bobert21

Claas Axos

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebek1981    9

Co do maseya to ja sie zrazilem jak mialem na testach 120km i dlatego wybralem Ariona 520 ,a mozesz cos powiedziec o Axosie jak sie sparwuje,czy byly awarie ,jak spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Axos sprawuje się dobrze.Żadnych poważnych usterek co by go zatrzymały w robocie.Duperele typu cieknąca , piszcząca sprężarka,cieknące szybkozłącza z tyłu czy też wariujący czujnik załączonego biegu.Wyregulować musiałem też włączanie WOM.Wszystko usunięte w ramach gwarancji.Spalania nigdy nie mierzyłem,nie jest super oszczędny ale tez i nie jest paliwożerny, nowoczesne ciągniki, silniki coraz więcej mają osprzetu i norm spalin i niestety muszą wiecej palić niż stara renówka czy fendt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A nie przeszkadza ci że drzwi są otwierane jak w starych ciągnikach, że światła pozycyjne oślepiają, że ciasno się siedzi we 2 osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Otwieranie drzwi czasem ma swoje zalety,światła boczne w nocy bardzo oślepiają i to prawda,a we dwie osoby rzadko jeżdżę nim.Przeszkadza też że trzeba go na wysokich obrotach trzymać bo zamulony jest w porównaniu do JD. Ja już w paru tematach czy tam po zdjęciami pisałem że Axos "d*py nie urywa" ale taki ostatni też nie jest.Zawsze w podstawie jest tylko 25-30 tys droższy od zetora , farmtacka , polmota, i myślę ze tą różnicę dołożyć warto.Ale CX-a za grubo ponad 200tys bym nie kupił co juz powtarzałem nie raz tu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Też myśle o 320 CX, znaczy ja bym chciał Ariona 410C ale ojciec chce Axosa, i tak szukam informacji o tym ciagniki, ogólnie to fajnie wygląda po względem gabarytowym, duży rozstaw osi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

I chcesz dać 230-240 tys za ciągnik co ma tylko 1 bieg pod obciążeniem???moim zdaniem z taką skrzynią to on powinien góra 200 kosztować przy dzisiejszych cenach,rozważ JD 5R. Tam masz skrzynie PQ z 4 biegami na każdym zakresie a to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

no arion to inna bajka ale jest drozszy ,choc podobno bez klimy za 190 tys zl mozna wyrwac ,ale pewnie netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Ja dałem 200tys brutto z ładowaczem FL80(MX T8) za mechaniora w wersji C z paroma dodatkami.Patrząc na ceny ursusa czy zetora to claas wyszedł mnie jakies 20-25 tys drożej tylko i za tą cenę to bardzo dobry ciągnik ;) ale grubo ponad 200 za sam ciagnik nie dałbym i juz.Claas poszalał z cenami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja skladam wniosek ,a przekonuje mnie to do tych ciagnikow to ze posiadam Ariona 520 i mam na nim ladowacz i chce kupic mniejszego i do niego zamontowac ,tym bardziej ze zalozylem wirusa na 520 i ma prawie 140km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

do ładowacza lepszym wyborem będzie jakiś MF z serii 54**, nieporównywalnie wygodniejsza skrzynia, perfekcyjnie rozwiązany rewers z półbiegami, oraz najlepsza widoczność w ładowaczu jaka można mieć w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Arion a Axos to zupełnie inna bajka.Axos to taki Ceres w nowej szacie a nawet renówka 9514 z 88R którą miałem przed nim miała tylny most i zaczepy takie same ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dzieki za propozycje ale juz mialem na testach i podziekuje

co nie pasowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Coinnego jak się na Axosa przesiada z 80tki czy 60tki lub MTZ-a a co innego jak z Ariona czy tak jak ja z JD Premium. Może dlatego go tak surowo oceniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

a praktycznie wszystko - moze dlatego ze na codzien jest arion 520

I to ma być odpowiedz?? Człowieku za sam brak EH rewersu już odpada axos, bo co to za ciągnik w dzisiejszych czasach bez tej podstawowej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no to Axos pod względem komfortu obsługi odbiega od MF tak samo jak MF od Ariona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

I to ma być odpowiedz?? Człowieku za sam brak EH rewersu już odpada axos, bo co to za ciągnik w dzisiejszych czasach bez tej podstawowej rzeczy.

 

 

Kolego najpierw się dobrze dowiedz a potem pisz :P

 

Axos w wersjach CL i CX ma EH rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Wiem że te modele mają, ale cena już jest koło 200tys a nawet ponad, więc można wyrwać taniej u konkurencji, a nie jestem jakis stronniczy bo sam posiadam Claasa. Niski dach to nie problem, można zamówić z obnizonym MF czy CASE np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Ale nie jestem pewien że będą miały 2,51m jak Axos ;) a co do cen to podpisuje sie obiema rękami i nogami że chore za cl i cx szczególnie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez piorasss
      Witam. Borykam się z problemem sprzęgła w Aresie. Mianowicie po rozgrzaniu oleju w skrzyni zanika sprzęgło. Podczas jazdy jest ok do póki nie wcisnę sprzęgła. Sprzegło hydrauliczne z rewersem mechanicznym. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj