Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na zboże

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:27

Magazyn na zboże Wiem ze bardziej kosztowne ale przekarkulowałbym jeszcze postawienie silosu zbozowego, 70t ładownosci wyjdzie 13-15tys, lepiej zboze sie przechowa jak na posadzkach, słyszałem opinie osób typu "jak w stodole trzymałem to a to koty na**ły a to ptaki na wynosiły, a w silosie to całkiem inna robota" ale to cos z coś, kosztowne trochę jest...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na zboże Dzisiaj, 20:10
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 kwiecień 2009 - 22:38

Magazyn na zboże jesteś pewien ze tylko 13tyś?
wydaje mi się, że ja w tej chwili swoją stodołę zmodernizuję za jakieś 3-5tyś i zapakuje ok 150 ton, a jak bardzo przyciśnie to i z 200 powinno wejść na chwilę.
Pierwsze co to muszę przetestować dmuchawę, co mam zamiar uczynić w czasie długiego weekendu - wszystkie częsci już mam to moge zacząć zabawę

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 09:39

Magazyn na zboże Tak. Nas z płyta fundamentowa wyszło troche ponad 14tys. Tyko nasz błąd byl bo za kłęboko wykopalismy pod płytę i weszło wiecej żwiru i cementu, zreszta wszystkie koszty pisałem pod fotami z kopania i zalewania płyty. Cos mi sie wydaje ze w tym roku nie będziemy miec pełnych magazynów zbóż z powodu tej suszy... Ale każdy robi jak uważa, ze swojej strony moge polecić go bo u nas 2x10t stoją juz prawie 14lat i w tym roku postawilismy 70t.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#44 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 13:26

Magazyn na zboże My też lecimy po taniości. A zboża u nas na stodołę można wsypać około 200 ton.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#45 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:17

Magazyn na zboże

ja w stodole wymurowalem scianki z cegly na jakies 180cm i na to legary i deski i klade slome do gory na to.
a scianki i posadzki wylozylem folia na folie na posadzce polozylem plyte MDF o grubosci 3mm by latwiej bylo zbierac nie potrzeba wylkladac styropianem bo tylko myszy siedza w nim.
ja od paru lat tak skladuje zboze i jest OK

ja tam nic nie chcem murować żadnych ścianek , zrobię nową posadzkę i tyle , tylko trzeba zrobić solidnie żeby się nie zawaliło pod ciężarem słomy ale nie powinno, ale tyle zboża wchodzi wam na jedną stronę?
AF - to Jest To:)

#46 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 13 maj 2010 - 15:13

Magazyn na zboże A co byście powiedzieli na to aby poustawiać big bagi na przyczepie i sypać bezpośrednio z kombajnu.( jest to wykonywalne?) i potem sobie poustawiać w stodole?? Da rade tak zrobić czy nie nasypie zboża z kombajnu do bigbaga bo się porozsypuje??

#47 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 maj 2010 - 16:57

Magazyn na zboże Ja w ubiegłym roku zniwami nie mieściłem na przyczepy to stawiałem jeszcze na wierzch właśnie big baga. To napełnienie jest wykonalne, rozładowanie też, ale jednak co wysypiesz na tok co innego niż trzymać w worku. Jest wiele wad np:
-spietrujesz big-bagi i pewnie odrazu szczelnie zamkniesz i zboże nie będzie oddychać i się sparzy
-myszy ci dziobna worek i masz sito.

Ja tam pryzmuje na tok w magazynie, zamierzam jeszcze położyć takie dreny na posadzkę i nadmuchiwać dmuchawa co wy na to??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#48 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 14 maj 2010 - 21:08

Magazyn na zboże Ale ja się najbardziej boje o to że nie będę mógł nasypać z kombajnu bo np. będzie się rozsypywać na boki czy coś.O to że się sparzy to nie ma problemu bo można zawsze powoli sobie workować albo poustawiać jedno piętro powkładać suche deski i wyciągną wilgoć:) A z gryzoniami to już trudno nie pozbędziesz się ich.B)

#49 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:05

Magazyn na zboże Czy na wylewkę można zastosować cement drugiego gatunku? I ogólnie czym się różni cement pierwszego gatunku od drugiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 10:56

Magazyn na zboże można, cement drugiego gatunku szybciej wiąże, tzn. szybciej schnie i robi się twardy
jeśli wylewasz posadzkę to dolewaj plastyfikator, koszt. ok. 40zł na 100m2 posadzki

#51 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 27 czerwiec 2014 - 12:48

Magazyn na zboże Cement klasy drugiej wiąże właśnie wolniej przez większą zawartość popiołów. Cement drugiej i niższych klas stosuje się w elementach wielkogabarytowych, ponieważ ma niższe ciepło hydratacji (wiązania). Cement jedynka potrafi czasem zagotować wodę. Ale rozmawiamy tu o gabarytach rzędu 1m x 1m x 1m. Podsumowując cement "dwójka" na posadzce będzie dłużej plastyczny, ale po okresie dojrzewania osiągnie takie same parametry jak jedynka, natomiast w dłuższym okresie użytkowania może być nawet mocniejszy.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#52 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:00

Magazyn na zboże Witam.
Ja też jestem na etapie przerabiania 100 letniej stodoły na spichlerz. Została wymieniona izolacja pozioma ścian (podcinka), nowe tynki. Klepisko zagęściłem ubijarką, na to 10 cm betonu własnej roboty. Po wyschnięciu beton pomalowałem 2 razy Dysperbitem, na to dałem 3 wartstwy foli izolacyjnej atestowanej, zbrojenie z siatki fi 6mm 15x15 cm. Na to wylałem 13 cm betonu B 25 z betoniarni. Na górę posypka cementowa i zacierka. Wszystko wyszło dosyć fajnie. Jednak ściany okazały się na tyle zawilgocone, że nie wyschną do żniw. Czy będzie dobrym pomysłem założenie na czas przechowywania folii kubełkowej na ściany ?? Poza tym znajomy polecił żeby na posadzkę też dać przez pierwszy rok folię, nie zaszkodzi to świeżej posadzce ??

#53 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:07

Magazyn na zboże Nie wiem czy to dobry pomysł na świeży beton dawać folie, dużo tego zboża masz do przechowania?

:) :)

#54 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 14:41

Magazyn na zboże Cement wiąże 14 dni, po tym czasie już tylko schnie. Folia kubełkowa na dno nic nie da, bo pod wpływem obciążenia i tak siądzie na płasko, już lepiej i taniej dać zwykłą folię. Masz jeszcze ze 3 tygodnie, moze wystarczy wentylator wstawić, aby szybciej zbić wilgotność ?
Na boki też wystarczu zwykła folia. Ściany mają przecież możliwość oddawania wilgoci na zewnątrz.

Edytowany przez jahooo, 06 lipiec 2014 - 14:41.

#55 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:41

Magazyn na zboże Sorry chłopaki za milczenie ale nie wiem gdzie jest opcja informowania mnie o nowym poście w e-mailu, dopiero dziś znalazłem wasze odpowiedzi.
To będzie jakieś 45 ton pszenicy, nie chcę dlatego ryzykować. Liczę że pryzma będzie na 1.5 m wysokości. Już bym wolał jak by ten beton miało trafić, straty o wiele niższe. Na posadzkę dam zwykłą, "płaską" mocną folię. Ściany chcę obłożyć folią kubełkową dlatego że są na nich nowe tynki, trochę się z tym tynkowaniem pośpieszyłem, bo jak się okazało, taka stara ściana o grubości 40cm schnie około roku... Powychodziły wilgotne plamy.
I teraz żeby nie zniszczyć tynków chcę dać na ściany folię kubełkową co by miało jak to oddychać. O ściany się nie martwię, nawet w najgorszym wypadku będą oddychały z zewnątrz jak zauważyłeś kolego jahooo. Chodzi mi głównie o tą posadzkę, trochę pracy i pieniędzy w to się włożyło. Beton, jak mi wiadomo, wiąże maks. 28 dni. Co innego jego wysychanie. Posadzka była wylana 10 tygodni temu, zboże będzie sypane za jakieś 3-4 tygodnie, co daje razem 14 tygodni. Można po tym już spokojnie chodzić a nawet jeździć, problem w tym że na pewno nie jest to do końca suche. Pytanie czy nie zaszkodzi to posadzce jak ją zakryje folią na tę parę miesięcy ?? Znajomy mówił że tak zrobił u siebie i nic się nie stało.
I jeszcze jedno pytanie, czy po pierwszym roku od tynkowania trzeba pryskać spichlerz na robactwo od środka ?? Znajomy gadał że nie ma takiej potrzeby.

#56 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 lipiec 2014 - 06:46

Magazyn na zboże Nie ma potrzeby pryskania świeżego tynku. Dodatek wapna wydezynfekował wszystko co tam było. Betonowi nic się nie stanie, nawet wyjdzie mu na dobre zapobiegnięcie odparowania. Na ściany wystarczy zwykła folia. Nie baw się w kubełkową bo to tylko komplikuje pracę, a nic wielkiego nie da.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#57 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 11:31

Magazyn na zboże ja w magazynach płaskich mam zawsze podłogę z BINu i wentylatory do przewietrzania albo dosuszenia. To dodatkowy koszt ale moge nasypac zboże o wilgotności 16-17& jak do silosu i po przewietrzeniu będzie suche.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 16:39

Magazyn na zboże

Nie ma potrzeby pryskania świeżego tynku. Dodatek wapna wydezynfekował wszystko co tam było. Betonowi nic się nie stanie, nawet wyjdzie mu na dobre zapobiegnięcie odparowania. Na ściany wystarczy zwykła folia. Nie baw się w kubełkową bo to tylko komplikuje pracę, a nic wielkiego nie da.

Tynk jest w proporcjach 1 cementu - 2 wapna - 8 piasku, tak że typowo wapienny. Folię kubełkową chcę dać bo ściany jeszcze nie wyschły, podciągały wilgoć przez dziesięciolecia, w tym roku wymieniłem izolację poziomą (tzw. podcinka) i dałem niepotrzebnie nowy tynk. Myślę że dzięki tej folii ściany będą wysychały a tynk na tym nie ucierpi (będzie cyrkulacja powietrza) ;) .

ja w magazynach płaskich mam zawsze podłogę z BINu i wentylatory do przewietrzania albo dosuszenia. To dodatkowy koszt ale moge nasypac zboże o wilgotności 16-17& jak do silosu i po przewietrzeniu będzie suche.

Ja mam zamiar wyłożyć podłogę folią (nie mam pewności co do jej wilgotności, wszystko świeże a żniwa za pasem), potem rozłożyć na spód co 1 metr rurę drenarską fi 100, połączyć to wszystko razem do dmuchawy zbożowej i przedmuchiwać. Tylko czy zda to egzamin?? Rury chcę dać na sam dół (to chyba logiczne ...) a pryzma będzie miała jakieś 1.5 m.
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :) .