Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

155 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmatrac

farmatrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:10

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Ja powiem panu tak mam Farmatrac 555dt już 5 lat i non stop się psuje ponad 15 razy był na gwarancji i tak nie mogli go zrobić.Az w końcu po 3 latach zrobili mu pompe podnośnikową .powiem wam że ciągniki z silnikiem perkinsa sa lepsze ,niż z silnikiem forda.już mam ponad 1200 mgh przejechanych i tle litrów spalonych ,że teraz wole mieć ursusa c-360 iż farmatraca.w urce spala prawie 7L,a co lepsze są tak ściągła porobione że ocierają o opony.Ma tez słaby zapłon kiedy jest 0-(-3)stopniach i nie chce odpalić

Edytowany przez farmatrac, 22 styczeń 2012 - 16:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dzisiaj, 18:10
  •  

#22 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:07

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] O kurczę :unsure:

5 lat ? to chyba początki produkcji tego modelu ? To ile spali na hektar i jakim pługiem nim orzesz ?

Chcesz się zamienić na c-360 ? znajdę Ci chętnego :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#23 Share dark66

dark66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Muzyka

Napisany 02 luty 2012 - 13:53

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] czesc adatan naprawiłes usterke związana z tym wyciekiem?????????????????

#24 Share Adatan

Adatan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i rolnictwo

Napisany 02 luty 2012 - 17:27

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] witam tak naprawilem ta usterke :) . a przyczyna tego wycieku byla uszczelka ale jest na gwarancji to ja wymienili i jest ok :D

Edytowany przez milanreal1, 03 luty 2012 - 13:08.

#25 Share Adam_800

Adam_800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2012 - 12:57

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Farmtrac 555 dt marzec 2008r

Do awarii moge jeszcze dodać:
-1800mtg i wydmuchał uszczelke pod głowicą. Prawdopodobnie była źle (nierówno) dokręcona.

Większość awarii tego ciągnika to niedbalstwo przy montażu. Które później jeżeli jest dobry serwis jest w stanie opanować. Ale jeżeli kupisz farmtraca w Nowym Sączu to radz sobie człowieku sam.

Rozmawiałem z wieloma dealerami tej marki i przeważa spójna opinia. Że jest to najgorszy model rodziny Farmtrac. Seryjne i powtarzalne problemy dotyczą większości sprzedanych egzemplarzy. (problem z odpowietrzaniem mostów, źle poskładane skrzynie, kiepskiej jakości głowice silnika, siadają uszczelki).

Nie polecam zakupu. Większość dealerów zresztą również odradza zakup. Gdyby był troche lepiej zrobiony to na prawde byłby to fajny zwrotny ciągnik pomocniczy.

Z drugiej strony nie wiem czy teraz jeszcze ktoś produkuje nie awaryjne ciągniki. Mam nowego NH td5020 i też się pare poważnych rzeczy zepsuło....

Mam nadzieje ze Farmtrac wycofa sie z tego modelu albo go poprawi bo inaczej zła opinia przylgnie do niego na stałe...

Edytowany przez Adam_800, 24 luty 2012 - 13:04.

#26 Share Adam_800

Adam_800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:12

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Podzielam tą opinie że jest to model bardzo nieudany. Ja mam go cztery lata 1850mtg. I awari bardzo dużo. I w dodatku Kiepski serwis z nowego Sacza.
- skrzynia się rozpadła
- uszczelka pod głowicą
- alternator (odpadł kabel - nie działał licznik)
- rozrusznik - brak przejść (ciężko palił)
- nieodpowietrzone mosty - liczne wycieki
- odpadło koło pasowe silnika
- źle podpieta elektryka (przyspieszacz zapłonu działał na ciepłym silniku zamiast na zimnym)
- A serwis rozwalił pompe wtryskową :) założyli dwie zanim utrafili że działała
- i jeszcze sporo drobiazgów...

Z połową rzeczy serwis sobie nie poradził. Robiliśmy większość sami...
Oto Farmtrac 555 ....

Edytowany przez Adam_800, 24 luty 2012 - 13:14.

#27 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 luty 2012 - 14:44

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Z tego co się orientuje , po robieniu już przeszło rocznego wywiadu na temat tego modelu "na słowo" zdania są podzielone ;)

Jest teza ,że te pierwsze modele były najgorsze i nie dopracowane (w 2008 roku je wprowadzono na rynek) .

Gdy Ja jezdzę po dealerach to nie odradzają mi zakupu , tylko namawiają na 4x4 (wiadomo kazdy chce zarobić , skoro trafia się kupiec) , za to o ursusie 3724 sie tyle złego ostatnio nasłuchałem ,że chyba sie cieszę ,że już go nie mają w sprzedaży ...

Adamie (?) dawno Cie nie było na AF , mógłbyś wstawić fotki swojego farmtraca ? Powiedz ile masz mth na dzień dzisiejszy ?

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2012 - 14:58

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] @pawlus224 trudno żeby Ci sprzedawca odradzał zakup u Niego. :) Odnośnie tego 4x4 to dobrze Ci mówi. ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 24 luty 2012 - 15:02.

#29 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 luty 2012 - 16:18

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone]

Oj panie Bobrze , nie mówię ,że mówi źle , ale argumentacja niektórych dealerów za zakupem 4x4 jest śmieszna czasami :D Żal mi dać 13 tys za przedni napęd ... (ale już nie będę o tym dyskutował i targał komuś nerwów )

Dokładnie , każdy chwali to co ma , choć ursusa ganił akurat jego dealer ;)

P.S. Widzę ,że w sygnaturce cytujesz mojego ulubionego konferansjera ;) :)

Edytowany przez pawlus224, 24 luty 2012 - 16:20.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2012 - 17:31

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Może nie każdy to docenia, ale z własnego doświadczenia wiem, że taki mały ciągnik z 4x4 znacznie lepiej radzi sobie w chociażby takim bronowaniu, bo nie robi takich kolein. Szeryf pryska i sieje nawozy z napędem 4x4, bo jest po prostu lepiej. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 luty 2012 - 18:07

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A 3512 zostawiasz czy sprzedajesz?

#32 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 luty 2012 - 21:23

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Narazie zostawiam , ale kiedyś albo oddam go tacie a sam kupię coś na głównego konia pociągowego (zamienię na 385 którą sprzedam) .

Zgodzę się z tym panie Bobrze ,i jak ktoś mi mówi bierz z 4x4 bo w tym i tym lepszy , to zastanawiam się nad tym i oceniam czy u mnie też by tak się zachowywał jak ktoś mi mówi , ale bądzmy szczerzy na 10(swoich) - 25(razem z taty) ha dać 13 tys więcej to trzeba sie poważnie zastanowić czy to się opłaci - Ja zastanawiam się nad tym przeszło rok , na poważnie od wrzesnia i dochodzę do wniosku ,że w moim przypadku gra nie jest warta świeczki ...
Ale tak sobie myślę ,że przeciez ft 555dt produkują i będą produkowac jeszcze jakiś czas - jeśli ten ciągnik będzie kaleką <odpukac> na polu bz 4x4 , to myślę ,że byłaby opcja dokupienia samego przedniego napędu - jak to robią w dużych ursusach .
Gdybym zdecydował sie na ft 555dt , napewno znaleźli by się tacy którzy powiedzieliby "dlaczego słaby technologicznie ciągnik kupujesz ? , dołóź kasy do kioti , zetora , itp. idt. "

Ale pocieszę tych którzy przez to ,że nie chcę małego ft 4x4 zwątpili w moje logiczne myślenie - następca c-385 lub 3512 , kandydat na ciągnik główny obowiązkowo będzie miał przedni napęd :)

#33 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 luty 2012 - 10:32

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] A ten traktor bedziesz kupywał za swoją kase ? ile cie on wyniesie ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#34 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 25 luty 2012 - 10:44

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] alternatywa dla ft by byl mtz belarus ale pare lat temu teraz strasznie ceny podskoczyly a mialbys 80 km a nie 60 km za prawie taka sama kase mysle ze teraz lepiej by bylo kupic ft 670dt moze mniej by byl awaryjny czy podobny ale z silnikiem perkinsa

#35 Share Adam_800

Adam_800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:29

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Gdy kupowałem 555 zastanawiałem się nad 670. Niestety był dla mnie za szeroki. uprawy rzędowe... Teraz żałuje. Polecam każdemu zawsze trochę większy ciągnik bo faktycznie nowoczesny ciągnik nie spali wcale więcej a będzie miał lżej. I zawsze jest zapas mocy.
Przykład: NH td5020 72KM i Farmtrac 555 w lekkich pracach palą u mnie tyle samo. Ale do farmtraca dwóch przyczep z obornikiem raczej nie mam po co zapinać...

Co do dyskusji nad sensem przedniego napędu. To ten go doceni kto już taki ciągnik miał wcześniej. Ale w sytuacji gdy pola są równe jak na stole, można się zastanawiać czy jest sens dopłacać do napędu. U mnie teren górzysty. 100KM bez napędu nie zrobi tego co mały farmtrac z napędem.

