bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Morfek    49

Chore ceny to znaczy w jakich granicach? ;) Na wiosne 2012 class axos 340 cx kosztowal 206tys brutto wiec jak to sie teraz zmienilo? Dealer mowil ze wzrosl popyt na ciagniki i maszyny claasa wiec temu cena pojdzie w gore. Dla porownania arion 410 na wiosne '12 kosztowal 215 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

I to ma być odpowiedz?? Człowieku za sam brak EH rewersu już odpada axos, bo co to za ciągnik w dzisiejszych czasach bez tej podstawowej rzeczy.

 

troche poczytaj co napisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

do ładowacza lepszym wyborem będzie jakiś MF z serii 54**, nieporównywalnie wygodniejsza skrzynia, perfekcyjnie rozwiązany rewers z półbiegami, oraz najlepsza widoczność w ładowaczu jaka można mieć w ciągniku.

Tak kolego i perfekcyjna awaryjność. Sąsiedzi mają 5435 chyba 5 lat i już 4 pompe chyba wymienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Pompę wtryskową? Znam taki jeden przypadek, że gość miał problemy z pompą wtryskową, ale w Axosie jest taka sama, więc się nie martw, u Ciebie też jeszcze nic straconego jak go kupisz :lol: Mój MF ma 1700h i łączny koszt napraw, to 850 zł, 1900h u szwagra koszt napraw 450 z, u znajomego 2600h, koszt napraw 1100zł, wszystkie MF 54**. W MF tej serii, a raczej w silnikach Perkinsa takich jak w Axosie, czy Landini, Mccormick padają pompki paliwa, ale zamienniki są dostępne w dość rozsądnej cenie

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No nie wiem może się nie znam. Ale i też padają skrzynie w MF cały czas słyszę jak ktoś narzeka szczególnie w tych bardziej wysłużonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak padają w MF, to i też w Claasie, bo od 8-9 lat maja te same :) A tak serio to padaja skrzynie w wysłużonych MF-achz tej prostej przyczyny, że MF jako pierwszy ma masową skale wyposażył swoje ciągniki w zaawansowane skrzynie, które wymagał regularnej obsługi serwisowej, a ludzie byli przyzwyczajeni do tego, ze olej wymienia się w skrzyni tylko podczas remontu, a filtry... a są w skrzyni jakieś filtry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega do bobcata 2556 zakładał od axosa 3 lata temu i wkońcu się problemy skończyły, zakładał wcześniej bobcat'owskie i max 5mcy wytrzymywały, z farmtraca wytrzymywała 7 a fabryczna wytrzymała 11 mcy, i każda miała logo perkinsa i wyglądał tak samo i miała zestaw montażowy.Najwyraźniej jest tak jak z produktami standardowymi i tymi dla wielkich sieci sklepów, np: coca-cola ze zwykłego sklepu ma inny smak niż ta tańsza z market,Tak więc na przykładzie tej samej część m ożna poiwiedzieć że to dla kogo perkins robi części decyduje o ich jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne zasilające produkuje, a co do wtryskowych to tak bosch albo Delphi (dawniej CAV i Lucas)

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aaa o te Ci chodzi :) A może kolega po prostu przestał jeździć na resztkach w baku, bo właśnie przez to palą się te pompki :)

W katalogach pompy wtryskowe w dalszym ciągu opisywane są jako Lucas-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas i CAV to marki koncernu delphi, paliwo w bobku co dzień po korek, poza tym filtr z separatorem dołożony i to nieradziło, ta axosowa jakaś leprza poprostu a co do ceny to jakaś groszowa róźnica z tym że claasowska ma od razy filtr założony a tamte otwierałeś opakowwanie i pusto w środku...

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie oryginalna wytrzymała 3 lata, teraz mam jakieś no name ;) ale z filtrem był, inna sprawa, że filtra tego nie założyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

różnica cenowa między pompką zasilającą do claasa a bobcata to ok 500zł na plus dla zielonego ;) produkt jest ten sam, tylko pudełko inne, a filtry zwykle są w komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kumpla czy ma jeszcze te stare pompki bo rozbieraliśmy i była róźnica wewnątrz w budowie.

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

witam posiadam ciagnik Claas Axos 320 mi z ladowaczem czolowym fl80 od ponad roku przepracowal 300h bez zadnej awari,odpukac! pracowal mi; plug 4x40 akapil, agregat uprawowy z walem pakera+ siewnik 3m,prasa rolujaca,wyboru dokonalem glownie miedzy John Dere 5080m,Deuts Farh 410 a Claasem,kierowalem sie glownie ;wysokoscia,opszernascia kabiny,wymiarami a masa,niechcialem ciagnika ze zbyt rozbudowana elektronika tak przy silniku jak skrzyni biegow,ciagnik wart zainteresowania nawet dlatego ze agrofarmow i podobnych jest kolo mnie kilkanascie a claas tylko jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

tak konkretnie to zadna konkretna wada bo dane techniczne sa podone ,poprostu wsiadlem przejechalem sie i wybralem Claasa co do uwag to swiatla pozycyjne w nocy na slupkach kabiny troche oslepiaja szczegolnie jak sa brudne szyby i wydaje mi sie ze troche glosno dziala wspomaganie oraz tylna szyba na dolkach przy otwarciu sporo podskakuje,ale Claasy sa juz trzy na wiosce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Jak kolega pisał wystarczy przejechać się Agrofarmem i Axosem wtedy wybór jest oczywisty. Miałem okazję nimi jeździć i naprawdę Axsos jest lepszy w prowadzeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A te drzwi w Axosie was nie denerwują otwierane jak w starych ciągnikach? Jeździłem Axosem i tak jakoś te biegi dziwnie chodzą, albo nie umiałem ich obsługiwać. Tak jak by duże luzy były i ciężkawo wchodziły, albo mi się wydaje. Co prawda mam Ariona 620, ale jakoś zaletami przekonuje JD 5R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

mi osobiscie niepszeszkadzaja lubie czasami sobie otworzyc i poczuc wiatr we wlosach B) u mnie tez na poczatku troche ciezko wchodzily biegi ale teraz jest dobrze. John 5r to juz inne koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj