Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

155 odpowiedzi na ten temat

#141 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 21:15

Nie było problemu jest jak pisałem. Gdy butla jest nabita to jakiś zawór nie pozwala na pompowanie kół. Trzeba nacisnąć i przytrzymać odpowietrznik na dole butli, aby spuścić powietrze i już powietrze może iść na wężyk do pompowania.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzisiaj, 20:14
  •  

#142 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 07:23

tzn nie wiem czy coś dopracowali czy mój jest jakiś wyrobiony :)  ale naprade chodzi fajnie i super się jeżdzi z turem jak tak lekko wchodzą biegi

#143 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 styczeń 2015 - 11:29

Widać masz szczęście do  ciągników :)

@Stop , nie musisz wchodzić pod ciągnik i spuszczać zaworem , wystarczy kilka - kilkanaście razy nacisnąć pedał hamulca :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#144 Share dezyderiusz0925

dezyderiusz0925

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:53

mam Farmtrac 555 od roku i brakuje mu mocy na 4 biegu nie może uciągnąć przyczepy czy ktoś miał podobny problem??

#145 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:24

Na szczęście nie miałem, ale wiem, że jest słabszy zwłaszcza pod górkę gdy się zapomni wyłączyć przedniego napędu. Dużych przyczep i ładunków nie ciągam (max 3t ładunku) ... wszystko jest względne bo nie wiemy ile chciałeś uciągnąć, najlepiej zgłoś to jeśli jest na gwarancji. Jakie ma wtedy obroty...może spada z obrotów. Można gdybać, że to na pompie ustawione za małe max obroty, filtry paliwowe do wymiany, paliwo złej jakości, jeszcze zimny silnik itd.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#146 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:51

Mój 555 dał radę z dwoma 4,5 tonówkami na których łącznie było 10ton ziemniaków jechać równą szosą 4 biegiem , ale pod górki , wzniesienia trzeba było schodzić nawet do 2 biegu ;)

Z jedną przyczepą 4,5 t lata sobie "akuratnie" nawet gdy ładunek na niej przekroczy 6 ton .

Wiem z doświadczenia , że to pewnie wina pompy ;) u mnie od nowości nie mógł się wkręcić na obroty powyżej 2 tys i dymił pod obciążeniem , na gwarancji oddawali ja do serwisu bosha i po naprawie silnik osiąga 2400obrotów , nie dymi prawie wcale , równiej pracuje , jest oszczędniejszy ale za to trochę bardziej mułowaty .

#147 Share Robes

Robes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 maj 2015 - 13:30

Wiadomo ze ma byc to naturalny zastepca ursusa c-360, podobne zalety, typowo mechaniczny charakter, wytrzymaly. http://www.ciagniki-...pic-ursusa-c360 Tutaj fajnie opisane. Moj wujek sobie chwali.

#148 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 14:58

1,5 roku wersja DT z fabrycznym ładwaczem Agromaszu (ciągnik - grudzień 2013, ładowacz - styczeń 2014)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#149 Share Leszek12

Leszek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 13:26

Zamierzam kupić ciągnk farmtrac 555dt. Ma on służyć do oprysku czarnej porzeczki, koszenia traw, siewu nawozów idt itp. Proszę o opinie na temat tego ciągnika z uwzględniem wymienionych przeze mnie wymagań i awaryjności ciągnika.

Edytowany przez Leszek12, 06 grudzień 2015 - 13:31.

#150 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 08:31

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] farmtrac to moim zdaniem dobre ciągniki ale jeżeli chodzi o ten model to wydaje mi się że lepszy będzie Ursus c350 .

#151 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:30

Zamierzam kupić ciągnk farmtrac 555dt. Ma on służyć do oprysku czarnej porzeczki, koszenia traw, siewu nawozów idt itp. Proszę o opinie na temat tego ciągnika z uwzględniem wymienionych przeze mnie wymagań i awaryjności ciągnika.

Jeśli miałby pracować też z kombajnem do porzeczek , to nie polecam - za szybki ;)

Do reszty prac jak najbardziej polecam :)

#152 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 luty 2016 - 15:58

Niestety nie mam zielonego pojęcia z jakimi prędkościami pryska się porzeczki, ale faktycznie - jedynka polowa jest odpowiednikiem powiedzmy 2 polowej w C-330. Bardziej w tym wypadku obawiałbym się o promień skrętu który znacznie ogranicza oś napędzana (w wersji bez napędu bez problemu zawrócisz na średniej wielkości gazecie :D ). Trawy? Ciągnik jak na swoją moc jest dosyć ciężki - w polu to świetne, ale na podmokłych łąkach trudno powiedzieć. Z nawozem myślę, że będzie ta sama sytuacja - zależy od ziemi i rodzaju rozsiewacza.

Do lekkich prac polecam jak najbardziej - na pusto pali mi nieco ponad 2l na godzinę, przy głębokiej orce w pługu trójce nie przekracza 4,5l.

No i ta awaryjność. Awaryjność wg mnie nie odchodzi od standardów zachodnich. Problemem jest natomiast montaż. Zanim wsiądziesz do niego to przez dwa dni bez przerwy będziesz dokręcał jakieś śrubki. U mnie był standard - odkręcona pompa wtryskowa (co ciekawe pękł jeden przewód wysokiego ciśnienia, a mimo to ciągnik jeździł i palił na dotyk) i odwrotnie założona uszczelka w przedniej lampie co skutkowało zbieraniem się w niej wody. Ponadto odpływ oleju z fabrycznego ładowacza został podłączony pod zwolnicę co po pierwszych 200kg wypluło uszczelniacz (bez problemu przelew założono bezpośrednio na skrzynię). No i pod kabiną, na baku leżał sobie jebitny śrubokręt - w sam raz czekając na moje opony :D

#153 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:20

Mam kilka pytań do użytkowników FT 555DT:

1. Jakiej szerokości bronę talerzową podpinacie do takiego ciągnika? 

2. Jaką klasę gleby uprawiacie talerzówką (lekka, średnia, ciężka) no i w jakim ukształtowaniu terenu. 2m bez wałka będzie OK? Tak aby dał radę na 4 biegu :/ 

3. Czy w ogóle do "zrywania" ścierniska po zbożach. - na glebach cięższych, II-III kl. - teren miejscami falisty zda egzamin brona talerzowa przy tak słabym ciągniku (48KM)?

Proszę o jakieś porady, mile widziane foto z pracy takim zestawem.

Edytowany przez stop, 11 marzec 2016 - 18:20.

#154 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 18:03

Niestety nie mam zielonego pojęcia z jakimi prędkościami pryska się porzeczki, ale faktycznie - jedynka polowa jest odpowiednikiem powiedzmy 2 polowej w C-330. Bardziej w tym wypadku obawiałbym się o promień skrętu który znacznie ogranicza oś napędzana (w wersji bez napędu bez problemu zawrócisz na średniej wielkości gazecie :D ). Trawy? Ciągnik jak na swoją moc jest dosyć ciężki - w polu to świetne, ale na podmokłych łąkach trudno powiedzieć. Z nawozem myślę, że będzie ta sama sytuacja - zależy od ziemi i rodzaju rozsiewacza.
Do lekkich prac polecam jak najbardziej - na pusto pali mi nieco ponad 2l na godzinę, przy głębokiej orce w pługu trójce nie przekracza 4,5l.
No i ta awaryjność. Awaryjność wg mnie nie odchodzi od standardów zachodnich. Problemem jest natomiast montaż. Zanim wsiądziesz do niego to przez dwa dni bez przerwy będziesz dokręcał jakieś śrubki. U mnie był standard - odkręcona pompa wtryskowa (co ciekawe pękł jeden przewód wysokiego ciśnienia, a mimo to ciągnik jeździł i palił na dotyk) i odwrotnie założona uszczelka w przedniej lampie co skutkowało zbieraniem się w niej wody. Ponadto odpływ oleju z fabrycznego ładowacza został podłączony pod zwolnicę co po pierwszych 200kg wypluło uszczelniacz (bez problemu przelew założono bezpośrednio na skrzynię). No i pod kabiną, na baku leżał sobie jebitny śrubokręt - w sam raz czekając na moje opony :D

Kolego wymieniales uszczelniacz na zwolnicy ? Dużo roboty ? U mnie notorycznie cieknie prawa strona pomimo rzekomej wymiany uszczelniacza przez serwis . U mnie uszczelka była źle założona w lewej pozycyjno kierunkowej . Masę od akumulatora przykreciles do korpusu ? Ze sprzęgłem nie masz problemów ?

#155 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:54

Kolego wymieniales uszczelniacz na zwolnicy ? Dużo roboty ? U mnie notorycznie cieknie prawa strona pomimo rzekomej wymiany uszczelniacza przez serwis . U mnie uszczelka była źle założona w lewej pozycyjno kierunkowej . Masę od akumulatora przykreciles do korpusu ? Ze sprzęgłem nie masz problemów ?

Uszczelniacz przy kijowym odpowietrzaniu mostu będzie leciał cały czas. Warto pomęczyć serwis o jakieś corteco i więcej....

Czy dużo roboty? No niby nie bo tak naprawdę tylko koło i kilka śrub półosi, ale jak sam poruszysz to mogą Ci nie uznać gwarancji....

U mnie chyba prawa lampa mijania/drogowe.

Z masą nic nie ruszałem - narazie jest ok, ale ciągle o tym myślę.

Pierwsze słyszę o problemach ze sprzęgłem w FT (nie mówię o wiekowcach z ładowaczem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#156 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:00

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Moj farmtraczek jest z 2012 roku wiec juz po gwarancji , dlatego pytam . A powiedz co zaradzić na to słabe odpowietrzenie tylnego mostu ?