Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na zboże

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:26

Magazyn na zboże My jak przerabialiśmy stodoły na magazyny "uszczelnialiśmy" je w następujący sposób: najpier aby podnieśc posadzke do góru warstwa gruzu później piach na to folia bądz też worki po nawozach następnie podczas zamawiania betonu producent polecił nam środek który uniemożliwia przepuszczanie wilgoci. Zastosowaliśmy ten środek i zboże leżało na posadzce przez ponad 1,5 miesiąca i niebyło śladów wilgoci natomiast jeśli chodzi o ściany to częsc zrobiliśmy docieploną steropianem a częsc folią i również niebyło wilgoci
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na zboże Dzisiaj, 09:16
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 listopad 2008 - 20:59

Magazyn na zboże a co to za srodek pamietasz moze?
zageszczaliscie jakos specjalnie gruz i piach?
powoli musze zaczac przygotowywac pomysl bo na wiosne trzeba bedzie ostro brac sie do roboty

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share grid

grid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 21:33

Magazyn na zboże ja mam zboże w binach dotej pory nic mi się nieprzydażyło

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 22:29

Magazyn na zboże a co to wnosi do tematu?
nie piszemy jakie sa sposoby przechowywania ziarna tylko jak przerobic stodołe na magazyn - przede wszystkim jak ja zaizolowac

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#25 Share piotrek1987

piotrek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 23:15

Magazyn na zboże

ja mam zboże w binach dotej pory nic mi się nieprzydażyło

calkiem na temat

wg mnie to wystarczy naq sciany dookola wylozyc folie nadmurowc na to cegla nie wiecej niz 12 cm i otynkowaqc a posadzke jesli masz to nic wiecej nie potrzeba

#26 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 11 listopad 2008 - 00:36

Magazyn na zboże Jak byliśmy u takiego faceta (złota rączka) po żyto to na wysokości 1,2 m dał styropian piątkę od ściany, gdzie był jęczmień i jeszcze taką jakby siatkę izolującą, aby wilgoć się nie zbierała. Z kolei mój wuja ma drewnianą stodołę to jak ma szczeliny to wypełnia je pianką do okien :lol:
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:34

Magazyn na zboże

wg mnie to wystarczy naq sciany dookola wylozyc folie nadmurowc na to cegla nie wiecej niz 12 cm i otynkowaqc a posadzke jesli masz to nic wiecej nie potrzeba

jak pisałem posadzka jest tam konkret z tego wzgledu ze ok 10lat temu adaptowalismy stodołę na chlew i trzeba było zrobić bardzo mocny beton bo chyba kazdy wie jak swinie potrafią ryć i zniszczyc posadzkę.
Nie mniej jak już też pisałem będę musiał ją podniesć ze względu na to ze jest w tej chwili na wysokosci gruntu lub nawet ciut ponizej a nie moge sobie pozwolic zeby woda mi wpłynęła do zboża

#28 Share piotrek1987

piotrek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:04

Magazyn na zboże Na posadzke tez poloz folie przed wylewaniem jest to naprawde dobera izolacja...znam goscia ktory w stodole przechowuje zboze 2 lata sypal bez nadmurowania 15cm zboza od sciany bylo do wyrzucenia po nadmurowaniu cegla i wlozeniu tej folii jest gut zero odpadu

#29 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 luty 2009 - 15:06

Magazyn na zboże co do magazynowania zboża w stodole na posadzce to tak właśnie robimy i w sumie pół stodoły nam to zajmuje lecz mnie się to nie podoba, bo jak nie podejdzie wilgoć od spodu to przy silnych wiatrach od szczytu stodoły napada deszcz, śnieg, grad. Na szczęście szczyt stodoły jest załatany i chroni przed opadami i słońcem.
Ten szczyt stodoły jest od strony południa, a zwykłe deski najszybciej niszczeją pod wpływem warunków atmosferycznych (szczególnie słońca) więc długo to i tak nie potrzymie.
Myszy jak myszy, pozbyć się ich nie moge w stodole bo nie ma jak. Trutki, połapki, koty a nawet psy nie wejdą wszędzie, ani pułapki nie złapią bystre myszy.
Lecz wpadłem na pewien pomysł.
Zboże ładować do big bagów.
Miałem kilka sztuk owych worków całych i nie dziurawych od dołu. Z kąd?
Podczas kupuwania mocznika, saletry, lub superfosfatu niestety nie było nawozu już w workach lecz były tylko w big bagach. Niestety nie posiadamy ani cyklopa ani tura więc pozostała opcja została na łopatę.
Wiadomo znajdzie się pare osób co stwierdzą że szkoda zachodu na takie rzeczy... też tak uważam, lecz takie "workowanie" zboża ma sporo zalet. Myszy nie dziurawią worka (mnie to nawet dziwi), worek jest dostatecznie przewiewny aby móc sypać tam nawet nieco bardziej wilgotne zboże, jest znacznie ułatwiona kontrola magazynowanego zboża, spora objętość worka. Ale te big bagi mają również wadę, nie da się ich przestawiać. Chyba że postawi się big baga na paletę, wtedy można z wózkiem widłowym wszędzie te zboże postawić. Niestety nie wiem dokładnie ile kg się tam zmieści zboża ale wózek widłowy powinien unieść.
Co do pomysłu to sam to wymyśliłem.
Worki (big bagi)są również bardzo przydatne przy słomie, sporo luźnej słomy tam się zmieści a ze stodoły do chlewa/obory muszę przenieść przez podwórko, więc taki pełen worek śmiało na plecach się uniesie.

#30 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 14 luty 2009 - 00:14

Magazyn na zboże W Big-bagi sypie zboże juz kilka lat. Przewaznie worki te ustawiam blisko śrutownika i pozniej mam blizej do śrutowania. Ale sypie tez zboże nasienne zeby nie zajmowało zbyt wiele miejsca na zapolach. Ja te worki napełniam zmijka, zmiijka jest na kolkach , wprzyczepie jest otwor wyciety, ziarno leci do kosza a zmijka nasypuje worek ;) A jesli chodzi o posadzke w stodole to pod zboze rozscielam suszniki lub folie i jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 luty 2009 - 11:18

Magazyn na zboże też myślę nad szybszym napełnianiem bigbaga, lecz możliwości na razie nie mam bo kase trzymam na pare innych rzeczy: kosa spalinowa, kultywator, kapitalke do zetora, kurs na wózki jezdniowe i na opryskiwacz
Ciągle potrzeba pieniędzy.
Żmijke nie jest trudno zrobić, ale potrzeba materiałów do tego.

P.S. 100 post

#32 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 14 luty 2009 - 12:59

Magazyn na zboże A jak opróżnisz baksy jak nie masz tura?
Ja jak robiłem posadzke:gruz,piach cienko, folia, piach z poziomowaniem,położyłem folie i beton z cementowni, naprawde warto dużo lepszy jak betoniarka. Posadzka nieco wyżej jak ziemia wokół budynku.
Styropianu na ściany nie polecam bo turem pościągałem przy nabieraniu zboża i myszy sie trzymają.

#33 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 luty 2009 - 13:28

Magazyn na zboże niestety wszystko łopatą idzie, nawet z 2 przyczep co posiadam

chciałem zrobić jakiś większy boks na zboże aby turem dało rade (pomimo jego nie posiadania) ale i tak za mało miejsca

#34 Share andrew

andrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:34

Magazyn na zboże parę lat temu zrobiliśmy ze stodoły magazyn na zboże. Wszystko wykonaliśmy w taki sposób jaki przedstawiam na poniższym schemacie
Dodany obrazek

#35 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 luty 2009 - 13:31

Magazyn na zboże My jak przerabialiśmy, to najpierw wylaliśmy mocną posadzkę i w beton włożyliśmy rury 70mm pionowo na 3 m wysokie. Potem ściany obłożyliśmy steropianem i zaciągneliśmy klejem. Na posadzkę położyliśmy legary dębowe, i na nie podłoga z desek. Potem zrobiliśmy ściany boczne, które trzymały się na tych rurach. A w ścianie wycieliśmy okna i podjeżdamy kombajnem, przyczepami i wsypujemy do tych zagród z zewnątrz, w środku taki lej zrobiliśmy od okna i wszystko się zsypuje, zero ingerencji człowieka.

#36 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 luty 2009 - 13:40

Magazyn na zboże my jak robilismy u siebie toki w stodole to najpier zwir na 20 cm i dobrze ubity potem na to wapno szlo i suchy beton tak z 6 cm, na to folia dwie stolki i 12 cm konkretnego betonu z zatopiona w nim stara siatka ogrodzeniowa na zbrojenie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#37 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 21:10

Magazyn na zboże Siemka my właśnie będziemy przerabiać stodołę i jak myślicie czy przy ścianie wystarczy nadbudować z superexu czy dać pomiędzy ścianę a to coś jeszcze.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#38 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:53

Magazyn na zboże @yacenty i jak zrobiłeś już ten magazyn?
ja właśnie w tym roku chcem zrobić podwyższenie na całej stronie tam gdzie leży słoma , wszystko było by wykonane z drewna i chciał bym na górze kłaść słomę, jestem ciekaw czy ktoś już coś takiego zrobił i czy jest zadowolony?
AF - to Jest To:)

#39 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:48

Magazyn na zboże ja w stodole wymurowalem scianki z cegly na jakies 180cm i na to legary i deski i klade slome do gory na to.
a scianki i posadzki wylozylem folia na folie na posadzce polozylem plyte MDF o grubosci 3mm by latwiej bylo zbierac nie potrzeba wylkladac styropianem bo tylko myszy siedza w nim.
ja od paru lat tak skladuje zboze i jest OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:19

Magazyn na zboże nie, poki co nie ruszyliśmy tego tematu - w tym roku bedzie to wariant minimum polecimy na maxa po taniosci