turbogrocho49

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

Polecane posty

maxiben    23

Wiem że jest ciężka syuacja, Holandia także się domaga kwotowania loch w UE. Mam nadzieję że to nie przejdzie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale mi się wydaje że największy potencjał i przyszłość tkwi w gospodarstwach rodzinnych utrzymujących do 50loch w cyklu zamkniętym, oraz prowadzących jeszcze jakąś dodatkową działalność, typu opas bydła, lub produkcja mleka. Ja osobiście kombinuję coś takiego w moim gospodarstwie, mój ojciec ma stado krów mlecznych, a ja chcę jeszcze postawić do tego lochy na cykl zamknięty. Zobaczymy jak mi to wyjdzie. Taka wieokierunkowość jest też w Niemczech, tu na każdym podwórku jest 10firm, np, hodują krowy, część mleka sprzedają, z części wytwarzają własne produkty, mają własny mały sklepik, biogaz, skupują i sprzedają zborze, nawozy środki ochrony roślin itp. Albo utrzymują stado loch w cyklu zamkniętym, mają dodatkowo własną małą masarnię i sklepik, a do tego sprzedają rzepak, buraki cukrowe i handlują innymi produktami, lub robią jakieś usługi zewnętrzne. Nie wiem, może właśnie produkcja na średnia skalę i wielokierunkowość jest przyszłością. Co wy o tym myślicie?

hej krzynio z ta wielokierunkowoscia masz troche racji z tym ze to nie jest dla malych rolnikow bo przeciez jakas skale produkcij trzeba miec druga rzecz to czas na nia ja patrze po sobie glownym profilem jest trzoda poza tym produkcja roslinna i wszystko fajnie jak rzepak czy zboze ladnie urosnie i cena dobra i cos sie z tego sprzeda a inna dodatkowa galaz produkci to tez zabiera czas a wszystko dopilnowac trzeba bo inaczej lipa a o przyydomowej masarni to w naszym kraju ????

ja wiec stawiam na lochy i produkcje w cyklu zamknietym a pozniej nadwyzke prosiaka na sprzedaz i mam nadzieja ze na dobrego zdrowego naszego krajowego warchlaka klijenci sie znajda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

witam czy ktoś miał warchlaki z fermy -farmer.sp.zoo rasy hypor,waga ok 30 kg jak rosną i w jakiej cenie ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

chciałbym się dowiedzieć czy jest obowiązek zgłaszania do weterynari na 24 godziny przed sprowadzeniem warchlaków do gospodarstwa ,żeby weterynaria sprawdziła importera ,czy mili sasiedzi zadzwonili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

NIc takiego nie trzeba robić, jak prosiak z zachodu wyjeżdza to oni juz to wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_w    0

Jak teraz z cenami warchlaków duńskich lub holendrów? Rozglądamy się za jakimś sensownym materiałem na wstawienie. Ostatnio mieliśmy towar z firmy KONRAD zapłaciliśmy jak za zbożne, miał być najlepszy status zdrowotny a okazał się takim syfem, ze szkoda gadać: 4 miesiące tuczu na pełno porcjowej paszy od 33 kg do sprzedaży, 9 tys zl za leki 3% upadków i 7 świń zostało ich waga ok 40 kg- wszystkie z ropniami. Wnieśliśmy reklamacje i zaproponowano nam 7,5 zł do świni (mieliśmy 400) nasze straty na warchlaku to ponad 20 tys zł. Także ostrzegam żeby się ktoś nie naciął....... zaznaczę ze już nie raz trzymaliśmy i Duńczyki i Holendry, nigdy nie było problemow i nie trzeba było reklamować. Firma sama w sobie straszna, pracownicy opryskliwi, niedouczeni a prezes niezainteresowany, gratuluje podejścia do klientów........ nie radze kupować u nich nawet kilograma świni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

My bierzemy w firmy Emco Rogoziewicz, problemów nie mamy. Choroby oczywiscie występują ale to chyba wszedzie są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

