Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka

329 odpowiedzi na ten temat

#221 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 09:57

Sianokiszonka Mam czekać aż się ziarno zawiąże czy już teraz mogę kosić i czy krowy więcej mleka dadzą, teraz jest wilgotno to myślę, że jeszcze raz na tym kawałku urośnie do października, a dlaczego nie dawać tego krowom tylko jałówka a z 0,5ha to myślę że ok 10-12szt. wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka Dzisiaj, 03:10
  •  

#222 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 10:42

Sianokiszonka krowom sie tego nie daje bo ma mniejszą wartość niż sianokiszonka ale jak im dasz to nic się nie stanie tylko mleka tyle nie dadzą co po sianokiszonce. U nas będziemy kosić za jakieś 2 tygodnie.

#223 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 12:47

Sianokiszonka a co proponujecie zasiać po zbiorze mieszanki, może jaką mieszankę z facelia lub saradelą tak aby potem nadawało się to na baloty sianokiszonki

#224 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 13:14

Sianokiszonka ja wywiozę gnojówkę i posieje jeszcze raz to samo.

#225 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 09:11

Sianokiszonka Mam ściętą trawę na łąkach torfowych,tydzień już leży,część przewrócona część jeszcze nie co robić zbierać na siano czy sianokiszonkie ?Jak trochę popada przed zbiorem sianokiszonki to nie szkodzi jej?

#226 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 czerwiec 2012 - 09:16

Sianokiszonka O tej porze to już za stara trawa na sianokiszonkę szkoda folii i roboty

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#227 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 10:02

Sianokiszonka u nas na torfach tak si zbiera.To lepiej na siano zebrać?

#228 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 czerwiec 2012 - 12:41

Sianokiszonka Ja bym to ususzył. Na sianokiszonkę to już szkoda folii. U mnie gdyby trawa pierwsza trawa o tej porze jeszcze stała to już tylko na brykiet. Szkoda krów na to. Po takim sianie to jeszcze dodatkowo na spadku mleka stracisz i po co ci to? Chyba że nie masz co im dawać tak jak mój sąsiad to mówi się trudno.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#229 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 14:15

Sianokiszonka Może macie rację tylko jak to przewracać jak na łąkach tak mokro jedynie ręcznie.

#230 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 07:44

Sianokiszonka na łąkach trzeba przewalac ręcznę po tarantuli będzie sporo błota i piasku zielska głównie ostu lepiej to dać na kostki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Lordzik

Lordzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 październik 2012 - 13:19

Sianokiszonka

Mam ściętą trawę na łąkach torfowych,tydzień już leży,część przewrócona część jeszcze nie co robić zbierać na siano czy sianokiszonkie ?Jak trochę popada przed zbiorem sianokiszonki to nie szkodzi jej?

26 czerwca - to drugi pokos czy pierwszy?
mój Boże! pewnie, że deszcz szkodzi - wypłukuje wit i minerały, białko tracisz z każdą godziną. Dobrze ci tu na forum radzą - weź to na ściółkę, bo szkoda kasy na folię i krów. Mleka też z tego nie będzie.
A jeśli nie masz pasz i będziesz musiał to skarmić, to z mlekiem nie zaszalejesz.
Siano z tego też będzie słabe, skoro nie przewróciłeś go. Przecież się ZAGRZAŁO w tych pokosach, a każde zagrzanie trawy to właśnie strata tego cennego białka, no i energii też.

#232 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 08:47

Sianokiszonka Witam, jaką trawę polecacie zasiać na polu IVklasa najlepiej jednoroczną tak aby dała wysoki plon i była dobra na sianokiszonkę ?

#233 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 grudzień 2012 - 18:58

Sianokiszonka Życica wielokwiatowa. 1 roczna lub 2 letnia, w 1 roku daje bardzo dobry plon.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#234 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:02

Sianokiszonka a jak najlepiej przygotować pole pod zasiew w tej chwili jest już 2 tygodnie temu wykonana orka zimowa, i czy siać w siewie czystym czy domieszać innych gatunków lub jęczmień jary, kończyne a może saladere? Kiedy najlepiej zasiać i czy mogę liczyć i w jakim miesiącu na duży plon.

#235 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:14

Sianokiszonka W siewie czystym nie najlepiej. Może być z jęczmieniem jarym(jęczmień zostawiać nawet na ziarno) albo z owsem na kiszonkę. Ale na ziarno bym nie polecał zostawiać, późniejszy pokos ściernianki nie będzie bardzo obfity. Koniczyna dobra opcja, wzbogaci sianokiszonkę w białko. Termin siewu to taki jak jęczmienia na ziarno, doprawienie gleby płytkie tak aby nasiona trawy i koniczyny nie były głębiej niż 2cm. Po siewie wskazane wałowanie. W przypadku łagodnej zimy w 2 roku życica przetrwa i z koniczyna da wysoki plon. A czemu chcesz tylko na 1 rok?
Zapraszam na swój profil

#236 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:40

Sianokiszonka Nie musi być na jeden rok, bo w tym roku zaczołem siać łaki na gruntach ornych bo w sumie mam 10ha łąk, 8ha kośnych i z tych 8 miałem tylko 120balotów sianokiszonki i postanowiłem te stare łaki co były siane ok 10-15lat temu zlikwidować i częściej przesiewaćna gruntach ornych, a przez co struktura ziemi się poprawi bo wcześniej siałem zboże po zbożu i tak na okrągło tylko co 3 lata obornik. W tym roku skosiłem mieszankę (owies i jęczmień) na sianokiszonkę i na tm zasiałem trawę (kopkówka,życica, kończyna i lucerna) siana w połowie lipca i 2 razy krowy przejadły i zapowiada się,że będzie ładna jak zimą nie wymarznie.

#237 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:08

Sianokiszonka Lucerna nie lubi wypasu, z koniczyn lubi tylko biała. Jak posiejesz życicę wielokwiatowa i koniczynę czerwona to przez 2 lata masz dobre plony. Potem przeorać bo wyginą.
Zapraszam na swój profil

#238 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:48

Sianokiszonka Stosował ktoś lub stosuje zakiszacze do sianokiszonki w balach i czy wogóle warto dokładać dodatkowej kasy na zakiszacze?

#239 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 05 luty 2013 - 20:49

Sianokiszonka Robię sianokoszonkę ładnych pare lat i nigdy nie stosowałem i tak wszystko dobrze zakisa jak w odpowiedniej fazie zebrane i dobrze owinięte .
Nie słyszałem żeby ktoś z moich stron stosował

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 06 luty 2013 - 08:34

Sianokiszonka u mnie jest to samo, ładnie się zakisza lecz trochę czytałem o tych zakiszaczach i pytam czy warto i wczy po stosowanu tych zakiszaczy wzrasta wartość i wydajność u krów ?