Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura

73 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:36

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura ja też obstawiam za mały stan oleju albo zapchany filtr. Jeśli chcesz porządny rozdzielacz to mogę Ci sprzedać trzy sekcyjny od kombajnu E 512 bo dziś okazyjnie go kupiłem a już jeden taki sam mam. wszędzie jest suchy a przepływ ma 50 cm sześciennych na minutę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Dzisiaj, 12:07
  •  

#62 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:49

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura wymien filtr na pompie olej pzepusc pzez jakies sito u mnie pompa musi pohodzic 10min i zaczyna tur jakos sie ruszac

#63 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:04

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura tak zmienialem rozdzielacz i na nowym tak samo podnosi, siatka przy pompie olejowej jest czysta - ten smok, no olej ma juz z 8 lat jak byl wymieniony, zawór przeciążeniowy też, a odnosnie poziomu to poziom jest ok, na pusto tura podnosi caly czas tak samo i do konca, tylko z ciezarem to tak ponad maske juz wyzej nie chce

Ale właśnie zazwyczaj na ciepłym oleju gorzej podnosi, a u mnie odwrotnie bo na zimnym, a na ciepłym jest lepiej, ale i tak wyzej niż ponad maske gdzie tak z ciezarem nie podnosi

Edytowany przez krzychu652, 29 styczeń 2013 - 20:06.

#64 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:09

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura jak mierzyłem cisnienie oleju w podnośniku przy temperaturze zewnętrznej około 4 stopni celcjusza,olej nie był rozgrzany i manometr wskazał 20-21MPa

czy czasem nie za dużo ???

#65 Share Doktorek23

Doktorek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 21:59

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam
chcę odswieżyć temat
Prosze o porade bo brakuje mi pomysłów.
Taką rozbudowaną hydraulikę z pompą nsz50 z pszodu uc360 użytkuje od 7 miesięcy do wycinarki hydraulicznej, układ był sterowany rozdzielaczem z cyklopa i w tym zestawie wszystko działało bez zarzutu, traktor mógł biegac w rozrzutniku i w kosiarce i nic z drążkiem kierowniczym z fiata 126p który napędza pompe się nie działo.
tydzień temu założyłem ładowacz 3 sektyjny. i zaczeło mi rozrywać krzyżak napędzający pompę. Dzieje się tak przy maksymalnych rozwarciach siłowników. lub ich domykaniu. Dodam jeszcze że traktor chodzi na minimalnych obrotach. Myslałem nad jakimś zaworem przelewowym by takowy wmątowac w obieg. Co mi doradzicie a może ma ktoś pomysł na masywniejsze połączenie silnika z pompą ?

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:58

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura

Witam
chcę odswieżyć temat
Prosze o porade bo brakuje mi pomysłów.
Taką rozbudowaną hydraulikę z pompą nsz50 z pszodu uc360 użytkuje od 7 miesięcy do wycinarki hydraulicznej, układ był sterowany rozdzielaczem z cyklopa i w tym zestawie wszystko działało bez zarzutu, traktor mógł biegac w rozrzutniku i w kosiarce i nic z drążkiem kierowniczym z fiata 126p który napędza pompe się nie działo.
tydzień temu założyłem ładowacz 3 sektyjny. i zaczeło mi rozrywać krzyżak napędzający pompę. Dzieje się tak przy maksymalnych rozwarciach siłowników. lub ich domykaniu. Dodam jeszcze że traktor chodzi na minimalnych obrotach. Myslałem nad jakimś zaworem przelewowym by takowy wmątowac w obieg. Co mi doradzicie a może ma ktoś pomysł na masywniejsze połączenie silnika z pompą ?

Wydaje mi się że pompa nsz50 przy 180 bar zapotrzebowanie na moc bedzie mieć napewno ponad 15KM więc niestety krzyzakiem z koła kierownicy z malucha takiej siły nie przeniesiesz na dłuższą metę i dlatego ci go rozwala! Pozostają ci dwa wyjścia albo dac masywniejszy kardan np z dostawczaka lub mtz 82 tam też jest dosyć solidny, albo regulacja ciśnienia na rozdzielacza do np 140 bar lub mniej! U mnie ten kardan działa ale w c 330 i pompa nsz14 do orbitrola ale ona potrzebuje 5 KM maksymalnie! W c360 jest sporo miejsca tak że radzę się pokusić o mocniejszy krzyżak bo jak zredukuje ciśnienie to stracisz na udźwigu! Pozdrawiam i mam nadzieję że coś pomoglem.

Ewentualnie jeśli chcesz to całkiem profesjonalnie rozwiązać to napęd kup od ostrowka szlifirerka i spawarka odciąć czesc napedu z nsz50 i dospawac do kardana z ostrowka i masz pewne że silnik stanie a krzyżak nie rozwali bo pod względem wydajności te pompy się bardzo nie różnią nsz50 ma chyba 73 l/m a z ostrowka 90l/m

#67 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:30

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Podpowiedzcie jaki zbiornik na olej minimalnie trzeba dać do hydrauliki zewnętrznej w c330- miało by zasilać narazie dwu sekcyjnego tura *(kiedyś może 3sekcja). I ktoś może oriętuje się ile trzeba oleju do kiprowania przyczepy - powiedzmy d50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 20 październik 2013 - 20:19

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura witam jaki najlepiej dać siłownik do tuza do c-360????

#69 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:54

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Kolego na pewno dwustronnego działania i im większa średnica cylindra tym lepiej ,większa nośność i płynniejsze działanie ,a długość to musisz dopasować do swojej konstrukcji.

#70 Share szkodnik14

szkodnik14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:23

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura http://www.bazarek.p...1-sekcyjny.htmlmozecie mi powiedziec jak podloczyc ten rozdzielacz pod silownik jedno stronny

Edytowany przez szkodnik14, 10 styczeń 2014 - 22:27.

#71 Share ferrumbet

ferrumbet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:46

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam
Jeżeli chodzi o podnoszenie w c 360 to znam ten problem i powtarzał się u mnie co roku dopóki nie zakupiłem pompy polskiej produkcji za ok 400 zł. jest ona dwa razy droższa ale problem podnoszenia znikł bez powrotnie ale jest taka różnica że pompa standardowa bije do 15 Mpa. a ta do 17,5 Mpa. Druga sprawa to że zdarza się że ta tania pompa nieraz nowa już ma słabe ciśnienie, a odnośnie części do ciągników to jest jakiś paradoks bo jak się kupuje części do ciężarówek to wszystkie podkładki, uszczelki i uszczelniacze są u komplecie, natomiast w częściach ciągnikowych nie ma nic, przecież to jest logiczne że jak zmieniasz pompę to nowe uszczelki ci są konieczne.

#72 Share JakubTowarek

JakubTowarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:13

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura mam problem z c360 puka w silniku dzis popuszczam rurki od wtryskiwaczy i przestaje pukać co to może być ????

pompa zrobiona tylko zaobserwowałem bardzo nisko siedzi pierwszy wtrysk od str chłodnicy i właśnie gdy go popuszczam tzn rurke to wtedy przestaje stukac

#73 Share piotrekm30

piotrekm30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:41

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mam problem z hydrauliką w c-360, jak podniosę np. podbierak od przyczepy lub dyszel, to po próbie
opuszczenia nie chce opadać(jakby nie było powrotu), ani jedno ani drugie. Pompa nowa, rozdzielacz po regeneracji, eurozłącze dokręcone.
Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź, dodam jeszcze, że dzieje się tak, kiedy wszystko jest podniesione na max.
jeżeli uniosę, powiedzmy do połowy to normalnie wraca, zawory też są nowe, pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#74 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 29 październik 2015 - 16:02

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Koledzy mam do was pytanie. Jakim innym olejem mogę zastąpić typowy Hipol? Zależy mi na tym, aby był rzadszy niż hipol, nie grzał i nie pienił w czasie pracy. Ma też wystarczająco dobrze smarować skrzynię, by nie przyspieszyć jej zużycia.
Teraz tłumaczę dlaczego chcę zmienić. Miałem już dość szybko zużywających się wzmacnianych pomp hydraulicznych. Zamontowałem zatem z przodu pompę z cyklopa o wydajności 40 l/min. Rozdzielacz to Badestnost o tym samym max przepływie. Niestety na zimnym oleju zbyt mała średnica przewodów dusi pompę i nic nie podnosi. Przewody jutro zostaną zmienione na grubsze, ale różnica między otworem pompy fi30 a wlotem do rozdzielacza fi 20 jest spora. Tymczasowo zasilanie pompy poprowadzone z korka spustowego, ale docelowo ma być oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny. Doradźcie coś, bo 60-ka pracuje z ładowaczem i jest mi niezbędna do ładowania paszowozu. Teraz jest gorzej niż na starej a co zimą będzie. W tej chwili ciągnik musi przepracować z 0,5 h zanim olej trochę się rozgrzeje.