bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

akurat axos ma perkinsa i dla mnie to + w porównaniu do JD ale skrzynie ma gorszą od 5R chociaż i tu znajdzie sie zaleta poniewaz biegów wiecej i 40km/h osiagane przy mniejszych obrotach tylko te 2 połówki a w JD jednak 4...co innego Arion ten juz bije na głowe JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

+ prekinsa jest tylko taki ze w lekkiej pracy może, ale tylko może mniej spali, za to obciążony spali zapewne podobnie jak JD, jako ciągnik główny w gosp lepiej brać jd bo ma nieporównywalnie więcej siły, elastyczniejszy silnik, claas przy każdym gwałtowniejszym dodaniu gazu kopci...zeby miał siłę potrzebne obroty, a jak obroty to i pali.skrzynia dużo gorsza niż w jd r-ce wiem bo mam jd seri 6030 i wiem jak ta skrzynia pracuje,zebym miał 190-200 tys na ciągnik brałbym jd seri r a ze mam 160 tys to biorę claasa 320c choc ciągle mam w głowie jd m-ke gdyz w podobnej cenie będę miał rewers elektrohydrauliczny...ograniczeniem w mym przypadku jest wysokośc bo mam wjazd do obory 2,60m a claas ma 2,53 na kołach R34 a JD m-ke musiałbym brać na R30 no i jest też szerszy trochę.Inne ciągniki ze względu na wysokość lub gdy są niższe-małą masę odpadły.Obym się mylił co do claasa...już od marca będę weryfikował swoje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Po pierwsze kombajn a ciągnik to całkiem inne maszyny jakbyś zauważył... Silnik w kombajnach też nie jest Claas'owski i co kombajn Claas'a też jest składakiem... Co do ciągników to MF i Fendt też jest składakiem... Co do samego ciągnika Claas'a to silnik JD raczej nie jest złym rozwiązaniem a skrzynia biegów jest lepsza od JD więc w czym składaki mają być złe... Pozdrawiam

 

MF i Fendt są w spółce AGCO a z tego co wiem Perkins należy do nich. Z tego co się orientuje silniki w kombajnach i sieczkarniach są Merca.Claas musi wkładać jakies silniki bo własnych nie produkuje (chyba) Chcial byś jeździć takim ciągnikiem w którym NP. skrzynia jest od MF silnik od JD a przedni most od Case bo wybacz ale ja nieblink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja bym chciał :) tylko silnik deutza nie JD :D

Perkins nie nalezy do AGCO tylko Sisu...w kombajnach sa merca jak i CATa czyli perkinsa...coś słyszałem że claas ma sie wycofać z JD i kłaść FTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

ja bym chciał :) tylko silnik deutza nie JD :D

Perkins nie nalezy do AGCO tylko Sisu...w kombajnach sa merca jak i CATa czyli perkinsa...coś słyszałem że claas ma sie wycofać z JD i kłaść FTP

 

Perkins należy do CATA (sory) ale sisu pochodzi z Finlandii i był w spółce z Valtra został wykupiony przez Agco.wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jeśli mówimy o axosie to jest tu silnik perkinsa , dużo rozwiązań z renówki ma takiej jak mam , rocznik 88 i to samo co nowy claas ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Wiec jedyną opcja jest Fendt mało pali przy czym duża moc, bezstpniowka i wszystko w standardzie i cena tez nie mała.;)Że od razu JD dużo pali, może i tak ale robota ubywa. Kamil41 wiec jaki twoim zdaniem ciagnik pali najmniej ?:blink:Bo ja jeszcze takiego nie widziałem który by jeździł na oparach i robił konkretną robotę:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

matias6630 nie odzywaj sie juz bo niemam ochoty czytac Twoich bzdur, wole poczytac opinie uzytkownikow tych ciagnikow. Gdybaj sobie dalej, wszyscy Cie "kochaja" za to ze wyraziles swoja negatywna opinie na temat marki claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

skad moge wiedzieć który najmniej skoro nie mam ze wszystkimi markami do czynienia na pewno Lamborghini i Fendt są oszczedne a Zetor to smok...sam mówisz że JD duzo pali a najbardziej żałosne jest twierdzenie że robi robote czyli np DF roboty nie robi :lol: jeszcze jedna sprawa w wielu gospodarstwach główny ciągnik nie tylko orze sieje itp ale również jest transport i uznajmy że w jedną strone Twój JD robi robote bo ciągnie 50 ton ale w drugą zazwyczaj przyczepy są puste i jaką robote wtedy niby robi chyba że wir w baku to tez robota :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Osobiście jestem użytkownikiem Claas Arion 610 Cis i po ostatniej pracy z ładowaczem czołowym jestem zadowolony z jego spalania... Czy jest to zasługą innego silnika John Deere czy może innego oprogramowania do sterowania silnikiem...

