Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele.

133 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 14:25

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Witam. chciałbym poznac średnie spalanie ciagników Zetor Forterra. Prosze o szczere wypowiedzi a nie sciemy dla zachwalenia swojej marki. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Dzisiaj, 09:11
  •  

#2 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 03 luty 2009 - 13:25

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Zetor forterra 9641 w orce 4 skiby kverneland o szerokości 4#50 cm i obroty 1700-1900 ok 10- 12 litrów. Lekka ziemia i silnik obciążony koło 60 -75%.
Zetor forterra 11441 w orce 6 skib o szerokości łącznej 2.40 przy bardzo wysokich obrotach kolo 25 litrów na godzine. Tylko że silnik jest obciążony 95-100%!
Zetor forterra 10641 w orce 4 skiby kverneland 4#50 cm obroty koło 2000 to pali koło 15- 17. Lekka ziemia. Silnik obciążony gdzieś tak tez 50-70%.

Pozdrawiam... W razie pytań postaram się pomóc. ;)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:29

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. A na jakiej podstawie napisałeś tego posta?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:34

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Ja? Bo robiłem takimi traktorami. A sam jestem posiadaczem 9641. Nie palą dużo jeśli nie są obciążone silniki na maxa. Tak jak wszędzie...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#5 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:25

Zetor forterra 9641 w orce 4 skiby kverneland o szerokości 4#50 cm i obroty 1700-1900 ok 10- 12 litrów. Lekka ziemia i silnik obciążony koło 60 -75%.
Zetor forterra 11441 w orce 6 skib o szerokości łącznej 2.40 przy bardzo wysokich obrotach kolo 25 litrów na godzine. Tylko że silnik jest obciążony 95-100%!
Zetor forterra 10641 w orce 4 skiby kverneland 4#50 cm obroty koło 2000 to pali koło 15- 17. Lekka ziemia. Silnik obciążony gdzieś tak tez 50-70%.

Pozdrawiam... W razie pytań postaram się pomóc. ;)

Jakos nie moge zbytnio w to uwierzyć.... 9641 w 2metrowym pługu obicążona na 60-75% ??? :D ja mam 11441 przy rozstawie na 2 metry na lekkich ziemiach przy orce zimowej potrafi zejść z obrotów..... nie wiem jak Ty to liczyłeś :D i te magiczne 25 litrów :) Dla mnie zawsze wychodzi 17.....te kolejne 8 to dziórka w baku moze uleciało ? :D

#6 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:48

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Sie zdaje bak jeszcze cały był... 1700 obrotów gazu i nie idzie... A ta 11441 to przy 6 skibowym pługu pracuje i pali tyle ile się zaleje. I gaz idzie do samej podłogi i to przez cały czas. No nie wiem, nie musisz w to wierzyć ale sprawdzałem i tak wyszło. A pozatym to Zetory najmniej palą ze wszystkich zagranicznych ciągników. KAŻDY silnik strasznie obciążony DUŻO spali, ale nie będe się kłócił... I nie warto tak jeździć! Pozdrawiam.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#7 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 13:35

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. ja nie liczę ile pali mój 12441 przy poszczególnych pracach, wiem że bak 180 litrów spala w 13-15 mth, a robię nim wszystko.
więc około 12-14 litrów na mth.

#8 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 15:51

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Moim zdaniem zetory dużo nie palą, to tylko jakiś stereotyp że dużo palą. Ja 9641 przy oraniu spalę około 10l na godzine pracy. A to mogę przedstawić Wam dane podawane przez producenta:

8641 obciążenie silnika 100%- 18,42 80%- 14,44 50%- 9,21 na godzinę pracy
9641 obciążenie silnika 100%- 20,34 80%- 16,27 50%- 10,17 na godzinę pracy
10641 obciążenie silnika 100%- 22,63 80%- 18,11 50%- 11,32 na godzinę pracy
11441 obciążenie silnika 100%- 25,27 80%- 20,21 50%- 12,63 na godzinę pracy
11741 obciążenie silnika 100%- 26,04 80%- 21,60 50%- 15,10 na godzinę pracy

To nie są moje jakieś wymysły tylko tak mówi tabela Zetora ze spalaniem i napewno specjaliści to sprawdzali w odpowiednich warunkach... Pozdrawiam Zetorowców!!! I znowu się powtórze że są to najoszczędniejsze ciągniki z zagranicy... ;)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#9 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 marzec 2009 - 16:06

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Zetory mają już taka "łatkę przyszytą" że są smokami. Ale to bardziej dotyczyć tych starszych wersji a te nowe z tymi starszymi wersjami znacznie się różnią. A z tą oszczędnością to chyba trochę przesadzasz. MF, Fendt, czy Valtra są uznawane za bardzo oszczędne pod wpływem spalania i chyba będą bardziej oszczędne od zetorów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 16:33

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Mam znowu się wzorować na testach z TopAgrar Polska? Testy ciągników 80KM. Spośród 5 ciągników Zetorek Proxima jest na 2 miejscu i ma największą moc ze wszystkich. Pobił w spalaniu mi Lamborghini R3 Evo 85GS, New Hollanda TD80D Plus, Farmtraca 80 4WD. Jedyny Massey Fergusson okazał się oszczędniejszy od niego...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 16:38

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Wiesz ja się nie wzoruje na tym co jest na wystawach. Tylko na tym co przeczytałem na forum. I te marki co wypisałem są chwalone pod wpływem oszczędnego spalania. I napisałem też że nowe zetory znacznie różnią się od starych i dlatego są oszczędniejsze.
Zapraszam na swój profil

#12 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 16:54

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. No dobra, rozumiem. Ale nowe Zetory nie są smokami na paliwo! I dodam też że każdy ciągnik jest oszczędny tylko trzeba umieć nim jeździć. Jest to chyba oczywiste... Pozdrawiam!

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 17:20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. A wy znowu swoje ;)-do znudzenia będę ten link podawał http://www.dlg-test..../zetor-5340.pdf (to stary Zetor jeszcze z tym "paliwożernym" silnikiem)-http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Zetor_114_41_Forterra.pdf-a tu przykład oszczędnego no bo przecież nowszego silnika-poczytajcie a wnioski wysnujcie sami...-i żeby nie było że podaję dwa nieporównywalne przykłady-odpierając ewentualne zarzuty chciałbym nadmienić że jak powszechnie wiadomo silniki o większej mocy mają mniejsze spalanie jednostkowe...

#14 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:17

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Rozumiem że próbujesz obalić mit paliwożernego zetora (cóż ja nie próbuje, to jest walka z wiatrakami ;) ). Przykład nowocześniejszego "oszczędniejszego" silnika można by znaleźć w każdej marce nie tylko w zetorze.
NAPIS ćWICZEBNY

#15 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 13:14

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Jeśli inni mówią że Zetory dużą palą to i ja mam mówić nie prawdę i mówić że dużo palą jeśli tak nie jest? Dużo zależy od kierowcy!

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#16 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:20

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Oczywiście wiele zależy od kierowcy. Przecież wiadomo że nie zawsze trzeba trzymać gaz w podłodze.
Powiem tylko taka ciekawostkę. Wielu ludzi narzeka w zetorach na spalanie. A niech spojrzą na takiego JD, ciągniki uznawane z najlepsze na świecie a apetyt na paliwo maja jak mało które... A wg mnie te Zetory Proximy i Forterry to są naprawdę ciągniki warte zainteresowania. Oglądając je odnoszę wrażenie że jest na co popatrzeć. A spalanie nie jest najważniejsze. Ważne żeby sprzęt chodził bezawaryjnie.
Zapraszam na swój profil

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:34

Rozumiem że próbujesz obalić mit paliwożernego zetora (cóż ja nie próbuje, to jest walka z wiatrakami ;) ). Przykład nowocześniejszego "oszczędniejszego" silnika można by znaleźć w każdej marce nie tylko w zetorze.

Mit-http://pl.wiktionary.org/wiki/mit
Mógłbym się założyć że 99,9% ludzi piszących tutaj o paliwożerności starego Zetora tyle z Zetorem miało wspólnego że gdzieś,coś, kiedyś od stryjecznego brata znajomego siostry syna :D o owym ciągniku usłyszało

#18 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:53

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Koledze Forterra 11441 z pługiem V&N 4skiby w obrocie spalił 15-16 na ha. Dzień wcześniej orał kawałek obok tym samym pługiem tylko, że MC cormickiem 130 power6 wyszło 18 litrów na ha. Biorąc pod uwagę 6cyl Mc cormica i większą moc myślę że różnica w spalaniu jest adekwatna do ich mocy, wiec ze spalaniem zetora nie jest źle.

#19 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 11:39

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Porównując stare JD z 1980 roku to Zetory z tego samego rocznika były 2 razy jak nie więcej oszczędniejsze. Przecież jak się nie myle to JD kiedyś w Stanach składali i jak wiadomo do dziś, Amerykanie nie oszczędzają paliwa bo jest tanie i nie zależało im na tym ile ciągnik pali... Amerykańskie ciągniki były smokami na paliwo, przeciwnie Zetory!

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:47

Ankieta: Ile pali Zetor FORTERRA...wszystkie modele. Ja powiem tak w Polsce w ogóle inni ludzie są niż w USA. Polak na wszystko zwróci uwagę pod każdym względem. A amerykanie jak powiedziałeś na spalanie nie patrzą, patrzą byle szybciej i wygodniej zrobić pracę. Zresztą już spotkałem na af powiedzenie "masz za dużo ropy, kup sobie JD do roboty".
Zapraszam na swój profil