Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

155 odpowiedzi na ten temat

#121 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:17

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Mam problem z pneumatyką, chciałem sobie koło napompować i słabo powietrze szło wężem, co się okazało większość powietrza ucieka dołem tam gdzie podpina się wężyk, (zabór bezpieczeństwa czy coś) zatykam go palcem i mogę pompować kolo... dziwne bo w instalacji ciśnienie się nabija czyli sprężarka działa prawidłowo. Może się coś zabrudziło bo zginęła gumowa zaślepka na gwint do przykręcania węża do pompowania kół. Mam nadzieję, że nie ma to z związku z tym, że masę mam podłączona teraz w tych "okolicach".
Jakiś zawór szwankuje czy coś?
Teraz pytanie za 10 punktów co to może być?
Proszę o porady i pomoc.
PS. Spróbuje metody obniżenia ciśnienia w butli jak pisali w dziale zetora ;) http://www.agrofoto....pompowania-kol/

Edytowany przez stop, 18 kwiecień 2014 - 20:31.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzisiaj, 02:20
  •  

#122 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:23

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] już 3tygodnie czekam za serwisem fabrycznym i jeszcze nie dojechali,mają przedłużyć gwarancję o czas przestoju ciągnika tak powiedział diler.

#123 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 18 maj 2014 - 14:45

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] po miesiącu oczekiwania na serwis fabryczny diler zabrał ciągnik do siebie i w czwartek mi odprowadzili naprawiony, mam zamontowaną 3 pompę wtryskową, gwarancja przedłużona o 2 miesiące,jak do tej pory mogę tylko pochwalić firmę Agrohandel Kutno.

#124 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 24 maj 2014 - 23:14

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Siedzenie GRAMER zaczęło skrzypieć ciągnik po gwarancji wiec samemu trzeba będzie to opanować. Tylko gdzie się je smaruje? Trzeba odkręcić tą harmonijkę pod fotelem? Ktoś smarował samodzielnie siedzisko?

Edytowany przez stop, 24 maj 2014 - 23:19.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#125 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 czerwiec 2014 - 10:09

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A czy to na pewno siedzenie skrzypi ? u mnie nagminnie skrzypią zamknięcia szyby i drzwi ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#126 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 14:30

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Siedzenie na pewno dźwięk się wydobywa z fotela jak się wjedzie na drodze na jakąś nie równość zwłaszcza jak jest się rozpędzonym.

#127 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 20:01

Mam farmtraca od lutego-fajny, zwrotny, jakiś tam uciąg z przednim napędem, mało pali. Co do minusów to najbardziej mnie denerwuje ciężko wchodząca jedynka! Serwis był już na wymianę przewodu od pompy wtryskowej, teraz znów awaria-pompa się poluzowała i cała lata i nie idzie jej dokręcić, bo nakrętka obraca się razem ze śrubą-w poniedziałek dzwonię do serwisu. Jest jeszcze do wymiany uszczelniacz przy skrzynce od włączania przedniego napędu. Zobaczymy dalej.

#128 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 21:05

Z tą jedynką to się zgodzę, ale te inne przecieki to pierwszy raz słyszę, aby były takie jaja w tym modelu. U mnie na gwarancji pompa się pociła, ale nie to żeby się odkręcała. Oby na dotarciu i na gwarancji powychodziły takie pierdoły a później się uspokoiło. "jakiś tam uciąg z przednim napędem" - ostatnio to ten sprzęt mile mnie zaskoczył - jak na 48KM potrafi wyrwać 30 letnie drzewa z sadu bez odkopywania. Od lutego i tyle niedociągnięć naleciało :blink:, a powiedz lepiej ile mtg zrobiłeś?

Edytowany przez stop, 26 wrzesień 2014 - 21:14.

#129 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:47

no miejmy nadzieję, że wyjdzie wszystko teraz. Mtg to mam dopiero 110, a jak sobie radzisz z tą jedynką? U mnie nie raz to nie idzie jej wcisnąć, muszę dwa razy sprzęgło wcisnąć, albo na trójkę i z trójki prosto na górę.

#130 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:57

Motogodzin to nie za wiele jak na tyle usterek. Jedynka u mnie to tak strasznie ciężko nie wchodzi, a jak nie chce się bawić to się używa 2, jest obok. Ja na twoim miejscu bym to zgłosił puki na gwarancji. Może sprzęgło nie jest dobrze wyregulowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 09:01

mówiłem im przy pierwszym przeglądzie to powiedzieli, że biegi nie są synchronizowane i z biegiem czasu się wyrobią i dotrą to wtedy będą lepiej wchodzić. Ale może masz rację powiem im teraz o tym.

