Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos

473 odpowiedzi na ten temat

#461 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 17:29

Claas Axos

witam jest taka folia co przyciemnia lampy może to pomoże. U kolegi po 50h pracy pojawia sie niewielka plama oleju z odmy czy to normalne w nowym traktorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos Dzisiaj, 04:24
  •  

#462 Share ursus15

ursus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 październik 2015 - 14:41

Claas Axos

czy zwiększał ktoś moc w tym ciągniku i w jaki sposób ?

#463 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 18:39

Claas Axos

znacie moze mniej wiecej cene axosa 320 c?

#464 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 19:26

Claas Axos Axosa już nie robią pojedyncze sztuki zostały na placach.

#465 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 12:44

Claas Axos

może orientuje się ktoś z was co oznacza błąd E924? czasami się wyświetla a nigdzie nie mogę znaleźć o co chodzi

#466 Share KrzysztofSobczyski

KrzysztofSobczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 14:47

Claas Axos

Wszystkim radzę się trzymac od modelu 340 cx jak najdalej, po 100 godzinach padła skrzynia, pompa hydrauliczna, czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni, non stop padają cewki od rewersu. Ogólnie to jest złom 

#467 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 15:24

Claas Axos

Skoro tak wszystko sie psuje tylko Tobie to podejrzewam operatora a nie ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#468 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 00:00

Claas Axos To sa traktory do delikatnej jazdy

#469 Share krzysiek0277

krzysiek0277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 luty 2016 - 16:11

Claas Axos

Witam

Mam pytanie do użytkowników axosa którzy podjęli krok zmiany katu wtrysku w pompie. Jak wam się te ciągniki dalej sprawują czy były przez to jakieś problemy?

Za miesiac mam odbierać axosa 340 cx i teraz trochę strach jeśli są takie poważne kłopoty :/

#470 Share KrzysztofSobczyski

KrzysztofSobczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 14:37

Claas Axos

Skoro tak wszystko sie psuje tylko Tobie to podejrzewam operatora a nie ciągnik.

A ja u Ciebie głupotę! Poczytaj wcześniejsze opinie o tym ciągniku. Operator ma pod sobą inne ciągniki i tam jest wszystko ok a wsiada w axosa i nagle nie wie jak się obsługuje ciągnik!

Edytowany przez KrzysztofSobczyski, 23 marzec 2016 - 18:10.

#471 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 16:42

Claas Axos

Przejrzyj moją galerię i zastanów sie czy sie nie znam czy moze jednak mam jakieś pojęcie na temat claasa.

#472 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 maj 2016 - 12:24

Claas Axos

czy zwiększał ktoś moc w tym ciągniku i w jaki sposób ?

W moim (340 CX) serwis przestawiał ciągnik na zapłonie. We dwóch robili, około 2-3 godzin na spokojnie. Za pierwszym razem po przestawieniu ciągnik chodził jak burza, aż za bardzo, bo było słychać w nim jak zawory grają. Po zgłoszeniu przyjechali na poprawkę i teraz chodzi dobrze. Czy przybyło w nim mocy? Hmmm, jeżeli już to do 5 KM max. ale wątpię w to. Na pewno ciągnik jest żwawszy, lepiej wchodzi na obroty. Co do spalania jakiejś dużej różnicy nie ma, chociaż przy lekkich pracach (siewnik 4 rz. do qq, podsiew traw) w 6-7 l się mieści. Przy ciężkiej robocie trzeba się liczyć że min. 10 wciągnie na godzinę.

Wszystkim radzę się trzymac od modelu 340 cx jak najdalej, po 100 godzinach padła skrzynia, pompa hydrauliczna, czujnik od ciśnienia oleju w skrzyni, non stop padają cewki od rewersu. Ogólnie to jest złom 

Kolego, u mnie cewka rewersu jedna była wymieniana (ciągnik szarpał ruszając do przodu), na początku padła łopatka od rewersu. Z czujnikami jest problem zimą - od temp. silnika po włączeniu wskazówka wyskakiwała na max, po kilkunastu sekundach wracała do normy; z przednim napędem i światłami stopu, tj. gdy był zimny i po wciśnięciu stopu po kilku sekundach zapalały się żarówki z tyłu od stopu i załączał się przedni napęd (w większości nowych ciągników maszyna hamuje na 4 koła), po kilku minutach problem znika. Aaa, jeszcze na gwarancji był problem z WOMem, tzn. bardzo głośno chodził, jakby grzechotał, serwisant rozebrał wałek, ale stwierdził, że wszystko jest ok, dołożył jedynie małe podkładki, żeby zlikwidować minimalny luz. Chodzi tak jak wcześniej, chociaż nie ma problemów z wałkiem (chodzi lekko, wszystko się zazębia dobrze). 

#473 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:32

Claas Axos

Co do wskazówki wskakującej na max to nie jest to problem czujnika, podpowiem, ze należy szukać przy schowku akumulatora rozwiazania tego problemu  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#474 Share mercurial2000

mercurial2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 18:11

Claas Axos Panowie, mam pytanie. Pojawił się u mnie problem z hamulcami??? Sprawa wygląda tak: odpalam ciągnik, wyjeżdżam na drogę i nie mogę go rozbujac, kopci strasznie, nie może wejść na obroty. Gdy wcisne sprzęgło i daje gazu to normalnie do 2250 idzie licznik. Po przejechaniu pół kilometra problem znika i ciągnik idzie normalnie, problem pojawia się ponownie powiedzmy następnego dnia gdy ciągnik jest zimny. Ktoś coś??