yacenty

Magazyn na zboże

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3828
wg mnie to wystarczy naq sciany dookola wylozyc folie nadmurowc na to cegla nie wiecej niz 12 cm i otynkowaqc a posadzke jesli masz to nic wiecej nie potrzeba

jak pisałem posadzka jest tam konkret z tego wzgledu ze ok 10lat temu adaptowalismy stodołę na chlew i trzeba było zrobić bardzo mocny beton bo chyba kazdy wie jak swinie potrafią ryć i zniszczyc posadzkę.

Nie mniej jak już też pisałem będę musiał ją podniesć ze względu na to ze jest w tej chwili na wysokosci gruntu lub nawet ciut ponizej a nie moge sobie pozwolic zeby woda mi wpłynęła do zboża


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1987    0

Na posadzke tez poloz folie przed wylewaniem jest to naprawde dobera izolacja...znam goscia ktory w stodole przechowuje zboze 2 lata sypal bez nadmurowania 15cm zboza od sciany bylo do wyrzucenia po nadmurowaniu cegla i wlozeniu tej folii jest gut zero odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

co do magazynowania zboża w stodole na posadzce to tak właśnie robimy i w sumie pół stodoły nam to zajmuje lecz mnie się to nie podoba, bo jak nie podejdzie wilgoć od spodu to przy silnych wiatrach od szczytu stodoły napada deszcz, śnieg, grad. Na szczęście szczyt stodoły jest załatany i chroni przed opadami i słońcem.

Ten szczyt stodoły jest od strony południa, a zwykłe deski najszybciej niszczeją pod wpływem warunków atmosferycznych (szczególnie słońca) więc długo to i tak nie potrzymie.

Myszy jak myszy, pozbyć się ich nie moge w stodole bo nie ma jak. Trutki, połapki, koty a nawet psy nie wejdą wszędzie, ani pułapki nie złapią bystre myszy.

Lecz wpadłem na pewien pomysł.

Zboże ładować do big bagów.

Miałem kilka sztuk owych worków całych i nie dziurawych od dołu. Z kąd?

Podczas kupuwania mocznika, saletry, lub superfosfatu niestety nie było nawozu już w workach lecz były tylko w big bagach. Niestety nie posiadamy ani cyklopa ani tura więc pozostała opcja została na łopatę.

Wiadomo znajdzie się pare osób co stwierdzą że szkoda zachodu na takie rzeczy... też tak uważam, lecz takie "workowanie" zboża ma sporo zalet. Myszy nie dziurawią worka (mnie to nawet dziwi), worek jest dostatecznie przewiewny aby móc sypać tam nawet nieco bardziej wilgotne zboże, jest znacznie ułatwiona kontrola magazynowanego zboża, spora objętość worka. Ale te big bagi mają również wadę, nie da się ich przestawiać. Chyba że postawi się big baga na paletę, wtedy można z wózkiem widłowym wszędzie te zboże postawić. Niestety nie wiem dokładnie ile kg się tam zmieści zboża ale wózek widłowy powinien unieść.

Co do pomysłu to sam to wymyśliłem.

Worki (big bagi)są również bardzo przydatne przy słomie, sporo luźnej słomy tam się zmieści a ze stodoły do chlewa/obory muszę przenieść przez podwórko, więc taki pełen worek śmiało na plecach się uniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

W Big-bagi sypie zboże juz kilka lat. Przewaznie worki te ustawiam blisko śrutownika i pozniej mam blizej do śrutowania. Ale sypie tez zboże nasienne zeby nie zajmowało zbyt wiele miejsca na zapolach. Ja te worki napełniam zmijka, zmiijka jest na kolkach , wprzyczepie jest otwor wyciety, ziarno leci do kosza a zmijka nasypuje worek ;) A jesli chodzi o posadzke w stodole to pod zboze rozscielam suszniki lub folie i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

też myślę nad szybszym napełnianiem bigbaga, lecz możliwości na razie nie mam bo kase trzymam na pare innych rzeczy: kosa spalinowa, kultywator, kapitalke do zetora, kurs na wózki jezdniowe i na opryskiwacz

Ciągle potrzeba pieniędzy.

Żmijke nie jest trudno zrobić, ale potrzeba materiałów do tego.

 

P.S. 100 post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

A jak opróżnisz baksy jak nie masz tura?

Ja jak robiłem posadzke:gruz,piach cienko, folia, piach z poziomowaniem,położyłem folie i beton z cementowni, naprawde warto dużo lepszy jak betoniarka. Posadzka nieco wyżej jak ziemia wokół budynku.

Styropianu na ściany nie polecam bo turem pościągałem przy nabieraniu zboża i myszy sie trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

niestety wszystko łopatą idzie, nawet z 2 przyczep co posiadam

 

chciałem zrobić jakiś większy boks na zboże aby turem dało rade (pomimo jego nie posiadania) ale i tak za mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

parę lat temu zrobiliśmy ze stodoły magazyn na zboże. Wszystko wykonaliśmy w taki sposób jaki przedstawiam na poniższym schemacie

izolacjadb5.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

My jak przerabialiśmy, to najpierw wylaliśmy mocną posadzkę i w beton włożyliśmy rury 70mm pionowo na 3 m wysokie. Potem ściany obłożyliśmy steropianem i zaciągneliśmy klejem. Na posadzkę położyliśmy legary dębowe, i na nie podłoga z desek. Potem zrobiliśmy ściany boczne, które trzymały się na tych rurach. A w ścianie wycieliśmy okna i podjeżdamy kombajnem, przyczepami i wsypujemy do tych zagród z zewnątrz, w środku taki lej zrobiliśmy od okna i wszystko się zsypuje, zero ingerencji człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

my jak robilismy u siebie toki w stodole to najpier zwir na 20 cm i dobrze ubity potem na to wapno szlo i suchy beton tak z 6 cm, na to folia dwie stolki i 12 cm konkretnego betonu z zatopiona w nim stara siatka ogrodzeniowa na zbrojenie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka my właśnie będziemy przerabiać stodołę i jak myślicie czy przy ścianie wystarczy nadbudować z superexu czy dać pomiędzy ścianę a to coś jeszcze.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@yacenty i jak zrobiłeś już ten magazyn?

ja właśnie w tym roku chcem zrobić podwyższenie na całej stronie tam gdzie leży słoma , wszystko było by wykonane z drewna i chciał bym na górze kłaść słomę, jestem ciekaw czy ktoś już coś takiego zrobił i czy jest zadowolony?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja w stodole wymurowalem scianki z cegly na jakies 180cm i na to legary i deski i klade slome do gory na to.

a scianki i posadzki wylozylem folia na folie na posadzce polozylem plyte MDF o grubosci 3mm by latwiej bylo zbierac nie potrzeba wylkladac styropianem bo tylko myszy siedza w nim.

ja od paru lat tak skladuje zboze i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

nie, poki co nie ruszyliśmy tego tematu - w tym roku bedzie to wariant minimum polecimy na maxa po taniosci


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wiem ze bardziej kosztowne ale przekarkulowałbym jeszcze postawienie silosu zbozowego, 70t ładownosci wyjdzie 13-15tys, lepiej zboze sie przechowa jak na posadzkach, słyszałem opinie osób typu "jak w stodole trzymałem to a to koty na**ły a to ptaki na wynosiły, a w silosie to całkiem inna robota" ale to cos z coś, kosztowne trochę jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jesteś pewien ze tylko 13tyś?

wydaje mi się, że ja w tej chwili swoją stodołę zmodernizuję za jakieś 3-5tyś i zapakuje ok 150 ton, a jak bardzo przyciśnie to i z 200 powinno wejść na chwilę.

Pierwsze co to muszę przetestować dmuchawę, co mam zamiar uczynić w czasie długiego weekendu - wszystkie częsci już mam to moge zacząć zabawę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tak. Nas z płyta fundamentowa wyszło troche ponad 14tys. Tyko nasz błąd byl bo za kłęboko wykopalismy pod płytę i weszło wiecej żwiru i cementu, zreszta wszystkie koszty pisałem pod fotami z kopania i zalewania płyty. Cos mi sie wydaje ze w tym roku nie będziemy miec pełnych magazynów zbóż z powodu tej suszy... Ale każdy robi jak uważa, ze swojej strony moge polecić go bo u nas 2x10t stoją juz prawie 14lat i w tym roku postawilismy 70t.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
ja w stodole wymurowalem scianki z cegly na jakies 180cm i na to legary i deski i klade slome do gory na to.

a scianki i posadzki wylozylem folia na folie na posadzce polozylem plyte MDF o grubosci 3mm by latwiej bylo zbierac nie potrzeba wylkladac styropianem bo tylko myszy siedza w nim.

ja od paru lat tak skladuje zboze i jest OK

ja tam nic nie chcem murować żadnych ścianek , zrobię nową posadzkę i tyle , tylko trzeba zrobić solidnie żeby się nie zawaliło pod ciężarem słomy ale nie powinno, ale tyle zboża wchodzi wam na jedną stronę?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A co byście powiedzieli na to aby poustawiać big bagi na przyczepie i sypać bezpośrednio z kombajnu.( jest to wykonywalne?) i potem sobie poustawiać w stodole?? Da rade tak zrobić czy nie nasypie zboża z kombajnu do bigbaga bo się porozsypuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w ubiegłym roku zniwami nie mieściłem na przyczepy to stawiałem jeszcze na wierzch właśnie big baga. To napełnienie jest wykonalne, rozładowanie też, ale jednak co wysypiesz na tok co innego niż trzymać w worku. Jest wiele wad np:

-spietrujesz big-bagi i pewnie odrazu szczelnie zamkniesz i zboże nie będzie oddychać i się sparzy

-myszy ci dziobna worek i masz sito.

 

Ja tam pryzmuje na tok w magazynie, zamierzam jeszcze położyć takie dreny na posadzkę i nadmuchiwać dmuchawa co wy na to??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ale ja się najbardziej boje o to że nie będę mógł nasypać z kombajnu bo np. będzie się rozsypywać na boki czy coś.O to że się sparzy to nie ma problemu bo można zawsze powoli sobie workować albo poustawiać jedno piętro powkładać suche deski i wyciągną wilgoć:) A z gryzoniami to już trudno nie pozbędziesz się ich.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Czy na wylewkę można zastosować cement drugiego gatunku? I ogólnie czym się różni cement pierwszego gatunku od drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

można, cement drugiego gatunku szybciej wiąże, tzn. szybciej schnie i robi się twardy

jeśli wylewasz posadzkę to dolewaj plastyfikator, koszt. ok. 40zł na 100m2 posadzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Cement klasy drugiej wiąże właśnie wolniej przez większą zawartość popiołów. Cement drugiej i niższych klas stosuje się w elementach wielkogabarytowych, ponieważ ma niższe ciepło hydratacji (wiązania). Cement jedynka potrafi czasem zagotować wodę. Ale rozmawiamy tu o gabarytach rzędu 1m x 1m x 1m. Podsumowując cement "dwójka" na posadzce będzie dłużej plastyczny, ale po okresie dojrzewania osiągnie takie same parametry jak jedynka, natomiast w dłuższym okresie użytkowania może być nawet mocniejszy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj