Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

128 odpowiedzi na ten temat

#61 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:50

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? nigdy nie miałem niemieckich, ale właśnie słyszałem że mają słabą mięsność, ale to pewnie wieprzki były?? bo jak na towarówkę to napewno błedy w żywieniu
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Dzisiaj, 15:18
  •  

#62 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 17 marzec 2011 - 11:57

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? mam pytanie, po ile płacicie za warchlaki sprowadzone z zagranicy?

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2011 - 15:23

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Na podlasiu jest firma sprzedająca Warchlaki - MINERAL

Sprzedaje warchlaki rasy Dunbred 18-30kg komplety szczepień,średnia mieśność tuczu 58%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 19:05

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? duńczyk około 210 netto za 30 kg

#65 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 20:49

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? hubert a ja mam pare pytan do ciebie tylko nigdy niemoge cie zlapac na jakim temacie

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2011 - 12:48

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? To pytaj na priv. Chetnie odpowiem jesli będę potrafił.

#67 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:28

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? 20 czerwca mineło 2 miesiące jak kupiłem duńczyki płaciłem wtedy po 238+8%vatu. Niektóre mają około 95-100 kg, wiec nieźle. Zużycie paszy mają duże co przekłada sie na przyrost. Nie polecam łotewskich, niby ta sama genetyka co duńczyki ale nie to samo małe zuzycie paszy i mi schodziły niektóre nawet po 5 miesiącach. Poprzedni miot mie zszedł po 3 miesiącach a te liczę wczesnień tylko ruletka z tą ceną.Z polski brałem zza poznania zaj..isty towar, bardzo wysokie przyrosty mogą schodzić nawet po 2,5 miesiąca, tylko zlikwidowali tam chodowle, była ona prowadzona po byłym PGR a w tym momęcie spółdzielnia produkcyjna.Pozdrawiam.

Edytowany przez szczepo14, 23 czerwiec 2011 - 20:29.

#68 Share scanman

scanman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:ogólnie jestem ciekawy świata

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:26

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? O Duńczykach było w Agrobiznesie dzisiaj.Kto nie oglądał niech zajrzy ( ok. 10 minuty)
http://tvp.info/agro...11-1210/4632601

#69 Share Jarpo16x

Jarpo16x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:14

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Witam , pozwolę sobie zacytować pewną frazę - "Aby Polska byłą Polską" . Prowadzę zarodówkę , i wiem , że Polacy nie są w stanie dostarczyć takich partii prosiaków jak z zagranicy, ale jak zapewne wiecie lub też nie prosiaki te nie są do końca szczepione i są słabe poprostu . Trzeba również być patriotą, wiadomo , trzeba dbać o portfel zwłaszcza , że hodowla świń to słaby biznes , ale proszę starajcie się wybierać polskie prosiaki , bo jak tak dalej pójdzie to w przyszłości Polska stanie się europejską tuczarnią , i będziemy w du***. Podam tutaj wyniki loszek wbpxpbz z polsus , żebyście mogli się zastanowić czy PIC i inne Naimy są lepsze.

loszka 1
przyrost 913
Mięsność 60,4%
indeks oceny przyż. 161

loszka 2
przyrost 870
mięsność 61,5
indeks 158

loszka 3
przyrost 868
mięsność 60,1
indeks 154

Aktualnie stanowią pierwsze , drugie i trzecie miejsce w kraju w tej kategorii , wszystkie z tego samego gospodarstwa gospodarstwa.

#70 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 04 luty 2012 - 11:23

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Koledzy ja pracuję w Niemczech właśnie na chlewni gdzie opiekuję się około 5000szt prosiaka od odsadzenia do około 30-35kg. Sprzedajemy również warchlaka. Jak czasem patrzę co ładuję na sprzedaż to mnie po prostu za serce ściska. Wy nawet nie wiecie jakie gó.no kupujecie, byle nie utykała na nogi i nie miała uszu popuchniętych po streptokokozie, a reszta na samochód i dalej. Raz ładowałem grupę warchlaków które 3 razy leczyłem za streptokokole, miały przed sprzedażą 3 razy po 7dni amoksycyline w wodzie. Tak to mniej więcej wygląda. Ja już się dość napatrzyłem, i osobiście nie kupie nigdy warchlaka z zagranicy. Wolę własne lochy utrzymywać i tuczyć moje własne prosiaki.

A co do kupowania prosiaków za granicą, to sami robimy sobie krzywdę i rozkładamy nasz krajowy sektor produkcji trzody chlewnej. Zamiast zadbać o własną polską genetykę, żeby przynosiła zyski, to nabijamy kieszenie Duńczyków, Niemców i Holendrów. Może kiedyś ludzie zmądrzeją i zaczną w końcu hodować w naszym kraju trzodę ekonomicznie i z głową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:26

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Krzynio257-Zgadzam się z Tobą tylko u nas ta cena niepewna postaw nowy obiekt loch i tu cena może pójść na dół i jesteś nie wypłacalny.U nas w państwie nie ma żadnej polityki dbania o własnych hodowców

#72 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:21

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Glon@ to prawda, o Polskiego rolnika nikt nie dba, politycy dbają tylko o własne kieszenie. Al być może kiedyś się to zmieni, ostatnio rolnicy z woj. Kujawsko Pomorskiego wystosowali kilka postulatów do ministra rolnictwa w sprawie pomocy w utrzymaniu stad loch, które są w Polsce masowo likwidowane. Można o tym przeczytać w Top Agrar nr. 1|2012 w dodatku Top Świnie. Polecam przeczytanie tego artykułu, sami zobaczycie ile tracimy .

Edytowany przez Krzynio257, 05 luty 2012 - 09:30.

#73 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:31

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? W obecnych czasach każdy się boi wziąć kredyt i postawić lochy. Teraz to pewnie z minimum 250 loch trzeba miec zeby co kolwiek się opłacało. W holandii też kolorowo nie jest, ostatnio upadła chlewnia na 2500 loch i wiele mniejszych. W 2011 wybito tam ponad 50tyś sztuk loch

#74 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:01

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Wiem że jest ciężka syuacja, Holandia także się domaga kwotowania loch w UE. Mam nadzieję że to nie przejdzie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale mi się wydaje że największy potencjał i przyszłość tkwi w gospodarstwach rodzinnych utrzymujących do 50loch w cyklu zamkniętym, oraz prowadzących jeszcze jakąś dodatkową działalność, typu opas bydła, lub produkcja mleka. Ja osobiście kombinuję coś takiego w moim gospodarstwie, mój ojciec ma stado krów mlecznych, a ja chcę jeszcze postawić do tego lochy na cykl zamknięty. Zobaczymy jak mi to wyjdzie. Taka wieokierunkowość jest też w Niemczech, tu na każdym podwórku jest 10firm, np, hodują krowy, część mleka sprzedają, z części wytwarzają własne produkty, mają własny mały sklepik, biogaz, skupują i sprzedają zborze, nawozy środki ochrony roślin itp. Albo utrzymują stado loch w cyklu zamkniętym, mają dodatkowo własną małą masarnię i sklepik, a do tego sprzedają rzepak, buraki cukrowe i handlują innymi produktami, lub robią jakieś usługi zewnętrzne. Nie wiem, może właśnie produkcja na średnia skalę i wielokierunkowość jest przyszłością. Co wy o tym myślicie?

#75 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:23

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Mamy przykład USA.Tam już praktycznie nie ma rolników tylko wielkie korporacje na które byli rolnicy pracują u nich.nie można to tego dopuścić w Europie

#76 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 luty 2012 - 14:17

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Ja też jestem za prosiętami z Polski :) Sam hoduję A teraz chcę spróbować wstawić lochy

#77 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 luty 2012 - 20:30

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

Wiem że jest ciężka syuacja, Holandia także się domaga kwotowania loch w UE. Mam nadzieję że to nie przejdzie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale mi się wydaje że największy potencjał i przyszłość tkwi w gospodarstwach rodzinnych utrzymujących do 50loch w cyklu zamkniętym, oraz prowadzących jeszcze jakąś dodatkową działalność, typu opas bydła, lub produkcja mleka. Ja osobiście kombinuję coś takiego w moim gospodarstwie, mój ojciec ma stado krów mlecznych, a ja chcę jeszcze postawić do tego lochy na cykl zamknięty. Zobaczymy jak mi to wyjdzie. Taka wieokierunkowość jest też w Niemczech, tu na każdym podwórku jest 10firm, np, hodują krowy, część mleka sprzedają, z części wytwarzają własne produkty, mają własny mały sklepik, biogaz, skupują i sprzedają zborze, nawozy środki ochrony roślin itp. Albo utrzymują stado loch w cyklu zamkniętym, mają dodatkowo własną małą masarnię i sklepik, a do tego sprzedają rzepak, buraki cukrowe i handlują innymi produktami, lub robią jakieś usługi zewnętrzne. Nie wiem, może właśnie produkcja na średnia skalę i wielokierunkowość jest przyszłością. Co wy o tym myślicie?

hej krzynio z ta wielokierunkowoscia masz troche racji z tym ze to nie jest dla malych rolnikow bo przeciez jakas skale produkcij trzeba miec druga rzecz to czas na nia ja patrze po sobie glownym profilem jest trzoda poza tym produkcja roslinna i wszystko fajnie jak rzepak czy zboze ladnie urosnie i cena dobra i cos sie z tego sprzeda a inna dodatkowa galaz produkci to tez zabiera czas a wszystko dopilnowac trzeba bo inaczej lipa a o przyydomowej masarni to w naszym kraju ????
ja wiec stawiam na lochy i produkcje w cyklu zamknietym a pozniej nadwyzke prosiaka na sprzedaz i mam nadzieja ze na dobrego zdrowego naszego krajowego warchlaka klijenci sie znajda

#78 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 luty 2012 - 21:32

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? witam czy ktoś miał warchlaki z fermy -farmer.sp.zoo rasy hypor,waga ok 30 kg jak rosną i w jakiej cenie ,pozdrawiam

#79 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2012 - 19:54

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? .

Edytowany przez peres100, 20 grudzień 2012 - 00:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2013 - 13:20

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? witam miał ktoś warchlaki od hekers i koppen jak się sprawowały jaka zdrowotność i przyrosty