Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#301 Share mateuszmtz

mateuszmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 12:00

Sianokiszonka

Witam mam otóż problem  z sianokiszonką w belach.  `Balota sianokiszonki mam na 2 dni, w pierwszy dzień nie ma żadnego problemu na drugi dzień gdy chcę skarmiać balot jest od środka gorący. Jaka może być przyczyna tego? Ale nie każdy balot się tak grzeje. 

Połączone

Edytowany przez kris14, 30 grudzień 2014 - 12:29.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 17:15
  •  

#302 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 30 grudzień 2014 - 12:03

Sianokiszonka

http://www.agrofoto....-sianokiszonka/

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#303 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:26

Sianokiszonka

Panowie jakie są lepsze bale sianokiszonki pod wzgledem  ekonomiki, 120x120 czy 120x150 ?   Chodzi mi głownie o zuzycie folii na bele. Sznurka chyba tez mniej pojdzie?  czy takie wielkie mozna owijac sznurkiem czy bedzie pękał ? bo z reguly to ludzie siatką robią takie duże. ( sznurek 1400 tex grubości mam-ten 3360m z rolki). 

Mam prasę zmiennokomorową i lepiej mi robić jak największe, wtedy mniej zaladunku mniej rozladunku, siano to robie 120x180cm.

#304 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:28

Sianokiszonka

zrobilem pare 150, foli pewnie porównywalnie, trzebaby obliczyc ;p tylko pamiętaj, ze taka belka porządnie zbita będzie troche ważyć ;)

#305 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:43

Sianokiszonka

I taka duża łatwiej spadnie z owijarki

#306 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:23

Sianokiszonka

tzn ja nie bede robil owijania na jakis wielkich obrotach.  No moze bedzie wazyc ale mam tura 5  wiec nawet jakby 900 kg wazyla to nie ma problemu.  Z drugiej strony nie bedzie tyle wazyc, bo jak skosze i rozrzuce jednego dnia a drugiego dnia sprasuje to taka podwiednieta chyba bedzie lzejsza. podobno im suchsza tym lepsza. z drugiej strony im suchsza tym słabiej zbita co nie ? jak wy robicie,  kiedy prasujecie po skoszeniu?  

Ja chce kosić kosiarka czeską z roztrząsaczem pokosów,  potem tylko zgrabiarka karuzelowa prasa i git.

#307 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 18:06

Sianokiszonka

ja zazwyczaj 1 dnia kosze, a na 2, beluje :P Nawet nie rozbijam pokosów. Raz rozbijałem i nie było jakiejś wielkiej różnicy, a ropa poszła. U Cb jest inaczej bo masz roztrząsacz przy kosiarce, więc musisz dobrze patrzeć jaka pogoda, i wtedy decydować kiedy kosić, bo jak słaba trawa(czy inne) to możesz nawet rano wykosić i na wieczór prawie można zbierać Ja tam beluje przewiędnięte i kiszonka wychodzi fajna.

#308 Share wojtek14021982

wojtek14021982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:52

Sianokiszonka witam.ją rano kosze, przegarniam i popołudniu blokuje i we worki wkładamy bez żadnego odzyskania powietrza i sianokiszonka jak z obrazka o ładnym kolorze oliwkowym .

#309 Share mateusz1122

mateusz1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 17:32

Sianokiszonka

witam jaka najlepsza owijarka do duzych balotow 160cm nie samozaladowcza tylko ta zwykla pozdrawiam

#310 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:36

Sianokiszonka

W zależności od pogody, ostatnio bywa  bardzo psikuśna ta aura. Koszę bardzo wcześnie rano na raz 15 ha na drugi albo też na trzeci dzień zgrabiam w  duże wałki i sprawdzam jak z wilgotnością czy już się nadaje do prasowania.

