Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:54

Sianokiszonka Ale krowa na pewno się szybciej wyeksploatuje. ;) A z tymi paszami treściwymi to co masz na myśli przedawkowanie? Moim zdaniem od pasz treściwych może wyniknąć coś innego, a nie kwasica.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 20:39
  •  

#62 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 15:20

Sianokiszonka Co wg Ciebie może wyniknąć z nadmiernej ilości pasz treściwych?

Pozwolę sobie zacytować to co pamiętam z fizjologii.
Pasze treściwe to pasze o wysokiej koncentracji skrobi jako źródła energii. Skrobia jednak ma to do siebie, że bardzo łatwo ulega przemianom w żwaczu w wyniku czego powstają duże ilości kwasu propionowego zaliczanego do LKT. Kwas ten kumuluje się w żwaczu powodując obniżenie pH jego treści hamując tym samym rozwój bakterii celulitycznych (wrażliwszych na kwaśny odczyn). W ich miejsce rozwijają się bakterie amylolityczne przez co rozkład skrobi jest jeszcze szybszy a pH spada jeszcze bardziej aż osiąga poziom ok. 4. Przy takim zakwaszeniu praktycznie zamiera cała mikroflora treści żwacza, dochodzi do zaburzeń jego motoryki.

Jeżeli wciąż uważasz inaczej zachęcam do poczytania fachowej literatury z zakresu żywienia przeżuwaczy.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#63 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 15:43

Sianokiszonka No chyba muszę przyznać racje ;) Ja jeszcze nie skończyłem żadnej szkoły o profilu rolniczym( jestem w trakcie), i można powiedzieć ze byłem wręcz przekonany, że kwasica może wystąpić od pasz objętościowych, a jednak po przeczytaniu artykułu dotyczącego tego tematu; objętościowe nie wpływają na pH. ;)

Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#64 Share JAREK1975

JAREK1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 luty 2009 - 16:06

Sianokiszonka

Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?

Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra :)

Pracuję w firmie, która produkuje i sprzedaje folię do owijania sianokiszonki w cenie 150 złotych , handlujemy już kilka lat i klienci są zadowoleni . Kontakt do mnie tel.0 515 277 682 lub e-mail jaroslaw.wasilewski@folpol.pl

Edytowany przez andrzej2110, 19 luty 2009 - 17:22.
Caps Lock

#65 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 19 luty 2009 - 16:34

Sianokiszonka Mówisz o paletówce?? Jakiej szerokości są rolki??

PS. Dlaczego nie ma twoich danych na stronie producenta??

#66 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:10

Sianokiszonka Jak za 150 zł, to na sprube bym wziął rolkę, na pierwszy pokos nie wystarczy, ale żeby nie było niespodzianki że się rwie. A ile bel wychodzi z niej ?? Kiedyś miałem belgijską i na 30 - 35 starczała, a polska na 25 i tak się rwała :/ Więc oszczędziłem 30 zł, a owinąłem 10 bel mniej, to żadna oszczędność nie była, aktualnie kupuje za 220 - 230 zł. A powiedz mi czy przy kupnie 15 rolek był by jakiś upust na całości ?? I ile kosztowała by przesyłka ?? :)

#67 Share JAREK1975

JAREK1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 10:42

Sianokiszonka Rolka folii ma 1800 metrów nawoju , wystarcza na ok. 25 bel , cena jednej rolki to 150 złotych + koszt przesyłki ok 25 zł przy zamówieniu powyżej 40 rolek transport gratis, pozdrawiam Jarek

Edytowany przez andrzej2110, 06 marzec 2009 - 10:47.
cytowanie posta wyżej

#68 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:32

Sianokiszonka Tylko że to cena netto po doliczeniu vatu to rewelacji już nie ma wychodzi po 183+przesyłka. Napaliłem się na nią już ale okazuje że cena jest taka jak wszędzie.

#69 Share JAREK1975

JAREK1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 12:14

Sianokiszonka 175 złotych za rolkę płatne gotówką przy odbiorze czyli 150 za folię +25 złotych przesyłka , przy zamówieniu 40 rolek transport gratis cała polska. W przypadku jakichkolwiek niejasności kontakt telefoniczny do mnie 515 277 682

#70 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 13:44

Sianokiszonka Czyli to jest cena brutto??? A jak bym zamówił 25-30 rolek to też do każdej 25zł za transport trzeba doliczyć?? Macie także folię zieloną?? I przejrzystą do owijania palet? Jak tak to ile jest metrów w rolce i jakie posiadacie jej grubości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 14:03

Sianokiszonka Ja u nas paletówke kupiłem ostatnio po 60zł za rolkę i wychodziło z niej średnio po 18 belek. Ostatnio znalazłem też paletówke ale kolo sprzedaje ja na kg i jakoś mi sie ogólnie nie widzi słabej jakości

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#72 Share JAREK1975

JAREK1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 14:17

Sianokiszonka Jeżeli zamówisz 30 rolek folii dostaniesz transport gratisowy czyli zapłacisz gotówką przy odbiorze 4500 zł. Mamy w swojej ofercie również stretsch bezbarwny, są różne grubości : 20, 23, 30 mikronów, większość naszych klientów preferuje grubość 23 mikrony. Długość foli na rolce jest uzależniona od jej wagi, możemy nawinąć każdą wagę w zależności od potrzeb klienta.

#73 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 07 marzec 2009 - 16:16

Sianokiszonka Mam tylko jedno pytanie: czy ta folia ma atest mówiący o jej zastosowaniu ? Naiwnych nie sieją, a wciąż dają się wpuścić w maliny.
Znam rolnika, który skusił się na folię do owijania palet, było taniej, tylko po czasie cała sianokiszonka to był czysty gnój.
Taka folia nie ma filtra UV, a leżące na słońcu baloty zgniją. Jeżeli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

#74 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 16:19

Sianokiszonka Sąsiad owija paletówką i mu nie gniją (no chyba ze folia pęknie).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#75 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 16:23

Sianokiszonka Jeżeli nie trzyma na pełnym słońcu to wytrzyma.

#76 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:15

Sianokiszonka To jeszcze nie odpowiedziałeś czy macie zieloną folie.
Ta folia ma filtry UV?
To ta przejrzysta ile będzie miała metrów jeśli będzie wagowo taka sama jak od sianokiszonki? Dla grubości 23 i 30 mikronów.

#77 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:38

Sianokiszonka Ja używam foli taruup, bardzo dobra jakość. Gość co mi prasuje mówi, że jest dużo lepsza od silotte i sam zaczął jej używać, tylko cena nie rozpieszcza- ok 240zł za rolkę starcza na ok 26 belek.

#78 Share JAREK1975

JAREK1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 09:14

Sianokiszonka Nasza folia ma filtry UV nie mamy zielonej folii
Maszynówka zwykła bezbarwna 23 mikrony ma długości 1400 metrów, trzydziesto mikronowa ma długości ok.1300

#79 Share bamber820

bamber820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 22:59

Sianokiszonka A co powiecie na temat tych worków do sianokiszonki bo się zastanawiam nad tym a nie jest dla mego stada opłacalne kupno owijarki

Edytowany przez andrzej2110, 05 czerwiec 2009 - 06:45.
piszemy w górnym oknie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 06:04

Sianokiszonka Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat akurat tych worków to popraw link bo nie działa ;) .