no wlasnie wszyscy oferuja najlepsze zwierzeta w super statusie i szkoda ze oklamuja samych siebie bo tam gdzie pieniedz uczciwosc wiele razy schodzi na dalszy plan a ze zwierzetami latwo nie jest szczegolnie tymi oszukanymi i dlatego ja postawilem na hodowle od poczatku czyli mam prosiaka od urodzenia i wiem co posiadam i tego sie nie wstydze ba smiem twierdzic ze moj warchlak jest lepszy niz ten wasz sprowadzany tylko aby taki miec trzeba w hodowli z maciorami chodzic i pilnowac pracy duzo ale moim zdaniem warto po co nabijac kase dunczykom czy holendrom niech oni z tym zostana to im dopiero oczy by sie otworzyly bo co by z tym mieli zrobic a u nas wiekszosc skasowala lochy i przerobila na tucz niweolniczy tucz chyba ze dostaniesz ekstra material to i sie zarobi mimo wszystko swoje jest swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Biore z tej samej firmy (Konrad) i jakiś problemów większych nie mam. Obsługa miła jak trzeba było to na kase poczekali, jak trzeba to za tucznika zapłacili prędzej. Najlepszy status to jeszcze musi na najlepsze warunki trafić. Ja mam taki jeden numerek wypróbowany i go biore. Tydzień doxy, potem szczepinie cirko i do końca jakieś pojedyńcze iniekcje, przeważnie kulawizny, ale to bardzo rzadko. Przyrosty ponad kg także koło 100 dni i pozamiatane.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak sie ma wyprobowane metody hodowli i wieksza ilosc o ktora w kraju ciezko niestety to przy pewnym odbiorcy calkiem fajnie mozna wyjsc na swiniach ale podstawa dobry towar dobre warunki i zywienie i tak jak piszesz 100 dni i sprzatanie oby tylko nie zostawiac niedorostow zbyt dlugo - co z takimi robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sprzedaje wszystko jak leci. Teraz mam jednego takiego z 80 kg,może niecałe. Albo go na ubój zawiozę albo sprzedam. Całkiem ładny i zdrowy tylko rosnąć coś nie bardzo chce. Siedzi sobie z takim drugim w izolatce, tamten ze 120 kg i musi mu ustępować przy korytku. Maly się naje a potem dopiero duży. Dłużej niż 105 dni nie trzymam, szkoda zachodu dla kilku sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Zależy od kogo się bierze.Np.u Pana Rogoziewicza z najwyższym statutem zdrowotności pochodzące niby ze z Finlandi?!!! (nie ma ich z tymi nr w rejestrze)w wadze średnio ponad 30 kg tz..te zdrowsze w granicach 20 paru a leczone około 50 były po 292zł netto + 4 kg (niby utraty wagi z miejsca x do miejsca A.Holender 220 zł za 25 kg.(cena do uzgodnienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z finlandi to niezłe kity pociskają, może z brazyli. Jeszcze ten rozrzut wagowy, możesz jaśniej kolego napisać o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z finlandi to niezłe kity pociskają, może z brazyli. Jeszcze ten rozrzut wagowy, możesz jaśniej kolego napisać o co chodzi?

 

Kolego wiesz może o co biega z tym finem, że tak to krytykujesz? Jak by ktoś nie wiedział to ten prosiak jest sprowadzany do nas już może ponad pół roku. Genetycznie podobny do duna ale zdrowszy, ponieważ finlandczycy są krajem praktycznie zamkniętym na import zwierząt żywych. Waga tak samo jak u duna ok 30kg, tylko w granicach 30zł tańszy. Prosiaki zanim były wprowadzone do sprzedaży Michał sam je najpierw sprawdził u siebie, mieli je rolnicy z okolicy i powiem że naprawdę ładne i godne polecenia prosięta.

 

Dlaczego cytujesz poprzedni post?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

FarmerPawlos nie krytykuj PawelWkp bo pisze prawdę!Po pierwsze prosięta są niewiadomego pochodzenia (Niby z Fin ale tak naprawdę to mogą być z każdego kraju).Rozrzut wagowy jest bardzo duży bo są i 20 i 50 kg w jednym rzucie,do tego zmutowane choroby nieuleczalne z którymi nikt sobie nie poradzi.Może i Paweł sprawdził u siebie prosiaka ale zdrowego ale nam wciskał padaki które zdychają po dniu.Ja dodam od siebie by ten szajs jak najdalej od Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

czytajac powyzsze posty ale nie tylko to jestem przekonany ze dobry warchlak to wyprodukowany we wlasnym gospodarstwie badz kupowanie z jednego pewnego zrodla tylko komu sie chce trzymac maciory i je dogladac wielu poszlo na latwizne kupujac warchlaka i pozniej narzekanie ze drogo i choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zna trochę michała i mateusza, bo prosiaki bierzemy od niech jak jeszcze oni sami faktury wypisywali, więc wiem co mówię, a o jakiego pawła ci chodzi to ja nie wiem. Nie wiem jaki wy macie problem ale my jak zdechnie jakiś do tygodnia od przywiezienia to poprostu nie płacimy za niego i już wtedy chłopaki robią porządek z przewoźnikami albo z tymi rolnikami że jakiś bubel poszedł.

@up wiadomo że swój najlepszy tylko, że nie każdy ma warunki by utrzymywać lochy, a jeśli ma je trzymać gdzieś w stodole albo jeszcze gdzieś indziej i odsadzać 20 i mniej prosiąt w roku to ja tu nie widzę żadnej ekonomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Mielismy pierwsze w kraju fińskie prosięta od Michała i Michał wpierw do kilku hodowców wstawił a później do siebie. Jumieczek masz te prosięta? ile juz dni? pogadamy jak je sprzedaż i te 20kg wyjdą szybciej niż duńczuk 30kg. Na 400 sztuk padł tylko 1 w największy upał i przy swieżym kilku dniowym zbożu. To skad wiesz że holender jest z holandii moze tez z brazli, jak to udowodnisz? Masz na finie tatuaż gdzie zachodnie maja kolczyk i dłuższe numery i jeszcze kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

mam oferte na duńczyka 30kg za 230zł i na holendra 21kg za 150 co wybrac? z wiekrzym mniej problemu, holender znowu wychodzi taniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam,macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę warchlaków z  Danii lub Niemiec ??? Chodzi mi o zdrowotność warchlaków jak i ich wyrównanie oraz podejście firmy do klienta. Jakie Firmy aktualnie polecacie  ?  ?  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nie handel samochodami tylko hodowla swin.... skad wiesz jaka cena bedzie za 4-5 miesiecy? moze 5,50??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj