Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

133 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 14 marzec 2009 - 11:10

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Zgodze się z tym ze Zetory są oszczędniejsze niz zachodnie maszyny. I dodam że znajomy mówił że 11441 pali 25l/godz w transporcie z przyczepą 12t dzie gaz nie jest odpuszczany z podłogi aż pod dom... ;)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Dzisiaj, 01:19
  •  

#42 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 21:05

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Ja nie narzekam na spalanie mojej Forterry... Jak dam jej robote to i spali... ostatnio zalalismy go do pełna i robione były rózne rzeczy..tzn transportu trochę a to wokół gosp itp i dzis orki 3ghodzinki to w baku ubyło ok 150ll a w tym czasie nakręcił 15mtg... wiec wychodzi 10l/mtg.... Sami oceńcie czy to dużo czy mało

#43 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 09:37

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. A co to za forterka? Ja mam 9641 to spala ok 10l/h przy prce.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#44 Share passat1

passat1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 20:29

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Posiadam forterre 10641. Pracując z pługiem ibis 4*40 i na możliwie najwyższym biegu (obciązenie silnika 90 - 100 %) spalanie wynosi 14 -14,5l/godz, wydajość 1 -1,2 ha/godz natomiast podczas lekkich prac np: przy ładowaniu bel turem na owijarkę spalanie wynosi 4,5 -5,0 l/godz, ogólnie ciągnik bardzo mocny podczepiam do niego nawet agregat uprawowy wicher z expomu o szerokości 4,5 m i idzie jak burza tylko przodek troche podrywa

#45 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:01

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Dzisiaj zrobiłem Pomiar w Proximie 85 wyszło mi jakieś 4-5litra na 1 mth, która zajeła 55min przy obrotach tak 1,6 do 2tyś. Pomiar może nie był zbyt dokładny bo nie robiłem tego na pełnym baku a tak najlepiej sie robi, ale może jutro tak zrobię.

#46 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:11

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. też czytałem ostatnio artykuł w toptechnice i tam bylo porownanie ciągników ok 100 km to proxima paliła najmniej. a stawka nie byle jaka... JD DF NH MF itp. takze nie ma sie czego wstydzic. to ze zetory sa paliwozerne to stereotyp...
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#47 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 16:36

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Nie wystarczy wsiąść do ciągnika i gaz do dechy... trzeba myśleć co sie robi i jak sie robi. Pare obrotów mniej i paliwa w baku zostaje... A co do testów to Zetor jest prawie zawsze w spalaniu w pierwszej 3-ce!

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#48 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 17:35

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Zgodzę sie z tobą krystek1992 zetor w testach spalinowych znajduje się w pierwszej 3-ce czytałem jakoś nie dawno w testach 9 marek i zetor był bodajże na 3 miejscu <_< :)

#49 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 14:42

Zgodze się z tym ze Zetory są oszczędniejsze niz zachodnie maszyny. I dodam że znajomy mówił że 11441 pali 25l/godz w transporcie z przyczepą 12t dzie gaz nie jest odpuszczany z podłogi aż pod dom... <_<

25l/godz ?? :) :) Chyba kolego presadziłeś.....ja jak w transporcie robie to wychodzi mi 13-15, ale nie tyle :)

#50 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 15:48

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. i znów to samo trzeba wałkować <_<

Nie rozumiesz co to jest max obciążenie? to takie w którym silnik schodzi z obrotów, w transporcie jakie masz obciążenie? 50%? nawet pewnie nie, na rozwiniecie prędkości potrzeba tylko więcej...

Gdzieś chyba @mirasek pisał ile Jego MF'ik przy max obciążeniu (wyjeżdżaniu z błota chyba) spalił, nie pamiętam dokładnie ile ale tez ładna sumka była :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:22

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Niektórzy chyba nie wiedzą co to MAX znaczy... I @marcin974 masz racje! To dobrze że Ci tyle pali, znaczy że silniczek tylko tyka a nie ryczy z obciążenia.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#52 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:34

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Do mnei ta aluzja?? Ty mi chłopaku nie musisz mówic co to jest "max" obciążenie, mam ten ciągnik i wiem....a że Ci znajomy powiedział, a ty głupi we wszystko wierzysz...załosne. 12 ton i max obciążenie ? <_<

#53 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:39

Sie zdaje bak jeszcze cały był... 1700 obrotów gazu i nie idzie... A ta 11441 to przy 6 skibowym pługu pracuje i pali tyle ile się zaleje. I gaz idzie do samej podłogi i to przez cały czas. No nie wiem, nie musisz w to wierzyć ale sprawdzałem i tak wyszło. A pozatym to Zetory najmniej palą ze wszystkich zagranicznych ciągników. KAŻDY silnik strasznie obciążony DUŻO spali, ale nie będe się kłócił... I nie warto tak jeździć! Pozdrawiam.

hahaha, najmniej z zagranicznych ciagników <_< a np. massey ferguson to nie jest zagraniczny??? napewno spali mniej

#54 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 marzec 2009 - 18:44

Do mnei ta aluzja?? Ty mi chłopaku nie musisz mówic co to jest "max" obciążenie, mam ten ciągnik i wiem....a że Ci znajomy powiedział, a ty głupi we wszystko wierzysz...załosne. 12 ton i max obciążenie ? <_<

Na ładunek 12t to c-360 ma co robić. Ale nie porównujmy takiego ładunku do takiej Proximy bo nawet go wiele nie odczuje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#55 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:58

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Nie przesadzaj że nie odczuje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#56 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 marzec 2009 - 19:32

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Nie mówię że nie odczuje w ogóle tylko mówię że wiele takiego ładunku nie odczuje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#57 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:33

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. ooo obciązenie max to właśnie będzie taka C-360 z przyczepą 12t <_<

Na traktorek 80KM obciążenie max będzie przy 25t Masy Całkowitej, a DMC u nas w dowodzie jest wbite 17t...
Wiem jak sie naładuje 17t na zestaw i do tego dojdzie masa przyczep to pod lekkie góreczki już ma co robić :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#58 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:05

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. No może to nie jest max obciążenie ale i tak tyle pali jak gaz do podłogi idzie. @dyczkowski zerknij w tabele spalania np do instrukcji obsługi to zobaczysz ile potrafi maxymalnie spalić!

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#59 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne wynalazki w życiu człowieka

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:10

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. @skrok18 A gdzie czytałeś ten test? Możesz podać mi link do niego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:44

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Mi w orce forterra 11441 pali 10 litrów na hektar, więc to nie jest tak dużo. Czasem nawet mniej spali. Nie wiem kto puścił taką bujdę, że zetory dużo palą. Gdybym miał kupować jeszcze jeden ciągnik to bez wahania wziąłbym zetora.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy