Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

128 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 luty 2015 - 09:05

Taa przywiezie taki 1000 warchlaków a znowu inna rzeźnia kupi kolejne mydło z 1000 sztuk i ile tych pieniędzy w Polsce zostanie ? Nie mogę tego zrozumieć jak w Polsce może opłacać się kupić i  przewozić setki km a u nas nie opłaca się wyprodukować ? Jeszcze to gadanie naszego ministra, że w całej unii jest taka sama cena za świnie. Najpierw zginie hodowla zarodowa u nas bo duński prosiak lepszy a później będzie po tucznikach bo duński prosiak będzie taki drogi, że nie będzie opłacało się go tuczyć. Może jeszcze tak by zakłady mięsne zlikwidować, przecież Polska to bogaty kraj, każdy ma prace stać nas przywieść kiełbasę z zagranicy...

Dopóki   my nie przestaniemy wyprowadzać naszych pieniędzy za granicę to nic się nie zmieni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Dzisiaj, 13:06
  •  

#122 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 luty 2015 - 11:04

bezsens, kiedyś kolega który kupuje duńczyka tłumaczył mi jak to jest ze lepiej duńczyka niż polskiego, ra ze warchlak dany w kredyt pasze w kredyt rozliczenie na koniec rzutu, duze partie warchlaka, dowóz do gospodarstwa,;)

#123 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 luty 2015 - 11:22

I myślisz, że wszystkie kredyty i dowozy są za darmo ? Jakaś firma zamrozi kasę na 3-4 miesiące nic z tego nie mając ? W takim razie na nawet nie mamy o czym pisać...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 luty 2015 - 13:56

a czy ja napisałem ze ten kredyt jest za darmo? czy jakiś kredyt jest darmowy? chodzi mi o to właśnie ze to jest całkiem inna zabawa niż cykl zamknięty.! o wiele łatwiej bawić sie w kupowanie duńczyka niż pilnowanie macior, ale okej , to nie ten temat.

#125 Share SajmonFarmer

SajmonFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka

Napisany 12 luty 2015 - 07:49

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Najpierw nazwozicie tego szajstwa z dani a potem płaczecie na forum że cena niska;/ powinni duńca skupować po 2zł/kg i wtedy wzieliby się wszyscy za robote!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 luty 2015 - 08:20

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? racja, ja niewiem jak on nawet wygląda. Ja w życiu nie kupiłem żadnego prosiaka, ani nie sprzedałem. Co się urodzi to się ukarmi i na rzeź.

#127 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 luty 2015 - 11:44

witam czy kuowął ktos od firmy agriserwis warchalaki ponoć krajowe i dają kredyty 0,5 % na warchlaki wie ktoś coś więcej na ich temat czy są zdrowe warchlaki?

#128 Share kaszmir25

kaszmir25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 22:31

Ponawiam pytanie o polskich prosiętach z Agriserwis, szukam opini osób mających z nimi kontakt....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#129 Share freestep

freestep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:57

Koledzy, ja od prawie 2 lat biore z Danii warchlaczki z najwyzszym statusem zdrowotnosci Blau. jakies 10 dni temu przywiezli mi za 225pln netto. Nie chce Belga lub holendra dlatego ze pracowałęm w belgii i wiem jakie sa tam prosiaki.... pomimo szczepien tak jak nakazują i tak wystepuja problemy ze stereptokokoza itp... wczesniej brałem z polski ale to była porażka... za warchlaka 30 kg zapłąciłem 15 pln mniej niz za dunczyka bo miał byc swietny a było zle... rosły długo bo zamykałem tucz w 5.5 miesiaca, a dunczyka zaczynam sprzedawac w 80-83 dni a koncze w maks 110dni, dodam ze srednia waga  sprzedazy to 135 kg (srednia ciezarówki była i 143kg)  mimo tego trzyma miesnocs bo nie spadła ponizej 58.4 a wybojowosc 80.5.