Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos

473 odpowiedzi na ten temat

#381 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 06:28

Claas Axos W Poradniku Rolniczym był reportaż o użytkowniku Ursusa, który miał problem z uszkodzoną turbosprężarką. Przy czym zasadniczo nikt nie znalazł przyczyny jej fizycznego uszkodzenia. Podejrzewali iż w w kanale dolotowym znajdował się jakiś cięższy materiał (prawdopodnie spaw) który uszkodził łopatki turbiny. Dopiero po interwencji redakcji problem rozwiązano. Niestety takie problemy w renomowanej marce rozwiązywane są bez problemu i na tzw poczekaniu.

http://www.tygodnik-...na_turbina.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos Dzisiaj, 15:16
  •  

#382 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:02

Claas Axos Panowie, a czy warto się w takim razie zainteresować NH T5.115? Cena podobna do AXOSA 140 i większy zapas mocy - chyba 117 km.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#383 Share kopina12

kopina12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:19

Claas Axos Panowie mój ojciec posiada claasa axosa 340 Cx i ma problem ,ciągnik jest słaby był na hamowni u dilera okazało się ze ma jeszcze więcej koni niż fabryka (10) dała. Ojciec zrobił jeszcze raz pomiar przez inną firmę i okazuje się ze jest za słaby. Mimo tego z silnika odmą wydobywają się niewielkie ilości cieczy i opary ma przepracowane około 400 mth podczas pracy wom jest metaliczne pukanie serwis próbował to zlikwidować ale nic z tego po trzeciej próbie dali sobie spokój. Diler ma to w d… z Claas Polska chyba też pewnie skończy się to sądem może macie jakiś pomysł.

#384 Share kazimierz270465

kazimierz270465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 23:19

Claas Axos Witam. Jakie jest Wasze zdanie na temat tych ciągników. Zastanawiam się nad kupnem tej maszyny,ale nie wiem czy warto jest się tym interesować. Czekam na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam.

#385 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 00:32

Claas Axos u mnie w wiosce sa 3 axosy, Narazie nikt nie narzeka ;) maja je już 2 lata. Mają spory uciag jak na swoją masę. Jeden chodzi w głeboszu 220 i całkiem nieżle sobie radzi. Ile teraz trzeba dać za takiego axosa?

#386 Share kazimierz270465

kazimierz270465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:31

Claas Axos Teraz za samego Claasa Axosa 330 CX trzeba dać 150 tys w promocji + GPS.

#387 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:13

Claas Axos netto czy brutto?

#388 Share kazimierz270465

kazimierz270465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:23

Claas Axos netto.

#389 Share suchy1984

suchy1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 00:01

Claas Axos mam claasa axosa ma dopiero 12mh , problem jest taki słaby kopci i jak jest zimny pluje jagby paliwem z rury , serwisant mówił ze oni nic nie mogą zrobić , jedynie po gwaranci na swoją rekę wyjąć pompe przestawić kont wtrysku i zmniejszyć dawkę , powiedział ze bedzie dóżo lepiej mniej bedzie palił i bedzie miał kopa , stwierdił to ze tak się dzieje poto zeby niby schłodzić paliwo czy coś , zeby uzyskać euro 3 albo 4 nie wiem bo nie pamiętam.

#390 Share alf25

alf25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:58

Claas Axos do suchy 1984 ten typ tak ma moj ma tak samo jak odpali, taka jest zasada działania silników z tymi normami spalin dopiero po 1400 obrotach jest dobrze, gdy całkowićie otworzy się ten zawór EGR ale wtedy gdy juz ten zawór sie otworzy to ma on kopa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:50

Claas Axos Silniki perkinsa mają niski moment startowy tzw turbodziura i na niskich obrotach są słabe ale tak jak kolega pisał gdy wejdą na obroty jest już OK zresztą inne ciągniki z euro 3 też są jakieś takie mułowate . Odnośnie kopcenia to popatrzcie na rury wydechowe ciężarówek tir jak ruszają spod świateł jest podobnie dlatego trzeba wybierać silniki z DPF, SCR, comon rail i innymi wynalazkami

#392 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:10

Claas Axos Guzik prawda :P MF z serii 54** z silnikiem takim jak model 340 i w żadnym przypadku nie uważam, aby był za słaby na niskich obrotach. Z felernymi silnikami w Axosie było głośno w Niemczech już w 2009 roku, pewnie do Polski rzucili te odpadowe silniki, które wymontowali z zachodnich axosów :)

#393 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:44

Claas Axos Bogdan i pewnie powiesz że ci nie dymi . Koło mnie pracują dwa z tej serii co twój 92KM kupione w 2012 r i też narzekają że są słabe . A może twój jest z inna normą emisji spalin. Najlepsza dla silnika i spalania była norma euro 1 ale to już przeszłość

#394 Share suchy1984

suchy1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 00:50

Claas Axos nie wiem ale wydaje mi się też ze ma zawysokie obroty ustawione 9000 tysiecy , cięszko aż spokojnie ruszyć szarpie jak djabli , ?? jak u was jest ?

#395 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 08:51

Claas Axos

Bogdan i pewnie powiesz że ci nie dymi . Koło mnie pracują dwa z tej serii co twój 92KM kupione w 2012 r i też narzekają że są słabe . A może twój jest z inna normą emisji spalin. Najlepsza dla silnika i spalania była norma euro 1 ale to już przeszłość

mój ma TIER 3 i jest z 2008 roku, a i owszem dymi jak się zwiększa obroty od samego początku :P

#396 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 06:25

Claas Axos

mam claasa axosa ma dopiero 12mh , problem jest taki słaby kopci i jak jest zimny pluje jagby paliwem z rury , serwisant mówił ze oni nic nie mogą zrobić , jedynie po gwaranci na swoją rekę wyjąć pompe przestawić kont wtrysku i zmniejszyć dawkę , powiedział ze bedzie dóżo lepiej mniej bedzie palił i bedzie miał kopa , stwierdił to ze tak się dzieje poto zeby niby schłodzić paliwo czy coś , zeby uzyskać euro 3 albo 4 nie wiem bo nie pamiętam.

Kolego żądaj hamowni. A pisanie, że zrobią coś po gwarancji jest po prostu śmieszne. Od tego jest gwarancja by wsszsytki usterki i wady wyeliminować. Po drugie poczytaj sobie na tym forum o silnikach które w ramach gwarancji były wymieniane na nowe.

#397 Share suchy1984

suchy1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:31

Claas Axos

Kolego żądaj hamowni. A pisanie, że zrobią coś po gwarancji jest po prostu śmieszne. Od tego jest gwarancja by wsszsytki usterki i wady wyeliminować. Po drugie poczytaj sobie na tym forum o silnikach które w ramach gwarancji były wymieniane na nowe.

wzywaliśmy serwis , oni stwierdzili ze ma konie na pewno ,i mogą sprawdzić na hamowni , tylko mówią ze wtedy wszystkie koszty bedzie ponosił ten przegrany , czyli tak jagby twierdzą ze my

#398 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:30

Claas Axos Zgłoś problem na piśmie jeżeli jesteś pewny, że ciągnik nie posiada mocy, kopci i jak to nazwałeś pluje paliwem. I wtedy niech serwis da odpowiedz (żądaj na piśmie), że widocznie tak musi być. Później zawsze masz podkładkę, że coś się działo z silnikiem i ty ten problem zgłaszałeś.
Poczytaj sobie poprzednie posty tak jest dużo o problemach z silnikami Axosa. A tak ogólnie silnik nie wydobywa jakiegoś dziwnego dzwięku.?

#399 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:16

Claas Axos witam
tak czytam poprzednie posty i z ciekawosci musze sie zapytac... duzo postow jest typu ''silniki padaja w axosie itp'' i teraz pytanie: co pada? silnik sie zaciera? turbina pada? co sie dzieje z nimi ze taka opinia panuje :) pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share alf25

alf25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:50

Claas Axos ja tam na swój ciągnik nie narzekam, wszystko działa, robi swoje i tyle. Może niektórzy oczekuja nie wiadomo czego od ciągnika i dlatego widzą we wszystkim wady. Zresztą nie ma rzeczy idealnej , która by wszystkim dogodziła. Faktem jest ,że silnik jest specyficzny i nie którym to przeszkadza ,że kopci gdy nie włącza sie turbo- poniżej 1400 obr/min , ale za to jak pięknie gada przy obciążeniu jak prawdziwy perkins. Według mnie trzeba się poprostu przyzwyczaić do tego lub wybrać inny ciągnik w trakcie zakupu