Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

155 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 maj 2012 - 19:28

witam ja mam ft 675 i wyciek mi olej z skrzyni po przez przewody od hydrałliki zewnętrznej przewód został wyrwany z mocowania w bloku podnośnika serwis nie uwzglednił naprawę, a ma dopiero 170 mtg

Napisz jaki przewód masz na myśli, ponieważ w Twoim modelu FT przewody wyjść do hydrauliki zewnętrznej nie łączą sie z korpusem podnośnika. Jest jeden elastyczny przewód idący z rozdzielacza do podnośnika i to może ten masz na myśli. W tym przypadku zgodnie z zapisem w gwarancji, serwis pokrywa koszty naprawy i ubytku oleju no chyba że zapomniałeś odczepić przewody od maszyny i wyrwałeś gniazda hydrauliczne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzisiaj, 11:51
  •  

#42 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 czerwiec 2012 - 15:21

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A więc skusiłem sie jednak na farmtraca 555 .

Na dzień dzisiejszy z wad/pierdół :

- źle założona uszczelka w lewej lampie pozycyjno-kierunkowej
- korek wlewu w zbiorniku paliwa nie posiada odpowietrznika (dziurki) , robi się podciśnienie przez co ciągnik przy 2100obrotach silnika zaczynał "kaszleć" - sprawdzcie swoje korki
- belka polowa miała zbyt małe otwory na przetyczki od CBM-ów
- siedzenie troszkę piszczy
- nie działa kontrolka na desce rozdzielczej od lampy błyskowej

... na szczęscie jak narazie <odpukać> są to drobnostki , mam nadzieję ,że na tym się skończą jego wady ;)

Mam jeszcze kilka wątpliwości odnośnie pracy silnika , czy wam też przy uruchamianiu lubi zadymić ciemnym dymem ? Również podczas jazdy przy wchodzeniu na obroty lubi sobie chmurkę puścić ;) Czy u was też po rozgrzaniu się silnika coś przy pompie (prawdopodobnie) włącza sie i tak charakterystycznie brzęczy ?

Natomias apropo plusów tego ciągnika to jest bardzo zwrotny , zrywny , dynamiczny , bardzo podobają mi się rozwiązania włączania blokady tylnego mostu , sprzęgła wom które są w pełni mechaniczne :)
Odnośnie spalania to na 35 litrach ON na dotarciu zrobił około 8 mth głownie podczas jazdy na pusto , przetrząsania siana i innych podwórkowych prac - dużo czy mało ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#43 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 16:23

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] To kolego lubisz sobie pogazować na ponad 2000 ob ja wprawdzie mam 670 i praca ekonomiczna to do 1600 ob tak pisze w instrukcji i tak staram się pracować w polu i przy lekkich pracach spokojnie poniżej 4 litrów łyka ,co do dymu przy odpalaniu czarny to chyba wszystkie tak mają ,korek wlewu nie patrzyłem jak ma odpowietrzanie po za tym te ciągniki mają być tansze od konkurencji i fabryka oszczędza na duperelkach co też mi wyskoczyły siedzenie skrzypi trochę luzne psikłem WD i ok czujnik od włączenia 1000 ob wałka zardzewiał i nie wysówa się woda mróz mogli dać coś lepszego koszt może 20 zł a psuje opinie , mocowanie maski niedopracowane luzne drgało wstawiłem gumowe odbojniki pomogło

#44 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:16

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Wiesz w instrukcji pisze ,że na dotarciu ciągnik powinien pracować na różnych obrotach , byle nie przez długi czas na niskich i wysokich , więc czasem gdy wyskoczę na dobrą szosę to tą minutkę - dwie potrzymam go na maksymalnych obrotach jak lecę na pusto , po czym zazwyczaj zjezdzam na gorszą szosę i już jadę na średnich obrotach bo szybciej się nie da ponieważ ciągnik ma krótki rozstaw osi i jest bardzo skoczny ;)
W pracach polowych czy podczas transportu jakiegoś ładunku oczywiście nie będę mu tyle cisnął :)

Pocieszający jest fakt ,że przeciętny użytkownik z tymi "usterkami" sobie poradzi - odnośnie jak mówisz mocowania maski itp.

W takim razie mógłbyś zerknąć czy korek u ciebie ma odpowietrznik , ewentualnie jakąś dziurkę z zewnątrz ?