Prasuję wszystko w ciągu jednego dnia, za prasą idzie drugi ciągnik z owijarką i praktycznie 4-5 godzin prasowania i około 12 godz owijania, wszystko opakowanie jest w ciągu jednej doby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:14

Sianokiszonka

odnośnie wielkości balotów i ekonomiki: czym większy balot tym mniej foli idzie na każdy kg zakiszany to samo tyczy się siatki bądź sznurka jak większy balot to mniejsze zużycie sznurka lub siatki na kg paszy ale jest 1 problem jak np. mamy prasę z zgniotem porównywalnym do lely 445rp 17noży to przy 130cm słoma jęczmienna mamy 300-340kg słomy w snopku a jak ustawimy 160cm średnicę to mamy do 600kg słomy i w tedy trzeba mieć fajną lawetę żeby je zwieść z pola i porządny ładowacz. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje w trawach ponieważ balot 130cm mamy już wagę 1-1,1t sztuka więc trzeba mieć mocną owijarkę w mojej wygina się ramię wciągające balot i stół obrotowy mocno się przechyla coś strzelać zaczyna i popękały mocowania kół jezdnych ale to tak jest pisze że baloty do 1t a tu zawsze więcej i jeszcze gazowanie, to zachowując wzrost masy balot 160cm mógłby ważyć bez problemu 2t tylko trzeba mieć b. mocny ciągnik do prasowania bo opór prasy wzrośnie i suche łąki, a wtedy przekroczy się obciążenie maxymalne pasów. No i dochodzi fakt zakupu lub wynajęcia ładowarki teleskopowej bo nie damy rady raczej żadnym ładowaczem balotów o masie 2t zwozić po łące dochodzi jeszcze ciężar chwytaka, dodam jeszcze że są mocniejsze prasy z np. 25nożami docinającymi które naprawdę w balocie 123cmX130 zmieszczą bardzo dużo paszy i większość posiadanych ciągników nie poradzi sobie z zabraniem balotów z łąki a nie mówię o zadawaniu bo przecież przy dawce 10-12kg sianokiszonki na sztukę dziennie to jeden balot wystarcza na 90-100krów mlecznych, a jak 3pokos to 50 jałówek jedząc tylko balota nie da rady z nim przez 24h.

Folia Unterland 750mmX1500 kosztuje +- 266zł netto rolka która starcza na 28balotów przy nieoszczędnych owijarkach starego typu więc koszt owinięcia  około 1t paszy wynosi 9,5zł.

Siatka 130cmX3800  JD Coverage może kosztować +- 600zł netto powinna starczyć na około 317balotów 130cm średnicy daje to koszt około 1,8zł netto sztuka

A dodam że: objętość balota 123cm szerokości X 80cm średnicy = około 617952cm

123cmX160cm średnicy = około 2471808cm

średnica wzrosła  o 100% a objętość wzrosła o 400%

a wzrost obwodu jest proporcjonalny

123X80 = około 502,4cm

123X160 = około 1004,8cm

wniosek prosty mam nadzieję że pamięć z wzorami mnie nie zawiodła jak by coś to mądrzejszy ktoś poprawi nie pogniewam się jak błędy zrobiłem to poprawcie

Edytowany przez krzysiu, 18 luty 2015 - 21:47.

#312 Share lukaszz

lukaszz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 20:07

Sianokiszonka

witam mam pytanie ile potrzebuje minimum łąk by muc zrobić jedną pryzme? np dla.4 opasów zeby wystarczyło na rok.?

#313 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2150 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 20 marzec 2015 - 22:16

Sianokiszonka

odnośnie wielkości balotów i ekonomiki: czym większy balot tym mniej foli idzie na każdy kg zakiszany to samo tyczy się siatki bądź sznurka jak większy balot to mniejsze zużycie sznurka lub siatki na kg paszy ale jest 1 problem jak np. mamy prasę z zgniotem porównywalnym do lely 445rp 17noży to przy 130cm słoma jęczmienna mamy 300-340kg słomy w snopku a jak ustawimy 160cm średnicę to mamy do 600kg słomy i w tedy trzeba mieć fajną lawetę żeby je zwieść z pola i porządny ładowacz. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje w trawach ponieważ balot 130cm mamy już wagę 1-1,1t sztuka więc trzeba mieć mocną owijarkę w mojej wygina się ramię wciągające balot i stół obrotowy mocno się przechyla coś strzelać zaczyna i popękały mocowania kół jezdnych ale to tak jest pisze że baloty do 1t a tu zawsze więcej i jeszcze gazowanie, to zachowując wzrost masy balot 160cm mógłby ważyć bez problemu 2t tylko trzeba mieć b. mocny ciągnik do prasowania bo opór prasy wzrośnie i suche łąki, a wtedy przekroczy się obciążenie maxymalne pasów. No i dochodzi fakt zakupu lub wynajęcia ładowarki teleskopowej bo nie damy rady raczej żadnym ładowaczem balotów o masie 2t zwozić po łące dochodzi jeszcze ciężar chwytaka, dodam jeszcze że są mocniejsze prasy z np. 25nożami docinającymi które naprawdę w balocie 123cmX130 zmieszczą bardzo dużo paszy i większość posiadanych ciągników nie poradzi sobie z zabraniem balotów z łąki a nie mówię o zadawaniu bo przecież przy dawce 10-12kg sianokiszonki na sztukę dziennie to jeden balot wystarcza na 90-100krów mlecznych, a jak 3pokos to 50 jałówek jedząc tylko balota nie da rady z nim przez 24h.

