Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos

473 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 17:14

Claas Axos Kto ma w swoich ciągnikach ten guziczek na gałce zmiany biegów(sprzęgło)?Bo niewiem czy umnie dobrze działa bo gdy nacisne i kilka sekund potrzymam to mi się zapala kontrolka alarmu i nie włacza się to sprzeglo.Ale przeważnie się włacza .Może ja coś zle robie?Są jakies zasady używania tego?Kto ma z tym doczynienia może sie wypowiedzieć?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Arion 510 + TUR

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Claas
  • 510.00 PLN
  • 17 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos Dzisiaj, 20:56
  •  

#262 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:15

Claas Axos Czy w axosach przekładnia jest taka sama co renault ceres.

#263 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 19 marzec 2012 - 10:35

Claas Axos podejrzewam ze niestety taka sama , mosty tylne jak mojej Reni z 88R wyglądają, claas chyba nic zbytnio nie robi tylko na marce żeruje i kupe kasy za te ciągniki chce co nie zmienia faktu ze za 2-3 tyg jak mi clasik przyjedzie to i tak banan na twarzy się pojawi ;D

#264 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:57

Claas Axos Co więcej Axos posiada zwolnice poltarowe (walcowe) sprytnie ukryte w przekładni głównej tylnego mostu :P coś na wzór Zetora Supra

#265 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:41

Claas Axos New Holland serii TD również, ciekaw jestem jak to wpływa na żywotność i wytrzymałość tego elementu ale w dłuższej perspektywie. Od razu szlak jej nie trafi

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#266 Share MarcinKle

MarcinKle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:49

Claas Axos Posiadam JD 3300 96r od 4 lat brat bliźnik renault ceres. I jak na razie żadnych problemów ze zwolnicami nie miałem a dodam że tylny most wygląda identycznie jak w nowych axos-ach. Więc i z tymi nie powinno być problemu.

#267 Share alf25

alf25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:43

Claas Axos Witam posiadma Claas Axos 340cl z którego jestem bardzo zadowolony. Ciągnik mocny napewno żaden Ursus 6 nieda mu rady

#268 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 15 maj 2012 - 15:03

Claas Axos Jak się włącza WOM w axosach i czy trzeba wciskać przy tym pedał sprzęgła bo chyba wersja z elektrohydraulicznym sterowaniem jest niedostępna

#269 Share alf25

alf25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 maj 2012 - 18:55

Claas Axos w mojej wersji są dwie dzwignie za fotelem kierowcy jedną włącza się wałek a druga prędkość obrotów nie trzeba mieć przy tym sprzęgła bo jest mieeki start wom

#270 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 11:02

Claas Axos a jak jest z awaryjnoscia ciagnikow ?? mial ktos jakies probleby z ciagnikiem??

Edytowany przez DARIUSZ18, 19 czerwiec 2012 - 17:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 20:47

Claas Axos panowie nabyłem axosa 330 c z ładowaczem i jestem strasznie zawiedziony tym ciągnikiem czy to możliwe zeby coś z nim było nie tak bo jest strasznie słaby ma 92 konie i z przyczepą piasku pod tą samą górkę zetorem 77KM wjeżdżam na 4 biegu a tym "padalcem" bez obrazy dla zadowolonych użytkowników muszę schodzić do najniższej 1 pod tę samą górke powtarzam także coś tu nie jest chyba dobrze, dzwoniłem do serwisu mają przyjechać popatrzeć. Macie może kontakt do jakiejś firmy gdzie można byłoby sprawdzić moc na chamowni bo wydaje i się że on poprostu nie ma tych koni. W innym temacie pisałem że ledwo daje radę w prasie famarol 1,8 vd porównując prasowanie zetorem bez noży i clasem bez noży zetor radzi sobie lepiej i to duzo na tym samym zgniocie. Nie wiem co z tym zrobić ale myślę że nie moge tego tak zostawić podpowiedzcie coś ok

#272 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 19:57

Claas Axos
rutek22kret powiem ci że mam też axosa 330 i pracuje on z prasą New holland Br 6090 i robie nim na 8 nożach i w miare daje rade jeżdzę na 5 polowej na przyśpieszaczu i na zwolnionych zależy jakie warunki jak góry to wiadomo czasami trzeba i na tą 4 zredukować.no i nie narzekam na jego moc.No może i coś ci wysiadło a może turbinka nie pracuje.

#273 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:42

Claas Axos ja zaczynam belować na 3 z przyspieszaczem a muszę kończyć na 1 najwolniejszej oczywiście na przekładni polowej no i na dodatek musiałem poluzować komorę bo inaczej nie dał bym rady wogóle beli dobic, szkoda bo ciągnik kupiony na prow i teraz 5 lat z bani, ja mam nie duże gospodarstwo ale rocznie jakieś 350 bel sianokiszonki robię no i szkoda byłoby pracować bez noży , dodam że moja prasa ma 14 noży,może to dla niego spore wyzwanie ale wydaje mi się że powinie lepiej się zachowywać, mam porównanie z tym zetorem 77KM , gdyby ten zetor miał te 92 KM jak Claas to by go filtrem powietrza wciągnął :-)

#274 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 06:15

Claas Axos Witam . jak moc w twoim clasie?? Poprawiła sie?

#275 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 20:28

Claas Axos narazie nic , mam dostać na testy axosa 340 i porównać jak będzie chodził , jeśli będzie sobie dobrze radził firma sprowadzi chamownię do mojego, coś tam będą działać bo oczywiście twierdzą że pewnie to wina prasy , w prospekcie do prasy piszą że zapotrzebowanie mocy z docinaczem od 70 do 90 KM no to moze i te moje 92 KM to nie za wiele ale też uważam że powinien lepiej chodzić troszkę niż teraz. Zresztą jak już wspomniałem w innych pracach też sząłu nie ma. Pożyjemy zobaczymy . Narazie nie mogę wjechać na łąki bo mokro.

#276 Share lukas951

lukas951

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 18:22

Claas Axos Mam pytanie, który z tych ciągników jest według was lepszy pod względem wyposażenia, wykonania, spalania claas axos czy john deere 5M?
Oba mają wady a cena jest podobna jak myślicie?

#277 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:35

Claas Axos Jakie wyposażenie dodatkowe dostaliście do axosów , trójkąt,klucze, gaśnica, obciążniki,zagłówek fotela pneumatycznego, belka zaczepowa,bo ja z tych rzeczy nic nie dostałem a wg homologacji obciążniki powinny być.

#278 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 20:17

Claas Axos Pytanie czu Bizon1 zamawiał obciążniki;)

#279 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 październik 2012 - 18:05

Claas Axos Zamawiałem ciągnik w wyposażeniu standardowym + kilka dodatków dodam że to wersja CX o obciążnikach nie było mowy że z nich rezygnuję. Ciekawy jestem czy zamawiając np. ciągnik bez siedzenia pasażera to homologacja jest dla 2 osób.
Natomiast kilka lat temu zamawiając nowy ciągnik ze stajni SDF świadomie zrezygnowałem z obciążników bo był montowany na nim ładowacz, przy odbiorze ku mojemu zdziwieniu ciągnik dostałem z obciążnikami ,kogutem zewnętrznym sterowaniem podnośnika (też nie były zamawiane) a dodatkowo 1700 zł upustu.co mnie bardzo ucieszyło.
Jutro napiszę pismo do centrali ciekawy jestem co odpowiedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 01 październik 2012 - 23:07

Claas Axos Jak się domyślam to niebyło też mowy że mają być:) czyli szukanie dzióry w całym