Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warchlaki z zagranicy czy z polski??

128 odpowiedzi na ten temat

#1 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 09:11

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Witam, mam pytanie do chodowcow trzody w cyklu otwartym. A mianowicie gdzie sie zaopatrujecie w warchlaki, krajowe czy tez zagraniczne?? Jaka cena, jaki status zdrowotny? W jakiej firmie sie zaopatrujecie, bądź tez fermie, czy ferma dysponuje swoim transportem? Ja ostatnio na tuczarnie wziąłem warchlaka holenderskiego, za 25 kg warchlaki zaplacielem po 150 zl bylo to z poczatku lipca, jak narazie jestem zadowolony, upadków nie za dużo w granicach 2,5 % no tylko najgorzej to z mykoplazma, ale dalem antybiotyk do wody i sie uspokoilo, mysle ze po 3 miesiącach beda gotowe na sprzedaż. A prosiaki wziąłem od moniki, jest ona pośrednikiem chlewni VanRoya. Proszę o wasze wypowiedzi na temat warchlakow do tuczu
maszeruj albo giń !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Dzisiaj, 15:21
  •  

#2 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 13:26

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? My kupujemy warchlaki zazwyczaj ze wschodu Litwa,łotwa dlatego ze tam fermy maja dobry statut zdrowotny. Parę razy braliśmy tez z niemiec i holandi ale z tych kraji juz nigdy nie wezmiemy towaru fermy sa tam juz tak zakarzone tymi chorobami ze od początku do końca tuczu cały czas trzeba bylo jechac na antybiotykach. Ostatnia partia była kupiona 3 miesiące temu średnia waga 29kg na dzień dzisiejszy dobra połowa już została sprzedana przy wadze średniej 115kg. co tydzień przewarzaliśmy dwie sztuki z jednego kojca to średni przyrost wychodził około 1 kg dziennie. Polecam towar ze wschodu zadnych chorób i bardzo dobre przyrosty

#3 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 17:45

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Grzegorz83 jaka cena za warchlaka ze wschodu, i przez jaka firme brales, a i jescze jaka minimalna partia zeby przywiezli do domu, ile chodujesz tucznikow
maszeruj albo giń !!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:43

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Ostatnio płaciliśmy 185zł za sztukę 29kgr. Na jeden rzut wstawiamy różnie od 900-1200 w zależności od ceny. Firma Marszal z Morąga

#5 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 19:14

Witam, mam pytanie do chodowcow trzody w cyklu otwartym. A mianowicie gdzie sie zaopatrujecie w warchlaki, krajowe czy tez zagraniczne?? Jaka cena, jaki status zdrowotny? W jakiej firmie sie zaopatrujecie, bądź tez fermie, czy ferma dysponuje swoim transportem? Ja ostatnio na tuczarnie wziąłem warchlaka holenderskiego, za 25 kg warchlaki zaplacielem po 150 zl bylo to z poczatku lipca, jak narazie jestem zadowolony, upadków nie za dużo w granicach 2,5 % no tylko najgorzej to z mykoplazma, ale dalem antybiotyk do wody i sie uspokoilo, mysle ze po 3 miesiącach beda gotowe na sprzedaż. A prosiaki wziąłem od moniki, jest ona pośrednikiem chlewni VanRoya. Proszę o wasze wypowiedzi na temat warchlakow do tuczu

ja też biorę od moniki był u mnie kiedyś Vanroy nawet spoko gościu i ale lepszym kierowcą u nich jest Martin fajny gościu

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 20:34

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? jak kupujecie prosięta na zachodzie to zamówcie od razu stamtąd pasze i lekarstwa bo nasze to cos kiepskie.paru znajomych nie wiedziało czemu świnie kiepsko rosną ,dużo chorują aż ich ktoś doświadczony oświecił i dali sobie spokój. sprobujcie np.cukierków polskich a niemieckich czy austriackich, nazwa ta sama,ta sama firma produkuje a różnica w smaku ogromna-mniej aromatu, inne składniki? podejrzewam ze tak samo jest z pasza

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:08

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Do mietek180 i jak zadowolony jestes z prosiakow od moniki, ile sztuk chodujesz i skad jestes??
maszeruj albo giń !!

#8 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:53

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Sorki że wtrącam ale powiedzcie mi ile mógłbym wziąć za parkę warchlaków 7 tygodniowych ?
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#9 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 20:14

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? No i w ten sposób warchlaki są tanie w polsce , bo większość dużych producentów świń zaopatruje się w sąsiednich krajach , wiem że gure bieże tu ekonomia , ale sami sobie robimy krzywdę kupując warchlaki za granicą .

Sory za OT , ale sami kopiemy pod sobą dołki , osobiście w podwórku nie znajdziecie u mnie świń , ale jeszcze rok temu były maciory , i sprzedawałem warchlaki , od kiedy zaczęliśmy masowo ciągnąć warchlaki z zachodu , to pierwszy upadł handel prosiętami , a w nie długim czasie zastaliście dołek w produkcji , a co było tego przyczyną , to niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie , ale chyba odpowiedź jest prosta . Wystarczy na to spojrzeć z innego punktu widzenia .
A później to ,, Dla czego ceny są takie niskie , a koszty produkcji wciąż rosną ??? "

#10 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 20:34

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Witam, może się ktoś wie, jaka na dziś jest cena warchlaka duńskiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 14:00

Do mietek180 i jak zadowolony jestes z prosiakow od moniki, ile sztuk chodujesz i skad jestes??

ja tak ok 550 na rzut , van rooy ma fajnych kierowców z którymi można pożartować w ogóle a co do prosiaków to jak holendry nie za drogie a dobry towar , ja jestem z Kuj-pom z okolic włocławka a ty?? jaka masz hodowle??

No i w ten sposób warchlaki są tanie w polsce , bo większość dużych producentów świń zaopatruje się w sąsiednich krajach , wiem że gure bieże tu ekonomia , ale sami sobie robimy krzywdę kupując warchlaki za granicą .

Sory za OT , ale sami kopiemy pod sobą dołki , osobiście w podwórku nie znajdziecie u mnie świń , ale jeszcze rok temu były maciory , i sprzedawałem warchlaki , od kiedy zaczeliśmy masowo ciągnąć warchlaki z zachodu , to pierwszy upadł chandel prosiętami , a w nie długim czasie zastaliście dołek w produkcji , a co było tego przyczyną , to niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie , ale chyba odpowiedź jest prosta . Wystarczy na to spojżeć z innego punktu widzenia .
A później to ,, Dla czego ceny są takie niskie , a koszty produkcjii wciąż rosną ??? "

Ale powiem Ci ze jak ja kupowałem z polskich ferm to jest po prostu do d... taka sama cena rosną dłużej o co najmniej miesiąc , własny transport i pykają po 30 a co do transportu jak mi z fermy przywiózł gościu to kierowca stał z papierosem w laczuszkach i musiała mama z tatą zwalać 60 sztuk bo ja byłem akurat w szkole a jak Holendrzy przyjadą to pokazuje po ile sztuk nagnają podjada gdzie chce sprawdza czy jest woda w poidłach i nie ma gadania ze ja Ci tu nie wjadę i to jest obsłużenie klienta a i wszystkie warchlaki w jednej wadze i powiedz co to za porównanie a co do niektórych polskich kierowców to mam złe zdanie bo on nie wjedzie a jak holender wjedzie to nawet nie wychodzi z samochodu

#12 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 15:12

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Do mietek180 jestem z lubelskiego itrzymam w rzucie po okolo 300.
Co do warchlakow z zagranicy to uwazam ze wolny rynek rzadzi w uni, i jesli bysmy nie brali warchlaka to by przywiezli tuczniki na uboj, co czesto tez ma miejsce, biorac warchlaka z zachodu polski rolnik moze chociaz zarobic na tuczu.
maszeruj albo giń !!

#13 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 07:47

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Czyli twierdzisz , że rynkiem skupu prosiąt kierują kierowcy . Jeżeli tak , to nie jest argument , bo według ciebie od kierowcy zależy czy ty kupisz z polski czy z zachodu , a przypomnę , że polskie nie znaczy ZŁE , bo według ciebie tak jest , i koniec , więc puszę o inne argumenty , i sory za OT . Coś czuje że na forum brakuje tematu o mentalności człowieka , i w najbliższym czasie się tym zajmę .

#14 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 18:23

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Ja nie mówię ze to co polskie to złe ale Holendrzy mają dużo lepszą genetykę i to jest argument a co do kierowców to wszystko sie składa na transakcje i wole żeby oni mi rozładowali warchlaki niż ja bym miał nosić je na rękach a cena jest ta sama a inne świninie wstawię fotki jak wyglądają holendry po miesiącu , jeżeli mamy sie kłócić to dziękuje

#15 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:36

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? OK OK , ja również nie mam zamiaru się kłócić , ale forum jest po to , aby wymieniać poglądy na temat różnych spraw , jeżeli są lepsze jakościowo , to mnie to wystarczy , a już na samym początku napisałem , że rynkiem kieruje ekonomia , więc chyba sam bym kupował holendrów , niż polaków , jeżeli cena jest podobna , więc dziękuje za rozmowę , i przepraszam za OT , myślę że chyba się dogadaliśmy .

Pozdro: Endrju00711

#16 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 21:32

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? No to super ze sie dogadalismy, pozdro mietek180

#17 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 18:15

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Problem z polskim warchlakiem polega na tym ze cięzko wstawić dobrą partię np.1000 sztuk w jednym dniu warchlaków którę są z jednego wieku. bo malo jest w polsce takich ferm a jak już są to maja je dla własnego tuczu czasami sprzedadza nadwyżke ale wiadomo ze jest to towar juz poprzednio przebrany.

#18 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 29 wrzesień 2008 - 07:43

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? jezeli miałbym prowadzic cykl otwarty to tez starał bym sie bazowac na najlepszym materiale genetycznym. do tuczu z tego co jest u nas dostepne wybrał bym PIC a co do zachodnich to od holendrów wolałbym duńczyki bo zwiedziłem fermy w holandi moze akurat takie co prowadza cykl zamkniety ale nie maja tam idealnego statusu zdrowotnego. Dania mimo koncentercji ma wyzszy poziom zdrowotny bynajmniej taie jest moje zdanie. w polsce tez dostanie duza partie prosiaka no moze 1000 to nie ale ok 500 to chyba nie ma problemów. co do statusu to róznie z tym bywa. A cena to juz jest wolny rynek jesli sa tansze i lepsze z zachodu to n ie ma co sie zastanawiac.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#19 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 14:19

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? wiem ze duńczyki sa lepsze i zazwyczaj większe sztuki sa przynajmniej z takimi sie spotkałem ale cena jest większa i mozna sie bardziej nadziac , podobniez niemieckie warchlaki tez sa super ale nalezy wszystko brac pod uwage , a przede wszystkim liczy sie cena i moim zdaniem holendry maja optymalną cene , a z tymi farmerami co sie zetknąłem to cena jest ta sama lub mniejsza i trzeba samemu jeździc i to nie sa takie same swinie , poprostu inna genetyka pozdro mietek180

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 20:24

Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Prosilbym o podawanie ceny warchlakow, na dzisiaj dunczuk 31 kg gosc oferował po 230 zł, maskara, wie ktos moze ile teraz prosiak od moniki moze ty mietek180 cos wiesz, na koniec pazdziernika planuje wtsawic, jak oproznie chlewnie mysle ze koniec pazdziernika bede juz bral warchlaka
maszeruj albo giń !!