Folia Unterland 750mmX1500 kosztuje +- 266zł netto rolka która starcza na 28balotów przy nieoszczędnych owijarkach starego typu więc koszt owinięcia około 1t paszy wynosi 9,5zł.

Siatka 130cmX3800 JD Coverage może kosztować +- 600zł netto powinna starczyć na około 317balotów 130cm średnicy daje to koszt około 1,8zł netto sztuka

A dodam że: objętość balota 123cm szerokości X 80cm średnicy = około 617952cm
123cmX160cm średnicy = około 2471808cm

średnica wzrosła o 100% a objętość wzrosła o 400%

a wzrost obwodu jest proporcjonalny
123X80 = około 502,4cm
123X160 = około 1004,8cm
wniosek prosty mam nadzieję że pamięć z wzorami mnie nie zawiodła jak by coś to mądrzejszy ktoś poprawi nie pogniewam się jak błędy zrobiłem to poprawcie

dla kolegi
matematyka.pisz.pl/strona/1002.html

z matematyki to ty dobry nie jestes

#314 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 16:51

Sianokiszonka

podłaczam sie do pytania lukaszz ile potrzeba ha łaki azeby przygotowac sianokiszonki dla 4 jałówek ewentualnie byczków na 1 rok chociaż przy takiej ilosci sztuk to baloty sie nie opłacaja bo zanim zjedzą to sie zepsuje chyba?

http://olx.pl/oferta...html#c7a228f3ab czy taką przyczepą idzie zebrac pokos na kiszonke z trawy lub zboża? czy lepiej rozejrzec sie za orkanem?

#315 Share Bonifacy

Bonifacy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:17

Sianokiszonka

Witam mam pytanko przygotowałem ziemie pod się trawy na sianokiszonkę i teraz się zastanawiam co zasiać?

czy mieszankę traw z koniczyną 

czy samą lucerne czy lucerne z mieszanką traw i lucerny 

Co według was jest najlepsze dla krów?

#316 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:49

Sianokiszonka

Panowie mam pytanie.. pytałem już w innym dziale o to, jednak i tu postanowiłem zapytać, jak myślicie czy warto kupić łąki w cenie 25 tys ha ? problem jest tego typu ze do tych łąk mam 40 km, u mnie jest ziemia bardzo droga, dlatego tez gdyby to było gdzieś bliżej to nawet bym się nie zastanawiał. jest tego 40 ha w 4 kawałkach blisko siebie.. generalnie mam hodowle, dlatego przydały by mi się łąki, ale na początku nie wykorzystał bym potęciału całości łak... bo to za mała hodowla, lecz z czasem mógłbym to rozwinąć. Posiadam maszynę samozbierającą 50 m sześciennych na pełnym rotorze wiec myślę max 2 maszyny wyszły by na hektarze a przy średniej trawie to nawet 2ha w 3 transporty bym spokojnie zbierał, gdyby owijać w kulki sianokiszonkę to praktycznie to co bym wydał na folie tutaj moge przeznaczyc na paliwo, myślałem może, ze gdybym się zdecydował to kupiłbym jakiegoś fastracka...? czy jest sens w ogole myśleć o łąkach tak daleko?? ma ktoś tak daleko od domu pole, łąki?  bo niestety w pobliżu nie ma wogole ziemi a jak jest to w cenie po 80 tys za ha (orna) z tych 40 ha miałbym jakieś 60 kursów, po 5 dziennie daje 12 dni zworzenia zakładając oczywiście bezawaryjną prace, pozdrawiam

#317 Share euro-folie

euro-folie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Recykling tworzyw sztucznych.
    Tel 693 255 151

Napisany 03 luty 2016 - 17:52

Sianokiszonka

Witam Serdecznie !!!

