marian20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystek1992    20

Ale chłopie co Ty porównujesz! Nowy 1614 ma pojemność silnika prawie 7 litrów a forterra 4.3 litra. Czyli ma większe tłoki,cylindry itd! 1614 ma 6 cylindrów a 11441 4. Dane mówią same za siebie... I jakim cudem 16 moze mniej palić od 11441... Żal...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

@ Lewy1 zastanów się co piszesz.Z analizy twojego tekstu wynika, że zetor 11141 z aresem 4metry spala 16,5 l/hektar a w godzinę uprawia 3.7 ha co daje spalanie 16.5*3.7=61 litrów na godzinę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

bawią mnie czasem takie tematy, gdzie nikt nie robi tak naprawdę pomiarów, a piszą bzdury :)

 

to naprawdę tak wielka różnica tych 1-2 litrów, ponieważ przy każdym lepszym teście między poszczególnymi modelami nie ma większej...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

@lewy1 po pierwsze to zrob jedna jednostkę. a po drugie to jakby palil w tym aresie 16.5 litra na hektar przy wydajnosci 3,70 ha na godzinie to plus minus 55 litrow na godzine by wyszlo. czyli 3 godziny i po baku<lol2> niemozliwe. albo nie znasz skrotow jednostek;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

@Lewy chyba sie mocno pomylił! Szkoda paliwa chłopaki... jak forterra tyle pali to kup se 1614 i nib obrabiaj pole!!! Jak jest oszczędniejsza... Pozdrawiam! :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy1    0

Sorki prostuję drobna pomyłka

Zetor Forterra to smok mam model 11441 z 06r pług 5*35cm min 17l/ha

zetor z aresem talerzowym 4m z croskillem wydajność ponad 3,70ha/h spalanie minimum 16,5l/ha (Sorki Rypnołem się powinno być 16.5 l/h jest to wartość minimalna)

Dla porównania stara dobra 16ka z pługiem 4*48 spalanie od 14l/h 1614 z tym samym agregatem maks 17 l/h.

krystek1992 Mam 16-ke (1997r.) i sam się dziwiłem po zakupie zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No nie wiem. Ale mi ciężko w to uwierzyć... Pozatym nieźle dajesz dla 11441 skoro prawie 4h/godz wydajność. Próbowałeś mniej więcej tak samo robić 1614? Tez 4 h/godz? Ile wtedy spala? I masz w zetorku silnik mocniej obciążony więc sie nie dziwie... 1614 tylko pyka a 11441 prawie wyje i pali od groma.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy1    0

krystek1992 talerzowy ares producent zaleca ciągnik 120-150 KM ale zetor lata na 1-ce + 2xżówik. Zetor to najrozsądniejszy Nowy Ciągnik za takie pieniądze bo co kupisz nowego za jakieś 150 tyś

16 z aresem robi ok 4ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Włóż kiedyś 4 i zobacz wtedy ile spali... :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Widzę ze kolegę też ma duzo biegów i szaleje :)

Krótkie przełożenia pomiędzy biegami korcą by dać bieg wyżej i w pełni wykorzystać moc traktora, sam wiem jak to jest i nie oszukując to odbija się to drastycznie na spalaniu, i nie ważne czy to będzie JD Zetor czy NH, jak mu się wciśnie głęboko to robotę na polu i w baku zrobi konkret :)

 

 

A co do wydajności jak najbadziej sie zgodzę ze można taką osiągnąć, nie wiem jak ze spalaniem...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No niestety zawsze coś za coś... Wydajność za paliwo :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wydaje mi sie ze jednak jest złoty srodek miedzy wydajnoscia a zuzyciem paliwa;] a moze kolega po prostu nie bardzo umie czytac pomocne informacje z obrotomierza??<lol2> albo po prostu nie umie jezdzic?? bez urazy ale tak to wyglada. nie ma tu zlosliwosci i nic nie chce prowokowac. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Każdy robi według własnych poglądów i nie wyśmiewaj się tu....

A że kolega akurat zbadał spalanie przy max obciążeniu to juz jest jakiś nienormalny?

Dobrze, nie jednemu sie przyda taka ciekawostka...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z tego jak na testach gdzies udowodnili to podobno zetory jeszcze mniej palą od zachodnich marek :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Zgodze się z tym ze Zetory są oszczędniejsze niz zachodnie maszyny. I dodam że znajomy mówił że 11441 pali 25l/godz w transporcie z przyczepą 12t dzie gaz nie jest odpuszczany z podłogi aż pod dom... ;)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja nie narzekam na spalanie mojej Forterry... Jak dam jej robote to i spali... ostatnio zalalismy go do pełna i robione były rózne rzeczy..tzn transportu trochę a to wokół gosp itp i dzis orki 3ghodzinki to w baku ubyło ok 150ll a w tym czasie nakręcił 15mtg... wiec wychodzi 10l/mtg.... Sami oceńcie czy to dużo czy mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A co to za forterka? Ja mam 9641 to spala ok 10l/h przy prce.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
passat1    0

Posiadam forterre 10641. Pracując z pługiem ibis 4*40 i na możliwie najwyższym biegu (obciązenie silnika 90 - 100 %) spalanie wynosi 14 -14,5l/godz, wydajość 1 -1,2 ha/godz natomiast podczas lekkich prac np: przy ładowaniu bel turem na owijarkę spalanie wynosi 4,5 -5,0 l/godz, ogólnie ciągnik bardzo mocny podczepiam do niego nawet agregat uprawowy wicher z expomu o szerokości 4,5 m i idzie jak burza tylko przodek troche podrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Dzisiaj zrobiłem Pomiar w Proximie 85 wyszło mi jakieś 4-5litra na 1 mth, która zajeła 55min przy obrotach tak 1,6 do 2tyś. Pomiar może nie był zbyt dokładny bo nie robiłem tego na pełnym baku a tak najlepiej sie robi, ale może jutro tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

też czytałem ostatnio artykuł w toptechnice i tam bylo porownanie ciągników ok 100 km to proxima paliła najmniej. a stawka nie byle jaka... JD DF NH MF itp. takze nie ma sie czego wstydzic. to ze zetory sa paliwozerne to stereotyp...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Nie wystarczy wsiąść do ciągnika i gaz do dechy... trzeba myśleć co sie robi i jak sie robi. Pare obrotów mniej i paliwa w baku zostaje... A co do testów to Zetor jest prawie zawsze w spalaniu w pierwszej 3-ce!


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Zgodzę sie z tobą krystek1992 zetor w testach spalinowych znajduje się w pierwszej 3-ce czytałem jakoś nie dawno w testach 9 marek i zetor był bodajże na 3 miejscu <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Zgodze się z tym ze Zetory są oszczędniejsze niz zachodnie maszyny. I dodam że znajomy mówił że 11441 pali 25l/godz w transporcie z przyczepą 12t dzie gaz nie jest odpuszczany z podłogi aż pod dom... <_<

 

 

 

25l/godz ?? :):) Chyba kolego presadziłeś.....ja jak w transporcie robie to wychodzi mi 13-15, ale nie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

i znów to samo trzeba wałkować <_<

 

Nie rozumiesz co to jest max obciążenie? to takie w którym silnik schodzi z obrotów, w transporcie jakie masz obciążenie? 50%? nawet pewnie nie, na rozwiniecie prędkości potrzeba tylko więcej...

 

 

Gdzieś chyba @mirasek pisał ile Jego MF'ik przy max obciążeniu (wyjeżdżaniu z błota chyba) spalił, nie pamiętam dokładnie ile ale tez ładna sumka była :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj