Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos

473 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:55

Claas Axos No tak wygląda na to że Axos będzie droższy od JD, i JD wygląda na to że będzie miał lepsze wyposażenie. Tylko że Claas będzie miał 3.5 letnią gwarancje i gps w gratisach. Ja mam już jednego Claasa więc by mnie przekonywało do drugiego, ale tak średnio jestem przekonany bo ma kilka mankamentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos Dzisiaj, 21:29
  •  

#362 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:02

Claas Axos T a gwarancja, to dobrodziejstwo i przekleństwo zarazem :P bo koszty serwisu na cenach dilera, to koszty dwa razy większe :) A co ma się zepsuć to się zepsuje albo po gwarancji przedłużonej, albo w pierwszym roku... ot taka złośliwość rzeczy martwych.

#363 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:20

Claas Axos fakt trzeba się zastanowić z tą gwarancją bo przegląd duży w claasie aresie to ponad 4tys netto, w axosie pewnie trochę mniej ale nadal drogo

#364 Share Morfek

Morfek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:47

Claas Axos w axosie z tego co sie orientuje 1000-1300zl pierwszy a kolejne blizej 2000

#365 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:09

Claas Axos

w axosie z tego co sie orientuje 1000-1300zl pierwszy a kolejne blizej 2000

Ja zapłaciłem prawie 2300 brutto za CX-aw tym dojazd330 robocizna 600zł, filtry 1000zł

#366 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:48

Claas Axos Kiedyś na stronie farmtraca był link http://farmtrac.pl/i...ok_short_sm.pdf to jakiegoś artykułu odnoszącego się do kosztów serwisu do 1000h zetor Proxima wychodził najdrożej tuż za nim był Axos.

#367 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:32

Claas Axos Czyli nie orientuję się. Ale to są duże koszta serwisowania czy nie takie najgorsze?

#368 Share dawidPiputa

dawidPiputa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 maj 2013 - 08:50

Claas Axos Witam

Mojemu znajomemu pare dzni temu wymieniali silnik w Axosie i chwała panie ze był jeszcze na gwarancji. Serwis Stwierdził ze jakas wada produkcyjna. A swoją drogą to sa silniki perkinsa czyli takie jak w farmtracu a tam to jest nałogowe ze silnik potrafi odmówic posłuszeństwa.

A co tu dużo pisac jeszcze jeden wziął Claasa u nas na wiosce tylko 120koni z silnikiem john deera i tez ne jest zadowolony mowi ze serwis to u niego spi. Miał zetora proxime 110km wymienił bo myslał ze kupi coś lepszego i nowego na modernizacje a tu ten class taki sredni mowi. Oczywiście wziął go w pełnym doposazeniu + ładowacz czołowy.

Pozdrawiam DP
xxx01

#369 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:26

Claas Axos a skąd ten znajomy jest bo widziałem na sprzedaż axosa 2011 rok

#370 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:51

Claas Axos

Witam

Mojemu znajomemu pare dzni temu wymieniali silnik w Axosie i chwała panie ze był jeszcze na gwarancji. Serwis Stwierdził ze jakas wada produkcyjna. A swoją drogą to sa silniki perkinsa czyli takie jak w farmtracu a tam to jest nałogowe ze silnik potrafi odmówic posłuszeństwa.

A co tu dużo pisac jeszcze jeden wziął Claasa u nas na wiosce tylko 120koni z silnikiem john deera i tez ne jest zadowolony mowi ze serwis to u niego spi. Miał zetora proxime 110km wymienił bo myslał ze kupi coś lepszego i nowego na modernizacje a tu ten class taki sredni mowi. Oczywiście wziął go w pełnym doposazeniu + ładowacz czołowy.

Pozdrawiam DP

Silniki w Farmtracku maj inna konstrukcje w axos ma wieksza kulture pracya farmtrack warczy niczym rusek i w te w farmtraku produkowane sa ponoc w chinach i stad ta cena

Edytowany przez pleban1330, 24 sierpień 2013 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share kiler

kiler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:10

Claas Axos Niestety klego ale mam samsiada który kupił tego axsosa i silnik w nim był juz wymieniany, dokładnie po 6 miesiacach. Przed wmianą chodził strasznie a po wymianie jeszcze gorzej. A ruseki silnik przy nim to mercedes. Przykro mi to pisac ale taka jest prawa silniki sa wadliwe w tych traktorach. Nie wiem czy sa produkowane w chinach ale chyba jakies standardy ich obowiazuja

#372 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 09:15

Claas Axos No niestety potwierdzam, kumpel ma axosa 340 CL 2010 rok i w tym roku padł silnik (400 h!!!). Na szczęście wymienili bez problemu mimo, że juz go nie serwisował, musiał tylko za lawetę zapłacić. No i mówili, że to nie jest pojedeńczy przypadek tylko robią tego duużo.

#373 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 19:57

Claas Axos Ale skoro te silniki wymieniają to co się z nimi dzieje? Nie chce jechać, dymi, bierze olej, czy co?

#374 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 08:05

Claas Axos Dokładnie. Mówił, że bardzo dymił i miał coraz mniej mocy do tego stopnia, że aby ruszyć z lawetą z belami musiał biegi zmienić na polowe oraz miał problem ze "startem" kosiarki 2,1 m!!! z którą nh 60 KM nie miał żadnych problemów.

#375 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 06:14

Claas Axos Dobrze, że firma Claas bez problemu wymienia te silniki. Musi być jakaś wada produkcyjna.

#376 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:21

Claas Axos

Dobrze, że firma Claas bez problemu wymienia te silniki. Musi być jakaś wada produkcyjna.

To, że padają to źle, ale to, że wymieniają po za gwarancją to chwała dla firmy bo, która by się odważyła na taki krok. Swoją drogą drugi, nowy silnik za free dostać ... :D

#377 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:26

Claas Axos Po 500 mtg żadna frajda ten silnik dostać, jak zaczną Ci serwisanci grzebać to z nowego może być więcej kłopotu niż zysku tych paruset mtg.Rozumiem żeby miał 5tyś.Ja czytam z niedowierzaniem te rzeczy.Mój Axos ma ok800mtg i oby nic takiego się nie stało...

#378 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:33

Claas Axos Chociaż wiadomo to nie wina Claasa, że Perkins dostarcza mu takie silniki a raczej dostarczał. Zapewne była to jakaś wadliwa seria. To świadczy o Claasie i podejściu do klienta. W Farmtracu czy Ursusie zapewne o takim czymś można by zapomnieć.

#379 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:48

Claas Axos Ja go kupiłem ze względu na wysokość.Innego wyboru nie miałem więc i żalu też nie mam ale troche niedoróbek to on ma i wychodzi brak doświadczenia Claasa w ciągnikach.Z tyłu rurka strzeliła łącząca dwie sekcje hydrauliczne to wymienili gratis juz po gwarancji z racji wady produkcyjnej (koszt kawałka wygiętej rurki 900zł!!!! o zgrozo) ale już olej trzeba było na własną rękę kupować co też było nie małym kosztem....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:12

Claas Axos

Chociaż wiadomo to nie wina Claasa, że Perkins dostarcza mu takie silniki a raczej dostarczał. Zapewne była to jakaś wadliwa seria. To świadczy o Claasie i podejściu do klienta. W Farmtracu czy Ursusie zapewne o takim czymś można by zapomnieć.

ten typ silnika występował w kilkunastu modelach ciągników, koparek, ładowarek różnych producentów i tylko w Claasie był taki zonk. Na niemieckim forum było opisywane to jako problemy z recyrkulacją spalin. Wynika z tego, że to Claas dołożył jakiś osprzęt do silnika który fizycznie uszkkadzał.