Postanowiłem się tu zalogować a przy okazji pewnie wielu z Was będzie miało okazję się ze mną spotkać osobiście. 

Zajmuje się odbiorem oraz recyklingiem tworzyw sztucznych z gospodarstw rolnych . 

Odbieramy : 

Folie po balotach z sianokiszonki , po pryzmach , kopcach , po nawozach ... tak naprawdę każdy rodzaj folii . W przypadku niektórych folii prowadzimy skup więc nie dość że pozbędziesz się odpadów to jeszcze ci za nie zapłacimy . 

JAK TO DZIAŁA : 

Wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów z ogłoszenia i umówić się na odbiór odpadów .

Za nasz przyjazd bez względu na rodzaj odpadu się nie płaci !!!

Oszczędzasz swój czas i koszt kiedy musiał być wywieźć to sam !!!

Nasz pracownik sam załaduje sobie odpady , wystarczy wskazać mu miejsce składowania !!!

Najważniejsze ...

Nasz pracownik na miejscu wystawi dla ciebie KARTĘ PRZEKAZANIA ODPADÓW !!!

W przypadku kontroli gospodarstwa jest ona bardzo potrzebna ...Tobie 

Obecnie działamy na terenie całego województwa Wielkopolskiego , Lubuskiego i części Kujawsko-Pomorskiego oraz Zachodniopomorskiego ( ok 40 km do granic województw Wielkopolskiego i Lubuskiego ) .

Jeśli twoje odpady będą tworzywami wartościowymi nasz pracownik zapłaci ci gotówką na miejscu !!!

Głównie z gospodarstw skupujemy folię po balotach z sianokiszonek oraz stretch . 

Rolniku nie oddawaj folii odpadowej za darmo ... Zadzwoń do nas !!!

Uwaga na zbieraczy folii którzy nie zawsze wystawiają prawidłowe KPO !!!

Dla zainteresowanych wyślę dane firmy abyś miał pewność iż oddajesz odpady firmie posiadającej odpowiednie uprawnienia .

Możesz poprosić naszego pracownika o dokument zezwalający na transport odpadów . 

Współpraca bez pośredników !!!

Telefony kontaktowe :

Woj . Lubuskie 603 255 151

Woj. Wielkopolskie 791 772 755

Telefony czynne są od poniedziałku do piątku od 7 do 20 sobota 9 - 15 .

Jeśli nie odbieramy wyślij nam sms o treści " folia " - oddzwonimy 

Zapraszamy do współpracy !!!

#318 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 luty 2016 - 21:49

Sianokiszonka Super super, byc moze skorzystam, a kazdy gabaryt zabierzecie?

#319 Share CezarKing

CezarKing

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 12:18

Sianokiszonka

witam, nie wiem czy na calym tym temacie jest jakas konstruktywna i poparta obliczeniami odpowiedz na pytanie ile kosztuje koszt jednego balota sianokiszonki od sciecia do zwiniecia :) jesli nie ma to chcialbym sie dowiedziec tego ;) a co do tego co zdarzylem tu przeczytac o porze koszenia sianokiszonki to powiem cos co jest poparte badaniami jak i rowniez moim doswiadczeniem i spostrzezeniem ;) Trawe z przeznaczeniem na sianokiszonke powinno zaczynac sie kosic chociaz kolo poludnia, najlepiej jednak kolo 14, a to dlatego ze duzy wplyw na jakosc zakiszania jak i na walory smakowe i zywieniowe ma zawartosc cukrow w trawie, a jak wiadomo trawa wytwarza go miedzy innymi dzieki sloncu wiec w tych godzinach zawartosc jest najwieksza, po tych godzinach zawartosc powoli spada, oczywiscie mozliwosc wykoszenia w tych godzinach zalezy od wielu zmiennych, jak ilosc łąk, wydajnosc sprzetu i tak dalej, wszystko trzeba dobierac pod siebie ale chcialem wam tylko uswiadomic ze duzo lepiej jest wykosic trawe po poludniu niz od samego rana kiedy cukrow jest najmniej w trawie :) jesli cos nie jasno napisalem to pisac do mnie smialo co wiem to sie jeszcze tym podziele ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 13:24