Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 14:16

Sianokiszonka Ja mam zrobione trochę takiej suchej specjalnie na mróz, ona nie marźnie, jedynie miejsca z pleśnią przymarzają ale ogólnie nie jest żle, karmiłem rano po nocy -20C i była dobra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 11:03
  •  

#42 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:16

Sianokiszonka Panowie a powiedzcie mi czy ktoś z was może obliczał sobie kiedyś koszt zrobienia 1 balota sianokiszonki ze sprasowaniem i owinięciem wraz z folia??? Nie licząc oczywiście skoszenia i przetrząsania, a także zgrabiania??? Proszę o odpowiedzi bo namawiam ojca na zrobienie sianokiszonki a on mi mówi ze to za drogi koszt jest ;)

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:31

Sianokiszonka najecie prasy, owijarki i folia waha się w granicach 25-35 zł. Ja robię w pryzmie ;p

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:56

Sianokiszonka Prasa 10, sznurek 5, folia 10, owinięcie 5, wychodzi 30. W pryzmie jest taniej ale straty większe. Ja od tamtego roku robię tylko w belach.

#45 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:23

Sianokiszonka Ja tez w pryzmie robię i nie mam wogóle strat ;)

#46 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:37

Sianokiszonka U nas skończyliśmy w grudniu ostatnią pryzmę i straty były około 20% jak na mnie to za duże. Był to pierwszy pokos 2007, z 4ha trawy z koniczyną. Mamy mało bydła (30szt) i nie nadążaliśmy poprostu wybierać, a bele są dużo wygodniejsze i nie ma praktycznie strat.

#47 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:39

Sianokiszonka Strat w pryzmie jak jest dobrze ujeżdżona i przykryta to nie masz , tak jak u nas w tym roku z pryzmy ani zdzba nie odrzuciliśmy...A o kosztach i czasie wykonania się już nie wspomina.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#48 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:43

Sianokiszonka Ujeżdżona i przykryta była dobrze, jedyny błąd jaki widzę to to że była robiona 2 dni i na łączeniu pojawiała się pleśń która się rozszerzała pomimo niskiej temperatury.

#49 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:45

Sianokiszonka Całkowity koszt zrobienia jednego balota sianokiszonki od z cięcia do owinięcia to około 50 - 60 zł balot
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#50 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:46

Sianokiszonka Ja narazie sianokiszonki w belach nie mam rzadnych strat bardzo sie z tego ciesze w tym roku mam jakos udane belki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 07:19

Sianokiszonka @damian
dlaczego koszt sznurka liczysz 10zł/szt?

Ja na koszt sianokiszonki liczę tylko 10zł folia i 5zł najęcie owijarki. Bo po co liczyć prasę i resztę kosztów skoro ten sam materiał i tak trzeba by było zebrać pod postacią siana? Ewentualnie można doliczyć zwiększony koszt zwiezienia bo wiadomo cięższe to od siana. Ale to już nie są takie spore koszty.

#52 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:12

Sianokiszonka Z tym sznurkiem to przesadziłem 5zł wystarczy. Nie wiem jak u was ale u mnie w ostatnich latach z zebraniem dobrego siana jest bardzo ciężko, z pierwszego pokosu jest bardzo dużo zielonki i ciężko ją dosuszyć, a następne są tak słabe że po suszeniu bardzo dużo sie kruszy. Dlatego robimy tylko troche siana z pierwszego pokosu a reszte zakiszamy. Robienie siana jest dużo tańsze ale z ww powodów odchodzi się od tego teraz. A liczyłem ile kosztuje zrobienie jednej beli kiszonki od prasowania do owinięcia. Mnie kosztuje mniej bo owijarkę mam swoją i za prasowanie odrabiam u sąsiada owijarką.

#53 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:17

Sianokiszonka To ja nie wiem ile razy tym sznurkiem owijasz...mi tam zawsze wychodziło koło 1zł tyle że w słomie.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:48

Sianokiszonka 10 zł sznurek na bele?? ;) Kłębek (2000m) kosztuje nie całe 30 zł. Czyli na jedno bele używasz 666m sznurka?? :lol:
Z moich odliczeń wychodzi ze obwód beli 120 wynosi 377cm czyli żeby owinąć 666m sznurka na jedno bele trzeba bele owinąć 176 razy :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#55 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:52

Sianokiszonka U mnie gościu za siatkę na jedna kulkę liczy 2 zl, a mówi ze jakbym chciał sznurek to taniej wyjdzie, tylko dłużej będzie trwała praca. A za belowanie, zwiezienie do domu i owiniecie liczy 23 zł. Jego folia i siatka.

#56 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 10 styczeń 2009 - 11:57

Sianokiszonka Słabo za taka cenę to niewarto kupować swojej belarki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#57 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 12:37

Sianokiszonka Mi sznurek wychodzi po 0,9zł/szt.

Ja wole liczyć tylko te koszty których nie ponosi się przy produkcji siana. No bo jak się łąkę ma to i tak trzeba coś z plonem zrobić. A poza tym jak ktoś kto nie miał do czynienia z sianokiszonką przeczyta że koszt jednej belki to 30 czy 50zł. To sobie pomyśli na co mu ta sianokicha, przecież siano mam za darmo ;) .

#58 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:18

Sianokiszonka Czyli jak tu niektórzy piszą to koszt wytworzenia 1 belki nie jest aż taki duży. A pomyślcie sobie jak będziemy chcieli zrobić siano i gdy sobie popada z parę razy deszcz, to ile razy trzeba jeździć po tej lace żeby potem to dosuszyć, a do tego siano traci na wartości. Jeszcze jak ktoś ma daleko na łąkę (tak jak ja) to najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie zamiast tego siana sianokiszonkę!! Na zrobienie sianokiszonki pójdzie na pewno mniej paliwa niż na zrobienie siana. A do tego sianokiszonka jest moim zdaniem o wiele lepiej pobierana przez zwierzęta jak siano. Także mam nadzieje ze przekonam ojca na zrobienie sianokiszonki, bo jak mam jeździć tyle razy na ta łąkę i przewracać to siano to aż ;) mnie normalnie ta robota zniechęca...!!!

#59 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:46

Sianokiszonka Ale sama sianokiszonka tez nie jest taka wspaniała dla krów, moim zdaniem najlepiej jest podawać i siano i sianokiszonkę.
Sucha masa też jest potrzebna krowom, przy samych kiszonkach krowa się na pewno szybciej eksploatuje, i mogą wystąpić kwasice, im większa różnorodność paszy tym lepiej.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:27

Sianokiszonka Kwasice u bydła nie mają nic wspólnego z pH paszy którą zjadają a udziałem pasz treściwych w dawce pokarmowej.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!