#45 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 17:55

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Sprawdziłem korek i u mnie ma tak na dole korka ma kila otworów i u góry na zewnątrz uszczelki też kilka dziurek co łapią powietrze z zewnątrz ale z góry ich nie widać ,jeszcze co poprawiłem to jechałem z przyczepą i tam siedział brat i zauważył że zbiornik powietrza cały się trząsł dostawał drgawek że kiedyś by się urwał niby był dokręcony ale dałem dodatkowy płaskownik usztywniajacy może u ciebie inaczej zamocowany ale sprawdz

#46 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:01

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] U mnie też ma kilka otworów (chyba 4) od spodu , a nad uszczelką nie sprawdzałem ...

Sprawdzę ten zbiornik na powietrze , wiem ,że u mnie trochę trzęsie się zbiornik na paliwo , w końcu plastik ...

#47 Share capricorn

capricorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:sport, design, motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2012 - 12:24

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Witam Panowie

Ja też mam Farmtraca 555dt od ok roku i na razie jestem zadowolony.
...ale właśnie odnośnie tego brzęczenia z okolic pompy przy rozgrzanym silniku... to nie wiem co to jest, niepokoi to mnie i szczerze mówiąc wkur*** bo burczy jak dziecięcy samochodzik z klekotką <_<
Nie orientuje się przypadkiem ktoś co jest powodem i co można z tym zrobić??

#48 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 17:55

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Ja mam 670 i tak samo po rozgrzaniu mam takie trybowanie ale widocznie taki ich urok jak serwis regulował pompę i bez tej osłony blaszanej chodził to dopiero było brzęczenie jak założyli to wygłuszyło i ucichło

#49 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:36

Witam Panowie

Ja też mam Farmtraca 555dt od ok roku i na razie jestem zadowolony.
...ale właśnie odnośnie tego brzęczenia z okolic pompy przy rozgrzanym silniku... to nie wiem co to jest, niepokoi to mnie i szczerze mówiąc wkur*** bo burczy jak dziecięcy samochodzik z klekotką <_<
Nie orientuje się przypadkiem ktoś co jest powodem i co można z tym zrobić??

Kolego zapraszam do dodawania zdjęć swojego ft :) u mnie też brzęczy , jest to podobno elektryczne wyprzedzanie lub opóźnianie zapłonu , możesz spróbować odłączyć czerwony kabelek od pompy :)

Ile masz już mth ? czy Twój farmtrac też dymi podczas uruchamiania ? pod obciążeniem ?

#50 Share capricorn

capricorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 15:07

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Ok dzięki za podpowiedź, jak coś to spróbuję z tym kabelkiem :)

Poza tym to mam go prawie rok i zrobione 170 mth (wspomagamy się jeszcze starą, poczciwą c-360).
Co do obciążenia, zwłaszcza jazdy na zbyt wysokim biegu to też lubi sobie porządny dymek puścić.
Przy rozruchu na podkręconym gazie też... Ale to raczej nic złego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 15:53

Ok dzięki za podpowiedź, jak coś to spróbuję z tym kabelkiem :)

Poza tym to mam go prawie rok i zrobione 170 mth (wspomagamy się jeszcze starą, poczciwą c-360).
Co do obciążenia, zwłaszcza jazdy na zbyt wysokim biegu to też lubi sobie porządny dymek puścić.

kolego zrobiłes nim 170 czy 1700 mtg????

#52 Share capricorn

capricorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:30

kolego zrobiłes nim 170 czy 1700 mtg????

170 :) na 18 ha piasku

#53 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:50

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] To po tylu mtg nie wiele wyjdzie.....ja swoim 70 4wd ( 60 km) z silnikiem forda zrobilem prawie 1000 mtg (w ciagu roku) i nie wiele sie psuło.....jak juz cos powazniejszego to tylko z naszej winy przez niedbalstwo....

#54 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 13:47

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Fakt jak robisz prawie 1000 m,tg rocznie to coś można powiedzieć o nim i gwarancja wykorzystana ja mym 670 w roku robię ok 150 mtg gwarancja się skonczyła mam 300mtg i władymirkiem z 30-40 mtg na 15 ha, plus kilka wyjazdów głównie po drzewo sobie sąsiadowi i kilka godz presowałem znajomym ,nawóz ,węgiel tobie przywiozą to wiecej mtg nie ma gdzie zrobić

#55 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:03

Ok dzięki za podpowiedź, jak coś to spróbuję z tym kabelkiem :)

A to u mnie tak samo z tym dymkiem ;) ale jak sie "rozgrzeje" to jest wyraźna różnica , mniej dymi , lepiej się zbiera na obrotach :)

Ja już swojego dwa razy zapowietrzyłem (brak paliwa) i odpowietrzenie tego silnika jest tak proste i szybkie jak w starej c-330 co jest dla mnie bardzo dużym plusem (w porównaniu do odpowietrzania silnika w perkinsie) .

U mnie jest 100mth od 1 czerwca tego roku , ostatnio coś zaczyna szwankować akumulator ...

#56 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:48

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] To ja "odkopie" temat ;) I jak u was z tymi FT 555 ??? Planuje kupić :) tylko DT
proszę o opinie

A i jeszcze jedno pytanko : jaki pług byłby do niego dobry ?? byle nie Polski !! -.-

Edytowany przez chorzel221, 09 grudzień 2012 - 20:58.

Łokieć, pięta i nie ma klienta ! Gitara, siema  :D :lol: 

#57 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:57

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Jeśli o mnie chodzi to w tej klasie farmtrac spełnia dwa ważne wymogi - jest najtańszy na rynku i jest prosty w budowie , ale oferuje bardzo przyjemne warunki pracy traktorzysty (kabina szczelna , 85db hałasu , wspomaganie , dzwignie hydrauliki i podnośnika pod ręką itp.) Gdyby tak miał jeszcze dzwignie zmiany biegów umieszczone po bokach ... wtedy można byłoby sie poczuć jak w ciągniku wyższej klasy .

Ja z całą odpowiedzialnością tego co piszę mogę Ci szczerze polecić ten ciągnik :) Czytałem ,że masz też ursusa c-355 , zostawiasz go sobie czy farmtrac będzie twoim jedynym ciągnikiem ? Jeśli będzie jedynym to bardzo słusznie , bo do ursusa nie będziesz chciał już wsiadać i pracowac długie godziny ;)
Co do spalania to wynosi ono około 3,5-3,7 litra na mth w średnio ciężkich pracach (ostatnio sprawdzałem podczas wywożenia obornika gdzie było dużo problemów z wyciągnięciem przyczepy pod śliskie górki to wyszło powyżej 3,6 l/mth [trzeba wziąć pod uwagę ,że jest zimno , więcej odbiorników prądu włączonych ] )

Co do orki to orałem swoim 555 3 skibowym i 2 skibowym polskimi pługami i powiem Ci ,że jeśli chcesz szybciej orać (większym biegiem) a nie masz jakichś szczególnie ciężkich gleb to śmiało inwestuj w pług 3x40cm zagonowy (na zimę żeby dobrze wyorać odczepisz jeden korpus a na siewkę i mniejszą głębokość z pewnością z przednim napędem dasz radę w 3x40 ) albo jeśli wolisz obracalny to 2x40 lub 3x30 na lekkiej ramie - z pewnością go podniesie (przy tej opcji warto zamówić ft 555dt z dodatkowym siłownikiem podnośnika zwiększającym udzwig do 1500kg) .
Planujesz ten ciągnik w coś doposażać czy kupujesz standard ?

Jeśli chodzi o awarie to absolutnie nie mogę powiedzieć ,że jest awaryjny ale denerwujące są nie dopatrzenia jak nie działające kontrolki czy odwrotnie pozakładane uszczelki reflektorów powodujące parowanie klosza od wewnątrz po deszczu , jednak z większością mankamentów uporać się można samemu , trzeba tylko chcieć a nie założyć ręce i narzekać ,że ten model to "złom" "niewypał" itp.
Co do straszenia takimi ekstremalnymi zdarzeniami jak dziury robione korbowodem to nawet szkoda mówić :) Ja pytałem również serwisantów mojego ciągnika jak spisują się innym te ciągniki - powiedział ,że nie ma z nimi problemów , na początku serii owszem zdarzały się bardzo często problemy z pompą paliwową (stosowano sekcyjną) , ale odkąd zaczęto montować rotacyjną problem znikł :)

Jeśli masz jakieś pytania to pisz na PW lub tutaj , chętnie odpowiem bo rok temu byłem w podobnej sytuacji i miałem podobne obawy , męczyłem wtedy @Adatana i innych swoimi pytaniami , ale opłaciło się stałem się posiadaczem ft 555 lux i nie żałuję wyboru .

#58 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 13:32

Jeśli o mnie chodzi to w tej klasie farmtrac spełnia dwa ważne wymogi - jest najtańszy na rynku i jest prosty w budowie , ale oferuje bardzo przyjemne warunki pracy traktorzysty (kabina szczelna , 85db hałasu , wspomaganie , dzwignie hydrauliki i podnośnika pod ręką itp.) Gdyby tak miał jeszcze dzwignie zmiany biegów umieszczone po bokach ... wtedy można byłoby sie poczuć jak w ciągniku wyższej klasy .

Ja z całą odpowiedzialnością tego co piszę mogę Ci szczerze polecić ten ciągnik :) Czytałem ,że masz też ursusa c-355 , zostawiasz go sobie czy farmtrac będzie twoim jedynym ciągnikiem ? Jeśli będzie jedynym to bardzo słusznie , bo do ursusa nie będziesz chciał już wsiadać i pracowac długie godziny ;)
Co do spalania to wynosi ono około 3,5-3,7 litra na mth w średnio ciężkich pracach (ostatnio sprawdzałem podczas wywożenia obornika gdzie było dużo problemów z wyciągnięciem przyczepy pod śliskie górki to wyszło powyżej 3,6 l/mth [trzeba wziąć pod uwagę ,że jest zimno , więcej odbiorników prądu włączonych ] )

Co do orki to orałem swoim 555 3 skibowym i 2 skibowym polskimi pługami i powiem Ci ,że jeśli chcesz szybciej orać (większym biegiem) a nie masz jakichś szczególnie ciężkich gleb to śmiało inwestuj w pług 3x40cm zagonowy (na zimę żeby dobrze wyorać odczepisz jeden korpus a na siewkę i mniejszą głębokość z pewnością z przednim napędem dasz radę w 3x40 ) albo jeśli wolisz obracalny to 2x40 lub 3x30 na lekkiej ramie - z pewnością go podniesie (przy tej opcji warto zamówić ft 555dt z dodatkowym siłownikiem podnośnika zwiększającym udzwig do 1500kg) .
Planujesz ten ciągnik w coś doposażać czy kupujesz standard ?

Jeśli chodzi o awarie to absolutnie nie mogę powiedzieć ,że jest awaryjny ale denerwujące są nie dopatrzenia jak nie działające kontrolki czy odwrotnie pozakładane uszczelki reflektorów powodujące parowanie klosza od wewnątrz po deszczu , jednak z większością mankamentów uporać się można samemu , trzeba tylko chcieć a nie założyć ręce i narzekać ,że ten model to "złom" "niewypał" itp.
Co do straszenia takimi ekstremalnymi zdarzeniami jak dziury robione korbowodem to nawet szkoda mówić :) Ja pytałem również serwisantów mojego ciągnika jak spisują się innym te ciągniki - powiedział ,że nie ma z nimi problemów , na początku serii owszem zdarzały się bardzo często problemy z pompą paliwową (stosowano sekcyjną) , ale odkąd zaczęto montować rotacyjną problem znikł :)

Jeśli masz jakieś pytania to pisz na PW lub tutaj , chętnie odpowiem bo rok temu byłem w podobnej sytuacji i miałem podobne obawy , męczyłem wtedy @Adatana i innych swoimi pytaniami , ale opłaciło się stałem się posiadaczem ft 555 lux i nie żałuję wyboru .

Dziękuje Ci bardzo za tą obszerną informacje ;) trochę się napisałeś :D więc c355 planuje sprzedać na części bo silnik to lity złom ale ma nową kabine , maske i błotniki :D FT będzie jedynym ciągnikiem ;) Miałeś kiedyś może styczność z pługiem Kverneland ?, 3 skiby , na allegro rozmiarami do polskiego podobny ale ma odkładnie śrubowe . :) jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam a skoro święta niedługo to życzę Ci i wszystkim urzytkownikom forum wesołych świąt . Udanych plonów i trafionych inwestycji ;)

#59 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:14

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzięki za życzenia :)

Tym bardziej polecam Ci farmtraca , w tej roli sprawdzi się wyśmienicie :) Co do pługa to zapytaj kolegę http://www.agrofoto....ser/76-griga/��
- pracował on takim pługiem o którym mówisz z ursusem c-360 3p , ba jeszcze kilka miesięcy temu miał go na sprzedaż :)

Edytowany przez pawlus224, 21 grudzień 2012 - 21:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:28

Dzięki za życzenia :)

Tym bardziej polecam Ci farmtraca , w tej roli sprawdzi się wyśmienicie :) Co do pługa to zapytaj kolegę http://www.agrofoto....ser/76-griga/��
- pracował on takim pługiem o którym mówisz z ursusem c-360 3p , ba jeszcze kilka miesięcy temu miał go na sprzedaż :)

Sory że tak cię wykorzystuje ,ale mam jeszcze 1 małe pytanko :D Otóż FT będzie miał dużo pracy w WOM między innymi opryskiwacz , kosiarka , rozrzutnik, a w przyszłości z Orlikiem i martwie się o te części . Czy to się nie "rozpizga" ? Rocznie na pracach z womem wykorzystujemy ok 30 mtg