Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

155 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:59

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A jak 500stki palą w mrozy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzisiaj, 01:33
  •  

#62 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:21

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Nie ma sprawy :) pytaj śmiało .
Mój z WOM- em pracował dość mało , wykosiłem nim tylko kilka hektarów łąki , prasowałem sporadycznie słomę (prasa kostka z-224) , roztrząsałem obornik . Nie umiem Ci powiedzieć czy wom i cały jego układ będzie trwały , ale powiem ,że główną dzwignię dość ciężko się włącza (ciężko ją przestawić) , możliwe ,że to powoli ustąpi gdy często będzie się przełączać . Za to sprzęgło WOM (na zasadzie dzwigni jak w hamulcu ręcznym ) działa bez zarzutu :) Raz ciąłem sieczkarnią resztki kukurydzy przy pryzmie i mi się zapchała - ciągnik spadł z obrotów ale nie przestał kręcić wałkiem tylko palił pasy w przekładni , dla porównania ursusa 3512 potrafiła ta sieczkarnia zadusić z obrotów 2 tys do zgaśnięcia . W instrukcji piszą ,że maksymalna moc przenoszona na WOM to 30Kw (moc silnika 35Kw)

@kris14 - u mnie jak na razie przy minus 15 (większych mrozów nie było) po podgrzaniu świecami żarowymi (zmieniono to dopiero na początku tego roku z jednej płomieniowej na dwie żarowe) pali od pierwszego obrócenia wałem , aczkolwiek zanim obroty ustabilizują się i przestanie kaszleć minie kilka chwil ;) W instrukcji jest napisane ,że po dłuższym postoju paliwo może cofnąć się do zbiornika i trzeba ręczną pompką pompnąć kilka razy - w praktyce wystarczy ,że postoi dzień czasu i już czuć ,że paliwo się cofnęło . Coś złego dzieje się również z ładowaniem (może są zbyt małe obroty biegu jałowego) bo po dodaniu "gazu" światła są wyraźnie mocniejsze (muszę to sprawdzić miernikiem ) . U mnie dodatkowo jest zamontowana grzałka cieczy chłodzącej - pali bez niej tak jak mówię , ale gdy mam czas to staram się go "grzać" przed uruchomieniem , bo sądzę ,że zawsze to zdrowiej dla silnika.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#63 Share jaculek13

jaculek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 17:16

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Kolego tych świec żarowych masz 2 czy 3 na każdy cylinder?

#64 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 19:52

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Zastanawia mnie czy 555dt będzie miał lepszy uciąg od ursusa c355 czy może lepiej kupić FT 670 ??

Łokieć, pięta i nie ma klienta ! Gitara, siema  :D :lol: 

#65 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 20:51

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] 555 ma 48 koni tyle co ja miałem w 60 3 p tylko masz napęd na przodek to duży plus robisz maszynami co przy 60 tce ja mam 670 to ma 66 koni to dołożyłem 4 skibę sieję agregatem z siewnikiem mym poznaniakiem 2,7 m spalanie podobne jak 3p albo i mniejsze teraz musisz skalkulować sobie czy potrzebny jest trochę mocniejszy a jaka jest teraz różnica w cenie 555 a 670

#66 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:40

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Tylko 670 jest sporo droższy ;/

#67 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:42

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] jaculek13 napisałem ci wiadomość na PW

#68 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:43

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Na każdy cylinder jest jedna świeca .

Już farmtrac 555 (bez przedniego napędu ) ma lepszy uciąg (na oponach 14.9-28) od c-360 z racji masy około 3 ton bez obciążników a Ty się martwisz o uciąg w 555dt ? :)

Musisz sobie sam przekalkulować jaki ciągnik Ci potrzebny (pewnie tak jak i u mnie najlepszy byłby 665/665dt którego już niestety nie produkują ) , ale myślę ,że jako uniwersalny ciągnik na te 15 ha lepszy będzie 3 cyl. chyba ,że masz perspektywy na powiększenie areału , wtedy warto rozważyć 670 :) W ciężkich pracach większy może nawet mniej spalić w przeliczeniu na hektar wykonanej pracy , ale znowu w lekkich pracach z małym obciążeniem spali więcej , a jak wiadomo w takim gospodarstwie więcej jest lekkich prac niż orki i uprawy) .

P.S. Obserwuję od dawna ten ciągnik : http://allegro.pl/fa...2867549697.html i myślę ,że osiągnął on już baaardzo przystepną cenę (tyle trzeba dac za nowego 555) , możliwe ,że kwalfikuje sie on na program unijny skoro już go właściciel sprzedaje (ech żeby to było rok temu sam bym się na niego narwał) .

#69 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 12:11

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Jakiś czas temu widziałem na allegro FT 555 DT miał tylko 160 mth i 2009 rok ... nie chciało mi się wierzyć .. ale te początki produkcji tego modelu były bardzo awaryjne więc wnioskuje że on też ;) cena to chyba około 70 tyś ... .. bez komentarza... skoro nowy dorwiesz za 78 ..

Edytowany przez milanreal1, 26 grudzień 2012 - 17:58.

#70 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 21:53

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Za 78 brutto nowego 555dt nie kupisz ...

ten z linku jest z 2012 roku , po szczegółach wnioskuję ,że bardzo bliski egzemplarz mojego 555 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 22:05

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] http://otomoto.pl/fa...ty-A114733.html

#72 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:36

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] 76935 zł Netto ...

#73 Share RolnikMlody97

RolnikMlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:37

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Troche czytałem na 1 stronie i pisali że Ft mają silniki forda może to było kiedyś ale teraz produkują z silnikami perkinsa http://farmtrac.pl/pol/groups/index

#74 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:46

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] I FT mają silniki perkinsa ale które? Od 675 wzwyż a wszystkie mniejsze mają Forda poczytaj dokładnie specyfikację na stronie Ft ;)

#75 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:22

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dokładnie jak pisze kolega wyżej , od modelu 675 jest silnik perkinsa montowany .

Czy miał ktoś przypadek ,że pod obciążeniem coś "rzeziło"/gwizdało / świstało bardzo głośno w skrzyni (czy jej okolicy) ?
U mnie tak się stało i było coraz gorzej az do tego stopnia ,że dzieje się tak na każdym biegu do przodu (na wstecznych nie) a w skrajnych przypadkach wyrzuca dzwignie zakresów na luz . Nie mam pojęcia co jest , serwis czeka na odpowiedz farmtraca z mrągowa ale widac ciągniki tak się psują ,że nikt nie odbiera nawet telefonów :o

Nie pisz posta pod własnym postem

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 22:35.

#76 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 maj 2013 - 09:00

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] a u kogo kupiłeś ten ciągnik??

#77 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 maj 2013 - 23:24

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Tematy połączone

Witam.
Jestem nowy na forum.
Zamierzam kupic Farmtraca 555 DT.
Nie ukrywam ze zwycieżyła cena, oraz to ze ma w standardzie np pneumatyke za ktora inni każa sobie słono dopłacic...
A takze prosta konstrukcja oparta na fordzie, 3 cylindy i brak turbo. Im wiecej mechaniki a mniej elektroniki tym mam nadzieje prosciej bedzie uzytkowac:)
Rozmawiałem z dwoma dealreami. Jeden mowił ze ciagnik jest ok, nie sprawia problemów a ludzie sobie chwalą.
Inny natomiast ze to straszne dziadowstwo i wogole to mi odradza i zebym wział coś innego (czyzby cos drozszego czym akurat tez handluje?)
Praca na 15 hakach jako uniwersalny ciagnik, głownie do siewu i oprysku, czasem takze pług talerzówa i agregat (ale nie zawsze)
Myslicie ze sie sprawdzi? Jak z komfortem uzytkowania? Czy czesto wam sie psuje? Czesci drogie?
Dodam ze ma to byc zastepstwo 60-tki :)
Dzięki wielkie - z nieciepliwoscia czekam na opinie i pozdroo

Nikt nic nie wie?
Moze chociaz ktos cos słyszał - chociaż wiem ze to niejest miarodajne :)

Nie pisz posta pod swoim postem,

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 22:22.

#78 Share rafal321

rafal321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:08

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] @chesburger sory ze nie na temat farmtarca ale ja polecam kioti Dk551c trochę mocniejszy z turbo klima w standardzie rewers ułatwiający prace z turem pneumatyka w standardzie. Tez miałem brać FT ale zdecydowałem sie na kioti zaryzykowałem ale opłaciło sie jak narazie zero awarii jest trochę droższy bo trzeba dać około 90tys brutto ale ja swojego wyciągnołem za 86 tys. Pozdrawiam :)

#79 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:34

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] http://www.agrofoto....-555545-awarie/

http://www.agrofoto....armtrac-555-dt/

Posiadam farmtraca i mam o nim mieszaną opinię ;) Generalnie wiele zależy od dealera czy i jak usuwa występujące usterki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Cheesburger

Cheesburger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:10

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A mogłbys cos wiecej napisac?jaki areał? w czym ten ciagnik biega?jakie awarie?serwis gwarancyjny czy juz po?jakie koszty?dawaj wszystko co wiesz :)dzieki

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 22:20.