Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

133 odpowiedzi na ten temat

#61 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 11:00

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. 10 na hektar? Co to za orka i co to za ziemia?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Dzisiaj, 19:48
  •  

#62 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 11:15

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. chyba juz był taki temat o spalaniu zetorów... teraz docieram forterrę 11441 . Wożę drewno: 20km generalnie w dół na pusto, ok 1,5 godz. ładowania drewna turem, powrót (na haku ok. 10t - 7t drewno i 3t przyczepy) z nowu 20km raczej pod górę (w najstromszym miejscu jdę na "3" z pierwszym żółwiem, żeby go nie zarzynać od samego początku, pół godziny rozładunku turem, i tak w kółko..... Wyszło mi dokładnie 5,6l na mth - tankowane pod korek - pomiar dokładny
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#63 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:02

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. To niewiele. My jak docieraliśmy naszą 11441 to nie mierzyliśmy tak dokładnie jak ty ale też nam wychodziło 5-6 litrów w transporcie. W beczce 4300 litrów pali podobnie a ziemie są u nas 3-5 klasa, orka głęboka
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#64 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:47

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. To gratuluje takiego wyniku. Ale lepiej się nim nie chwal bo jeszcze ktos w to uwierzy.

10l/ha w glebokiej orce...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#65 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 23:01

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. He Forterra...., w 10litrów w głębokiej to też mi się nie chce wierzyć, chyba, że pole proste z minimalną ilością nawrotek i do tego większy pług zagonowy, ale mimo wszystko nie wierzę, koledze Forterra 11441 w głębokiej z 4ką obracaną łyka 14-16litrów. Moja Proxima spaliła 10litrów ale w płytszej orce pod jęczmień jary.

#66 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 06:19

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. no rzeczywiscie kolega przedstawil bardzo optymistyczna wizję spalania forterry;) racjonalnie rzecz ujmujac to chyba jest niemozliwe.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#67 Share rolnik199019lat

rolnik199019lat

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:06

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

#68 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:21

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Tak tak, nie wierzcie. Jeździjcie sobie case'ami, fendt'ami i jd. One nic nie palą. Nawet w zbiorniku przybywa :D Mój kolega mówi, że w forterze w zbiorniku robi się wir, choć jej nie ma i nigdy w niej nawet nie siedział za kierownicą. Mam 2 znajomych, którzy mają forterry. Jeden mówi że mu pali jak smok a drugi woli robić wszystko zetorem niż df k110 bo forterra dużo mniej mu spali. Nie chce mi się z wami kłócić, bo napewno case, fendt i jd nic nie palą. A co do orki to chodziło mi o zwykłą a nie podrzutkę, bo gdybym napisał tylko "w orce" to zaraz fani "zielonych" pisaliby że orząc na kilka cm.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#69 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:23

forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

Ocho! Zaraz bedzie nagonka posiadaczow na Ciebie jaka to dobra maszyna, i znów ta sama teoria ze najwięcej mają Ci do powiedzenia którzy go nie mają albo zazdroszcza... Ja tam jestem bezstronny heh

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#70 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:26

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Trzeba mieć a potem dawać opinię

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:35

forrterry palą tyle ile sie do nich wleje .... a tak na godzine orki pełne obciążenie to model 11441 spali 20 litrów , i jeszcze jedno forterry to najgorsze moim zdaniem traktory za darmo bym go nie chciał

Za darmo to byś nawet samoróbkę chciał ! Kolego ty sobie nie na za dużo pozwalasz przeczytałem teoje posty to głowa mała to wyrzucić, to ciaparstwo, zetor dużo pali, prasę do bagna wrzucić... to co w takim razie jest ,,ideałem''
Co do tematu to również będę bezstronny...

#72 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:44

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Te posty to naprawdę są zabawne :D

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#73 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:01

Mi w orce forterra 11441 pali 10 litrów na hektar, więc to nie jest tak dużo. Czasem nawet mniej spali. Nie wiem kto puścił taką bujdę, że zetory dużo palą. Gdybym miał kupować jeszcze jeden ciągnik to bez wahania wziąłbym zetora.

Hoho mniej jak 10l powiadasz? Ja Ci powiem że nie dasz rady do takiej ilości zjechać. Nie będę się wypowiadał o forterach bo nie mam ale w bajkę że mniej jak 10l spali to nie uwierzę.
Zdaje mi się że te wszystkie odpowiedzi o zetorach które palą nie wiadomo ile to opowieści ludzi którzy mieli stare zetory a przy nowych nie robili i mówią że palą jak te stare...
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#74 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:09

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. No może masz rację, że mniej nie spali ale trzyma się w granicy 10 litrów. Wiadomo, że przez cały dzień pracy na różnych polach nie będzie paliła tak samo z dokładnością co do 0,1. Ja nie mierzyłem w niej spalania ale tato jak robił to mówił że wiadro na hektar. A co do twojego ostatniego zdania to też mam takie wrażenie

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#75 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:11

Tak tak, nie wierzcie. Jeździjcie sobie case'ami, fendt'ami i jd. One nic nie palą. Nawet w zbiorniku przybywa :D Mój kolega mówi, że w forterze w zbiorniku robi się wir, choć jej nie ma i nigdy w niej nawet nie siedział za kierownicą. Mam 2 znajomych, którzy mają forterry. Jeden mówi że mu pali jak smok a drugi woli robić wszystko zetorem niż df k110 bo forterra dużo mniej mu spali. Nie chce mi się z wami kłócić, bo napewno case, fendt i jd nic nie palą. A co do orki to chodziło mi o zwykłą a nie podrzutkę, bo gdybym napisał tylko "w orce" to zaraz fani "zielonych" pisaliby że orząc na kilka cm.

Chioćby był to i Fendt to i tak nie uwieże w 10l/ha.

No może masz rację, że mniej nie spali ale trzyma się w granicy 10 litrów. Wiadomo, że przez cały dzień pracy na różnych polach nie będzie paliła tak samo z dokładnością co do 0,1. Ja nie mierzyłem w niej spalania ale tato jak robił to mówił że wiadro na hektar. A co do twojego ostatniego zdania to też mam takie wrażenie

Wiadro wiadru nierówne...

sprzedam

#76 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:41

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Zwykłe blaszane. Wrzucić jego zdjęcie???

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#77 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:18

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. nie no panowie 10 litrow na hektar to nierealne jest. 14-15 pewnie wyjdzie... badzmy realistami;) pozdrawiam.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#78 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:31

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Mów co chcesz. Ja swoje wiem. Dobra, skończmy ten spór. Nie wiecie ile palą te małe forterry, szczególnie 8641?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#79 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:41

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Każdemu ciągnik pali inaczej niektórzy po prostu mają "betonową" noge to się nie dziwie :D Mi też nie wierzą ile mój 7211 pali a złoże się ze wszystkimi żę poniżej 6l na mth w orce pługiem 4x30 lub 3x45 :) Nie wiecie może ile pali 8540? :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:50

Może kolego jakoś uzasadnisz swoje zdanie? Bo w mordzie to każdy mocny wychodzi. Ja powiem tak każdy ciągnik na powietrze nie chodzi i swoje spalić musi. A zetorowi do jd czy fendta daleko ale w każdym razie te ciągniki są dużo bardziej atrakcyjne aniżeli np ursus.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)