 

Kolega @matias6630 to jakiś fan John Deere'a, który myśli, że ten ciągnik jest idealny... To, że John Deere ma wszystko swoje nie oznacza, że robi to dobrze... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli jakie miałeś spalanie??? Fendt 125km pali ok 5litrów ale jest duzo mniejszy gabarytowo i 4 gary jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie wiem bo nie sprawdzałem ile było do niego wlane i ile jeszcze zostało a niestety nie mam w komputerze opcji aktualnego spalania... Oceniam to po tym ile wykonałem motogodzin a ile wskazuje wskaźnik paliwa... Na pewno nie wyszło 5 litrów ale wynik około 10 litrów był realny... Praca była w głównej mierze na obrotach 850-1400... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Nie jestem fanem JD gdyby było mnie stać na pewno kupił bym Fendta a tak wraz z ojcem kopiliśmy JD byl tańszy od Fendta każdy chwali swoje ale ja potrafie powiedziec prawde ze moze i Jd jest "smokiem" w waszym rozumieniu.Skoro ten claasa ma silnik JD to jakim cudem może spalić mniej od JD. Danield28 to ile dokładnie pali ci ten claasa w pługu skoro mowisz ze w Jd tylko wir?laugh.gif

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

bla bla bla bla .Zacznijcie pisać jakieś konkrety.Najlepiej kupcie dwie szkapy miarka owsa wam wystarczy. Bijecie pianę czy traktor spali 7 lub 8 litrów na godzinę a co to zmieni jak tyle marek jest dostępnych i wszystkie znajdują amatora. Jedne ciągniki kupowane są bo maja ładny kolor inne bo marka fajna a jeszcze inne bo tanie. itd,itd,itd.Można by pisać i pisać. A co spalania to wystarczy poprosić dealera lub poszukać ile konkretny traktor spala gramów paliwa na kW. Wystarczy jeszcze znać masę właściwa paliwa i tyle wystarczy. Najlepszego w NOWYM ROKU. Niskiego spalania i wysokich cen naszych produktów. Pozdrawiam. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

silnik claasa od JD rózni sie osprzetem a wystarczy inna skrzynia i spalanie sie zmieni...porównanie ile pali w pługu tez nie ma sensu bo ziemia głębokoś i pług mogą być inne a wtedy tym samym ciagnikiem wyją zupełnie różne liczby...mi osobiście 5R sie bardzo podoba i gdyby nie ten amerykański akcent zapewne jeśli byłoby mnie stać to bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
To 10 litrów to mało? Przyjacielu zacznij liczyć bo z torbami pójdziesz

 

Kolego czego oczekujesz po silniku 6 cylindrowym o pojemności 6,8 litra jeszcze przy lekkich pracach...

 

Skoro ten claasa ma silnik JD to jakim cudem może spalić mniej od JD.

 

Tym, że są to inne typy silników Claas ma DPS a John Deere PowerTech... Dużo zależy też od skrzyni biegów...

 

Danield28 to ile dokładnie pali ci ten claasa w pługu skoro mowisz ze w Jd tylko wir?

 

Nie prowadzę takich obliczeń bo jest mi to nie potrzebne ale spalanie wyszło by może i 30 l/ha i co dużo nie, ale co ci to powie jak uprawiam ziemię na żuławach, ciągniki mogą tu spalić nawet 40-50 l/ha i co też źle...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Claas pali mniej ze względu na osprzęt silnika taki jak: sterowanie silnikiem, turbinke, wytryskiwacze, oraz już nie z osprzętu, ma inny kąt wtrysku paliwka do silnika. Skrzynia w Arionach to nic innego jak skrzynia GIMA czyli skrzynia z MF - Dyna4( Arion seria 400 i 600C) Dyna6(arion seria 500/600)

Edytowano przez Bartek60001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Dzieki wszystkim za wytłumaczeniebiggrin.gif ale caly czas bede powtarzal ze nie oceniam claasa zle tylko, wyminiłem przypadek jaki spotkał mego sasiada a wy od razu że ja preferuje JD chętnie bym zamienil kombajn na jakiegoś Dominatora. Ciagnik mojego sąsiada napotykały rózne awarie. Tuz po zjechaniu z lawety ciagnik okazał sie mało żwawy póżniej okazało sie ze była to wina pompy, nastepnie wystepowały jakies problemy z rozdzielaczem,może był to jakis wadliwy ciagnik.

Edytowano przez matias6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie no drugi raz dzisiaj-"Tym, że są to inne typy silników Claas ma DPS a John Deere PowerTech... " i "Z resztą Claas tak samo jak JD kadłub silnika bierze od DPS"-chyba zaraz zacznę te teksty wklejać do Hyde Parku-"najlepsze cytaty" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@jaro ktoś w dzieciństwie cię nie doceniał...? Jak coś się podważa to należy to uzasadnić przynajmniej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Macie tutaj informacje o swoim DPS'ie <link>

Ten cały wasz DPS [Deere Power System, a pełni mówiąc to jest John Deere Power System] jest to oddział koncernu John Deere zajmujący się produkcją silników i zresztą całych inny podzespołów [skrzyni, przednich mostów itd] stosowanych w pojazdach JD [nie tylko ciągnikach] i przemyśle.

A Claas jak inne marki kupują od nich silniki [tak jak polski Farmer] w całości, bo co by dał sam kadłub silnika? Skoro wszystkie elementy ruchome i tak by musiały by być takie same, więc po co brać sam kadłub?

Ingerencja Claas'a w silnik ogranicza się do sterowania i może drobnego osprzętu.

 

To tak samo jak by powiedzieć że Farmtrac bierze inne silniki Perkinsa niż Ursus i cała reszta świata i odwrotnie, a każdy wie że Perkins 1104 to jest Perkins 1104 a nie jakiś sam kadłub z innym wałem, korbowodami, tłokami, głowicą i tak dalej by wymieniając.

 

 

DPS produkuje silniki Power Tech w różnych odmianach, więc gadanie że DPS a Power Tech to co innego jest myśleniem błędnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj