Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na nierówności na polu

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 22:25

Sposób na nierówności na polu A więc od niedawna głębi mnie taki mały pomysł , a więc denerwóją mnie nierówności na polu , bo jak jadę w poprzeg pola cały ciągnik podskakuje , i zrodził mi się pomysł jak zniwelować te góry i doliny na moich polach , a więc przed siewem bronuje w poprzeg bronami lekkimi i później wzdłóż cięźkimi bonami , z dwoma rzędami wałków , i widze że bardzo dużo dają te wałki , ale prędkość jest za mała , i nie wiele nadają się te wałki , a narodził mi się pomysł aby złożyć takie cztery rzędy wałków , i pomykać z dużą prędkością , po to aby ziemia rozłożyła się równo po polu , i aby wykluczyć bronowanie w poprzeg , i mam zamiar odłożyć te wałki od ciężkich bron, i spróbować po latać po polu po orce , i zobaczyć jak MF 255 poradzi sobie z nimi , i jak szerokie wałki zrobić , aby MF sobie radził na trójce szosowej . Czy ktoś to praktykował ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na nierówności na polu Dzisiaj, 01:07
  •  

#2 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 wrzesień 2008 - 22:29

Sposób na nierówności na polu moim zdaniem to twoja robotan na nic sie nie zna bo to ze ciagnikiem trzęsie to nie od nierównosci na powierzchni tylko od błebszych warstw - nie wykonujesz przypadkiem orki zasze w te sama stronę ?? jesli tak to jedyną rada na ten problem jest głeboszowanie lb bardzo głebokoa orka (tylko bez przesady zebys drenów nie poniszczył)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 07:34

Sposób na nierówności na polu albo po prostu masz żle ustawiony pług ,lub słabo kryje i nie równe pole po nim zostaje ,masz dobre docinacze ?
a same wałki za wiele nie pomogą ,bo to te zwykłe ,co innego jakbyś miał wał pierścieniowy
i nie koniecznie musi być zrobione na równo że w poprzek będziesz leciał niewiadomo jak szybko (no chyba że powoli się nie da)

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 08:18

Sposób na nierówności na polu zamiast cudować z jakimiś wałkami kup sobie pług obrotowy dwuskibowy i masz pole równe bez bruzd. zwykły agregat z dwoma rzędami wałkow strunowych też powinien załatwić sprawę

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 wrzesień 2008 - 08:33

Sposób na nierówności na polu a te nierówności masz po orce czy na sciernisku ????

bo jesli po orce to proponuję bronowanie pod katem do kierunku orki (ani wzdłóż ani w poprzek)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 wrzesień 2008 - 10:10

Sposób na nierówności na polu z tego co widze po sasiadach z byłego pgru - mają ładnie równe pola.
podorywkowy czy talerzówka leci pod duzym katem, orka normalnie - później uprawa 1. przejazd ciezkim agegatem leci pod katem, drugi przejazd juz lekkim agregatem leci wzdłuż pola - tak jak i siewnik.
Pola maja bardzo równiutkie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 10:23

Sposób na nierówności na polu Szczeże mówiąc , to o obrotówce myślałem , ale to może zostawie na przyszłość , a płóg mam dobrze ustawiony , bo tata ustawia oby dwa , i na polu jest w miare równo , ale nie jest to wspaniałe , nie wiem jek to się robi , że robią się takie nierówności , ale w tym roku zrobie mały eksperyment, i karzde pole uprawie inaczej , i zobacze jak to bedzie , ale głównie chodziło mi o to jak wy to robićie , i czy takie wałki spełnią swoją role .

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 wrzesień 2008 - 10:35

Sposób na nierówności na polu w tym roku jezdzilismy talerzówa pod katem, pozniej obrotówka, pozniej siew uprawowo siewnym i poki co pole wydaje sie byc dosc równe

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:12

Sposób na nierówności na polu Co do równania pola szczególnie po głebokiej orce zimowej zastanawiam sie nad zastosowaniem włuki lub połaczenie jej z ciezką brona która robię dotychczas, ale po zimie ziemia jest zlezała i sama brona szczególnie na uwrociach czy rozorach jest mało skuteczna .
Myslę że włuka cięzka dobrze by ścieła wystajace bryły i wyrównałaby powierzchne ,pobudziłoby to chwasty które bym potem zniszczył uprawą no i rozsiew nawozu na takim polu byłby szybszy .
Wiem że włukowanie stosuje się w uprawie ekologicznej jest to pierwszy krok w walce z chwastami których przecież nie można zwalczać chemicznie warunek tylko zeby wjechać na pole odpowiednio wcześnie aby do chwili uprawy chwasty zdążyły wzejśc

#10 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 15:15

Sposób na nierówności na polu Tak się składa , że niedawno kupiłem włuke łąkową , i sprubuje na wiosne , bo wczoraj ostatni kawałek zasiałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 16:55

Sposób na nierówności na polu Nie chce nikogo krytykować jeśli chodzi o sposób uprawy (ja sam nie jestem orłem) ale jak widze jak u mnie sasiedzi z wieloletnim starzem uprawiaja to się nie dziwie że trzeba równać pole.
Jak u nich po orce widac każdą przewróconą skibe. Pierwsza skiba bierze po sama rame a druga o wiele mniej. A później jezdzą i bronuja i bronuja bo pole nierówne. Czsem warto wyjsc i przestawic na ciegle o pół obrotu a efekt zaskakujacy.
Ja jakoś nie musze równać pola, bo po orce pole ładnie sie równa.
Wiem że sa różne gleby i sprzet, a zwłaszcza operatorzy.
Powodzenia w uprawie :-)

#12 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:18

Sposób na nierówności na polu A więc wczoraj siałem w poorane , bo było równo , a czy ja gdzieś napisałem , że nie umiem ustawić pługa , i nie równo jest przez pług , poprostu u mnie ziemia jest słabo ubita , i po przejeździe ciągnikiem z wąskimi oponami powstają koleiny, i później przy zbirze balotów jak jeżdze w poprzeg , to te koleiny czuć , ale jak dojdzie do zbiany opon , to na bazie starych zrobimy koła bliźniacze , i mam na dzieje , że problem zniknie ;)

#13 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 listopad 2008 - 17:25

Sposób na nierówności na polu tez mam ten problem ale to na dwuch kawalkach i to wszystko przez plugi, i nie piszcie ze nieumiem ustawic bo umiem , a to powstalo przez dzielnie kawalka na czesci kawalek ziemniakow i dalej zboze i czasem przesuwa mi sie bruzda i to mnie wkurza mam kilka paskow na polu tzn garbow niewlkich ale sa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#14 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 listopad 2008 - 17:48

Sposób na nierówności na polu jeżeli masz bruzdy po orce to musi być źle pług ustawiony.ja tam zawsze tak ustawiony ze pole jest równe jak stół.czasami mam problem z koleinami po bronowaniu przed siewem jesiennym i zazwyczaj bronuje 2 razy przed siewem ciężką brona.ale po orce zawsze pole jest równe.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#15 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:26

Sposób na nierówności na polu może z większą szybkością (w miarę możliwości) wykonuj orkę to wtedy bardziej skiba skibę dokryje. Bronowanie, czy włókowanie pod kątem a nie w poprzek pola. Ja tak robię ciężkimi bronami, następnie agregatem już normalnie w długość i nie ma żadnych kolein.

#16 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:30

Sposób na nierówności na polu Endrjiu przeczytałem twojego posta i przychylam się do opinii kolegów że masz żle ustawiony pług, po drugie bronowanie z podwójnymi wałkami nadmierni rozpyla glebę, wrazie ulewnego deszczu po siewie zamulone zostaną nasiona, tak jak mówi jacenty ja też na zimę wykonuję orka, na wiosnę bronowanie a przed siewem agregat uprawowy i tyle. Endrjiu poproś starszego rolnika zaprzyjaźnionego i wspólnie ustawcie pług, pod siew pole zaorane powinno być równo jak stół, na zimę orka i bronowanie, najczęściej popełnanym błedem jest zagłeboka pierwsza skiba, ale nie martw się nie popełnia błedów ten kto nic nic nie robi, sztuką przyznać się do błędu a jeszcze większą naprawić go.

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:54

Sposób na nierówności na polu a nie wiecie ze orke trzeba wykonac od 2 do 3 tygodni przed siewem,wtedy ziemia osiadzie i nie beda sie robic koleiny

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#18 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 22:03

Sposób na nierówności na polu też racja

#19 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 22:14

Sposób na nierówności na polu Koledzy , mój tata ma 39 lat , i naprawde zna się na orce , tak dla pewności , to mój tata ustwaia oby dwa pługi , choć ostatnio tylko troche poprawia , i reguluje głembokość jaką tam chce . Jerzy naprawde rozbawił mnie twój post ;) , może rozwiaje wasze wątpliwości , ponieważ w zeszłum roku nie mogliśmy wyryć się z robotą , i po świerzej orce gnaliśmy na raz wzdłóż agregatem i siewnik , naprawde brakowało nam czasu , i goniły terminy . A ostatnio mieliśmy agencje na karku , bo mieliśmy problemy z jednympolem po kukurydzy , podejrzewam , że jak bym nie posiał tego w sobote , to w poniedziałek mogło by popadać , i wogółe nie zasiał bym tego poplonu , a szkoda aby mi dopłate cofneli , więc zasiałem w orke , nie wyszlo to rewelacyjnie , ale ważne że jest . A co do równości , to raz że pojeździmy włukom , to zamierzamy wyposarzyć pługi w wały campbela , aby zagęścić ziemie , a słyszałem , że rewelacja po takim wale . Jest on troche drogi , ale sprubujemy zrobić coś podobnego , tylko made in garage :D Pozdrawiam , ale człowiek uczy się na błędach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 listopad 2008 - 22:25

Sposób na nierówności na polu zrób fotki z orki to zobaczymy czy tak dobrze ten pług jest ustawiony.ktoś tu pisał że po 2-3 ty ziemia osiądzie że kolein nie będzie.to chyba na glinie.bo u mnie na piachu to kolein nie będzie na orce zimowej kiedy robię agregatem na wiosnę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)