Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 luty 2011 - 11:54

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Panowie może być jadna pompa do orbitrola i tura:) ja tak mam. orbitrol 100 wystarczy i zawór trój drożny od bizona i już wszystko działa pompa mtz lewa ma trochę za duża wydajność ale daje rade:)tur bardzo szybko podnosi na tej pompie. w razie pytań zapraszam na gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Dzisiaj, 21:05
  •  

#22 Share leon980

leon980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:57

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura czy pompa nsz 32 da rade pociągnąc rozdzielacz od tura i orbitrol w 60-tce
czy może nsz 50???

#23 Share krynek

krynek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 16:29

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam; na forum jestem nowy choć czytam interesujące mnie tematy od dosyć dawna, gdzieś kiedyś wpadłem na motyw podłączenia tura w c-360 z pominięciem rozdzielacza (teraz za diabła nie mogę tego tematu odnależć ). Założyłem pompę "zetorowską" cos koło 33l/min. i w porównaniu z poprzednią która była standardowa i miała cos koło trzech lat różnica kolosalna, ale ....
....jest jedno małe ale może to nie problem a może wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale wydaje mi się że np. po kilku godzinach koszenia rotacyjną olej w skrzyni jest bardzo gorący co na pewno nie wpływa dobrze,to raz a dwa po co gonić olej przez wbudowany rozdzielacz skoro mam dolna pokrywę z tym słynnym korkiem o gwincie 16x1.5. Nie wiele myśląc drugiego dnia kupiłem
(zamówiłem ) przewód hydrauliczny z oczkiem fi 16mm, do tego śruba przelewowa wkręcona w ową pokrywę - drugi koniec do rozdzielacza dwusekcyjnego od tura i .... figa tur ani drgnie; powiem więcej ciśnienie na tym przewodzie jest na wolnych obrotach znikome (dlaczego?)olej niby podaje ale przy minimalnych obrotach silnika (około 400rPm/min) można przytrzymać olej palcem, zaś przez ułamek sekundy otwarta dżwignia rozdzielacza ciągnika na tych samych obrotach powoduje że przez stary przewód podłączony do gniazda olej leci jak wariat więc pompa działa tylko gdzieś ten olej upuszcza , czy przez zawór bezpieczeństwa pompy (nowy ustawiony nominalnie), czy może jest jakiś zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu w ciągniku o którym nie wiem.
Proszę o poradę lub wiadomość od osoby która ma w ten sposób zasilonego tura z pominięciem wbudowanego rozdzielacza. Wszystko na powrót złożyłem po staremu i hula aż miło ale został przewód więc czemu go nie wykorzystać i oszczędzić wbudowany rozdzielacz?
Da się to zrobić czy fantazja mnie poniosła?
pozdrawiam
...no i wyszło na to że w ten sposób sie nie da, poniewaz ciśnienie na przewodzie w dolnej pokrywie pojawia sie tylko po podniesieniu dźwigni od wywrotu do góry (nawet jak do gniazda nic nie jest podłączone )neutralne położenie chyba uruchamia jakiś przelew w rozdzielaczu głównym i na rozdzielaczu od tura nie ma ciśnienia, a chodziło mi o to by nie obciążać bez potrzeby głównego rozdzielacza przez ominięcie go - nie dało sie i wróciłem do podłączenia pod gniazda hydrauliki zewnętrznej.
pozdr
...chyba że ktoś coś wie i mi pomoże .
pozdr

Edytowany przez krynek, 20 czerwiec 2011 - 18:32.

#24 Share Romek12345

Romek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 09:27

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam serdecznie.
Problem o którym pisze poruszany był kila razy ale odpowiedzi nie znalazłem na mój problem.
A oto problem
Zmierzyłem ciśnienie w hydraulice c360 i tak jak ustawie 800 obr ciągnika to ciśnienie jest ok 60-80bar jak dam 1600 obr. to ciśnienie jest 120-140bar skacze.
Jak kipruje przyczepę idzie super dodam ze przyczepa ma siłownik od jelcza.
A jak chce podnieś tura to mam problem zaczyna się gazowanie i powoli podnosi. na 800 obr to nawet nie chce ruszyć tura załadowanego a jak dam gazu to zaczyna dźwigać powoli.[chodzi o załadowanego tura tak około 300-400 kg]
Podnośnik jak zaczepie ładowacz skrzat to też zaczyna się gazowanie aby go uniósł.[jak zaczepie pług to idzie szybciej ale trzeba dodać gazu.]

Proszę o pomoc co jest uszkodzone co ma wymienić.

#25 Share nagrol

nagrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 09:36

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura zacznij od pompy olejowej , miałem podobny przypadek i pomogło , wsadziłem od zetora ma większy wydatek oleju i ładowacz śmiga jak na razie
pozdrawiam

Edytowany przez nagrol, 13 lipiec 2011 - 09:40.

#26 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 13 lipiec 2011 - 10:23

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Racja poprzednika - odkręć pompę i wsadź tak jak mówi - większą. Na nowej powinieneś podnosić na wolnych obrotach.
To na szczęście nie jest wielki roblem. Ja mam gorszy - jak podnośnik podniosłem to opuścić nie chce , jak chcę np. klapę prasy otworzyć to mi coś stuka w środku i nie podnosi - pewnie szykuje się poważniejsza naprawa :mellow:

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#27 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:02

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura wsadzaj zetorowską i będzie smigać na wolnych obrotach
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 14:24

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Niech was drzwi ścisną z takimi radami. Gdzieś masz ubytek moleju skoro na wolnych nie może nabić granicznego ciśnienia. Bez względu na obroty jak podłaczysz manometr pod gniazdo ma dobić do ustawionego na zaworze bezpieczeństwa. Opcji nie ma wiele. Wyciek na rozdzielaczu, zaworze bezpieczeństwa, nieszczelne połączenia skręcane, lub słaba pompa. To wszystko musisz sprawdzić.
KPK Kumurun Team

#29 Share Romek12345

Romek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:11

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Śliczne dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanko są jakieś zestawy uszczelniaczy do rozdzielacza i może coś do pompy.[jakiś link np.]
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Edytowany przez Romek12345, 13 lipiec 2011 - 19:19.

#30 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:57

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam.

Popieram kolege seweryn20 ale jest jeszcze jedno ale.

Piszesz kolego że ciśnienie jak na c-360 masz dobre i wywala przyczepe z jelczowskim tłokiem a tura nie może podnieść i tu jest pies pogrzebany.

Tłok jelczowski jest tłokiem który lekko chodzi nie potrzebuje dużego ciśnienia ani dobrej pompy aby go wyprzeć i przedewszystkim jest tłokiem jednostronny. A tłoki w turze są to tłoki przede wszystkim tłokami dwustronnymi gdzie wejdzie jeszcze raz tyle oleju co w jelczowskiego i tur jest wysadzony bardzo do przodu gdzie siła wyporu tłoka musi byś 2 razy taka jak w tłoku jelczowskim.

Tak samo masz jak na TUZa zaczepisz ten ładowacz skrzat jest wysadzony do tyłu i siła wyporu musi być większa niż jak zaczepisz pług.

A teraz żeby to zrozumieć zrób tak: weź sobie młot np 5kg i podnieć go przy samej nasadzie nie stwarza większych problemów ( u nas to jest pług i tłok jelczowski) a teraz weź go podnieś za sam koniec trzonka i co nie podniosłeś? ( u nas to jest tur i ładowacz skrzat)

Zauważasz różnice?

Podsumowując wysiada podkreślam WYSIADA pompa.

Edytowany przez milanreal1, 13 lipiec 2011 - 21:29.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Romek12345

Romek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:22

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Zapominałem dodać ze tur jest starego typu na linkę siłowniki jednostronnego działania.
I tak dziś zrobiłem próbę rozgrzałem traktor i próbowałem podnieć około 450kg cegła na palecie[mam zrobione widły do palet]
Na obrotach 800obr tur napiął się ale tylko szło jęczenie z "pompy" dodałem gazu na 2000obr i powoli zaczął dźwigać [powoli].
Problem ten zaczął występować od momentu kiedy przegiąłem z ciężarem podnosiłem krąg co ważył ponad 500 kg wtedy udało mi się podnieć tak na około 70 cm [bez męczarni]ten krąg z betonu przewieść i położyć od tego momentu mam problem z tą hydrauliką.
A co od przyczepy to się zgodzę ze jest łatwiej.Ale to jest dziwne pełną przyczepę potłuczonej dachówki kipruje do tyłu bez problemu.

Wiec nie wiem w maju tego roku cały podnośnik był robiony to znaczy wymienione zostały wszystkie uszczelnienia itp.[robione samemu].
Morze przed wymiana pompy wymontować ją i sprawdzić w jakim stanie jest.Morze ktoś z was już to robił .

Edytowany przez Romek12345, 13 lipiec 2011 - 22:23.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:35

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura W przyczepie tłok ma dość dużą średnicę i mimo że ładunek ma kilka to możliwe że do przewrotu wystarczy dajmy na to tylko 100 atmosfe. W turze jest przełożenie na ramieniu i siłownik o małej srednicy. Jak napisałem wczesniej bez względu na obrotu pompa musi zrobić takie cisnienia na jakie jest nastawiony zawór. Jesli tego nie robi to gdzieś jest ubytek np. na pompie, rozdzielaczu, zaworach bezpieczeństwa. Są dostępne uszczelnienia do rozdzielacza, kilka oringów i tyle. Poszukaj na forum bo jeden z kolegów podał linka.
KPK Kumurun Team

#33 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:42

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Jeżeli zawór przy pompie był podkręcany, to pękła pompa, lub wysadziło uszczelki w rozdzielaczu od dźwigania zbyt dużego ciężaru. Mógł też się zaciąć wyżej wspomniany zawór. Jednak myślę, że to pompa bo z tego co piszesz podnośnik tez słabo działa. Mi też pękła pompa od przeciążania ładowacza i podkręcania zaworu na oko. Zrobiłem jednak sobie przejściówkę do manometru i mogę zmierzyć ciśnienie po zdjęciu pokrywy podnośnika. Pozwala mi to szybkie sprawdzenie czy uszkodzona jest pompa czy rozdzielacz. Mogę także dokładnie ustawić zawór bezpieczeństwa. Od tamtej pory mam spokojną głowę gdy używam ładowacza, bo zawór czuwa i słychać jak się czasem otwiera. ;) Przerobiłem też nurnikowe siłowniki na tłokowe, więc nie musi się często otwierać.

A i jeszcze jedno do niektórych powyżej, proszę szanujcie język polski, bo aż oczy bolą od czytania niektórych postów. :P

Edytowany przez marian3p, 13 lipiec 2011 - 21:43.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#34 Share dziedzic666

dziedzic666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 19:56

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura witam, miałem dokładnie ten sam problem co Ty,
tur jak i tuz słabo podnosił więc jakiś czas temu postanowiłem zrobić mu mały remont
nie bawiłem się w jakieś podkładki pod zawór itp. (czasem to wychodzi drożej)
wymieniłem wszystko w okolicy pompy tj.pompa zetorowska o bardzo dobrej wydajności, zawór, zębatki i łożyska igiełkowe pod nie, wszystko starałem się dobrze uszczelnić i muszę przyznać że wyszło fantastycznie
jak do tej pory bele słomy podnosiłem na bardzo dużym gazie tak teraz podnosze bez gazu prawie bo jak bym dodał gazu to bym chyba za siebie rzucił balą :lol:
a i olej oczywiście nowy-może to nie wyszło najtaniej ale mam nadzieje że na kilka lat starczy, pozdrawiam i czekam na Twoje efekty pracy

#35 Share Romek12345

Romek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 09:51

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam ponownie
Dzis rozebrałem dół czyli pompę i ku mojemu zdziwieniu tak:
-uszkodzony filtr pompy
-uszkodzone oringi w pompie i zaślepione dziurki w pompie te w tylnej obudowie ale wygląda to na fabryczne zaślepienie.
Kupiłem oringi podobne [i resztę drobiazgów z filtrem] złożyłem wszystko i teraz chodzi zobaczymy ile wytrzyma robota.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc temat do zamknięcia

Edytowany przez Romek12345, 01 sierpień 2011 - 20:19.

#36 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:29

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Ma to prawo za długo nie wytrzymać- pierwsze primo to zatkane otworki w pokrywie- pompa pracuje jako zanurzona w oleju i są to otworki smarne, od strony wałka też jest jeden otworek a i sam wałek nie ma uszczelnienia na wyjściu z pompy- także zadanie smarne. Po drugie primo co zrobiłeś jak odkręciłeś pokrywę pompy- wymieniłeś oringi i założyłeś z powrotem- czy dałeś nowe uszczelnienie pokrywy? pokrywa w tej pompie uszczelniana jest uszczelką z folii ołowiowej- po każdym demontażu stara ( a właściwie jej resztki) powinna być usunięta z pompy i pokrywy i zastąpiona nową- jeśli nie było nowej uszczelki możliwe, że w niedługim czasie olej zacznie się przeciskać między korpusem, a pokrywą. Trzecie primo to same oringi- były stosowane dwie grubości 2,5 i 3 mm, te grubsze montowane były w pokrywach w których były stalowe lub plastikowe pierścionki ( były pokrywy różniące się głębokością kanałków). Prawdopodobnie dobrałeś delikatnie grubsze oringi niż być powinny i w ten sposób poprawiłeś kompensację czyli skasowałeś trochę luzy- trochę to może pochodzić, ale jak długo to tylko zależy od szczęścia- jak strzeli za gruby oring to kompensacja padnie i ciśnienie poleci w dół.
Daj znać za jakiś czas czy Ci to chodzi czy zdechło by wiedzieć co można, a czego nie powinno się robić.

#37 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 14:03

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Witam... Mam pytanie jak zbadać czy rozdzielacz jest sprawny w c-360... Bede u siebie robił podnośnik niedługo tzn pierścienie i w razie potrzeby tłok z cylindrem i chciałbym wiedzieć czy trzeba przy okazji rozdzielacz... I od razu pytanie czy ciężko jest go samemu naprawić... Objawy u mnie są takie że gdy mam coś zawieszone nawet same brony to opuszcza sam powoli po czym dobija do góry i tak cały czas' no i wydaje mi sie że chyba troche za nisko podnośi' a do tego podnosi powoli z małym opóźnieniem... Proszę o rady i z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam...

#38 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 17:39

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Jezeli podnosnik podskakuje, to masz wyciek oleju na odcinku siłownik podnośnika-rozdzielacz.Jak podnośnik opuści to półksiężyce wewnątrz przestawiają rozdzielacz i dobijają oleju aż podnośnik znów będzie miał zadaną dzwignią pozycje. Jak ucieka dużo to zaczyna pulsować szczególnie pod obciążeniem. Rozdzielacz to jest najlepiej sprawdzic jak jest zamontowany w ciągniku ;)

#39 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:26

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura [/quote] Rozdzielacz to jest najlepiej sprawdzic jak jest zamontowany w ciągniku [/quote]
a jak dokładnie?

Edytowany przez panRys87, 31 lipiec 2011 - 15:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 18:22

Zewnętrzna hydraulika do wspomagania i do tura Chodzi o to, ze jak juz zregenerujesz siłownik, uszczelinsz wszystke połączenia, zkręcisz wszystko i wsadzisz do ciągnika, wtedy dopiero w twoim wypadku, mozesz sprawdzic stan rozdzielacza.
Podnosisz cos cięzkiego,i patrzysz czy, i jak szybko opuszcza, zarówno na włączonym i wyłączonym silniku. :) Tak na sucho, do sprawdzenia rozdzielacza trzeba miec odpowiedni sprzęt... :)
pozz