turbogrocho49

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

Polecane posty

zależy jaka cenę liczy za tucznika :> jak po 5 zl za kg, to daje juz w sumie 10zl za kg, wiec warchlak 20 kg kosztuje juz napewno 200 zł, dalsze kilogramy po cenie tucznika uwazam za ok. 200zl za warchlaka to chyba troche za duzo, chociaz jezeli jego jakosc jest super to mozna bylo by sie zastanowic, dzisiaj rozmawialem przez tel z monika to mowila 160 zl za warchlaka 21kg z holandii oczywiscie, i 1 euro za kazdy kg w gore, chociaz zdrowotnosc tych warchlakow nie jest rewelacyjna nie sa zle, sam mam wlasnie te wstawienie i za 2 tyg juz odjada wszystkie z chlewni. Uwazam polski material fermowy za lepszy niz zachodni, ale cena jest duzo wieksza, piszczie gdzie zaopatrujecie sie w warchlaka i jakie ceny?


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

turbogrocho49 napisał prosiaki wziąłem od moniki, jest ona pośrednikiem chlewni VanRoya.

 

VanRoy nie ma swych ferm tylko jest wielkim Handlarzem, posiada bazy na które rolnicy zworzą mu prosięta i nastepnie z nich są przeładowywane na transporty do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Poznaniak ma racje , VAn roy kiedyś u mnie był i rozmawialiśmy to on jeszcze krowy ma a co do warchlaków to Van roy nie ma ferm on tylko wozi je a co do numerów to jest od kilku farmerów ale jeżeli sie bardzo chce i za trochę większą cenę Monika załatwi z jednej fermy - to przy większych zamówieniach , ale powiem wam Van rooy to jest prawdziwy rolnik ,zajechał mercedesem i pokazywałem mu świnie to normalnie do chwila wchodził w gajerku -spoko gościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

chyba dobra tylko chyba ostatnio cena leci w dół , ja tez miałem kupic warchlaki tylko że mnie pośrednik wkurzył bo tak zwlekał ze zamówieniem ze straciłem ok 5 tys i wkoncu kupiłem u moniki jezeli Cie gosciu będzie zwlekał z 2 tyg to lepiej zrezynuj , cena dobra ale chyba cena leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem warchlaka, w następnym tygodniu przychodzi, około środy czwartku, zamówiłem u Moniki 155 zł sztuka zamówiłem 250 szt. a jak tam cena u innych importerów, bądź krajowych producentów??


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

155 netto czy brutto? W tym tygodniu holendry chodziły w zależności od firmy od 160 do 175zł.

A co powiecie o prosiętach polskich PIC oferowanych przez agriserwis? Współpracował ktoś z tą firmą? Gwarantują dobry status zdrowotny bez ach, app, myko, prrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Turbogrocho49 jakbyś mógł odezwij się do mnie GG wieczorem, chciałbym dowiedzieć się coś więcej w sprawie tych warchlaków.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena na dzisiaj czyli 12.01.2009 cena dotyczy warchlaka 21 kg. z Holandii

 

 

A gdzie ta cena???

Edytowano przez andrzej2110

maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Przy dzisiejszych cenach można się pokusić z zagranicy ale to trzeba by większą sumę ściągać żeby się opłaciło. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Holender po 260-270 za sztuke 21 kilo, duńczyk 300 zł za 30 kilo pochwalcie się kto wstawia i ile płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem teraz odstawiać i wstawiać warchlaki. Sprzedałem 50 szt. bo ciasno się robiło i średnia wyszła 100 kg, teraz będę trzymał do 120-130 kg, nie opłaca się mniejszych sprzedawać bo warchlak cholernie drogi.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Z Holandii podobno 20 kilowe po 60 euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Duńskie wieprzki kupuje od dłuższego czasu. Przy odpowiednim żywieniu można osiągnąć mięsność 56 - 57% w wadze ok 110 kg.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce mozna kupic teraz warchlaka 18-20 kg za 230 zl z dowozem za sztuke, z fermy ze swietokrzyskiego 1800 loch


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Napiszesz coś więcej o tej fermie? Tak duża ferma nastawiona na prosiaka i nie ma ogłoszeń w necie? Koło poznania jest duża ferma lubosina wołali 11,5/kg do 20 kilo powyżej 5zł/kilo ale 3 miesięczne zapisy mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ogłoszenie w necie, sam to znalazłem, nie pamiętam nazwiska tego gościa, ale jak coś to się dowiem i napisze, ja będę brał z tamtad ale pewnie dopiero w następnym tygodniu. Gadałem z tym gościem to mówił ze handlarze biorą od niego i sprzedają jako warchlaka z zagranicy.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj