Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

133 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 14:36

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Witam. mam fortierre 9641 pali 18litry na zaoranie 1 hektara pługiem 5x48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Dzisiaj, 21:25
  •  

#122 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 16:54

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. chłopaku jakie ty fajne Ty takie bajki opowiadasz..... 5*48......

#123 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:49

Ja powiem na swoim przykładzie
Zetor Proxima 8441 + pług agro-masz 4x40 teren płaski ziemie III-IV klasa pali 9-11L na godzinkę z załączonym przednim napędem i blokadą tylnego mostu do 13L

A mnie tutaj wyśmiano gdy podałem taki sam wynik przy takim samym pługu ale orząc 11441, a przecież ma dużo lżej od 8441.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#124 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:18

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Paweł S to co podajesz jest co najmniej dziwne bo z tego co zauważyłem pracując a właściwie orząc właśnie przy włączonych napędach (w moim pługu i na mojej glebie bez przedniego napędu właściwie orka nie istnieje... ;) ) to właśnie jest mniejszy poślizg kół , szybsza orka i czas pracy przez co mniejsze spalanie. Nawet te obserwacje poparte są wszelakimi testami jakie widziałem i czytałem z prac typu orka.... jestem zdziwiony tym co piszesz bo według mnie im lepsza przyczepnośc tym lepsza wydajnośc i ekonomika. I nie zaobserwowałem tez żeby przy włączonym przednim napędzie i blokadzie ciągnik miał ciężej na silniku bo właśnie wydaje mi się że wyłączony przedni napęd a co za tym idzie bezwładna cała przekładnia stawia większy opór niż włączony...
A więc wnioski są takie włączone napędy to mniejszy poślizg kół, szybsza praca, większa wydajnośc w czasie, co za tym idzie mniejsze spalanie nadany areał.

#125 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:09

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Ja powiem na swoim przykładzie że u nas podczas normalnej orki nie ma potrzeby włączania przedniego napędu ponieważ u nas ziemia to IV klasa wiec ta ziemie nie jest zbyt zwięzła ;/ I nie ma zauważalnego poślizgu kół podczas orki , mamy 2 kawałki konkretnej gliny jakieś 5ha to tam by nie było orki gdyby nie przedni napędu , i na tej glinie zawsze wychodzi około 2L więcej .
A co do przedniego napędu i blokady tylnego mostu to już wiadomo że warunki na polu muszą być fatalne i ten poślizg kół zawszę będzie . Powiedziałem to na swoim przykładzie i jak to u mnie występuje .

#126 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:13

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. jak sie ma dobrze dociazony przod ciagnika i blokade wszystkich 4 koł wlaczona caly czas to poslizgu praktycznie nie ma

#127 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:53

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Obciążników mamy komplet zarówno przód jak i tył
A co do poślizgu chodziło mi w trudnych warunkach zawsze będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#128 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:01

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. 9641 - ok. 15l/ha z plugiem 4 x 45, a z kombajnem ziemniacznym Anna 3l/h. ;)

#129 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:12

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Ile spala zetor proxima 90 w orce lekkie ziemie i w prasie warfama ?

#130 Share mitolog

mitolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:57

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Moja fotka 11441 z pugiem zagonowym 4x40 19l/ha z agregatem uprawowo-siewnym 3m(biernym) do 10l/ha

#131 Share roko

roko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 15:33

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. witam
bardzo ciekawy temat
mam proximę 7441 w pługu obrotowym Akpil 3 skiby 3x 36 w tym roku na glebie 5 klasy (pole 4,81 ha) spaliła ok18 l ha
przyznaję że w tym pługu ciągnik 72 KM ma ciężko a i nogę mam nie lekką w wielu momentach obroty spadały do max momentu
tak więc spalanie spore ale widzę że do przyjęcia
prawdą jest że przy max obciążeniu spalanie rośnie nie proporcjonalnie do wykonanej pracy
wiem bo ten sam ciągnik w agregacie i siewniku 2,7 m spala już tylko 8-9 l ha na świeżej orce ale nie ma już tak ciężko chociaż bez przedniego napędu nie poradzi
co do spalania w starszych naszych ciągnikach to powiem tak orałem ten kawałek c330 i c360-3p oba spalały mniej paliwa na tym polu
ale czas pracy i komfort to już nie na 21 wiek dziś nawet najemnik nie chce słyszeć że miałby nimi orać
a co do zachodnich (ciekawe jaki jest czeski) to napiszę wiosną bo zamierzam kupić coś ok 100 KM
pozdrawiam

#132 Share ceto77

ceto77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:25

Witam.Dzisiaj sprawdzałem spalanie mojej forterry 135 16v w kultywatorze ścierniskowym silowolf z talerzówką 3 m szerokości,a wiec na 3 klasie ziemi jadąc 1 biegiem,dość głęboko bo bede groch siał na poplon to spalanie wyszło 11,17 l na ha,wydajność 2 ha/godz.Natomiast pracując tym samym kultywatorem na 5 klasy ziemi troche płycej,spalanie wyszło 7,90 l/ha i jeżdziłem na 2 biegu z 2 żółwiami.Orząc pługiem obracalnym ibis lh 3+1 na 160 cm szerokości z wałem podwójnym campbella spalanie wyszło mi 20 l/ha.Pozdrawiam Zetorowców.

#133 Share xyz80

xyz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:32

Forterra 125. 4x44cm v&n kiper 200l/15 ha (0,8+1,2+2+5+6 ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#134 Share ceto77

ceto77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:09

Witam .Sprawdziłem spalanie w jesiennej orce forterra 135 na głębokość 28 cm z wałem podwójnym na szerokość 160 cm, jazda na 1 biegu z dwoma żółwiami, obroty silnika 1800, klasa ziemi 3, orka pod buraki, spalanie wyszło 22 l /ha. Natomiast orka na innym polu o powierzchni 5 ha na głębokość 28 cm ,bieg 1 z jednym zółwiem    spalił dokładnie 101 l/5 ha. Myśle że troche za dużo, może ktoś ma mniejsze spalanie w swojej forterra 135 niech sie wypowie. Pozdrawiam.