#132 Share jerzy10540

jerzy10540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 13:52

Witam panów mam pytanie odnośnie ciągnika farmtrac 555 dt. Jest na kupnie jego i pytam się użytkowników co o nim powiedzą ciągnik ten pracował by w gospodarstwie 23 ha produkcja zwierzęca na miejsce ursusa c 360 proszę o opinie

#133 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 15:02

Poczytaj sobie moją "recenzję" http://www.agrofoto....ołączone/page-5 (post 91). Jeśli masz jeszcze jakieś pytania o jakieś szczegóły to pytaj. Ogólnie powiem, że wiele udoskonalono w tym modelu. Spalanie, ogumienie, uciąg są OK. Idealny zastępca 360 jeśli chodzi o masę, moc, gabaryty. Brak elektroniki, komputera.. czystko mechaniczny sprzęt... także po gwarancji obsługa płynów i filtrów we własnym zakresie jak najbardziej.

Edytowany przez stop, 21 grudzień 2014 - 13:00.

#134 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:22

witam panowie właśnie niedawno nabyłem farmiego 555dt z turem i jak narazie ma na stukane tylko 30mth i ciągnik sprawuje sie super gdyby nie jedna mała usterka a mianowicie chodzi o śrubke przy rozdzielaczu taką na imbusa (sześciokątny) ona mi się odkręciła od czego ona jest to chyba jakaś regulacja ile ją wkręcić?

#135 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 18:04

Jeśli w rozdzielaczu od tura to nic nie pomogę bo nie mam ładowacza. Jak rozdzielacz podnośnika to wskaż dokładną lokalizację, najlepiej na przykładzie foto.

Może to "coś" jak w przypadku 675 http://www.agrofoto....z-podnosnikiem/

Zresztą masz zapewne gwarancję za to zapłaciłeś lub nadal płacisz to zgłoś to fachowcom. Sam nic nie "dłub" bo to może ciebie więcej kosztować. Ciekaw jestem co to może być bo pierwszy raz o takim czymś czytam. Daj znać tu na forum jak się z tym uporasz.

Edytowany przez stop, 01 styczeń 2015 - 19:07.

#136 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:40

@huard - jeśli  chcesz, żeby ktoś pomógł to zrób zdjęcie tego elementu bo nie wiadomo tak na odległość o jaką śrubkę chodzi ... 

#137 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:02

panowie juz jest wszystko ok ta śrubka jest od orginalnego rozdzielacza serwis przyjechał w ciągu 2dni bardzo konkretni, i poprostu jak przed przywiezeniem go do mnie serwis sprawdzał oleje i inne pierdoły i ktoś jej nie do kręcił spowrotem, jak narazie ciągnik chodzi naprawde super biegi chodzą jak woda tylko z turem ma troche przy lekki tyłek, ale obciążniki już zamówione i mam nadzieje ze będzie lepiej.

#138 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:05

Jedynka ciężej wskakuje? Czy nie zauważyłeś tego? Chodziło o rozdzielacz od podnośnika bo oryginalny to i tak nie wiem czy nie przypadkiem od tura?

Dorze, że informujesz co i jak a nie piszesz tylko jak jest problem i jak go się pozbyć. Tak powinno być najpierw post z problemem później post jak ten problem został rozwiązany.

Jak z odpaleniem w większy mróz?

Edytowany przez stop, 10 styczeń 2015 - 21:07.

#139 Share huard

huard

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 22:06

jedynka wchodzi bardzo lekko tak jak pozostałe i z tym mnie miło zaskoczył bo czytałem wasze opinie i pisaliście ze cięzko a u mnie wręcz przeciwnie i podczas pracy z turem naprawde super wchodzą biegi tzn lekko,co do zapalania jak były mrozy to po podgrzaniu pali od strzała jedynie jak nie podgrzeje to musi zakręcić pare razy ale tez pali i jak narazie nie załuje zakupu bo serwis 25km  od domu no i bardzo konkretni ludzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 20:33

A sprzęgło nie chodzi za ciężko ?

Widocznie dopracowali coś skrzynię , albo sprzęgło poprawili :)

@stop - rozwiązałeś problem pompowania kół ?