych pod koniec lipca - są to trawy (brak szuwarów, pokrzyw, samosiewów itp). - ten towar proponujemy po 55 zł/szt.

      Siano wysokiej jakości w cenie 120 zł/szt.
       
      Wszystkie ceny są cenami netto za bele bez folii tj bele w siatce bezpośrednio z pola . Dla zainteresowanych wystawiamy faktury. VAT na pasze wynosi 8%. Na wcześniejsze zamówienie możemy zrobić również wysokiej jakości siano.

      Tylko u nas kupisz bele z najwyższej jakości mieszanek traw marki DSV, które posiadają tzw. milk index (mleczny indeks) - dzięki nim osiągniesz wysoką wydajność mleczną. Nie kupuj niepewnego taniego towaru, z którego nie ma mleka!

      Jeśli jesteś zainteresowany zakupem paszy w roku 2016 - skontaktuj się z nami i zarezerwuj towar - zapraszamy do nas - zobacz z jakich traw zrobimy dla Ciebie bele!
      Bele dostarczamy autami o ładowności 40 szt (bele 130cm), są to zwykle auta kryte więc nie dochodzi do ewentualnych zamoknięć w czasie przejazdu. Przykładowe koszty dostaw:
      - okolice Wydmin - 550 zł
      - okolice Turośli - 750 zł
      - okolice Szczytna - 850 zł
      - okolice Kolna, Mały Płock - 900 zł
      - okolice Przytuł, Wagi - 950 zł
      - okolice Grajewa, Stawisk, Szczuczyna - 1050 zł
      - okolice Przasnysza, Ostrołęki, Łomży - 1100 zł
      Koszt każdej trasy wyceniamy indywidualnie informując kupującego przed realizacją!
       
      Kontakt: PW, big-agro.pl, kontakt@agrivision.pl, biuro@agrivision.pl, 
       

       
       


    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj