Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Axos

473 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:29

Claas Axos Claas pali mniej ze względu na osprzęt silnika taki jak: sterowanie silnikiem, turbinke, wytryskiwacze, oraz już nie z osprzętu, ma inny kąt wtrysku paliwka do silnika. Skrzynia w Arionach to nic innego jak skrzynia GIMA czyli skrzynia z MF - Dyna4( Arion seria 400 i 600C) Dyna6(arion seria 500/600)

Edytowany przez Bartek60001, 09 styczeń 2012 - 23:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Axos Dzisiaj, 01:43
  •  

#222 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 15:48

Claas Axos Dzieki wszystkim za wytłumaczenieDodany obrazek ale caly czas bede powtarzal ze nie oceniam claasa zle tylko, wyminiłem przypadek jaki spotkał mego sasiada a wy od razu że ja preferuje JD chętnie bym zamienil kombajn na jakiegoś Dominatora. Ciagnik mojego sąsiada napotykały rózne awarie. Tuz po zjechaniu z lawety ciagnik okazał sie mało żwawy póżniej okazało sie ze była to wina pompy, nastepnie wystepowały jakies problemy z rozdzielaczem,może był to jakis wadliwy ciagnik.

Edytowany przez matias6630, 31 grudzień 2011 - 15:49.

#223 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:00

Claas Axos Nie no drugi raz dzisiaj-"Tym, że są to inne typy silników Claas ma DPS a John Deere PowerTech... " i "Z resztą Claas tak samo jak JD kadłub silnika bierze od DPS"-chyba zaraz zacznę te teksty wklejać do Hyde Parku-"najlepsze cytaty" :D

#224 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:22

Claas Axos @jaro ktoś w dzieciństwie cię nie doceniał...? Jak coś się podważa to należy to uzasadnić przynajmniej... Pozdrawiam

#225 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:26

Claas Axos Macie tutaj informacje o swoim DPS'ie <link>
Ten cały wasz DPS [Deere Power System, a pełni mówiąc to jest John Deere Power System] jest to oddział koncernu John Deere zajmujący się produkcją silników i zresztą całych inny podzespołów [skrzyni, przednich mostów itd] stosowanych w pojazdach JD [nie tylko ciągnikach] i przemyśle.
A Claas jak inne marki kupują od nich silniki [tak jak polski Farmer] w całości, bo co by dał sam kadłub silnika? Skoro wszystkie elementy ruchome i tak by musiały by być takie same, więc po co brać sam kadłub?
Ingerencja Claas'a w silnik ogranicza się do sterowania i może drobnego osprzętu.

To tak samo jak by powiedzieć że Farmtrac bierze inne silniki Perkinsa niż Ursus i cała reszta świata i odwrotnie, a każdy wie że Perkins 1104 to jest Perkins 1104 a nie jakiś sam kadłub z innym wałem, korbowodami, tłokami, głowicą i tak dalej by wymieniając.

DPS produkuje silniki Power Tech w różnych odmianach, więc gadanie że DPS a Power Tech to co innego jest myśleniem błędnym.

#226 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 13:33

Claas Axos Dzięki @kris bo dzisiaj nie jestem w nastroju do pisania tak długich postów :D .

#227 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 15:05

Claas Axos

Macie tutaj informacje o swoim DPS'ie <link>
Ten cały wasz DPS [Deere Power System, a pełni mówiąc to jest John Deere Power System] jest to oddział koncernu John Deere zajmujący się produkcją silników i zresztą całych inny podzespołów [skrzyni, przednich mostów itd] stosowanych w pojazdach JD [nie tylko ciągnikach] i przemyśle.
A Claas jak inne marki kupują od nich silniki [tak jak polski Farmer] w całości, bo co by dał sam kadłub silnika? Skoro wszystkie elementy ruchome i tak by musiały by być takie same, więc po co brać sam kadłub?
Ingerencja Claas'a w silnik ogranicza się do sterowania i może drobnego osprzętu.

To tak samo jak by powiedzieć że Farmtrac bierze inne silniki Perkinsa niż Ursus i cała reszta świata i odwrotnie, a każdy wie że Perkins 1104 to jest Perkins 1104 a nie jakiś sam kadłub z innym wałem, korbowodami, tłokami, głowicą i tak dalej by wymieniając.

DPS produkuje silniki Power Tech w różnych odmianach, więc gadanie że DPS a Power Tech to co innego jest myśleniem błędnym.

Dziękuję za wyjaśnienie pewnych kwestii, byłem po prostu wprowadzony w błąd... Co do ostatniego zdania wynika jednak, że silnik w Claas może się różnić od tego w John Deere a wprowadzone zmiany przez Claas'a mogą jednak zmienić charakterystykę jego pracy więc mamy ten sam silnik, który jednak będzie się różnił... Pozdrawiam

#228 Share januszn3

januszn3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:26

Claas Axos to m koncu jestescie za axsosem na tak czy nie ;[ :rolleyes:

#229 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:54

Claas Axos Axos to naprawdę dobry ciągnik , widzę jak się sprawuje i jest ok . Jeżeli komuś wpada w gust i ma na niego dobrą cenę to nie ma się co zastanawiać .

#230 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:02

Claas Axos gdyby jeszcze miał skrzynie jak w Arionie to mi by sie bardzo podobał ale obiegiem oddzielnym skrzyni i hydrauliki tez bym nie pogardził :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share jarekzak95

jarekzak95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:33

Claas Axos witam mam złożony wniosek na modernizacje rolnictwa i mam zamiar kupić Claas axos 320c i do tego pług trójke obrotową z agromasza co o tym zestawie powiecie za claasa 130 tys netto a za pług 15 tys netto prosze o opinie

#232 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:06

Claas Axos cena ładna na claasa , gdzie ją dostałeś?

#233 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:26

Claas Axos Dziś oglądałem Axosy diler proponuje 160tys netto za 320 CX, 152tys. za CL czy to dobra cena?
Ogólnie podobają mi się te traktory trochę kopcą przy dodawaniu gazu -może dlatego że zimny silnik był.Jak ktoś użytkuje niech się wypowie na temat spalania.

#234 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:26

Claas Axos ZA 320CX BARDZO DOBRA CENA.NIE WIEM CZY ZNAJDZIESZ COŚ TANIEJ. JA ZAMÓWIŁEM ZA 163 TYŚ.

#235 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:15

Claas Axos kapsel1m czy jesteś użytkownikem Axosa ? Jeśli tak to napisz ile ci pali chodzi mi głównie o lekkie prace np. rozsiewacz opryskiwacz i czy godzina zegarowa mniej więcej pokrywa się z Mtg.

#236 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 10:37

Claas Axos Ja mam landiniego 68km z tym samym silnikiem co w axosie. Sąsiad ma Axosa 330 w lekkich pracach pali mało to są oszczędne silniki . Praca ciągnika liczona jest w godzinach nie w Mtg. Ten Axos jest z ładowaczem Quicka, bardzo dobry ciągnik ma swoją wagę i duży rozstaw osi .Faktem jest że przy dodaniu gazy puszcza czarny dym podobnie jak mój Steyr . Landini nie ma tego co by nie robił dumu nie puści chyba że przy odpalaniu jak jest bardzo zimny.W jednym czasie kupywaliśmy z sąsiadem ciągniki ja wybrałem Steyra bo miał lepsze wyposażenie i trafiłem na bardzo dobrą cenę. Jak by nie to pewnie kupił bym Axosa chociaż MF też mi się bardzo podobał chodziło mi o ciągnik pod ładowacz.

#237 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:14

Claas Axos @atech czy brałeś do niego jakieś wyposażenie dodatkowe

#238 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:27

Claas Axos W wersji CX jest wszystko co mnie interesuje. Obciążniki z przodu dodatkowo trzeba dopłacić.Instalacja pneumatyczna też jest w tych pieniądzach. Jeszcze tzw. zimny rozruch. :rolleyes:

#239 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:43

Claas Axos Instalacja pneumatyczna jest 2-owodowa. Ja chyba dobiorę też 1-obwodową ,3parę wyjść hydrauliki bo moze będzie kiedyś do niego ładowacz,skrętne błotniki i szersze opony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:08

Claas Axos Do ładowacza nie podszebne są skrętne błotniki , pamiętaj o poszerzeniu błotników tylnych.