Raz utopiłem przyczepę z ziemią. Zapieliśmy do niej C360 i C330 i nie pojechało a KM sporo.... A sam Farmtrac ją wyciągnął. A dlaczego? Bo dał rade ją pół metra do tyłu pchnąć... I tu się kłania przedni napęd. W moich warunkach drugi napęd więcej znaczy niż drugi traktor...

A co do tego że zdania są podzielone na temat awaryjności to chyba wynika z tego że dużo tych ciągników się sprzedaje do rolników którzy mało pracują. A po za tym jak już pisałem wcześniej, dużo zależy od podejścia dealera do tematu i fachowości i wiedzy mechanika gwarancyjnego.... dodam jeszcze ze u mnie Farmtrac ma raczej lekko. Ogrodnictwo. Nie katujemy sprzętu i regularnie dbamy o oleje i smarowania.... I tak dopiero po tych 1850mtg mogę powiedzieć że udało mi się pierwszy raz usunąć wszystkie usterki. Zobaczymy tylko na jak długo. Może teraz będzie lepiej bo NH będzie więcej pracował a ten będzie pomocniczy...

Co do zdjęć to czekam aż dealer odda mi NH to jak będzie chwila to może coś wrzucę....

Edytowany przez Adam_800, 25 luty 2012 - 16:40.

#36 Share Adam_800

Adam_800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:18

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Proszę badzo zdjęcie Farmtraca w całej krasie :)

http://www.agrofoto....3_64_242557.jpg

#37 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:39

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Dziękuję serdecznie za zdjęcie :)

Co do większego ciągnika , zastanawiałem sie ewentualnie nad 66km FT , większego nie chcę kupować bo na 10 ha ft wystarczy a na 25ha mam c-385 póki co .

Co do przedniego napędu mały farmtrac głównie będzie pracował przy pracach pomocniczych , górzystych pól nie mamy, ciężkie prace sporadycznie (nawet agregatu do niego odpowiedniego nie mam - mam większy) .

Reasumując ft 555 ma zastąpić w pracach / przejąć część prac tych które wykonuje 3512 i nic ponad to :) Jeśli gospodarstwo sie rozwinie to ft zostanie pomocnikiem (daj Boże , jak najmniej awaryjnym) a 3512 wymienię na coś większego 4x4 .

Dzięki za opinię Adamie , jeśli coś będzie sie działo z Twoim ft <odpukać> daj znać w tym temacie - jak zapewne wiesz w internecie wielu informacji znaleźć na temat eksploatacji przez użytkowików znaleźć nie można , tymbardziej Twoje wypowiedzi myślę dla kilku rolników planujących zakup ft są cenniejsze :)

P.S. w 2011 roku podobno ciągniki ft 555/555dt były najchętniej kupowane w polsce jeśli chodzi o ciągniki małej mocy .

#38 Share 555dt

555dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:39

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Witam:)
ja po siadam ciągnik farmtrac 555dt z 2008 roku. w czasie jego gwarancji miałem takie usterki jak popsuta nagrzewnica, przecieki oleju ze zwolnic i pompy pliwa ale to nic poważnego.. Po upływie gwarancji popsuło sie sprzęgło i kosztowało mnie to 4 tyś zł , kilkakrotnie swiecą żarwą poszło paliwo do oleju no i oczywiście przecieki z przednich mostów i szereg różnych usterek. Nie jestem zadowolony z tego ciągnika równiez pod względem spalania mam drugi ciągnik deutz dx 90 o mocy 90km i farmtrac pali mi podobnie jak deutz co jest niedopomyślenia zeby nowy 48 konny ciągnik palił jak 90 konny ciągnik z 89 roku... Nie polecam nikomu tego zakupu na farmtraca 555dt daje duży negatyw!!!

#39 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:43

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] Jedno ale, jakim to sposobem przez świece żarową może przelecieć paliwo ? Jest to wręcz niemożliwe ;)

Chyba że tobie chodzi o świece płomieniową

Mniejsza z tym, jak swojego FT zamawiałem to pytałem się o 555 to trochę zmian w nim wprowadzili m.in :
-zastosowano świece żarowe na każdy cylinder, w miejsce jednej płomieniowej
-dopracowano układ jezdny, układ przeniesienia napędu

I te ciągniki obecnie prezentują lepszy poziom niż poprzednie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 maj 2012 - 12:13

Opinie z użytkowania Farmtraca 555/545 (awarie) [Połączone] witam ja mam ft 675 i wyciek mi olej z skrzyni po przez przewody od hydrałliki zewnętrznej przewód został wyrwany z mocowania w bloku podnośnika serwis nie uwzglednił naprawę, a ma dopiero 170 mtg