yacenty

Magazyn na zboże

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    742

Witam.

Ja też jestem na etapie przerabiania 100 letniej stodoły na spichlerz. Została wymieniona izolacja pozioma ścian (podcinka), nowe tynki. Klepisko zagęściłem ubijarką, na to 10 cm betonu własnej roboty. Po wyschnięciu beton pomalowałem 2 razy Dysperbitem, na to dałem 3 wartstwy foli izolacyjnej atestowanej, zbrojenie z siatki fi 6mm 15x15 cm. Na to wylałem 13 cm betonu B 25 z betoniarni. Na górę posypka cementowa i zacierka. Wszystko wyszło dosyć fajnie. Jednak ściany okazały się na tyle zawilgocone, że nie wyschną do żniw. Czy będzie dobrym pomysłem założenie na czas przechowywania folii kubełkowej na ściany ?? Poza tym znajomy polecił żeby na posadzkę też dać przez pierwszy rok folię, nie zaszkodzi to świeżej posadzce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie wiem czy to dobry pomysł na świeży beton dawać folie, dużo tego zboża masz do przechowania?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Cement wiąże 14 dni, po tym czasie już tylko schnie. Folia kubełkowa na dno nic nie da, bo pod wpływem obciążenia i tak siądzie na płasko, już lepiej i taniej dać zwykłą folię. Masz jeszcze ze 3 tygodnie, moze wystarczy wentylator wstawić, aby szybciej zbić wilgotność ?

Na boki też wystarczu zwykła folia. Ściany mają przecież możliwość oddawania wilgoci na zewnątrz.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Sorry chłopaki za milczenie ale nie wiem gdzie jest opcja informowania mnie o nowym poście w e-mailu, dopiero dziś znalazłem wasze odpowiedzi.

To będzie jakieś 45 ton pszenicy, nie chcę dlatego ryzykować. Liczę że pryzma będzie na 1.5 m wysokości. Już bym wolał jak by ten beton miało trafić, straty o wiele niższe. Na posadzkę dam zwykłą, "płaską" mocną folię. Ściany chcę obłożyć folią kubełkową dlatego że są na nich nowe tynki, trochę się z tym tynkowaniem pośpieszyłem, bo jak się okazało, taka stara ściana o grubości 40cm schnie około roku... Powychodziły wilgotne plamy.

I teraz żeby nie zniszczyć tynków chcę dać na ściany folię kubełkową co by miało jak to oddychać. O ściany się nie martwię, nawet w najgorszym wypadku będą oddychały z zewnątrz jak zauważyłeś kolego jahooo. Chodzi mi głównie o tą posadzkę, trochę pracy i pieniędzy w to się włożyło. Beton, jak mi wiadomo, wiąże maks. 28 dni. Co innego jego wysychanie. Posadzka była wylana 10 tygodni temu, zboże będzie sypane za jakieś 3-4 tygodnie, co daje razem 14 tygodni. Można po tym już spokojnie chodzić a nawet jeździć, problem w tym że na pewno nie jest to do końca suche. Pytanie czy nie zaszkodzi to posadzce jak ją zakryje folią na tę parę miesięcy ?? Znajomy mówił że tak zrobił u siebie i nic się nie stało.

I jeszcze jedno pytanie, czy po pierwszym roku od tynkowania trzeba pryskać spichlerz na robactwo od środka ?? Znajomy gadał że nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie ma potrzeby pryskania świeżego tynku. Dodatek wapna wydezynfekował wszystko co tam było. Betonowi nic się nie stanie, nawet wyjdzie mu na dobre zapobiegnięcie odparowania. Na ściany wystarczy zwykła folia. Nie baw się w kubełkową bo to tylko komplikuje pracę, a nic wielkiego nie da.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

ja w magazynach płaskich mam zawsze podłogę z BINu i wentylatory do przewietrzania albo dosuszenia. To dodatkowy koszt ale moge nasypac zboże o wilgotności 16-17& jak do silosu i po przewietrzeniu będzie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Nie ma potrzeby pryskania świeżego tynku. Dodatek wapna wydezynfekował wszystko co tam było. Betonowi nic się nie stanie, nawet wyjdzie mu na dobre zapobiegnięcie odparowania. Na ściany wystarczy zwykła folia. Nie baw się w kubełkową bo to tylko komplikuje pracę, a nic wielkiego nie da.

Tynk jest w proporcjach 1 cementu - 2 wapna - 8 piasku, tak że typowo wapienny. Folię kubełkową chcę dać bo ściany jeszcze nie wyschły, podciągały wilgoć przez dziesięciolecia, w tym roku wymieniłem izolację poziomą (tzw. podcinka) i dałem niepotrzebnie nowy tynk. Myślę że dzięki tej folii ściany będą wysychały a tynk na tym nie ucierpi (będzie cyrkulacja powietrza) ;) .

ja w magazynach płaskich mam zawsze podłogę z BINu i wentylatory do przewietrzania albo dosuszenia. To dodatkowy koszt ale moge nasypac zboże o wilgotności 16-17& jak do silosu i po przewietrzeniu będzie suche.

Ja mam zamiar wyłożyć podłogę folią (nie mam pewności co do jej wilgotności, wszystko świeże a żniwa za pasem), potem rozłożyć na spód co 1 metr rurę drenarską fi 100, połączyć to wszystko razem do dmuchawy zbożowej i przedmuchiwać. Tylko czy zda to egzamin?? Rury chcę dać na sam dół (to chyba logiczne ...) a pryzma będzie miała jakieś 1.5 m.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Panowie , mam porobione boksy w stodole 3 x 6, na jaka max wysokosc moge sypac.. 4 metry moze 5 nie rozepcha scian czy cos ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby odpowiedzieć , to trzeba by wiedzieć ; z czego ściany , co będzie sypane i jak wzmocnione .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Tak w skrocie, Stodła - 4 filary - zrobiony fundament do okoła filarów , no i suporeksem obejechana do okoła. pośrodku dany drut miedzy filarami, obwód 6 x 6 , ale zostalo podzielona na 2 boksy 3 x 6 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Witam wszystkich. Na wiosnę mam plan przerobić stodołę na magazyn. Posadzkę będę wylewał i muszę zrobić ściany. Z posadzką nie ma za dużego problemu a że ścianami się zastanawiam czy muriwac z pustaka "białego" czy z pustaka szalunkowego i zalać betonem czy tylko zrobić szalunek i zbrojenie i zalać betonem. I jeszcze jak potem odizolować ściany od wilgoci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj